Przetarg 7277931 - Wykonanie usługi w zakresie bieżących napraw i okresowych...

   
Analizuj Zamówienie 7277931 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-01-14
przedmiot ogłoszenia
Wykonanie usługi w zakresie bieżących napraw i okresowych przeglądów urządzeń dźwigowych (wind).
Numer referencyjny: ZP 1/2020/BI


Wykonanie usługi w zakresie bieżących napraw i okresowych przeglądów serwisowych urządzeń dźwigowych (wind) zlokalizowanych w budynkach:
1) Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie
2) Inkubator Technologiczny IT 4 Jasinka 954 E
3) Inkubator Technologiczny IT1 Jasionka 954 A
4) Inkubator technologiczny IT Jasionka 954
oraz wykonanie jednorazowej usługi RESURSU dla urządzeń zlokalizowanych w budynkach
1) Budynek RARR ul. Szopena 51 w Rzeszowie (2 windy)
2) Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie
3) Inkubator Technologiczny IT 4 Jasinka 954 E
4) Inkubator technologiczny IT Jasionka 954

I część zamówienia
Wykonanie usługi w zakresie:
1. bieżących napraw i okresowych przeglądów serwisowych dwóch urządzeń dźwigowych (wind). Pierwsze urządzenie zlokalizowane jest w budynku ,,Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie. Drugie urządzenie zlokalizowane jest w budynku Inkubatora Technologicznego IT 4 Jasinka 954E.
2. jednorazowej usługi RESURSU dla 3 urządzeń dźwigowych zlokalizowanych w budynkach; IT4 Jasionka 954E, Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie, IT Jasionka 954

Termin realizacji: od daty podpisania umowy do 30.06.2020

II część zamówienia
Wykonanie usługi w zakresie:
1. bieżących napraw i okresowych przeglądów serwisowych czterech urządzeń dźwigowych (wind) zlokalizowanych w budynkach; Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie, Inkubator Technologiczny IT 4 Jasinka 954 E, Inkubator Technologiczny IT1 Jasionka 954 A, Inkubator technologiczny IT Jasionka 954,
2. Jednorazowego RESURSU 2 urządzeń dźwigowych zlokalizowanych w budynku RARR ul. Szopena 51. Rzeszów (2 windy)

Termin realizacji: 01.07.2020 do 31.12.2022

2) Konserwacja i przeglądy wyżej wymienionych wind obejmować będą następujące czynności:
- przegląd wszelkich połączeń elektrycznych i teleinformatycznych
- konserwacji dźwigów w zakresie ustalonym dokumentacją techniczno-ruchową i instrukcją konserwacji dźwigu oraz stosownymi przepisami UDT o budowie i eksploatacji dźwigów.
- wykonawca zobowiązany jest do konserwacji dźwigu w stałym ruchu, z wyjątkiem postojów niezbędnych do wykonania, czynności konserwacyjnych i naprawczych
- przegląd tras kablowych i podłączeń w zakresie dotyczącym urządzeń dźwigowych
- Wykonawca zobowiązany jest do informowania o awarii, usterce każdorazowo pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres administratora obiektu / użytkownika z podaniem miejsca usterki, nazwy instalacji / typu urządzenia oraz krótkiego opisu awarii przed podjęciem naprawy w celu uzyskania decyzji Zamawiającego.

Prace poza konserwacyjne – awarie

Zamawiający przewidział konieczność wykonania prac naprawczych, które to prace będą związane z bieżącą eksploatacją urządzeń. Z uwagi na możliwość pojawienia się różnego rodzaju nieprzewidzianych wcześniej prac takich jak na przykład awaria urządzenia, które to prace będzie należało wykonać poza harmonogramem normalnych przeglądów. W przypadku stwierdzenia konieczności wykonania usługi naprawy wykraczającej poza umowę na konserwację , oraz poza usługi realizowane w ramach gwarancji na urządzenia dźwigowe Zamawiający jest zobowiązany wystawić osobne zlecenie.

