Przetarg 7484094 - „Zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na...

   
Analizuj Zamówienie 7484094 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-05-15
przedmiot ogłoszenia
„Zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach - BO” – część 1 „Zakup i dos
tawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej - BO” – część 2
Numer referencyjny: ZP.271.40.2020

1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach - BO” – część 1 „Zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO”
Zamówienie zostało podzielone na dwie części
Część 1 – zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach – BO – zaprojektuj i wybuduj
Część 2 – zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO
2.Przedmiotem zamówienia na część 1 jest wykonanie dokumentacji technicznej niezbędnej do zgłoszenia robót oraz wybudowanie hali pneumatycznej wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi w systemie zaprojektuj i wybuduj. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy oraz załączona dokumentacja.
3.Przedmiotem zamówienia na część 2 jest dostawa wyposażenia sportowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest określony w formularzu cenowym.
4.Przedmiot zamówienia należy wykonać z zastosowaniem materiałów i urządzeń określonych w SIWZ i dokumentacji.
5.Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajduje się jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard, mogą być zastąpione przez inne równoważne o parametrach techniczno / eksploatacyjno / użytkowych nie gorszych niż te, podane pod pojęciem typu.
6.W przypadku gdy w formularzach cenowych, SST, programie funkcjonalno-użytkowym zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w dokumentacji. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w dokumentacji, wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp.
7.Obowiązek udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę - Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczno – jakościowe, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne.

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr: 1 Nazwa: Zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach – BO
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach - BO” – część 1 „Zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO”. Zamówienie zostało podzielone na dwie części-Część 1 – zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach – BO – zaprojektuj i wybuduj 2.Przedmiotem zamówienia na część 1 jest wykonanie dokumentacji technicznej niezbędnej do zgłoszenia robót oraz wybudowanie hali pneumatycznej wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi w systemie zaprojektuj i wybuduj. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy oraz załączona dokumentacja. 3.Przedmiot zamówienia należy wykonać z zastosowaniem materiałów i urządzeń określonych w SIWZ i dokumentacji. 4.Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajduje się jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard, mogą być zastąpione przez inne równoważne o parametrach techniczno / eksploatacyjno / użytkowych nie gorszych niż te, podane pod pojęciem typu. 5.W przypadku gdy w formularzach cenowych, SST, programie-funkcjonalno-użytkowym zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w dokumentacji. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w dokumentacji, wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp. 6.Obowiązek udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę - Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczno – jakościowe, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne.

Część nr: 2 Nazwa: Zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach - BO” – część 1 „Zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO” Zamówienie zostało podzielone na dwie części- Część 2 – zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO 2. Przedmiotem zamówienia na część 2 jest dostawa wyposażenia sportowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest określony w formularzu cenowym. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać z zastosowaniem materiałów i urządzeń określonych w SIWZ i dokumentacji. 4. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajduje się jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard, mogą być zastąpione przez inne równoważne o parametrach techniczno / eksploatacyjno / użytkowych nie gorszych niż te, podane pod pojęciem typu. 5.W przypadku gdy w formularzach cenowych, SST, programie funkcjonalno-użytkowym zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w dokumentacji. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w dokumentacji, wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp. 6.Obowiązek udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę - Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczno – jakościowe, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540093178-N-2020 z dnia: 2020-05-30
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: II
Punkt: II.4
W ogłoszeniu jest:
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej
na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach - BO” – część 1 „Zakup i dostawa wyposażenia
sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO” Zamówienie zostało podzielone na dwie części
Część 1 – zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej
nr 6 w Suwałkach – BO – zaprojektuj i wybuduj Część 2 – zakup i dostawa wyposażenia sportowego
dla potrzeb hali pneumatycznej – BO 2.Przedmiotem zamówienia na część 1 jest wykonanie dokumentacji technicznej niezbędnej do zgłoszenia robót oraz wybudowanie hali pneumatycznej wraz
z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi w systemie zaprojektuj i wybuduj. Szczegółowy opis
przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy oraz załączona dokumentacja.
3.Przedmiotem zamówienia na część 2 jest dostawa wyposażenia sportowego. Szczegółowy opis
przedmiotu zamówienia jest określony w formularzu cenowym. 4.Przedmiot zamówienia należy
wykonać z zastosowaniem materiałów i urządzeń określonych w SIWZ i dokumentacji. 5.Jeżeli w
opisie przedmiotu zamówienia znajduje się jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie są
podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany
standard, mogą być zastąpione przez inne równoważne o parametrach techniczno / eksploatacyjno /
użytkowych nie gorszych niż te, podane pod pojęciem typu. 6.W przypadku gdy w formularzach
cenowych, SST, programie funkcjonalno-użytkowym zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen
technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa
w art. 30 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i rozwiązań
równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od
określonych w dokumentacji. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do
rozwiązań określonych w dokumentacji, wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu
wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp. 7.Obowiązek udowodnienia, że materiał (wyrób) jest
równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym
ofertę - Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry
techniczno – jakościowe, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane
materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one
równoważne
W ogłoszeniu powinno być:
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach - BO” – część 1 „Zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO”
Zamówienie zostało podzielone na dwie części
Część 1 – zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach – BO – zaprojektuj i wybuduj
Część 2 – zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb hali pneumatycznej – BO
2.Przedmiotem zamówienia na część 1 jest wykonanie dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wybudowanie hali pneumatycznej wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi w systemie zaprojektuj i wybuduj. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy oraz załączona dokumentacja.
