Przetarg 12732405 - 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg...

   
Analizuj Zamówienie 12732405
źródło Biuletyn Unijnych Zamówień Publicznych (TED)
data publikacji 2026-09-03
przedmiot ogłoszenia
1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028, w tym:Zakres 1: „Zimowe utrzyman
ie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Masłów w sezonie zimowym 2026/27 i 2027/28”Zakres zamówienia obejmuje w szczególności odśnieżanie dróg oraz zwalczanie śliskości zimowej na drogach wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia i wykazie dróg stanowiącym załącznik do SOPZ. Odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni będzie wykonywane na szerokości co najmniej 90% rzeczywistej szerokości drogi.Do zwalczania śliskości stosowana będzie mieszanka piaskowo-solna o składzie 85% piasku i 15% soli, z możliwością zwiększenia zawartości soli do 50% w sytuacjach ekstremalnych, takich jak gołoledź lub marznące opady.Usługi będą realizowane interwencyjnie, zgodnie z potrzebami i zgłoszeniami Zamawiającego. Wykonawca zapewni gotowość sprzętu i personelu, przy czym załadunek powinien być możliwy w czasie do 30 minut, a wyjazd sprzętu w czasie do 60 minut od otrzymania zgłoszenia. Przywrócenie przejezdności wszystkich dróg objętych zamówieniem powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od ustania opadów śniegu lub zawiei i zamieci śnieżnych.Wykonawca zobowiązany będzie dysponować co najmniej 2 piaskarkami, 2 pługami odśnieżnymi wraz z 2 nośnikami oraz ładowarką lub koparko-ładowarką. Szczegółowy zakres oraz warunki realizacji zamówienia określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia.Zakres 2: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028”Zimowe kompleksowe utrzymanie dróg powiatowych polega na utrzymaniu przejezdności na drogach powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach w okresie zimowym zgodnie z przyjętymi standardami, poprzez zwalczanie śliskości zimowej i odśnieżanie jezdni na drogach Powiatu Kieleckiego (na terenie Gminy Masłów) oraz utrzymywanie w pełnej gotowości technicznej i eksploatacyjnej środków transportowych wraz z osprzętem przewidzianym do zwalczania skutków zimy stanowiących własność Wykonawcy. Do zwalczania śliskości nawierzchni dróg Wykonawca stosował będzie własny materiał w postaci mieszanki piaskowo-solnej w stosunku wagowym 85% piasku i 15% soli drogowej. Wykonawca utrzymuje stan gotowości przystąpienia do akcji czynnej w sezonie 2026/2027 od dnia podpisania niniejszej umowy do 30 kwietnia 2027 r., w sezonie 2027/2028 od 15 października 2027 r. do 30 kwietnia 2028 r. , tak aby rozpoczęcie w pełnym zakresie akcji czynnej nastąpiło w ciągu 1 godziny od chwili zaistnienia okoliczności uzasadniającej rozpoczęcie akcji lub w ciągu 1 godziny przy każdorazowym rozpoczynaniu zawieszonej akcji.Rozliczenie akcji zimowego utrzymania dróg na podstawie rzeczywistych wskazań GPS i monitoringu zamontowanych na urządzeniach Wykonawcy (urządzenia monitorujące po stronie Zamawiającego).
