Przetarg 12727157 - Utrzymanie zimowe jezdni i chodników dróg gminnych oraz...

   
Analizuj Zamówienie 12727157
źródło Biuletyn Unijnych Zamówień Publicznych (TED)
data publikacji 2026-09-01
przedmiot ogłoszenia
Utrzymanie zimowe jezdni i chodników dróg gminnych oraz dróg powiatowych utrzymywanych przez Gminę Miejską Kętrzyn

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zimowym utrzymaniu jezd
ni i chodników dróg gminnych oraz dróg powiatowych utrzymywanych przez Gminę Miejską Kętrzyn. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części: Część 1 - Drogi gminne i Część 2 - Drogi powiatowe.Wykonawcy mogą składać oferty do wszystkich części, przy czym na daną część może być złożona tylko jedna oferta.
Część zamówienia: LOT-0001 Utrzymanie zimowe jezdni i chodników dróg gminnych oraz dróg wewnętrznych. Część 1 - Drogi gminne:A. Utrzymanie zimowe jezdni i chodników dróg gminnych oraz dróg wewnętrznych obejmuje: 1) zapewnienie materiałów do zimowego utrzymania jezdni i chodników,2) skuteczne zwalczanie śliskości zimowej poprzez zastosowanie dopuszczonych do obrotu środków chemicznych i mechanicznych:a) bezzwłocznie po zaprzestaniu opadów, a przy opadach długookresowych – stosownie do panujących warunków atmosferycznych z zastrzeżeniem, że nie ma prawa powstać warstwa ubitego lub udeptanego śniegu o grubości przekraczającej 1 cm,b) bezzwłocznie po wystąpieniu gołoledzi,c) w/g potrzeb w pozostałych przypadkach, 3) bieżące oczyszczanie chodników, usuwanie śniegu, lodu, błota oraz stosowanie środków chemicznych i mechanicznych w obrębie przejść dla pieszych, usuwanie (wywożenie) śniegu, lodu, błota oraz stosowanie środków chemicznych i mechanicznych w obrębie jezdni, placów, rozjazdów - ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych,4) bieżące uprzątanie innych zanieczyszczeń z jezdni,5) bieżące uprzątanie innych zanieczyszczeń z chodników w pasach drogowych,6) zapewnienie materiałów do zimowego utrzymania chodników i ich rozmieszczenie w rejonie objętych zadaniem (w pojemnikach), 7) uprzątanie błota, śniegu, lodu z chodnika rozumiane jako stosowanie środków chemicznych i mechanicznych mających na celu zebranie i przemieszczenie mas do krawędzi chodnika a następnie usuwanie (wywożenie) zebranych mas ze szczególnym uwzględnieniem:a) miejsc związanych z przejściami dla pieszych, b) bezpieczeństwa ruchu na chodniku,8) zapewnienie pełnej dyspozycyjności pracowników wykonawcy oraz sprzętu wskazanego w ofercie do realizacji usługi,9) zapewnienie pełnej dyspozycyjności sprzętu do realizacji usługi oraz osób do jego obsługi;10) utrzymanie czystości na przystankach – zgodnie z wykazem.UWAGA: 1. Zamawiający zakłada możliwość czasowej zmiany zakresu rzeczowego przewidzianego przedmiotu zamówienia, z realizacją w dowolnym okresie trwania zamówienia, związanego z koniecznością utrzymania dróg wybudowanych lub poddawania dróg modernizacjom lub z innych przyczyn nie możliwych do sprecyzowania w chwili zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego.2. Zamawiający przyjmuje, że w okresie od 01.11.2026 r. do 30.04.2027 r. wystąpi 50 dni zimowego utrzymania jezdni i chodników dróg gminnych oraz dróg wewnętrznych.B. Usługi zamiatania i usługi towarzyszące w obrębie jezdni i chodników w przypadku braku pokrywy śnieżnej, brak gołoledzi, brak szronu, brak lodowicy zgodnie z załącznikiem do umowy:1) zamiatanie ręczne i mechaniczne utwardzonych nawierzchni jezdni, parkingów, chodników, przystanków i ścieżek rowerowych w pasie drogowym oraz chodników,2) oczyszczanie nawierzchni ażurowych (z płyt np. yombo, trylinka) i gruntowych, 3) usuwanie zmiotek ulicznych oraz powstałych na chodniku,4) bieżące uprzątanie innych zanieczyszczeń z jezdni i chodników,5) utrzymanie czystości na przystankach – zgodnie z wykazem,6) bieżące usuwanie piasku pozimowego z jezdni i chodnika (po każdorazowym zejściu pokrywy śniegowo-lodowej oraz ustaniu warunków zimowych na co najmniej 3 dni),7) usuwanie piasku pozimowego z jezdni i chodników po zakończeniu sezonu zimowego – nie później niż do 30 kwietnia. UWAGA:1. Zamawiający przyjmuje, że w okresie od 01.11.2026 r. do 30.04.2027 r. wystąpi 131 dni w przypadku braku pokrywy śnieżnej, brak gołoledzi, braku szronu, braku lodowicy. C. Usługi gospodarki odpadami - wywóz odpadów w obrębie jezdni i chodników:1) codzienne opróżnianie koszy ulicznych, 2) konserwacja koszy ulicznych polegająca na okresowym ich myciu, usuwaniu napisów, naklejek itp., uzupełnieniu wkładów po dostarczeniu ich przez Zamawiającego,3) bezzwłoczne usuwanie odpadów pochodzenia organicznego, mineralnego oraz innych, powstałych w pasie drogowym w związku z intensywnymi opadami atmosferycznymi oraz w innych okolicznościach,4) bieżące informowanie Zamawiającego o brakach wkładów w koszach ulicznych.