3.W celu potwierdzenia w cz. 1, że oferowane wyroby (hala pneumatyczna) spełniają minimalne wymogi określone przez Zamawiającego Wykonawca, pod rygorem odrzucenia dołączy do oferty:
a)ekspertyza techniczna wydana przez uprawnione do tego podmioty np. ITB potwierdzająca bezpieczeństwo pożarowe ewakuacji osób (dla ilości 300 os.) z hali pneumatycznej pomimo braku konstrukcji do awaryjnego podwieszenia powłoki pneumatycznej dla obiektu wybudowanego i oddanego do użytku w tej samej technologii;
b)atesty lub certyfikaty potwierdzające trudnozapalność każdej z powłok hali;
c)karta techniczna powłoki głównej potwierdzająca spełnianie wymagań określonych w PFU. Karta musi być podpisana przez producenta;
d)badanie wykonane przez akredytowany podmiot potwierdzające translucentność powłoki głównej;
e)karta techniczna systemu grzewczo nadmuchowego wystawiona przez producenta potwierdzająca spełnienie wyspecyfikowanych wymagań technicznych;
f)autoryzacja producenta systemu grzewczo-nadmuchowego uprawniająca Wykonawcę do montażu i uruchomienia systemu, wystawiona na wykonawcę dla przedmiotowej Inwestycji;
g)oświadczenie potwierdzające, że oferowany przez Wykonawcę system kotwienia będzie zapewniał odpowiednią siłę kotwiącą (min. 30 kN/punkt) w istniejących warunkach gruntowych oraz że oferowany rozstaw kotew pozwoli prawidłowo połączyć oferowaną powłokę z gruntem. Oświadczenie musi być wydane przez osobę uprawnioną do wykonywania czynności kotwiących, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do projektowania bez ograniczeń.
4.Przedmiotem zamówienia na część 2 jest dostawa wyposażenia sportowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest określony w formularzu cenowym.
5.Przedmiot zamówienia należy wykonać z zastosowaniem materiałów i urządzeń określonych w SIWZ i dokumentacji.
6.Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajduje się jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard, mogą być zastąpione przez inne równoważne o parametrach techniczno / eksploatacyjno / użytkowych nie gorszych niż te, podane pod pojęciem typu.
7.W przypadku gdy w formularzach cenowych, SST, programie funkcjonalno-użytkowym zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w dokumentacji. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w dokumentacji, wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp.
8.Obowiązek udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę - Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczno – jakościowe, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: III
Punkt: III.7
W ogłoszeniu jest:
Złożona oferta powinna zawierać: Dla części 1 1)wypełniony i podpisany przez osobę (osoby)
upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy - Formularz ofertowy na
załączniku nr 1 lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu
kwalifikowanego podpisu elektronicznego, 2)wymagane dokumenty, które należy dołączyć do
oferty, w celu potwierdzenia, że oferowane wyroby (hala pneumatyczna) spełniają minimalne
wymogi określone przez Zamawiającego: a)ekspertyza techniczna wydana przez ITB
potwierdzająca bezpieczeństwo pożarowe ewakuacji osób (dla ilości 300 os.) z hali pneumatycznej
pomimo braku konstrukcji do awaryjnego podwieszenia powłoki pneumatycznej; b)atesty lub
certyfikaty potwierdzające trudnozapalność każdej z powłok hali; c)karta techniczna powłoki
głównej potwierdzająca spełnianie wymagań określonych w PFU. Karta musi być podpisana przez
producenta; d)badanie wykonane przez akredytowany podmiot potwierdzające translucentność
powłoki głównej; e)karta techniczna systemu grzewczo nadmuchowego wystawiona przez
producenta potwierdzająca spełnienie wyspecyfikowanych wymagań technicznych; f)autoryzacja
producenta systemu grzewczo-nadmuchowego uprawniająca Wykonawcę do montażu i
uruchomienia systemu, wystawiona na wykonawcę dla przedmiotowej Inwestycji; g)oświadczenie
potwierdzające, że oferowany przez Wykonawcę system kotwienia będzie zapewniał odpowiednią
siłę kotwiącą (min. 30 kN/punkt) w istniejących warunkach gruntowych oraz że oferowany rozstaw
kotew pozwoli prawidłowo połączyć oferowaną powłokę z gruntem. Oświadczenie musi być
wydane przez osobę uprawnioną do wykonywania czynności kotwiących tj. Specjalista w
dziedzinie geotechniki, który posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjnobudowlanej
do projektowania bez ograniczeń w specjalizacji geotechnicznej. 3)pełnomocnictwo (wprzypadku złożenia oferty elektronicznie w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy
użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego): a)w przypadku Wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia należy załączyć Pełnomocnictwo Wykonawców
wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w formie oryginału lub kopii potwierdzonej
notarialnie za zgodność z oryginałem, b)jeżeli reprezentacja/reprezentant Wykonawcy działa na
podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Wykonawcę lub Notariusza winien je przedstawić
w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Notariusza, c)w