Poniżej został opisany schemat działań w przypadku zaistnienia sytuacji awaryjnej:

Czas reakcji – Wykonawca ma maksymalnie 2 godziny na przyjazd od momentu powiadomienia go przez Zamawiającego lub też powiadomienia służb (Pracowników) podlegających Wykonawcy. Zamawiający będzie dokonywał zgłoszenia za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail, telefon).
Na wypadek braku możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego - bieg terminów na podjęcie gotowości i wykonania naprawy rozpoczyna się z chwilą nadania wiadomości elektronicznej.
Powyższy maksymalnie 2- godzinny termin od zgłoszenia jest czasem, w którym Wykonawca musi podjąć działania mające na celu zdiagnozowanie przyczyny awarii lub usterki oraz zabezpieczenie uszkodzonego urządzenia.
Wykonawca w omawianym czasie maksymalnie dwóch godzin od zgłoszenia ma obowiązek zabezpieczyć uszkodzone urządzenie tak aby nie stwarzało zagrożenia dla ludzi i mienia, Wykonawca zabezpieczy również samo urządzenia przed jego dalszymi uszkodzeniami.
Czas reakcji stanowi kryterium oceny ofert. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę, czasu krótszego niż czas maksymalny podany powyżej, zastosowanie będzie miał czas reakcji z oferty Wykonawcy. Wykonawca zobligowany jest podjąć działania w czasie, który zadeklarował w formularzu oferty.


Czas na przygotowanie kosztorysu / oferty naprawy – okres od momentu powiadomienia do momentu, w którym Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji kosztorys /ofertę naprawy 2 dni roboczych

Podjęcie działań naprawczych – okres od momentu akceptacji przez Zamawiającego kosztorysu/ofert naprawy do 2 dni roboczych.

Czas naprawy - okres od momentu podjęcia działań naprawczych do czasu, w którym Wykonawca usunie awarię lub usterkę.

Wykonawca wystawi zamawiającemu fakturę za pracę usunięcia awarii zgodnie z przedstawionym i zaakceptowanym przez Zamawiającego kosztorysem/ofertą napraw, która będzie obejmować koszty wbudowanych materiałów zakupionych przez Wykonawcę, po cenie ich zakupu oraz robociznę.

Wynagrodzenie za wykonywanie napraw i usuwanie usterek i awarii będzie płatne na podstawie warunków zawartych w umowie.

a) Wykonawca w ramach okresowej konserwacji, zobowiązany jest przybyć na miejsce awarii, po zgłoszeniu przez Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż czasie reakcji we wszystkie dni tygodnia, łącznie z niedzielami i świętami oraz zdiagnozowania awarii i zabezpieczenia urządzenia przed:
• powstaniem dodatkowych uszkodzeń wynikających z charakteru awarii (zgodnie z zaleceniami producenta),
• możliwością spowodowania zagrożenia, oraz przed dostępem osób niepowołanych.
b) Zgłoszenia będą przekazywane Wykonawcy przez Zamawiającego za pomocą, korespondencji e-mail lub zgłaszane telefonicznie. Za godzinę zgłoszenia przyjmuje się faktyczną godzinę wysłania zgłoszenia. Wykonawca niezwłocznie potwierdzi otrzymanie zgłoszenia za pomocą korespondencji e-mail lub telefonicznie.
c) Przed przystąpieniem do naprawy Wykonawca przygotuje kosztorys niezbędnych prac i materiałów
d) Czas na przygotowanie kosztorysu / oferty naprawy wynosi maksymalnie 2 dni robocze.
e) W szczególnych przypadkach czas reakcji lub czas na przygotowanie kosztorysu / oferty naprawy może zostać wydłużony przez Zamawiającego na uzasadniony wniosek Wykonawcy.
f) Zleceniobiorca będzie wykonywał naprawy awaryjne i dostawy niezbędnych materiałów do usunięcia awarii po uprzednim pisemnym zleceniu, chyba, że Zleceniodawca zdecyduje inaczej.

