Przetarg 7905062 - Budowa cmentarza komunalnego dla Nowego Dworu Gdańskiego...

   
Analizuj Zamówienie 7905062 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-12-30
przedmiot ogłoszenia
Budowa cmentarza komunalnego dla Nowego Dworu Gdańskiego – I etap
Numer referencyjny: ZP.271.28.2020

1. Przedmiotem zamówienia
jest budowa cmentarza komunalnego dla Nowego Dworu Gdańskiego przy ul. Cmentarnej na terenie działek nr 5/3 w miejscowości Nowy Dwór Gdański, gmina Nowy Dwór Gdański.

Ogólna charakterystyka lokalizacji cmentarza:
Projektowana inwestycja zlokalizowana jest w sąsiedztwie istniejącego cmentarza komunalnego przy południowej granicy miasta Nowy Dwór Gdański pomiędzy nasypem kolejowym i wałem przeciwpowodziowym rzeki Tuga. Dojazd do projektowanych terenów zapewniony będzie od strony ul. Cmentarnej. Teren przeznaczony pod inwestycję ma charakter gruntów żuławskich. Teren planowanego cmentarza jest niezainwestowany. Pozbawiony jest zabudowy, infrastruktury technicznej drogowej i sieciowej. W celu zapewnienia dojazdu do projektowanego cmentarza niezbędne będzie przerwanie istniejącego nasypu (pomiędzy odcinkiem z torowiskiem i odcinkiem ze ścieżką rowerową). Wzdłuż ul. Cmentarnej biegną sieci elektroenergetyczna i wodociągowa.

Zakres zamówienia obejmuje budowę cmentarza ETAP I tj.:

Ogrodzenie
Ogrodzenie terenu całego cmentarza należy wykonać ze stalowych paneli systemowych (przęsła ze stalowych, przetłaczanych paneli, słupki stalowe, podmurówka betonowa prefabrykowana). Panele wykonane z twardych prętów stalowych Ø 4mm. Słupki i panele malowane proszkowo w kolorze zielonym RAL 6005. Wysokość ogrodzenia 150cm. Bramy i furtki należy umiejscowić od strony wejścia na cmentarz. Bramy i furtki pomalować farbą antykorozyjną w kolorze antracytowym RAL 7016. Projekt określa ogólny wygląd i gabaryty ogrodzenia.

Pergola na rośliny pnące, ławki
W rejonie wejścia na cmentarz należy wykonać pergolę na rośliny pnące. Budowla ta pełnić ma oprócz funkcji dekoracyjnej, funkcję ogrodzenia. W pergolę należy wkomponowano ławki do siedzenia. Pomiędzy pergolami i na ich skraju umiejscowić należy bramy i furtki. Konstrukcja podstawowa pergoli (słupy, murki pod siedziskami, murki dekoracyjne) z betonu architektonicznego (część podziemna ze zwykłego betonu). Beton architektoniczny wymaga od wykonawcy wiedzy i dużej staranności dla uzyskania trwałego estetycznego efektu. Krata dla roślin pnących i zwieńczenie pergoli z drewna świerkowego. Elementy drewniane należy zabezpieczyć przed czynnikami atmosferycznymi przez zastosowanie powłoki zabezpieczającej z farby zewnętrznej do drewna po uprzednim zagruntowaniu preparatami systemowymi związanymi
z producentem farby. Powłoka malarska powinna cechować się dużą trwałością.

Ławki
Ławki należy zlokalizować w rejonie kolumbariów, ławki bez oparcia co umożliwia siadanie
w dwóch kierunkach. Funkcję ławek pełnić będą ponadto siedziska zintegrowane z pergolami.




Drogi, parkingi, alejki i ukształtowanie terenu
W celu skomunikowania przedmiotowej działki należy rozebrać część nasypu kolejowego.
Na włączeniu projektowanej drogi do ulicy Cmentarnej zastosowano łuki krawędziowe R=6,00m. Nawierzchnię drogi dojazdowej o zmiennej szer. 4,50m – 5,00m z kostki betonowej gr. 8 cm - dostosowana do ruchu kołowego, nawierzchnia drogi obramowana krawężnikami betonowymi 15x30x100 na ławie betonowej z oporem C12/15. Alejki cmentarne [ AL-01 do koła + koło] o szer. 2,00m – 3,00m z kostki betonowej o gr. 6 cm, nawierzchnię alejek obramowano obrzeżem betonowym 8x30x100 na ławie betonowej z oporem C12/15. Parking na 22 stanowiska (5,00mx2,50m) wraz z drogą manewrową o szer. 6,00m z płyt betonowych ażurowych typu „MEBA” – jako nawierzchnie przepuszczalne wodę do gruntu, nawierzchnie parkingu obramowano krawężnikami betonowymi 15x30x100 na ławie betonowej z oporem C12/15. Wszystkie projektowane nawierzchnie umożliwiają powierzchniowe odprowadzenie wód opadowych do gruntu.