przypadku, gdy ofertę podpisuje osoba posiadająca Pełnomocnictwo musi ono zawierać zakres
umocowania, 5)Wykonawca składa oświadczenia określone w rozdziale 12 ust. 1 i 2 w formie
papierowej lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego
podpisu elektronicznego, 6)Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych
podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp. zobowiązany jest udowodnić
Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych
podmiotów, w szczególności przedstawiając, wraz z ofertą, zobowiązanie tych podmiotów do
oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia w formie
papierowej lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego
podpisu elektronicznego. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych
podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował
niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając, wraz z ofertą,
zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby
realizacji zamówienia. Przedstawiony dokument, musi zawierać w szczególności: -zakres
dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu; - sposób wykorzystania zasobów innego
podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; - zakres i okres udziału
innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; - czy podmiot, na zdolnościach,
którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących
wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane, których
wskazane zdolności dotyczą. Dla części 2 1)wypełniony i podpisany przez osobę (osoby)
upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy - Formularz ofertowy na
załączniku nr 1 lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu
kwalifikowanego podpisu elektronicznego, 2)wypełniony i podpisany przez osobę (osoby)
upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy – Formularz cenowy na
załączniku nr 2 lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu
kwalifikowanego podpisu elektronicznego, 3)pełnomocnictwo (w przypadku złożenia oferty
elektronicznie w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanegopodpisu elektronicznego): d)w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia należy załączyć Pełnomocnictwo Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z
oryginałem, e)jeżeli reprezentacja/reprezentant Wykonawcy działa na podstawie pełnomocnictwa
wystawionego przez Wykonawcę lub Notariusza winien je przedstawić w formie oryginału lub
kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Notariusza, f)w przypadku, gdy ofertę
podpisuje osoba posiadająca Pełnomocnictwo musi ono zawierać zakres umocowania,
4)Wykonawca składa oświadczenie określone w rozdziale 12 ust. 2 w formie papierowej lub w
postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu
elektronicznego. Wszyscy Wykonawcy, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie
internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5, przekazują Zamawiającemu oświadczenie o
przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24
ust. 1 pkt 23. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że
powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o
udzielenie zamówienia. W przypadku, gdy Wykonawca nie należy do żadnej grupy kapitałowej
może złożyć oświadczenie wraz z ofertą.
W ogłoszeniu powinno być:
Złożona oferta powinna zawierać:
Dla części 1
1)wypełniony i podpisany przez osobę (osoby) upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy - Formularz ofertowy na załączniku nr 1 lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego,
2)wymagane dokumenty, które należy dołączyć do oferty-pod rygorem odrzucenia, w celu potwierdzenia, że oferowane wyroby (hala pneumatyczna) spełniają minimalne wymogi określone przez Zamawiającego:
a)ekspertyza techniczna wydana przez uprawnione do tego podmioty np. ITB potwierdzająca bezpieczeństwo pożarowe ewakuacji osób (dla ilości 300 os.) z hali pneumatycznej pomimo braku konstrukcji do awaryjnego podwieszenia powłoki pneumatycznej dla obiektu wybudowanego i oddanego do użytku w tej samej technologii;
b)atesty lub certyfikaty potwierdzające trudnozapalność każdej z powłok hali;
c)karta techniczna powłoki głównej potwierdzająca spełnianie wymagań określonych w PFU. Karta musi być podpisana przez producenta;
d)badanie wykonane przez akredytowany podmiot potwierdzające translucentność powłoki głównej;
e)karta techniczna systemu grzewczo nadmuchowego wystawiona przez producenta potwierdzająca spełnienie wyspecyfikowanych wymagań technicznych;
f)autoryzacja producenta systemu grzewczo-nadmuchowego uprawniająca Wykonawcę do montażu i uruchomienia systemu, wystawiona na wykonawcę dla przedmiotowej Inwestycji;
g)oświadczenie potwierdzające, że oferowany przez Wykonawcę system kotwienia będzie zapewniał odpowiednią siłę kotwiącą (min. 30 kN/punkt) w istniejących warunkach gruntowych oraz że oferowany rozstaw kotew pozwoli prawidłowo połączyć oferowaną powłokę z gruntem. Oświadczenie musi być wydane przez osobę uprawnioną do wykonywania czynności kotwiących, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do projektowania bez ograniczeń.