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr: 1 Nazwa: Wykonanie usługi w zakresie bieżących napraw i okresowych przeglądów urządzeń dźwigowych (wind) - część I.
I część zamówienia Wykonanie usługi w zakresie: 1. bieżących napraw i okresowych przeglądów serwisowych dwóch urządzeń dźwigowych (wind). Pierwsze urządzenie zlokalizowane jest w budynku ,,Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie. Drugie urządzenie zlokalizowane jest w budynku Inkubatora Technologicznego IT 4 Jasinka 954E. 2. jednorazowej usługi RESURSU dla 3 urządzeń dźwigowych zlokalizowanych w budynkach; IT4 Jasionka 954E, Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie, IT Jasionka 954 Wykonanie usługi w zakresie; 1. bieżących napraw i okresowych przeglądów serwisowych dwóch urządzeń dźwigowych (wind). Pierwsze urządzenie zlokalizowane jest w budynku ,,Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie. Drugie urządzenie zlokalizowane jest w budynku Inkubatora Technologicznego IT 4 Jasionka 954E 2. jednorazowej usługi RESURSU dla 3 urządzeń dźwigowych zlokalizowanych w budynkach; IT4 Jasionka 954E, Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie, IT Jasionka 954 Postępowanie na omawiane usługi w zakresie okresowych przeglądów urządzeń oraz bieżących napraw i innych prac związanych z prawidłowym działaniem wyżej wymienionych instalacji jest prowadzone z uwagi na konieczność utrzymania urządzeń dźwigowych w należytym stanie technicznym. Konieczność prowadzenia prac konserwacyjno-naprawczych urządzeń dźwigowych związana jest również z obowiązującym prawem, które reguluje te kwestie. Zaleca się, aby potencjalny Wykonawca dokładnie zapoznał się ze specyfikacją i projektem instalacji, urządzeń i systemów zamontowanych na w/w obiektach, będących przedmiotem niniejszego postępowania ze względu na możliwość, że jakiś element urządzeń, instalacji lub systemów mógł zostać przeoczony lub też niewystarczająco szczegółowo opisany przez osobę sporządzającą poniższe zestawienie. Zalecamy przeprowadzenie wizji lokalnej, aby firma składająca ofertę wykonała oględziny omawianych urządzeń, instalacji, lub systemów na miejscu w w/w budynkach przed złożeniem oferty. Przeglądy przewidziane są: co miesięczne przeglądy począwszy od daty podpisania umowy do czerwca 2020 r. 2) Konserwacja i przeglądy wyżej wymienionych wind obejmować będą następujące czynności: - przegląd wszelkich połączeń elektrycznych i teleinformatycznych - konserwacji dźwigów w zakresie ustalonym dokumentacją techniczno-ruchową i instrukcją konserwacji dźwigu oraz stosownymi przepisami UDT o budowie i eksploatacji dźwigów. - wykonawca zobowiązany jest do konserwacji dźwigu w stałym ruchu, z wyjątkiem postojów niezbędnych do wykonania, czynności konserwacyjnych i naprawczych - przegląd tras kablowych i podłączeń w zakresie dotyczącym urządzeń dźwigowych - Wykonawca zobowiązany jest do informowania o awarii, usterce każdorazowo pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres administratora obiektu / użytkownika z podaniem miejsca usterki, nazwy instalacji / typu urządzenia oraz krótkiego opisu awarii przed podjęciem naprawy w celu uzyskania decyzji Zamawiającego. a) koszty konserwacji obejmują: • przyjazd ekipy serwisowej • w przypadku stwierdzenia przez Wykonawcę podczas wykonywania usług konserwacji stałej i przeglądów wszystkich urządzeń dźwigowych, ubytków materiałów eksploatacyjnych takich jak: oleje, smary, śrubki, nakrętki, pasków klinowych, żarówek i innych drobnych elementów eksploatacyjnych Wykonawca zobowiązuje się do zakupu i dostawy oraz uzupełnienia tych ubytków w ramach kosztów wykonywanej konserwacji • zapewnienie gotowości pogotowia Dźwigowego całodobowe (z wyjątkiem 25,26,31 XII, 1 I, 3V, 1 XI, Święta Wielkanocy oraz dni ustawowo wolnych od pracy ) czas reakcji do 2 godzin od zgłoszenia, • czyszczenie maszynowni, dachu kabiny i podszybia z zabrudzeń powstałych w wyniku