Część zamówienia: LOT-0001 Zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028, w tym:Zakres 1: „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Masłów w sezonie zimowym 2026/27 i 2027/28”Zakres zamówienia obejmuje w szczególności odśnieżanie dróg oraz zwalczanie śliskości zimowej na drogach wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia i wykazie dróg stanowiącym załącznik do SOPZ. Odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni będzie wykonywane na szerokości co najmniej 90% rzeczywistej szerokości drogi.Do zwalczania śliskości stosowana będzie mieszanka piaskowo-solna o składzie 85% piasku i 15% soli, z możliwością zwiększenia zawartości soli do 50% w sytuacjach ekstremalnych, takich jak gołoledź lub marznące opady.Usługi będą realizowane interwencyjnie, zgodnie z potrzebami i zgłoszeniami Zamawiającego. Wykonawca zapewni gotowość sprzętu i personelu, przy czym załadunek powinien być możliwy w czasie do 30 minut, a wyjazd sprzętu w czasie do 60 minut od otrzymania zgłoszenia. Przywrócenie przejezdności wszystkich dróg objętych zamówieniem powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od ustania opadów śniegu lub zawiei i zamieci śnieżnych.Wykonawca zobowiązany będzie dysponować co najmniej 2 piaskarkami, 2 pługami odśnieżnymi wraz z 2 nośnikami oraz ładowarką lub koparko-ładowarką. Szczegółowy zakres oraz warunki realizacji zamówienia określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia.Zakres 2: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028”Zimowe kompleksowe utrzymanie dróg powiatowych polega na utrzymaniu przejezdności na drogach powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach w okresie zimowym zgodnie z przyjętymi standardami, poprzez zwalczanie śliskości zimowej i odśnieżanie jezdni na drogach Powiatu Kieleckiego (na terenie Gminy Masłów) oraz utrzymywanie w pełnej gotowości technicznej i eksploatacyjnej środków transportowych wraz z osprzętem przewidzianym do zwalczania skutków zimy stanowiących własność Wykonawcy. Do zwalczania śliskości nawierzchni dróg Wykonawca stosował będzie własny materiał w postaci mieszanki piaskowo-solnej w stosunku wagowym 85% piasku i 15% soli drogowej. Wykonawca utrzymuje stan gotowości przystąpienia do akcji czynnej w sezonie 2026/2027 od dnia podpisania niniejszej umowy do 30 kwietnia 2027 r., w sezonie 2027/2028 od 15 października 2027 r. do 30 kwietnia 2028 r. , tak aby rozpoczęcie w pełnym zakresie akcji czynnej nastąpiło w ciągu 1 godziny od chwili zaistnienia okoliczności uzasadniającej rozpoczęcie akcji lub w ciągu 1 godziny przy każdorazowym rozpoczynaniu zawieszonej akcji.Rozliczenie akcji zimowego utrzymania dróg na podstawie rzeczywistych wskazań GPS i monitoringu zamontowanych na urządzeniach Wykonawcy (urządzenia monitorujące po stronie Zamawiającego).Zamawiający informują, że niniejsze postępowanie obejmuje dwa zakresy realizowane na rzecz Zamawiających działających wspólnie na podstawie zawartego porozumienia, przy czym nie dopuszcza się składania ofert częściowych.W wyniku przeprowadzonego postępowania wybrany Wykonawca zawrze odrębne umowy z każdym z Zamawiających, odpowiednio:1) z Gminą Masłów – w zakresie realizacji usługi zimowego utrzymania dróg gminnych i wewnętrznych, objętych zakresem zamówienia realizowanym na rzecz Gminy Masłów;2) z Powiatem Kieleckim – w zakresie realizacji usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych, objętych zakresem zamówienia realizowanym na rzecz Powiatu Kieleckiego.Każda z umów stanowić będzie odrębny stosunek zobowiązaniowy, a każdy z Zamawiających będzie samodzielnie realizował prawa i obowiązki wynikające z zawartej przez siebie umowy, w szczególności dokonywał odbioru i rozliczenia usług realizowanych na jego rzecz.Umowy zawarte z poszczególnymi Zamawiającymi stanowić będą odrębne stosunki zobowiązaniowe pomiędzy właściwym Zamawiającym a Wykonawcą i będą dotyczyć wyłącznie zakresu usług realizowanych na rzecz danego Zamawiającego. Rozwiązanie, wypowiedzenie, odstąpienie od umowy lub niewykonanie zobowiązań wynikających z umowy zawartej przez Wykonawcę z jednym z Zamawiających nie będzie wpływać na obowiązywanie umowy zawartej z drugim Zamawiającym, chyba że okoliczność stanowiąca podstawę takiego działania dotyczyć będzie również realizacji tej drugiej umowy.
branża Drogownictwo, Sprzątanie
podbranża utrzymanie dróg, sprzątanie terenu
kody CPV 90620000, 90630000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji świętokrzyskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora świętokrzyskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: utrzymanie dróg , sprzątanie terenu