3)pełnomocnictwo (w przypadku złożenia oferty elektronicznie w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego):
a)w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy załączyć Pełnomocnictwo Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem,
b)jeżeli reprezentacja/reprezentant Wykonawcy działa na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Wykonawcę lub Notariusza winien je przedstawić w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Notariusza,
c)w przypadku, gdy ofertę podpisuje osoba posiadająca Pełnomocnictwo musi ono zawierać zakres umocowania,
5)Wykonawca składa oświadczenia określone w rozdziale 12 ust. 1 i 2 w formie papierowej lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego,
6)Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp. zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając, wraz z ofertą, zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia w formie papierowej lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
9. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając, wraz z ofertą, zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
Przedstawiony dokument, musi zawierać w szczególności:
1)zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu;
2)sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
3)zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
4)czy podmiot, na zdolnościach, którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane, których wskazane zdolności dotyczą.
Dla części 2
1)wypełniony i podpisany przez osobę (osoby) upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy - Formularz ofertowy na załączniku nr 1 lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego,
2)wypełniony i podpisany przez osobę (osoby) upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy – Formularz cenowy na załączniku nr 2 lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego,
3)pełnomocnictwo (w przypadku złożenia oferty elektronicznie w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego):
d)w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy załączyć Pełnomocnictwo Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem,
e)jeżeli reprezentacja/reprezentant Wykonawcy działa na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Wykonawcę lub Notariusza winien je przedstawić w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Notariusza,
f)w przypadku, gdy ofertę podpisuje osoba posiadająca Pełnomocnictwo musi ono zawierać zakres umocowania,
4)Wykonawca składa oświadczenie określone w rozdziale 12 ust. 2 w formie papierowej lub w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
Wszyscy Wykonawcy, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5, przekazują Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
W przypadku, gdy Wykonawca nie należy do żadnej grupy kapitałowej może złożyć oświadczenie wraz z ofertą.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.1.2
W ogłoszeniu jest:
(...)Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Urzędu
Miejskiego w Suwałkach w Banku Pekao S.A. nr 76 1240 5211 1111 0000 4929 8215 w terminie
do dnia 02.06.2020 r. do godz. 09:00 (decyduje termin wpływu środków na rachunek zamawiającego). Wadium w pozostałych formach – oryginały – składa się w Urzędzie Miejskim w
Wydziale Budżetu i Finansów, w pokoju nr 147, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki przed upływem
terminu składania ofert.(...)
W ogłoszeniu powinno być:
(...)Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach w Banku Pekao S.A. nr 76 1240 5211 1111 0000 4929 8215 w terminie do dnia 10.06.2020 r. do godz. 09:00 (decyduje termin wpływu środków na rachunek zamawiającego).
Wadium w pozostałych formach – oryginały – składa się w Urzędzie Miejskim w Wydziale Budżetu i Finansów, w pokoju nr 147, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki przed upływem terminu składania ofert.(...)


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.6.1
W ogłoszeniu jest:
(...)inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Miejskim w Suwałkach jest
Pani Ewa Harasim, iod@um.suwalki.pl(...)
W ogłoszeniu powinno być:
(...)inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Miejskim w Suwałkach jest
Pan Rafał Luto, iod@um.suwalki.pl(...)


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.6.2
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-06-02, godzina: 09:00
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-06-10, godzina: 09:00


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: ZAŁĄCZNIKII
Punkt: Część 1
W ogłoszeniu jest:
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót
budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego
-określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1.Przedmiotem
zamówienia jest zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole
Podstawowej nr 6 w Suwałkach - BO” – część 1 „Zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb
hali pneumatycznej – BO”. Zamówienie zostało podzielone na dwie części-Część 1 – zaprojektowanie z
wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach – BO –
zaprojektuj i wybuduj 2.Przedmiotem zamówienia na część 1 jest wykonanie dokumentacji technicznej
niezbędnej do zgłoszenia robót oraz wybudowanie hali pneumatycznej wraz z niezbędnymi urządzeniami
budowlanymi w systemie zaprojektuj i wybuduj. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa
program funkcjonalno-użytkowy oraz załączona dokumentacja. 3.Przedmiot zamówienia należy wykonać
z zastosowaniem materiałów i urządzeń określonych w SIWZ i dokumentacji. 4.Jeżeli w opisie
przedmiotu zamówienia znajduje się jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie są podane
przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard,
mogą być zastąpione przez inne równoważne o parametrach techniczno / eksploatacyjno / użytkowych nie
gorszych niż te, podane pod pojęciem typu. 5.W przypadku gdy w formularzach cenowych, SST,
programie-funkcjonalno-użytkowym zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych,
aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i rozwiązań równoważnych
pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w
dokumentacji. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych
w dokumentacji, wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5
ustawy Pzp. 6.Obowiązek udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu
określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę - Wykonawca zobowiązany jest
przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczno – jakościowe, wymagane prawem
certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające
jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne.