normalnej eksploatacji raz na pół roku (1 raz w czasie trwania umowy) • niezbędne pomiary i badania, • uwalnianie osób uwięzionych w urządzeniu dźwigowym, • inne czynności wymagane przy tego typu przeglądach serwisowych urządzenia dźwigowego, • Wykonawca zobowiązuje się do dokonywania drobnych napraw w ramach konserwacji: dokręcenie poluzowanych śrub, naciąganie pasków klinowych, wymiana pasków klinowych, przesmarowanie mechanizmów, uzupełnienie izolacji, drobnych regulacja itp. • Wykonawca zobowiązany jest także do zapewnienia innych niezbędnych materiałów pomocniczych w ramach wykonywanych konserwacji, • przeglądy muszą zostać wykonane zgodnie z normami i normatywami oraz przepisami prawa w tym prawa budowlanego, a także przepisami branży powiązanej z urządzeniami i instalacjami których dotyczą przeglądy, zasadami wiedzy technicznej i przepisami techniczno-budowlanymi. b) koszt konserwacji nie obejmuje: • wszelkiego rodzaju remontów, w tym remontów bieżących i okresowych • modernizacji i napraw urządzeń dźwigowych, • kosztów usuwania skutków dewastacji, kradzieży, pożaru lub zalania wodą, • kosztów usuwania uszkodzeń lub awarii powstałych na skutek nieprawidłowej eksploatacji urządzeń, lub zużycia technologicznego podzespołów, • innych usług nie wymienionych, c) Prace poza konserwacyjne – awarie Zamawiający przewidział konieczność wykonania prac naprawczych, które to prace będą związane z bieżącą eksploatacją urządzeń. Z uwagi na możliwość pojawienia się różnego rodzaju nieprzewidzianych wcześniej prac takich jak na przykład awaria urządzenia, które to prace będzie należało wykonać poza harmonogramem normalnych przeglądów. W przypadku stwierdzenia konieczności wykonania usługi naprawy wykraczającej poza umowę na konserwację , oraz poza usługi realizowane w ramach gwarancji na urządzenia dźwigowe Zamawiający jest zobowiązany wystawić osobne zlecenie. Poniżej został opisany schemat działań w przypadku zaistnienia sytuacji awaryjnej: Czas reakcji – Wykonawca ma maksymalnie 2 godziny na przyjazd od momentu powiadomienia go przez Zamawiającego lub też powiadomienia służb (Pracowników) podlegających Wykonawcy. Zamawiający będzie dokonywał zgłoszenia za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail, telefon). Na wypadek braku możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego - bieg terminów na podjęcie gotowości i wykonania naprawy rozpoczyna się z chwilą nadania wiadomości elektronicznej. Powyższy maksymalnie 2- godzinny termin od zgłoszenia jest czasem, w którym Wykonawca musi podjąć działania mające na celu zdiagnozowanie przyczyny awarii lub usterki oraz zabezpieczenie uszkodzonego urządzenia. Wykonawca w omawianym czasie maksymalnie dwóch godzin od zgłoszenia ma obowiązek zabezpieczyć uszkodzone urządzenie tak aby nie stwarzało zagrożenia dla ludzi i mienia, Wykonawca zabezpieczy również samo urządzenia przed jego dalszymi uszkodzeniami. Czas reakcji stanowi kryterium oceny ofert. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę, czasu krótszego niż czas maksymalny podany powyżej, zastosowanie będzie miał czas reakcji z oferty Wykonawcy. Wykonawca zobligowany jest podjąć działania w czasie, który zadeklarował w formularzu oferty. Czas na przygotowanie kosztorysu / oferty naprawy – okres od momentu powiadomienia do momentu, w którym Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji kosztorys /ofertę naprawy - do 2 dni roboczych Podjęcie działań naprawczych – okres od momentu akceptacji przez Zamawiającego kosztorysu/ofert naprawy do 2 dni roboczych. Czas naprawy - okres od momentu akceptacji przez Zamawiającego kosztorysu /oferty naprawy, do czasu, w którym Wykonawca usunie awarię lub usterkę. Wykonawca wystawi zamawiającemu fakturę za pracę usunięcia awarii zgodnie z przedstawionym kosztorysem/oferta napraw, która będzie obejmować koszty wbudowanych materiałów zakupionych przez Wykonawcę, po cenie ich zakupu oraz robociznę.