Wykonanie kompostownika i dojazdu do niego
Dojazd dwuśladowy z prefabrykowanych ażurowych płyt „Jumbo” ułożonych na podsypce żwirowej gr. ok. 30 cm. Podsypka żwirowa nasypana na istniejącym gruncie (bez wykonywania wykopów). Nawierzchnia gruntowa jako plac manewrowy przy kompostowniku wykonana na istniejącym gruncie (uprzednio zagęszczonym) z kruszywa łamanego o frakcji 31-63 mm gr. ok. 20 cm (spód) oraz kamienia łamanego o frakcji 0-31.5 mm gr. ok. 20 cm (warstwa wierzchnia). Prace wykonywane na powierzchni terenu istniejącego.
Wały tworzące zasieki na kompost wykonane z dowolnych mas ziemnych (uformowane bez wykonywania wykopów).
Obsadzić kompostownik zielenią izolacyjną – krzewami rokitnika zwyczajnego w miejscach zaznaczonych na rysunku projektu zagospodarowania.

Oświetlenie terenu
Do oświetlenia terenu przyjęto lampy parkowe z oprawami ledowymi. Rozmieszczenie lamp zilustrowano na rysunku Projektu Zagospodarowania Terenu. Forma lamp zaproponowana została przykładowo. Zmieniając formę lamp na inną należy zwrócić uwagę na przyjęte parametry techniczne i zastosować zgodne z niniejszym projektem. Szczegóły związane ze sposobem zasilenia lamp przedstawione zostały w części elektrycznej dokumentacji projektowej.

Przyłącze wodociągowe
Zgodnie z WT Centralnego Wodociągu Żuławskiego dla zasilania projektowanego cmentarza komunalnego projektuje się wykonanie przyłącza wodociągowego z rur 50x3,0 PE PN10 od istniejącego przewodu wodociągowego AC 100 mm zlokalizowanego na działce nr 268dr (w ulicy Cmentarnej). Włączenie do istniejącego przewodu wykonać poprzez nawiertkę typu NWZ 100/50 (zgodnie z graficzną częścią opracowania). Projektowane przyłącze wodociągowe na przejściu pod drogą wykonać w rurze osłonowej 90x5,4 PE SDR17 zgodnie z graficzną częścią opracowania.

Studnia wodomierzowa
Należy wykonać studnię wodomierzową z PE, korpus studni wykonany metodą rotoformowania o wysokości 180 cm, studnia włazowa, średnica studni 100 cm. Dodatkowo studnia wyposażona będzie w korpusu poszerzający o prześwicie wewnętrznym w studni równym 120 cm. Wyposażenie fabryczne studni: pokrywa z PE izolowana klasy A (15kN) szczelna, stopnie z PE, przejścia szczelne na rury PE 50.
Uwaga: zabudowa studni wodomierzowej musi być wykonana ściśle wg instrukcji montażu i zabudowy dostarczonej przez producenta studni wodomierzowej.

Doziemna instalacja wodociągowa
Wykonanie doziemnej instalacji wodociągowej zasilającej projektowane cztery punkty czerpania wody wg części architektonicznej opracowania. Zakłada się etapowanie inwestycji obejmujące: Etap 1 – wykonanie, rozprowadzenia przewodów, studni odwadniających oraz punktów czerpania wody Z1 i Z2 wg graficznej części opracowania.

Punkty czerpania wody
Nalży wykonać cztery punkty czerpania wody do podlewania kwiatów, punkty czerpania wody jako dekoracyjne elementy małej architektury w formie stylowego słupka kamiennego z kranem ustawionym na studni chłonnej z kręgów betonowych. Szczegóły związane z punktem czerpania wody przedstawione zostały w części sanitarnej dokumentacji projektowej.

Szczegółowy zakres robót do wykonania określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót jako dokumenty pomocnicze, stanowiące załączniki do SIWZ. Wykonawca powinien traktować przedmiar robót przygotowany przez Zamawiającego, jako dokument informacyjny, z którego może korzystać, ale nie ma takiego obowiązku.

2. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności:
1) kompleksowe wykonanie robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową,
2) zgłoszenie do organów administracyjnych zamiaru rozpoczęcia oraz zakończenia robót budowlanych wraz z kompletem wymaganych dokumentów,
3) wykonanie robót budowlanych w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane, przepisami wykonawczymi do w/w ustawy, innymi obowiązującymi aktami prawa odnoszącymi się do przedmiotu zamówienia, aktualnymi polskimi normami i normami branżowymi oraz właściwymi przepisami bhp i ppoż,
4) wykonanie robót budowlanych z materiałów i urządzeń własnych. Wszystkie stosowane materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny posiadać stosowne certyfikaty, aprobaty techniczne i atesty oraz muszą spełniać niezbędne wymagania zgodne
z Polskimi Normami. Do wykonania inwestycji muszą być używane materiały nowe dopuszczone do stosowania w budownictwie, spełniające warunki określone w Ustawie o wyrobach budowlanych z dnia 16 kwietnia 2014 r. oraz przepisach wykonawczych do tej ustawy,
5) zapewnienie obsługi geodezyjnej i geologicznej,
6) zagospodarowanie terenu budowy oraz jego zabezpieczenie,
7) wykonanie robót tymczasowych, które mogą być potrzebne podczas wykonywania robót podstawowych,
8) oznaczenie terenu budowy lub innych miejsc, w których mają być prowadzone roboty podstawowe i tymczasowe,
9) przedstawienie stosownych dokumentów związanych z przetransportowaniem odpadów powstałych w trakcie realizacji przedmiotu umowy oraz ich zmagazynowaniem w miejscu unieszkodliwiania odpadów,
10) zorganizowanie i kierowanie budową w sposób zgodny z dokumentacją projektową
i obowiązującymi przepisami bhp oraz zapewnienie warunków p.poż. określonych w przepisach szczegółowych,
11) informowanie Zamawiającego o terminie robót ulegających zakryciu oraz o terminie odbioru robót zanikających. Jeżeli Wykonawca nie poinformuje Zamawiającego o tych terminach, zobowiązany jest odkryć roboty lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, a następnie przywrócić roboty do stanu poprzedniego, na swój koszt,
12) udostępnienie terenu budowy innym Wykonawcom wskazanym przez Zamawiającego w czasie realizacji przedmiotu umowy,
13) umożliwienie wstępu na teren budowy pracownikom organów nadzoru budowlanego, do których należy wykonywanie zadań określonych ustawą Prawo budowlane oraz udostępnienia im danych i informacji wymaganych tą ustawą oraz innym pracownikom, których Zamawiający wskaże w okresie realizacji przedmiotu umowy,
14) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części, uzbrojenia podziemnego zlokalizowanego w miejscu robót bądź majątku Zamawiającego – naprawienie ich i doprowadzenia do stanu poprzedniego, na swój koszt,
15) strzeżenie mienia znajdującego się na terenie budowy w terminie od daty przejęcia terenu budowy do daty dokonania odbioru końcowego,
16) zorganizowanie zaplecza socjalno-technicznego budowy w rozmiarach koniecznych do realizacji przedmiotu umowy,
17) prowadzenie dziennika budowy,
18) oznakowanie robót,
19) organizowanie regularnych narad koordynacyjnych z udziałem przedstawicieli Zamawiającego oraz innych zaproszonych osób. Celem narad koordynacyjnych będzie omawianie bieżących spraw dotyczących wykonania i zaawansowania prac. Terminy narad koordynacyjnych będzie ustalał Wykonawca. Częstotliwość narad koordynacyjnych ustalą strony umowy. Narady będą prowadzone i protokołowane przez Zamawiającego, a kopie protokołu będą dostarczone wszystkim osobom zaproszonym na naradę,
20) niezwłoczne informowanie Zamawiającego, nie później jednak niż w terminie 3 dni od dnia powzięcia wiadomości, o wszelkich nieprawidłowościach oraz zagrożeniach powstania nieprawidłowości mogących mieć jakikolwiek wpływ na sytuację Zamawiającego w sprawach objętych niniejszą Umową,
21) oznakowanie stref niebezpiecznych i uniemożliwienie dostępu osób trzecich,
22) opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu drogowego na czas prowadzenia robót, który po zaopiniowaniu przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Gdańskim i zarządcę drogi należy złożyć wraz ze stosownym wnioskiem do zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem drogowym,
23) powiadomienie gestorów sieci o planowanym terminie rozpoczęcia i zakończenia robót oraz prowadzenie robót, uzyskanie odbiorów częściowych i końcowych w zakresie wynikającym z dokonanych uzgodnień branżowych,
24) szczegółowe zapoznanie się przed rozpoczęciem realizacji przedmiotu umowy z dokumentacją projektową usunięcia kolizji infrastruktury technicznej związanych z budową,
25) realizacja robót zgodnie z harmonogramem,
26) uczestnictwo w odbiorach robót ulegających zakryciu oraz odbiorze końcowym robót,
27) Wykonawca zobowiązuje się w czasie trwania budowy zapewnić na terenie budowy w granicach przekazanych przez Zamawiającego należyty ład, porządek, przestrzeganie przepisów BHP, ochronę znajdujących się na terenie obiektów i sieci oraz urządzeń uzbrojenia terenu i utrzymywać je w należytym stanie technicznym, a po zakończeniu budowy uporządkować teren,
28) wykonywanie poleceń Inspektora Nadzoru związanych z nadzorem nad realizacją robót w zakresie określonym dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami i procedurami, warunkami umownymi, przestrzegania terminów wyznaczonych przez Inspektora Nadzoru na realizację tych poleceń,
29) wykonanie na własny koszt powykonawczej dokumentacji projektowej,
30) przygotowanie rozliczenia końcowego robót,
31) skompletowanie i przedstawienie Zamawiającemu dokumentów pozwalających na ocenę prawidłowego wykonania przedmiotu odbioru robót, w tym inwentaryzacji geodezyjno- powykonawczej,
32) zatrudnienie wystarczającej liczby wykwalifikowanego personelu gwarantującego właściwą jakość wykonanych prac,
33) prowadzenie w razie konieczności w trakcie robót nadzoru archeologicznego (ratowniczych badań archeologicznych wyprzedzających) i konserwatorskiego wraz z kosztami badań, nadzorów.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540404335-N-2021 z dnia: 2021-01-18
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2)
W ogłoszeniu jest:
Data 20.01.2021
W ogłoszeniu powinno być:
Data 02.02.2021
branża Drogownictwo, Energoelektryczna, Wodno - kanalizacyjna, Tereny zielone, Konstrukcje, ogrodzenia
podbranża drogi, ulice, autostrady, obwodnice, oświetlenie, zieleń, mała architektura, sieci zewnętrzne, ogrodzenia
kody CPV 45000000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Pomorskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Pomorskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: drogi, ulice, autostrady, obwodnice , oświetlenie , zieleń , mała architektura , sieci zewnętrzne , ogrodzenia