W ogłoszeniu powinno być:
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót
budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego
-określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1.Przedmiotem
zamówienia jest zaprojektowanie z wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole
Podstawowej nr 6 w Suwałkach - BO” – część 1 „Zakup i dostawa wyposażenia sportowego dla potrzeb
hali pneumatycznej – BO”. Zamówienie zostało podzielone na dwie części-Część 1 – zaprojektowanie z
wybudowaniem hali pneumatycznej na boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach – BO –
zaprojektuj i wybuduj 2.Przedmiotem zamówienia na część 1 jest wykonanie dokumentacji technicznej
niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wybudowanie hali pneumatycznej wraz z niezbędnymi urządzeniami
budowlanymi w systemie zaprojektuj i wybuduj. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa
program funkcjonalno-użytkowy oraz załączona dokumentacja. 3.W celu potwierdzenia, że oferowane wyroby (hala pneumatyczna) spełniają minimalne wymogi określone przez Zamawiającego Wykonawca, pod rygorem odrzucenia dołączy do oferty:
a)ekspertyza techniczna wydana przez uprawnione do tego podmioty np. ITB potwierdzająca bezpieczeństwo pożarowe ewakuacji osób (dla ilości 300 os.) z hali pneumatycznej pomimo braku konstrukcji do awaryjnego podwieszenia powłoki pneumatycznej dla obiektu wybudowanego i oddanego do użytku w tej samej technologii;
b)atesty lub certyfikaty potwierdzające trudnozapalność każdej z powłok hali;
c)karta techniczna powłoki głównej potwierdzająca spełnianie wymagań określonych w PFU. Karta musi być podpisana przez producenta;
d)badanie wykonane przez akredytowany podmiot potwierdzające translucentność powłoki głównej;
e)karta techniczna systemu grzewczo nadmuchowego wystawiona przez producenta potwierdzająca spełnienie wyspecyfikowanych wymagań technicznych;
f)autoryzacja producenta systemu grzewczo-nadmuchowego uprawniająca Wykonawcę do montażu i uruchomienia systemu, wystawiona na wykonawcę dla przedmiotowej Inwestycji;
g)oświadczenie potwierdzające, że oferowany przez Wykonawcę system kotwienia będzie zapewniał odpowiednią siłę kotwiącą (min. 30 kN/punkt) w istniejących warunkach gruntowych oraz że oferowany rozstaw kotew pozwoli prawidłowo połączyć oferowaną powłokę z gruntem. Oświadczenie musi być wydane przez osobę uprawnioną do wykonywania czynności kotwiących, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do projektowania bez ograniczeń.
4.Przedmiot zamówienia należy wykonać
z zastosowaniem materiałów i urządzeń określonych w SIWZ i dokumentacji. 5.Jeżeli w opisie
przedmiotu zamówienia znajduje się jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie są podane
przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard,
mogą być zastąpione przez inne równoważne o parametrach techniczno / eksploatacyjno / użytkowych nie gorszych niż te, podane pod pojęciem typu. 5.W przypadku gdy w formularzach cenowych, SST,
programie-funkcjonalno-użytkowym zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych,
aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i rozwiązań równoważnych
pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w
dokumentacji. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych
w dokumentacji, wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp. 7.Obowiązek udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu
określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę - Wykonawca zobowiązany jest
przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczno – jakościowe, wymagane prawem
certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające
jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne.


****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540099944-N-2020 z dnia: 2020-06-09
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 1.2)
W ogłoszeniu jest:
(...)Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się
przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach w Banku
Pekao S.A. nr 76 1240 5211 1111 0000 4929 8215 w terminie do dnia
10.06.2020 r. do godz. 09:00 (decyduje termin wpływu środków na rachunek
zamawiającego). Wadium w pozostałych formach – oryginały – składa się w Urzędzie Miejskim w Wydziale Budżetu i Finansów, w pokoju nr 147, ul.
Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki przed upływem terminu składania
ofert.(...)
W ogłoszeniu powinno być:
(...)Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się
przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach w Banku
Pekao S.A. nr 76 1240 5211 1111 0000 4929 8215 w terminie do dnia
15.06.2020 r. do godz. 09:00 (decyduje termin wpływu środków na rachunek
zamawiającego). Wadium w pozostałych formach – oryginały – składa się w Urzędzie Miejskim w Wydziale Budżetu i Finansów, w pokoju nr 147, ul.
Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki przed upływem terminu składania
ofert.(...)


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2)
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2020-06-10, godzina:
09:00
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2020-06-15, godzina:
09:00


****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540102279-N-2020 z dnia: 2020-06-11
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.1.2)
W ogłoszeniu jest:
1. Wykonawca wniesie wadium w wysokości:
Dla części 1 6.000,00 (słownie: sześć tysięcy złotych),
Dla części 2 50,00 (słownie: pięćdziesiąt złotych),
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1)pieniądzu;
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3)gwarancjach bankowych;
4)gwarancjach ubezpieczeniowych;
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach w Banku Pekao S.A. nr 76 1240 5211 1111 0000 4929 8215 w terminie do dnia 15.06.2020 r. do godz. 09:00 (decyduje termin wpływu środków na rachunek zamawiającego).
Wadium w pozostałych formach – oryginały – składa się w Urzędzie Miejskim w Wydziale Budżetu i Finansów, w pokoju nr 147, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki przed upływem terminu składania ofert.
