Przetarg 12727129 - 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług...

   
Analizuj Zamówienie 12727129
źródło Biuletyn Unijnych Zamówień Publicznych (TED)
data publikacji 2026-09-01
przedmiot ogłoszenia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług wchodzących w zakres zamówienia pn.: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich w sezonie zimowym 2026/2027”.Zimowe utrzymanie dróg woj
ewódzkich i powiatowych polega w szczególności na zapewnieniu ich przejezdności oraz ograniczeniu zakłóceń płynności ruchu drogowego wywołanych opadami, poprzez zapobieganie i likwidowanie śliskości zimowej dróg oraz usuwanie śniegu, błota pośniegowego, a także na zapewnieniu dyspozycyjności specjalistycznego sprzętu i pracowników do jego obsługi.2. Zakres zamówienia obejmuje: usługi specjalistycznym sprzętem wraz z obsługą operatorską oraz sporządzanie mieszanki zwalczającej śliskość drogową, zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych Obwodów drogowych.3. Zapotrzebowanie Zamawiającego na poszczególne rodzaje usług objęte przedmiotowym zamówieniem zawiera Kalkulacja cenowa, stanowiąca Załączniki: Nr 2A, 2B i 2C do SWZ (na poszczególne części zamówienia). Przyjęte w Kalkulacji cenowej ilości usług są ilościami szacowanymi przez Zamawiającego, które będą zlecane sukcesywnie i w zależności od faktycznie panujących warunków atmosferycznych mogą one ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu. W związku z powyższym: 1) Zamawiający zastrzega możliwość: zmian pomiędzy ilościami poszczególnych usług przedstawionymi w Kalkulacji cenowej, przy zachowaniu wartości maksymalnego wynagrodzenia określonego w § 5 ust.1, 2) Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia przy zastosowaniu prawa opcji, polegającego na zwiększeniu w okresie realizacji poszczególnych umów zakresu ilościowego zamówienia, jednak nieprzekraczającego 70 % wartości wynagrodzenia umownego (podstawowego).6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1 000 000, 00 zł (jeden milion złotych 00/100). Wykonawca przed zawarciem umowy będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu kopii dokumentu potwierdzającego ten fakt). 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub zapewnienia takiego zatrudnienia przez Podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.), osób wykonujących czynności: odśnieżania dróg, posypywania piaskiem i solą drogową celem likwidacji śliskości dróg, operatorów sprzętu i kierowców.8. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu umowy zawierają Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik Nr 7 do SWZ oraz Specyfikacja techniczna zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027, która stanowi Załącznik Nr 11 do SWZ.9. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na trzy części i tym samym dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, o których mowa w art. 91 ustawy PZP.10. W niniejszym postępowaniu Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP (tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Część zamówienia: LOT-0001 Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 1 w Zawierciu Zakres przedmiotu zamówienia w ramach części I. Długość dróg powiatowych: 174,832 km, długość dróg wojewódzkich: 44,300 km. Dokładny wykaz dróg zawiera Załącznik Nr 10A do SWZ - Szczegółowy wykaz dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 1 w Zawierciu. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy w zakresie części I zawiera Załącznik Nr 2A do SWZ – Kalkulacja cenowa dla części I.

Część zamówienia: LOT-0002 Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 2 w Pilicy Zakres przedmiotu zamówienia w ramach części II. Długość dróg powiatowych: 157,385 km, długość dróg wojewódzkich: 26,500 km. Dokładny wykaz dróg zawiera Załącznik Nr 10B - Szczegółowy wykaz dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 2 w Pilicy. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy w zakresie części II zawiera Załącznik Nr 2B do SWZ – Kalkulacja cenowa dla części II .

Część zamówienia: LOT-0003 Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 3 w Szczekocinach Zakres przedmiotu zamówienia w ramach części III. Długość dróg powiatowych: 138,339 km, długość dróg wojewódzkich: 25,500 km. Dokładny wykaz dróg zawiera Załącznik Nr 10C - Szczegółowy wykaz dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie działania Obwodu drogowego nr 3 w Szczekocinach. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy w zakresie części III zawiera Załącznik Nr 2C do SWZ – Kalkulacja cenowa dla części III .
branża Drogownictwo
podbranża utrzymanie dróg
kody CPV 90620000, 90630000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji śląskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora śląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: utrzymanie dróg