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10490644 2024-05-14
godz. 10:00
Opolskie Remont nawierzchni parkingu przy ul. Grota Roweckiego 18 na terenie Osiedla nr I, Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu
10446557 2024-05-14
godz. 11:00
Podkarpackie Część 1: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania pod nazwą: „Przebudowa dróg gminnych Nr 107734R Brzeziny - Rędziny i Nr 107703R ...
10480010 2024-05-14
godz. 11:00
Łódzkie 3.1 Przedmiot zamówienia: Rozbudowa sieci wodociągowej dla wschodniej części gminy Warta – etap III. 3.2 Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących robót budowlanych:3.2...
10484413 2024-05-16
godz. 08:00
Warmińsko-Mazurskie „Przeprowadzenie prac konserwatorskich i budowlanych budynku pomocniczego Szkoły Podstawowej w Spytkowie” – w formule „zaprojektuj i wybuduj” Przedmiotem zamówienia jest przygot...
10489332 2024-05-16
godz. 08:00
Zachodniopomorskie Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie przyłącza kanalizacji sanitarnej kompleksu w Cybowie do kanalizacji gminnej
10384202 2024-05-17
godz. 09:00
Pomorskie 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest budowa ul. Pszennej w Baninie (nr 157018G) na odcinku od skrzyżowania o ruchu okrężnym ul. Pszennej z ul. Polnego Wiatru do skrzyżowania ul. P...
10473673 2024-06-03
godz. 13:00
Wielkopolskie Luboń - kanalizacja sanitarna w ulicach Poniatowskiego, Cmentarnej, Zielonej i Granicznej, Luboń - sieć wodociągowa w ul. Granicznej. Przedmiotem zamówienia jest:a. budowa kanalizacji ...
10491199 2024-06-04
godz. 09:00
Lubuskie Rozbudowa oraz poprawa stanu nawierzchni sieci dróg w Zielonej Górze – nr 3B 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie dróg gminnych, tj.: 1) Modernizacja...
9540358 2024-06-05
godz. 10:00
Pomorskie Zamówienie zostało podzielone na trzy etapy:Etap I – Rozbudowa drogi nr 1405G (ul. Wejherowska) wraz z budową ronda na skrzyżowaniu Wejherowska – Szkolna – Kartuska w Szemudzie.Eta...
10486024 2024-06-30
godz. 09:00
Podkarpackie Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych, tj. emulsją asfaltową i grysami, na terenie gminy Tuszów Narodowy w 2024 roku