3.Zamawiający dopuszcza złożenia wadium w formie poręczeń/gwarancji w postaci dokumentu elektronicznego, złożonego w oryginale i podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym opatrzonym przez upoważnionego (umocowanego) przedstawiciela Gwaranta. Nie dopuszcza się wniesienia skanu poręczenia/gwarancji wadialnej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Wykonawcę składającego ofertę. W związku z powyższym prawidłowo złożone wadium należy przesłać w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i wraz z plikami stanowiącymi jawną część oferty skompresować do jednego pliku archiwum (ZIP).
Niezałączenie pliku lub załączenie do oferty pliku będącego skanem dokumentu skutkować będzie odrzuceniem oferty zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 7b ustawy Pzp.

W ogłoszeniu powinno być:
1.Wykonawca wniesie wadium w wysokości:
Dla części 1 6.000,00 (słownie: sześć tysięcy złotych),
Dla części 2 50,00 (słownie: pięćdziesiąt złotych),
2.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1)pieniądzu;
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3)gwarancjach bankowych;
4)gwarancjach ubezpieczeniowych;
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach w Banku Pekao S.A. nr 76 1240 5211 1111 0000 4929 8215 w terminie do dnia 16.06.2020 r. do godz. 09:00 (decyduje termin wpływu środków na rachunek zamawiającego).
Wadium w pozostałych formach – oryginały – składa się w Urzędzie Miejskim w Wydziale Budżetu i Finansów, w pokoju nr 147, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki przed upływem terminu składania ofert.
3. Zamawiający dopuszcza złożenia wadium w formie poręczeń/gwarancji w postaci dokumentu elektronicznego, złożonego w oryginale i podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym opatrzonym przez upoważnionego (umocowanego) przedstawiciela Gwaranta. Nie dopuszcza się wniesienia skanu poręczenia/gwarancji wadialnej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Wykonawcę składającego ofertę. W związku z powyższym prawidłowo złożone wadium należy przesłać w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i wraz z plikami stanowiącymi jawną część oferty skompresować do jednego pliku archiwum (ZIP).
Niezałączenie pliku lub załączenie do oferty pliku będącego skanem dokumentu skutkować będzie odrzuceniem oferty zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 7b ustawy Pzp.



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.5)
W ogłoszeniu jest:
Istotne postanowienia umowy zawarte zostały w Załączniku nr 7.1.
Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w formie aneksów w niżej wymienionych przypadkach:
1. zmiany wynagrodzenia w związku ze zmianą stawki podatku od towarów i usług. W takiej sytuacji Wykonawca jest uprawniony złożyć Zamawiającemu pisemny wniosek o zmianę Umowy w zakresie płatności wynikających z faktur wystawionych po wejściu w życie przepisów zmieniających wyżej wymienione składniki. Wniosek powinien zawierać wyczerpujące uzasadnienie faktyczne i wskazanie podstaw prawnych zmiany stawki podatku od towarów i usług oraz dokładne wyliczenie kwoty wynagrodzenia, należnego Wykonawcy po zmianie Umowy. Dowód potwierdzający, że zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę spoczywa wyłącznie na Wykonawcy,
2. zmiany numeru rachunku bankowego Wykonawcy;
3. zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadku:
1) zmian będących następstwem działania lub braku działania organów administracji i innych podmiotów o kompetencjach zbliżonych do organów administracji w szczególności eksploatatorów infrastruktury oraz właścicieli gruntów pod inwestycje lub osób indywidualnych, które spowodowały niezawinione i niemożliwe do uniknięcia przez Wykonawcę opóźnienie, w szczególności:
a) w przypadku, gdy wydanie przez organy administracji lub inne podmioty decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp. warunkuje rozpoczęcie robót budowlanych, a decyzja, zezwolenie, uzgodnienie itp. zostały wydane po zawarciu umowy. W takim przypadku możliwe jest wydłużenie terminu lub terminów wykonania umowy maksymalnie o czas, jaki minął od dnia zawarcia umowy do dnia uzyskania ostateczniej decyzji, zezwolenia lub uzgodnienia,
b)przekroczenie zakreślonych przez prawo lub regulaminy, a jeśli takich regulacji nie ma – typowych w danych okolicznościach, terminów wydawania przez organy administracji lub inne podmioty decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp.,
c)odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
d)wezwania przez organy administracji publicznej lub inne upoważnione podmioty do uzupełnienia przedmiotu umowy lub jego poszczególnych etapów;
e)szczególnie uzasadnionych trudności w pozyskiwaniu materiałów wyjściowych do poszczególnych etapów umowy, w tym przedłużającej się procedury uzgadniania z Zamawiającym koncepcji;
f)udzielenia Projektantowi zamówienia dodatkowego,
g)wydania polecenia zmiany.