Część nr: 2 Nazwa: Wykonanie usługi w zakresie bieżących napraw i okresowych przeglądów urządzeń dźwigowych (wind) - część II.
II część zamówienia: Wykonanie usługi w zakresie: 1. bieżących napraw i okresowych przeglądów serwisowych czterech urządzeń dźwigowych (wind) zlokalizowanych w budynkach; Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie, Inkubator Technologiczny IT 4 Jasinka 954 E, Inkubator Technologiczny IT1 Jasionka 954 A, Inkubator technologiczny IT Jasionka 954, 2. Jednorazowego RESURSU 2 urządzeń dźwigowych zlokalizowanych w budynku RARR ul. Szopena 51. Rzeszów (2 windy) Wykonanie usługi w zakresie; 1. bieżących napraw i okresowych przeglądów serwisowych 4 urządzeń dźwigowych (wind) zlokalizowanych w budynkach: a. Laboratorium Biotechnologii Aeropolis ul. Ćwiklińskiej 2e w Rzeszowie b. Inkubator Technologiczny IT 4 Jasinka 954 E c. Inkubator Technologiczny IT1 Jasionka 954 A d. Inkubator technologiczny IT Jasionka 954 2. jednorazowego RESURSU 2 urządzeń dźwigowych zlokalizowanych w budynku RARR ul. Szopena 51. Rzeszów (2 windy) Postępowanie na omawiane usługi w zakresie okresowych przeglądów urządzeń oraz bieżących napraw i innych prac związanych z prawidłowym działaniem wyżej wymienionych instalacji jest prowadzone z uwagi na konieczność utrzymania urządzeń dźwigowych w należytym stanie technicznym. Konieczność prowadzenia prac konserwacyjno-naprawczych urządzeń dźwigowych związana jest również z obowiązującym prawem, które reguluje te kwestie. Zaleca się, aby potencjalny Wykonawca dokładnie zapoznał się ze specyfikacją i projektem instalacji, urządzeń i systemów zamontowanych na w/w obiektach, będących przedmiotem niniejszego postępowania ze względu na możliwość, że jakiś element urządzeń, instalacji lub systemów mógł zostać przeoczony lub też niewystarczająco szczegółowo opisany. Zalecamy przeprowadzenie wizji lokalnej, aby firma składająca ofertę wykonała oględziny omawianych urządzeń, instalacji, lub systemów na miejscu w w/w budynkach przed złożeniem oferty. Konserwacja i przeglądy wind obejmować będą następujące czynności: - przegląd wszelkich połączeń elektrycznych i teleinformatycznych - konserwacji dźwigów w zakresie ustalonym dokumentacją techniczno-ruchową i instrukcją konserwacji dźwigu oraz stosownymi przepisami UDT o budowie i eksploatacji dźwigów. - wykonawca zobowiązany jest do konserwacji dźwigu w stałym ruchu, z wyjątkiem postojów niezbędnych do wykonania, czynności konserwacyjnych i naprawczych - przegląd tras kablowych i podłączeń w zakresie dotyczącym urządzeń dźwigowych - Wykonawca zobowiązany jest do informowania o awarii, usterce każdorazowo pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres administratora obiektu / użytkownika z podaniem miejsca usterki, nazwy instalacji / typu urządzenia oraz krótkiego opisu awarii przed podjęciem naprawy w celu uzyskania decyzji Zamawiającego. koszty konserwacji obejmują: • przyjazd ekipy serwisowej • w przypadku stwierdzenia przez Wykonawcę podczas wykonywania usług konserwacji stałej i przeglądów wszystkich urządzeń dźwigowych, ubytków materiałów eksploatacyjnych takich jak: oleje, smary, śrubki, nakrętki, pasków klinowych, żarówek i innych drobnych elementów eksploatacyjnych Wykonawca zobowiązuje się do zakupu i dostawy oraz uzupełnienia tych ubytków w ramach kosztów wykonywanej konserwacji • zapewnienie gotowości pogotowia Dźwigowego całodobowe (z wyjątkiem 25,26,31 XII, 1 I, 3V, 1 XI, Święta Wielkanocy oraz dni ustawowo wolnych od pracy ) czas reakcji do 2 godzin od zgłoszenia, • czyszczenie maszynowni, dachu kabiny i podszybia z zabrudzeń powstałych w wyniku normalnej eksploatacji raz na pół roku (1 raz w czasie trwania umowy) • niezbędne pomiary i badania, • uwalnianie osób uwięzionych w urządzeniu dźwigowym, • inne czynności wymagane przy tego typu przeglądach serwisowych urządzenia dźwigowego, • Wykonawca zobowiązuje się do dokonywania drobnych napraw w ramach konserwacji: dokręcenie poluzowanych śrub, naciąganie pasków klinowych, wymiana pasków klinowych, przesmarowanie mechanizmów, uzupełnienie izolacji, drobnych regulacja itp. • Wykonawca zobowiązany jest także do zapewnienia innych niezbędnych materiałów pomocniczych w ramach wykonywanych konserwacji, • przeglądy muszą zostać wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i przepisami techniczno-budowlanymi. Koszt konserwacji nie obejmuje: • wszelkiego rodzaju remontów, w tym remontów bieżących i okresowych • modernizacji i napraw urządzeń dźwigowych, • kosztów usuwania skutków dewastacji, kradzieży, pożaru