DOTACJE NA ZABYTKI – Analiza 2012 Roku – W Podziale Na Kwartały

data publikacji: 2013-04-15 godz. 22:00

W którym kwartale 2012 roku – informacji o przydzielonych dotacjach pojawiło się najwięcej:

Najwięcej informacji o przyznanych dotacjach na konserwację zabytków pojawiło się w
I kwartale 2012 roku – łącznie od stycznia do końca marca było to, aż 153 opublikowane informacje. Kolejno dalej był to III kwartał – 75 informacji, II kwartał – 71 oraz w IV kwartale 2012 roku – tylko 25 publikacji o przydzielonych dotacjach na zabytki.

Wykres: Zestawienie ilościowe opublikowanych ogłoszeń o przyznanych dotacjach w I kwartale 2012 roku – podział na poszczególne miesiące:

 

Wykres: Zestawienie ilościowe opublikowanych ogłoszeń o przyznanych dotacjach w II kwartale 2012 roku – podział na poszczególne miesiące:


Wykres: Zestawienie ilościowe opublikowanych ogłoszeń o przyznanych dotacjach w  III kwartale 2012 roku – podział na poszczególne miesiące:

 

Wykres: Zestawienie ilościowe opublikowanych ogłoszeń o przyznanych dotacjach w  IV kwartale 2012 roku – podział na poszczególne miesiące:

 

W których województwach zrealizowanych zostanie najwięcej dotowanych projektów, dotyczących konserwacji zabytków:

W całym 2012 roku najwięcej dotacji na prace budowlane przy zabytkach otrzymali beneficjenci z województwa Kujawsko-Pomorskiego – łącznie, aż 52 obiekty zabytkowe zostaną odrestaurowane z funduszy unijnych przeznaczonych właśnie na ten cel. Kolejnym województwem, w którym zrealizowane zostaną prace przy zabytkach to Podkarpackie – 49 dotacji, pierwszą trójkę zamyka województwo Małopolskie z ilością 37 realizowanych na jego terenie projektów odnowy zabytków. Najmniejszą ilość dotacji przyznano na remont zabytków na terenie województwa lubuskiego – łącznie w przeciągu całego 2012 roku tylko 6.

 

Tabela 1: Ilościowe rozłożenie przyznanych dotacji dla poszczególnych województw, w których będą realizowane dotowane projekty (2012 rok – podział na kwartały).

 

 

 

 

* Na podstawie danych zebranych i zanalizowanych przez
-Instytut-Inwestycyjno Przetargowy PressInfo.pl -