Zlecenie 7511446 - ZAPYTANIE OFERTOWE NA WYKONANIE USŁUGI BADAWCZO-ROZWOJOWEJ...

   
Zamówienie 7511446 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-06-01
przedmiot zlecenia
ZAPYTANIE OFERTOWE NA WYKONANIE USŁUGI BADAWCZO-ROZWOJOWEJ ZWIĄZANEJ Z OPRACOWANIEM INNOWACYJNEGO OCZYSZCZACZA PRZEZNACZONEGO DO D
EZYNFEKCJI I USUWANIA LZO Z POWIETRZA Z POMIESZCZEŃ O POWIERZCHNI CO NAJMNIEJ 150 m2

Zakres zrealizowanych prac badawczo-rozwojowych powinien obejmować:
Zadanie 1: Testowanie podzespołów opartych na wykorzystaniu technologii zimnej plazmy oraz fotokatalitycznej oksydacji
Celem tego zadania jest przetestowanie podzespołów opartych na wykorzystaniu technologii zimnej plazmy oraz fotokatalitycznej oksydacji. Do badań zostaną wykorzystane opracowane i opatentowane przez firmę Air For Life podzespoły wykorzystujące technologię zimnej plazmy (AFL Plasma) oraz oksydacji fotokatalitycznej (AFLPCO). Na bazie tych podzespołów oraz ich kombinacji zawierających jedną jednostkę AFLPCO oraz jednostki AFL Plasma (1, 2 lub 3) należy opracować zestaw podzespołów, które charakteryzowałaby ogólna wydajność wytwarzania jonów ujemnych w ilości co najmniej 199 mln/cm3 powietrza.
Każdy z podzespołów, czyli AFL Plasma, AFLPCO oraz ustalone kombinacje zawierające zróżnicowaną liczbę AFL Plasma (1, 2 lub 3) oraz jeden podzespół AFLPCO powinien zostać poddany następującym testom (łącznie 5 różnych oznaczeń).

Zadanie 2:
W zadaniu 2. powinno być wykonane zaprojektowanie systemu filtrującego powietrze wylotowe, opartego na wykorzystaniu wkładów filtrujących oraz adsorbentów zatrzymujących związki stanowiące zagrożenie dla zdrowia. Rozporządzenie MRPiPS z 12.06.2018 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy podaje maksymalną wartość najwyższego stężenia dopuszczalnego (NSD) dla formaldehydu na poziomie 0,37 mg/m3 (co odpowiada 0,3 ppm), a dla ozonu na poziomie 0,15 mg/m3 (co odpowiada ok. 0,07 ppm). Oczyszczacz powinien spełniać te wymagania. W oczyszczaczu powinny zostać wykorzystane wkłady zawierające nanożelazo na żelach krzemionkowych oraz węglu aktywnym. Ponadto, w celu eliminacji zanieczyszczeń pyłami zalecane jest wykorzystanie filtracji stopniowej (filtry PM10 i PM1), zatrzymującej ultradrobne cząstki pyłów.
Łącznie powinny zostać uzyskane 4 preparaty nanożelaza (2 otrzymane metodą chemiczną oraz 2 otrzymane z wykorzystaniem ekstraktów roślinnych).
Dla otrzymanych preparatów należy przeprowadzić charakterystykę składu jakościowego i ilościowego.
Następnie należy wytypować 1 preparat, który będzie wykorzystany do systemu filtracji zawierającego wkłady z węgla aktywnego impregnowane nanożelazem i wkłady z żelem krzemionkowym z inkorporowanym nanożelazem (stężenie nanożelaza: 2, 5 i 10% w/w) oraz wkłady filtracyjne przeciwpyłowe PM (PM10 i PM1, wydajność filtracji co najmniej 55%).
Ostatecznie powinny zostać opracowane 2 typy filtrów: zawierające wkłady z nanożelazem oraz filtry przeciwpyłowe PM. Z wykorzystaniem wytypowanych w 1 zadaniu metod powinny być wykonane badania powietrza wylotowego z komory.