lub zalania wodą, • kosztów usuwania uszkodzeń lub awarii powstałych na skutek nieprawidłowej eksploatacji urządzeń, lub zużycia technologicznego podzespołów, • innych usług nie wymienionych, 5) Prace poza konserwacyjne – awarie Zamawiający przewidział konieczność wykonania prac naprawczych, które to prace będą związane z bieżącą eksploatacją urządzeń. Z uwagi na możliwość pojawienia się różnego rodzaju nieprzewidzianych wcześniej prac takich jak na przykład awaria urządzenia, które to prace będzie należało wykonać poza harmonogramem normalnych przeglądów. W przypadku stwierdzenia konieczności wykonania usługi naprawy wykraczającej poza umowę na konserwację , oraz poza usługi realizowane w ramach gwarancji na urządzenia dźwigowe Zamawiający jest zobowiązany wystawić osobne zlecenie. Poniżej został opisany schemat działań w przypadku zaistnienia sytuacji awaryjnej: Czas reakcji – Wykonawca ma maksymalnie 2 godziny na przyjazd od momentu powiadomienia go przez Zamawiającego lub też powiadomienia służb (Pracowników) podlegających Wykonawcy. Zamawiający będzie dokonywał zgłoszenia za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail, telefon). Na wypadek braku możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego - bieg terminów na podjęcie gotowości i wykonania naprawy rozpoczyna się z chwilą nadania wiadomości elektronicznej. Powyższy maksymalnie 2-godzinny termin od zgłoszenia jest czasem, w którym Wykonawca musi podjąć działania mające na celu zdiagnozowanie przyczyny awarii lub usterki oraz zabezpieczenie uszkodzonego urządzenia. Wykonawca w omawianym czasie maksymalnie dwóch godzin od zgłoszenia ma obowiązek zabezpieczyć uszkodzone urządzenie tak aby nie stwarzało zagrożenia dla ludzi i mienia, Wykonawca zabezpieczy również samo urządzenia przed jego dalszymi uszkodzeniami. Czas reakcji stanowi kryterium oceny ofert. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę, czasu krótszego niż czas maksymalny podany powyżej, zastosowanie będzie miał czas reakcji z oferty Wykonawcy. Wykonawca zobligowany jest podjąć działania w czasie, który zadeklarował w formularzu oferty. Czas na przygotowanie kosztorysu / oferty naprawy – okres od momentu powiadomienia do momentu, w którym Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji kosztorys /ofertę naprawy 2 dni roboczych Podjęcie działań naprawczych – okres od momentu akceptacji przez Zamawiającego kosztorysu/ofert naprawy do 2 dni roboczych. Czas naprawy - okres od momentu podjęcia działań naprawczych do czasu, w którym Wykonawca usunie awarię lub usterkę. Wykonawca wystawi zamawiającemu fakturę za pracę usunięcia awarii zgodnie z przedstawionym i zaakceptowanym przez Zamawiającego kosztorysem/ofertą napraw, która będzie obejmować koszty wbudowanych materiałów zakupionych przez Wykonawcę, po cenie ich zakupu oraz robociznę. Wynagrodzenie za wykonywanie napraw i usuwanie usterek i awarii będzie płatne na podstawie warunków zawartych w umowie. a) Wykonawca w ramach okresowej konserwacji, zobowiązany jest przybyć na miejsce awarii, po zgłoszeniu przez Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż czasie reakcji we wszystkie dni tygodnia, łącznie z niedzielami i świętami oraz zdiagnozowania awarii i zabezpieczenia urządzenia przed: • powstaniem dodatkowych uszkodzeń wynikających z charakteru awarii (zgodnie z zaleceniami producenta), • możliwością spowodowania zagrożenia, oraz przed dostępem osób niepowołanych. b) Zgłoszenia będą przekazywane Wykonawcy przez Zamawiającego za pomocą, korespondencji e-mail lub zgłaszane telefonicznie. Za godzinę zgłoszenia przyjmuje się faktyczną godzinę wysłania zgłoszenia. Wykonawca niezwłocznie potwierdzi otrzymanie zgłoszenia za pomocą korespondencji e-mail lub telefonicznie. c) Przed przystąpieniem do naprawy Wykonawca przygotuje kosztorys niezbędnych prac i materiałów d) Czas na przygotowanie kosztorysu / oferty naprawy wynosi maksymalnie 2 dni robocze. e) W szczególnych przypadkach czas reakcji lub czas na przygotowanie kosztorysu / oferty naprawy może zostać wydłużony przez Zamawiającego na uzasadniony wniosek Wykonawcy. f) Zleceniobiorca będzie wykonywał naprawy awaryjne i dostawy niezbędnych materiałów do usunięcia awarii po uprzednim pisemnym zleceniu, chyba, że Zleceniodawca zdecyduje inaczej.
branża Windy i dźwigi
podbranża dźwigi, suwnice, żurawie
kody CPV 50531400
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Podkarpackie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Podkarpackie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się