h)opóźnienie lub odmowa udostępnienia nieruchomości do celów realizacji inwestycji przez podmiot, któremu przysługuje tytuł prawny lub który użytkuje nieruchomość,
2)zmiany spowodowane przez zagrożenie wpływające na bezpieczeństwo życia, zdrowia, mienia lub robót na terenie budowy lub sąsiadujących nieruchomości a inspektor nadzoru wydał Wykonawcy polecenie wykonania robót, usunięcia wad lub podjęcia innych czynności w celu wyeliminowania lub zmniejszenia zagrożenia, jeśli konieczność polecenia wynikała z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
3) wykopalisk archeologicznych uniemożliwiających wykonanie robót,
4) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót, w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej: Umową, normami lub innymi przepisami, wymagających konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność,
5) siły wyższej, to znaczy niezależnego od Stron losowego zdarzenia zewnętrznego, które było niemożliwe do przewidzenia w momencie wystawiania zlecenia i któremu nie można było zapobiec mimo dochowania należytej staranności. Strony uzgadniają, że pod pojęciem siły wyższej rozumieją w szczególności: wojnę, zamach terrorystyczny, katastrofy naturalne, pożar, powódź, trzęsienie ziemi, huragan, strajk. O ewentualnym uznaniu przedłużenia terminu wykonania robót z powodu „siły wyższej”, będzie decydował Zamawiający w trakcie realizacji robót, po złożeniu pisemnego wniosku Wykonawcy,
6) utrudnień będących wynikiem zapobiegania, przeciwdziałania lub zwalczania COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W takiej sytuacji Wykonawca jest uprawniony złożyć Zamawiającemu pisemny wniosek o zmianę Umowy w zakresie terminu realizacji zamówienia. Dowód potwierdzający, że ww. sytuacje miały wpływ na realizację zamówienia spoczywa wyłącznie na Wykonawcy
7) ujawnienia na placu budowy niewypałów i niewybuchów,
8) warunków geologicznych lub gruntowo-wodnych ujawnionych na placu budowy uniemożliwiających prowadzenie prac zgodnie z dokumentacją projektową,
9) ujawnienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
10) wystąpienia konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu Umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, oraz udzielenia zamówień dodatkowych, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu Umowy,
11) wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych polegających na wprowadzeniu zmian do umowy, o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych,
12) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji,
13) wystąpienia okoliczności za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w tym przede wszystkim, konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w zakresie w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót,
14) opóźnienia Zamawiającego w wykonaniu jego zobowiązań wynikających z Umowy lub przepisów powszechnie obowiązującego prawa, co uniemożliwia terminowe wykonanie Umowy przez Wykonawcę,
15) braku możliwości wykonywania robót w związku z niedopuszczaniem do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy,
4. zmiany przedmiotu Umowy, w szczególności zmiana sposobu wykonania przedmiotu Umowy, z zakresu robót, lokalizacji robót w sytuacji:
1) wystąpienia innych warunków geologicznych, geotechnicznych, hydrologicznych niż te wskazane przez Zamawiającego w dokumentacji projektowej, powodujących konieczność zmiany sposobu wykonania przedmiotu Umowy,
2) wystąpienia na terenie budowy niewybuchów, niewypałów lub znalezisk archeologicznych, które uniemożliwiają lub utrudniają wykonanie robót na warunkach przewidzianych w Umowie.
5. zmiany przedmiotu zamówienia poprzez zmianę zakresu robót budowlanych przewidzianych w dokumentacji projektowej czy specyfikacjach technicznych w przypadku:
1) konieczności wykonania robót zamiennych, których wykonanie ma na celu prawidłowe zrealizowanie przedmiotu zamówienia, a konieczność ich wykonania wynika z wad dokumentacji projektowej,
2) konieczności wykonania robót zamiennych niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu Umowy, które nie zostały przewidziane w dokumentacji projektowej przekazanej przez Zamawiającego,
3) zmiany dokumentacji projektowej wykonane z inicjatywy Zamawiającego ze względu na stwierdzone wady, co spowoduje konieczność wykonania robót zamiennych,
4) zmiany decyzji administracyjnych, na podstawie których prowadzone są roboty budowlane objęte Umową, powodujące zmianę dotychczasowego zakresu robót przewidzianego w dokumentacji projektowej.
6. zmiany technologii wykonania robót lub materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej, jeżeli w wyniku rozwoju technicznego lub technologicznego możliwe jest wykonanie robót przy zastosowaniu innej technologii lub materiałów które:
1) podwyższają jakość wykonanych robót,
2) zmniejszają koszty realizacji Umowy lub koszty eksploatacji,
3) pozwolą na skrócenie terminu wykonania Umowy lub pozwolą na wydłużenie okresu eksploatacji robót po ich zakończeniu.
7. Dopuszczalna jest zmiana technologii wykonania robót lub materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej w przypadku niedostępności odpowiednich surowców lub materiałów na rynku budowlanym albo zaniechania produkcji materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej, co utrudnia możliwość wykonania przedmiotu Umowy, tj. w szczególności powoduje opóźnienie w postępie robót, a Wykonawca, pomimo zachowania należytej staranności, nie mógł temu zapobiec.
