data publikacji: 2013-09-12 godz. 22:00
Grzegorz Onichimowski, prezes firmy WSE InfoEngine, poinformował o planach uruchomienia tworzonej przez jego firmę platformy handlu biomasą energetyczną. W wywiadzie dla portalu wnp.pl Grzegorz Onichimowski informuje, że celem utworzenia platformy handlu biomasą jest nie tylko skupienie w jednym miejscu rynku oraz koordynacja przekazywania zielonych certyfikatów producentom energii z biomasy, ale także stworzenie systemu weryfikacji jakości biomasy, tak aby podmioty kupujące biomasę za pośrednictwem platformy miały pewność co do jej jakości.
„(…) niejako po drodze uruchomiona zostanie jeszcze platforma energii elektrycznej. Ta platforma ruszy prawdopodobnie od października” - poinformował Grzegorz Onichimowski, prezes zarządu WSE InfoEngine.
Codziennie w serwisie PressInfo.pl publikowane są świeże informacje dotyczące odnawialnych źródeł energii.
Przykłady przetargów, informacji o przyznanych dotacjach oraz planowanych inwestycjach:
Przetarg: na obsługę eksploatacyjną urządzeń produkcji, przygotowania, magazynowania i transportu biomasy leśnej (woj. podlaskie)
Przetarg: na dostawę fabrycznie nowego sprzętu na doposażenie pracowni odnawialnych źródeł energii (woj. podkarpackie)
Informacja o przyznanej dotacji: dla firmy P.U. ESOL - wdrożenie nowatorskich usług z zakresu projektowania, budowy, eksploatacji, nadzoru i monitoringu mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii (woj. lubelskie).
Informacja o planowanej inwestycji: w Miastku. Tu podpisano porozumienie pod nazwą "Renerg-klaster na rzecz regionów niezależnych energetycznie". Renerg to projekt, który ma umożliwić ścisłą współpracę, kooperację i łatwiejsze pozyskiwanie pieniędzy na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii. Pilotuje go Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze. Aleksander Szopa, prezes Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego chciałby, aby w Miastku powstały inteligentne sieci elektroenergetyczne (tzw. smard grid). Chodzi o to, aby bazując na odnawialnych źródłach energii (przede wszystkim fotowoltaice) obniżyć koszty, zwiększyć efektywność oraz zintegrować rozproszone źródła energii
(woj. pomorskie).
Opracowano na podstawie: