Przetarg 12727165 - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych...

   
Analizuj Zamówienie 12727165
źródło Biuletyn Unijnych Zamówień Publicznych (TED)
data publikacji 2026-09-01
przedmiot ogłoszenia
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na terenie gminy Alwernia.

1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na terenie Gmin
y Alwernia - z podziałem na 3 części.2. Część 1 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Alwernia” 1)Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach ze szczególnym naciskiem na efekty selektywnej zbiórki odpadów. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11a do SWZ 3.Część 2 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Alwerni”. 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. I. Krasickiego 16 w miejscowości Alwernia do instalacji wskazanych przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy oraz wyposażenie punktu PSZOK. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie miejscem odbioru i czasowego magazynowania odpadów selektywnie zebranych, zawartych we frakcji odpadów komunalnych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi (nieruchomości zamieszkane). 2) Odpady odebrane w PSZOK będą przekazywane do podmiotów uprawnionych do ich odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. 3) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia i oznakowania odpowiednich pojemników na odpady odbierane w punkcie PSZOK. Pojemniki będą stanowiły własność Wykonawcy. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11b do SWZ4.Część 3 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z pojemników KP-7 ustawionych na terenie sołectw i miasta Alwernia” 1)Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 03- Inne odpady nieulegające biodegradacji, z kontenerów ustawionych na terenie sołectw Gminy i miasta Alwernia oraz dostarczenie kontenerów KP-7. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11c do SWZ 5. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, określonymi przez zamawiającego w Rozdziale 7 pkt. 5 SWZ.
Część zamówienia: LOT-0001 Część 1 „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Alwernia” 2. Część 1 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Alwernia”1) Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 174 ze zm.) ze szczególnym naciskiem na efekty selektywnej zbiórki odpadów.2) W zakres zamówienia wchodzi również:a) dostarczenie pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wykonawca w cenie oferty zobowiązany jest uwzględnić koszt wyposażenia nieruchomości w zabudowie wielolokalowej w kontenery do segregacji odpadów komunalnych, a nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w worki do segregacji odpadów komunalnych oraz w pojemniki; b) porządkowanie terenu zanieczyszczonego odpadami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w przypadku jego zanieczyszczenia podczas odbioru odpadów;c) zbieranie odpadów leżących obok zapełnionych pojemników, kontenerów w zabudowie wielolokalowej oraz doprowadzanie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia pojemników służących do gromadzenia odpadów.3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11a do SWZ

Część zamówienia: LOT-0002 Część 2 „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Alwerni” 3. Część 2 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Alwerni”. 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. I. Krasickiego 16 w miejscowości Alwernia do instalacji wskazanych przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy oraz wyposażenie punktu PSZOK. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie miejscem odbioru i czasowego magazynowania odpadów selektywnie zebranych, zawartych we frakcji odpadów komunalnych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi (nieruchomości zamieszkane). 2) Odpady odebrane w PSZOK będą przekazywane do podmiotów uprawnionych do ich odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.3) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia i oznakowania odpowiednich pojemników na odpady odbierane w punkcie PSZOK. Pojemniki będą stanowiły własność Wykonawcy. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11b do SWZ

Część zamówienia: LOT-0003 Część 3 „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z pojemników KP-7 ustawionych na terenie sołectw i miasta Alwernia” Część 3 - „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z pojemników KP-7 ustawionych na terenie sołectw i miasta Alwernia”1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 03- Inne odpady nieulegające biodegradacji, z kontenerów ustawionych na terenie sołectw Gminy i miasta Alwernia oraz dostarczenie kontenerów KP-7.Odpady odebrane ze sołectw oraz miasta Alwernia będą przekazywane do podmiotów uprawnionych do ich odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalnoprawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11c do SWZ
branża Sprzątanie
podbranża wywóz śmieci, utylizacja, składowiska
kody CPV 90000000, 90500000, 90510000, 90512000, 90513100, 90514000, 90533000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Małopolskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Małopolskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: wywóz śmieci, utylizacja, składowiska