Zlecenie 12277919 - Otwarty nabór Partnera w ramach realizacji projektu w...

   
Analizuj Zamówienie 12277919
źródło Internet
data publikacji 2026-01-22
przedmiot zlecenia
Otwarty nabór Partnera w ramach realizacji projektu w ramach konkursu pn: Kształcenie na potrzeby technologii krytycznych
Uniwers
ytet Przyrodniczy w Poznaniu będzie ubiegał się o dofinansowanie w ramach konkursu
nr FERS.01.05-IP.08-003/25 organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027
Priorytet 1 Umiejętności,
Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym. Dostosowanie oferty podmiotów systemu szkolnictwa wyższego do potrzeb
rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji Celem naboru konkurencyjnego jest dostosowanie kwalifikacji lub kompetencji studentów i studentek do potrzeb obszarów technologii krytycznych wskazanych w Komunikacie KE C/2024/3209 oraz rozwój kompetencji lub
Cel kwalifikacji kadry realizującej dydaktykę na kierunku lub kierunkach objętych
wsparciem.
Nabór partnera jest prowadzony na podstawie art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. poz. 1079).
1. Cel partnerstwa i zasady współpracy
Celem Partnerstwa jest wspólna realizacja przedsięwzięcia ukierunkowanego wyłącznie na działania prowadzone na kierunkach studiów:
1) Ekoenergetyka
technologie wodorowe,
sieci energetyczne,
magazyny ciepła / baterie,
odnawialne źródła energii (OZE) w ujęciu klasycznym.
2) Informatyka i inżynieria danych
robotyka,
budowa laboratorium,
roboty mobilne / polowe,
początkowo prowadzenie zajęć przez pracowników partnera,
docelowo prowadzenie zajęć przez pracowników lidera po przeszkoleniu przez partnera.
3) Inżynieria środowiska
teledetekcja, w tym:
o monitoring środowiska,
o elementy robotyki i pozyskiwania danych środowiskowych, o systemy informacji przestrzennej (GIS).
I i II stopnia, które kształcą w zakresie co najmniej jednego z obszarów technologii krytycznych dla rozwoju gospodarki, wskazanych w Komunikacie KE C/2024/3209 (załącznik nr 1 do RWP). Obszary oraz uszczegółowione wykazy technologii zawarte w obowiązującej na dzień ogłoszenia naboru wersji Komunikatu mają charakter zamknięty.
Działania realizowane w projekcie na wskazanych kierunkach studiów muszą tworzyć kompleksowy program wsparcia i obejmować wszystkie elementy od a) do c) wskazane poniżej. Zaproponowane przykłady działań mają charakter otwarty.
a) Programy kształcenia
• współtworzenie nowych kierunków studiów lub modyfikacja istniejących programów,
• współpraca z pracodawcami, praktykami i innymi podmiotami działającymi w otoczeniu
społeczno-gospodarczym w obszarach technologii krytycznych określonych w Komunikacie KE C/2024/3209.
b) Dodatkowe elementy kształcenia podnoszące kompetencje studentów i studentek tego kierunku, m.in.:
• kursy i szkolenia,
• wizyty studyjne (krajowe i zagraniczne),
• zajęcia dodatkowe prowadzone przez praktyków z obszarów technologii krytycznych, zajęcia wyrównawcze.
c) Rozwój kompetencji i kwalifikacji kadry dydaktycznej, kształcącej na modyfikowanym kierunku, w zakresie np.:
• zagadnień merytorycznych dotyczących technologii krytycznych,
• kompetencji cyfrowych,
• świadomości i umiejętności związanych z zieloną transformacją,
• projektowania uniwersalnego,
• przedsiębiorczości i komercjalizacji wyników badań,
• kompetencji dydaktycznych, w tym nowoczesnych metod i metodyki kształcenia.
Formy wsparcia mogą obejmować m.in. kursy, szkolenia, staże, wizyty studyjne (krajowe i międzynarodowe) oraz inne formy wymiany wiedzy i doświadczeń z praktykami działającymi w obszarach technologii krytycznych.
Partnerstwo zostanie zainicjowane przed rozpoczęciem realizacji przedsięwzięcia i przed
złożeniem wniosku o objęcie wsparciem. W tym celu zostanie podpisany list intencyjny - załącznik nr 2. Współpraca Partnera z Liderem na etapie aplikowania o dofinansowanie będzie skupiać się na doprecyzowaniu przedstawionej koncepcji i jej uszczegółowieniu w zakresie wymaganym przez ION oraz dostarczeniu dokumentacji i danych dotyczących Partnera niezbędnych na potrzeby uzupełnienia dokumentacji/wniosku.
Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o dofinansowaniu, przed zawarciem umowy o dofinansowanie projektu w ramach programu FERS zostanie zawarta umowa o partnerstwie,
która określi w szczególności zadania partnerów, zasady wspólnego zarządzania
przedsięwzięciem oraz sposób przekazywania przez Lidera środków finansowych na pokrycie niezbędnych kosztów ponoszonych przez partnerów na realizację zadań w ramach przedsięwzięcia.
Lider zastrzega sobie prawo do ingerencji, na drodze negocjacji z wybranym Partnerem, w
zaproponowany wkład merytoryczny Partnera (koncepcję) do projektu, celem dostosowania
go do wizji projektu Lidera.
branża Edukacja, szkolenia
podbranża edukacja
forma konkurs
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Wielkopolskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Wielkopolskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: edukacja