Zadanie 3: Konstrukcja i testowanie prototypu oczyszczacza powietrza
Wytypowane w zadaniu 1 zestawy I i II wraz z opracowanym w zadaniu 2 wkładem filtrującym należy zmontować w 2 prototypowe oczyszczacze. Oba oczyszczacze muszą być poddane testom w komorach klimatycznych wielkogabarytowych o modyfikowanej atmosferze zawierającej mieszaninę heksan:etanol:izopropanol, każdy o stężeniu 500 ppb. Dla tła oraz po 24, 72 h i po 5 dobach pracy oczyszczaczy, należy wykonać pomiar stężenia formaldehydu i LZO i wytypować oczyszczacz charakteryzujący się lepszą skutecznością oczyszczania powietrza.
Dla oczyszczacza konieczne jest zaprojektowanie prototypowej obudowy.
Następnie prototyp oczyszczacza należy zamontować w laboratorium o powierzchni co najmniej 150 m2. W powietrzu laboratorium przed włączeniem oczyszczacza oraz po 5 dobach od momentu jego włączenia należy oznaczyć poziom formaldehydu, LZO, ozonu, rodników hydroksylowych i pyłów PM1.
Dodatkowo, przed włączeniem oczyszczacza i po 24, 72 h oraz 7 i 14 dniach jego pracy należy oznaczyć liczbę drobnoustrojów psychrofilnych i grzybów w powietrzu.

Zadanie 4: Włączenie w proces tworzenia nowego produktu użytkowników końcowych
Ostatnim zadaniem powinno być przeprowadzenie badania prototypu oczyszczacza wśród odbiorców docelowych (użytkowników końcowych). Analizowane cechy powinny uwzględniać ocenę zmian jakości powietrza w grupie 12 osób, które na co dzień (co najmniej przez 6 godzin) przebywają w pomieszczeniu (o powierzchni co najmniej 150 m2).


Ze względu na ograniczoną liczbę znaków w tej komórce, pełny opis przedmiotu zamówienia widoczny jest w załączonym zapytaniu ofertowym do niniejszego ogłoszenia. Cel zamówienia Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego oczyszczacza przeznaczonego do dezynfekcji powietrza z pomieszczeń o powierzchni co najmniej 150 m2.
Oczyszczacz ma posiadać również funkcjonalność usuwania dymu, zanieczyszczeń chemicznych takich jak lotne związki organiczne (LZO), w tym formaldehyd oraz usuwania pyłów. Oczyszczacz ma wykorzystywać technologię zimnej plazmy oraz oksydacji fotokatalitycznej (opartej na zastosowaniu nanokatalizatorów zawierających m.in. srebro, nikiel, rod, miedź i tlenek tytanu oraz lampy UVC o żywotności wynoszącej co najmniej 2 lata), przy czym powinien zostać zastosowany zestaw wkładów filtrujących i adsorbentów zapewniających adsorpcję lub rozkład formaldehydu, ozonu i rodników hydroksylowych w oczyszczonym powietrzu wylotowym. Przedmiot zamówienia Zakres zrealizowanych prac badawczo-rozwojowych powinien obejmować:
Zadanie 1: Testowanie podzespołów opartych na wykorzystaniu technologii zimnej plazmy oraz fotokatalitycznej oksydacji

Celem tego zadania jest przetestowanie podzespołów opartych na wykorzystaniu technologii zimnej plazmy oraz fotokatalitycznej oksydacji, które w dalszych etapach prac będą mogły być wykorzystane do konstrukcji oczyszczacza przeznaczonego do dezynfekcji powietrza (redukcja liczby drobnoustrojów zawieszonych w bioaerozolu) oraz usuwania z niego pyłów i zanieczyszczeń chemicznych, takich jak lotne związki organiczne (VOC) i formaldehyd.

Na podstawie uzyskanych wyników badań powinny zostać wytypowane 2 zestawy podzespołów, które będą zróżnicowane pod kątem skuteczności działania z uwzględnieniem:
1. Minimalnego poziomu emisji oznaczanych związków chemicznych – zestaw I.
2. Najwyższego stopnia redukcji liczby testowanych drobnoustrojów – zestaw II.

Zadanie 2: Testowanie układów filtrujących na bazie nanożelaza

W zadaniu 2. powinno być wykonane zaprojektowanie systemu filtrującego powietrze wylotowe, opartego na wykorzystaniu wkładów filtrujących oraz adsorbentów zatrzymujących związki stanowiące zagrożenie dla zdrowia.
W zadaniu 2. powinien zostać zaprojektowany wkład filtrujący, który zapewni uzyskanie następujących wskaźników czystości powietrza:
- najniższy poziom formaldehydu w powietrzu, nie wyższy niż 0,3 ppm
- poziom ozonu w powietrzu, nie wyższy niż 0,07 ppm
- brak rodników hydroksylowych w powietrzu wylotowym
- redukcja zawartości pyłów PM1 z wydajnością ≥ 55.