Część zamówienia: LOT-0002 Utrzymanie zimowe jezdni i chodników dróg powiatowych. Część 2 - Drogi powiatowe:Utrzymanie zimowe jezdni i chodników dróg powiatowych obejmuje:1) zapewnienie materiałów do zimowego utrzymania jezdni i chodników,2) skuteczne zwalczanie śliskości zimowej poprzez zastosowanie dopuszczonych do obrotu środków chemicznych i mechanicznych:a) bezzwłocznie po zaprzestaniu opadów, a przy opadach długookresowych - stosownie do panujących warunków atmosferycznych z zastrzeżeniem, że nie ma prawa powstać warstwa ubitego lub udeptanego śniegu o grubości przekraczającej 1 cm,b) bezzwłocznie po wystąpieniu gołoledzi,c) w/g potrzeb w pozostałych przypadkach, 3) bieżące oczyszczanie chodników, usuwanie śniegu, lodu, błota oraz stosowanie środków chemicznych i mechanicznych w obrębie przejść dla pieszych, usuwanie (wywożenie) śniegu, lodu, błota oraz stosowanie środków chemicznych i mechanicznych w obrębie jezdni, placów, rozjazdów - ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych,4) bieżące uprzątanie innych zanieczyszczeń z jezdni,5) bieżące uprzątanie innych zanieczyszczeń z chodników w pasach drogowych.6) zapewnienie materiałów do zimowego utrzymania chodników i ich rozmieszczenie w rejonie objętych zadaniem (w pojemnikach),7) uprzątanie błota, śniegu, lodu z chodnika rozumiane jako stosowanie środków chemicznych i mechanicznych mających na celu zebranie i przemieszczenie mas do krawędzi chodnika a następnie usuwanie (wywożenie) zebranych mas ze szczególnym uwzględnieniem:a) miejsc związanych z przejściami dla pieszych, b) bezpieczeństwa ruchu na chodniku,8) bieżące usuwanie piasku pozimowego z jezdni i chodnika (po każdorazowym zejściu pokrywy śniegowo-lodowej oraz ustaniu warunków zimowych na co najmniej 3 dni),9) zapewnienie pełnej dyspozycyjności pracowników wykonawcy oraz sprzętu wskazanego w ofercie do realizacji usługi,10) zapewnienie pełnej dyspozycyjności sprzętu do realizacji usługi oraz osób do jego obsługi,11) usuwanie piasku pozimowego z jezdni po zakończeniu sezonu zimowego – nie później niż do 30 kwietnia. UWAGA: 1. Zamawiający zakłada możliwość czasowej zmiany zakresu rzeczowego przewidzianego przedmiotu zamówienia, z realizacją w dowolnym okresie trwania zamówienia, związanego z koniecznością utrzymania dróg wybudowanych lub poddawania dróg modernizacjom lub z innych przyczyn nie możliwych do sprecyzowania w chwili zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego.2. Zamawiający przyjmuje, że w okresie od 01.11.2026 r. do 30.04.2027 r. wystąpi 50 dni zimowego utrzymania jezdni i chodników dróg powiatowych.
branża Drogownictwo
podbranża utrzymanie dróg
kody CPV 90511000, 90610000, 90620000, 90630000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Warmińsko-Mazurskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Warmińsko-Mazurskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: utrzymanie dróg