Zadanie 3: Konstrukcja i testowanie prototypu oczyszczacza powietrza

Wytypowane w zadaniu 1 zestawy I i II wraz z opracowanym w zadaniu 2 wkładem filtrującym należy zmontować w 2 prototypowe oczyszczacze. Oba oczyszczacze muszą być poddane testom w komorach klimatycznych wielkogabarytowych o modyfikowanej atmosferze zawierającej mieszaninę heksan:etanol:izopropanol, każdy o stężeniu 500 ppb. Dla tła oraz po 24, 72 h i po 5 dobach pracy oczyszczaczy, należy wykonać pomiar stężenia formaldehydu i LZO i wytypować oczyszczacz charakteryzujący się lepszą skutecznością oczyszczania powietrza.

Zadanie 4: Włączenie w proces tworzenia nowego produktu użytkowników końcowych
Ostatnim zadaniem powinno być przeprowadzenie badania prototypu oczyszczacza wśród odbiorców docelowych (użytkowników końcowych).
Przeprowadzone badania wykażą odbiór prototypu innowacyjnego oczyszczacza powietrza w kontekście oczekiwań i preferencji wytypowanych odbiorców rynkowych.

Ze względu na ograniczoną liczbę znaków w tej komórce, pełny opis przedmiotu zamówienia widoczny jest
w załączonym zapytaniu ofertowym do niniejszego ogłoszenia.
branża Laboratoria
podbranża usługi laboratoryjne
kody CPV 73100000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Zachodniopomorskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Zachodniopomorskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: usługi laboratoryjne

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10402247 2024-04-09
godz. 10:00
Lubelskie Wykonanie badań laboratoryjnych warstwy ścieralnej (wraz z dojazdem i wycięciem próbek) na zadaniu: Przebudowa drogi powiatowej nr 1514L od km 10+850 do km 15+645 oraz od km 17+279 do km...
10384240 2024-04-09
godz. 12:00
Mazowieckie Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia badań toksykologicznych zgodnie ze standardem DPL (Dobra Praktyka Laboratoryjna) na myszach ze wstępnymi badaniami DRF (ang. Dose Range...
10398141 2024-04-12
godz. 10:00
Śląskie Wykonanie badań fizykochemicznych olejów w TAURON Wytwarzanie S.A. - Oddział Elektrownia Siersza w Trzebini
10428928 2024-04-17
godz. 09:00
Śląskie Lp. Nazwa materiału Ilość ZWP Jedn. miary w ZWP Termin dostawy ; 1 Badanie jakościowe rur stalowych 4 szt. 31.12.2024
10437656 2024-04-22
godz. 23:59
Dolnośląskie Przedmiotem zamówienia jest wybór osoby prawnej lub osoby fizycznej, która wykona prace w charakterze Data Scientist w projekcie, którego celem jest opracowanie nowych, zdalnych metod we...
10428809 2024-04-23
godz. 10:00
Mazowieckie Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi eksperta w Zespole konsultacyjno-doradczym: Część A: Ekspert - doradca metodyczny - 2 osoby Przedmiotem zamówienia jest świadczenie us...
10479448 2024-04-26
godz. 10:00
Dolnośląskie SZACOWANIA WARTOŚCI ZAMÓWIENIA NR SZ003-FENX-1.5-2024 Prośba o wycenę dotycząca szacowania wartości zamówienia w ramach wyboru dostawcy usługi budowy modelu 3D masywu skalnego (1 szt...
10472480 2024-04-29
godz. 16:00
Mazowieckie Badania środowiska gruntowo-wodnego (3 lokalizacje) Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszam do złożenia oferty na jest wykonanie badań środowiska gruntowo-wodnego w następujących lok...
10473292 2024-04-30
godz. 11:00
Pomorskie Wstępne konsultacje rynkowe w sprawie: „Opracowania metodyki kwantyfikacji emisji metanu zgodnej z projektem Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie redukcji emisji met...
10473920 2024-05-10
godz. 14:00
Śląskie Opracowanie rozwiązania pt.: Budowa rozwiązania pilotowego pla^ormy zarządzania zapotrzebowaniem, produkcją, składowaniem oraz procesem dystrybucji węgla kamiennego.