8. Jeżeli powstanie konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji czy specyfikacjach technicznych w szczególności:
1) w sytuacji, gdy zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem zamówienia,
2) w przypadku konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji w sytuacji jeżeli rozwiązania te będą miały znaczący wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji, poprawy bezpieczeństwa, które ze względu na postęp techniczno-technologiczny nie były znane w okresie opracowywania dokumentacji,
3) konieczności zrealizowania przedmiotu zamówienia przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
9. W przypadku wystąpienia robót dodatkowych, będą one wycenione wg następujących zasad:
- w pierwszej kolejności na podstawie cen jednostkowych z przedłożonego formularza cenowego, w przypadku ich braku wskaźników cenotwórczych: robocizna – wg minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, koszty pośrednie – 60% od R+S, Zysk - 10% od R+S+Kp, ceny materiałów rynkowe nie wyższe niż średnie ceny Sekocenbud.
10. Powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia zgody.
(...)

W ogłoszeniu powinno być:
Istotne postanowienia umowy zawarte zostały w Załączniku nr 7.1.
Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w formie aneksów w niżej wymienionych przypadkach:
1. zmiany wynagrodzenia w związku ze zmianą stawki podatku od towarów i usług. W takiej sytuacji Wykonawca jest uprawniony złożyć Zamawiającemu pisemny wniosek o zmianę Umowy w zakresie płatności wynikających z faktur wystawionych po wejściu w życie przepisów zmieniających wyżej wymienione składniki. Wniosek powinien zawierać wyczerpujące uzasadnienie faktyczne i wskazanie podstaw prawnych zmiany stawki podatku od towarów i usług oraz dokładne wyliczenie kwoty wynagrodzenia, należnego Wykonawcy po zmianie Umowy. Dowód potwierdzający, że zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę spoczywa wyłącznie na Wykonawcy,
2. zmiany numeru rachunku bankowego Wykonawcy;
3. zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadku:
1) zmian będących następstwem działania lub braku działania organów administracji i innych podmiotów o kompetencjach zbliżonych do organów administracji w szczególności eksploatatorów infrastruktury oraz właścicieli gruntów pod inwestycje lub osób indywidualnych, które spowodowały niezawinione i niemożliwe do uniknięcia przez Wykonawcę opóźnienie, w szczególności:
a) w przypadku, gdy wydanie przez organy administracji lub inne podmioty decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp. warunkuje rozpoczęcie robót budowlanych, a decyzja, zezwolenie, uzgodnienie itp. zostały wydane po zawarciu umowy. W takim przypadku możliwe jest wydłużenie terminu lub terminów wykonania umowy maksymalnie o czas, jaki minął od dnia zawarcia umowy do dnia uzyskania ostateczniej decyzji, zezwolenia lub uzgodnienia,
b) w przypadku konieczności uzgodnienia między Stronami rozwiązań, o których mowa w § 15 ust. 1 umowy,
c) przekroczenie zakreślonych przez prawo lub regulaminy, a jeśli takich regulacji nie ma – typowych w danych okolicznościach, terminów wydawania przez organy administracji lub inne podmioty decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp.,
d) odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
e) wezwania przez organy administracji publicznej lub inne upoważnione podmioty do uzupełnienia przedmiotu umowy lub jego poszczególnych etapów;
f) szczególnie uzasadnionych trudności w pozyskiwaniu materiałów wyjściowych do poszczególnych etapów umowy, w tym przedłużającej się procedury uzgadniania z Zamawiającym koncepcji;
g) udzielenia Projektantowi zamówienia dodatkowego,
h) wydania polecenia zmiany.
i) opóźnienie lub odmowa udostępnienia nieruchomości do celów realizacji inwestycji przez podmiot, któremu przysługuje tytuł prawny lub który użytkuje nieruchomość,
2) zmiany spowodowane przez zagrożenie wpływające na bezpieczeństwo życia, zdrowia, mienia lub robót na terenie budowy lub sąsiadujących nieruchomości a inspektor nadzoru wydał Wykonawcy polecenie wykonania robót, usunięcia wad lub podjęcia innych czynności w celu wyeliminowania lub zmniejszenia zagrożenia, jeśli konieczność polecenia wynikała z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
3) wykopalisk archeologicznych uniemożliwiających wykonanie robót,
4) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót, w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej: Umową, normami lub innymi przepisami, wymagających konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność,
5) siły wyższej, to znaczy niezależnego od Stron losowego zdarzenia zewnętrznego, które było niemożliwe do przewidzenia w momencie wystawiania zlecenia i któremu nie można było zapobiec mimo dochowania należytej staranności. Strony uzgadniają, że pod pojęciem siły wyższej rozumieją w szczególności: wojnę, zamach terrorystyczny, katastrofy naturalne, pożar, powódź, trzęsienie ziemi, huragan, strajk. O ewentualnym uznaniu przedłużenia terminu wykonania robót z powodu „siły wyższej”, będzie decydował Zamawiający w trakcie realizacji robót, po złożeniu pisemnego wniosku Wykonawcy,
6) utrudnień będących wynikiem zapobiegania, przeciwdziałania lub zwalczania COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W takiej sytuacji Wykonawca jest uprawniony złożyć Zamawiającemu pisemny wniosek o zmianę Umowy w zakresie terminu realizacji zamówienia. Dowód potwierdzający, że ww. sytuacje miały wpływ na realizację zamówienia spoczywa wyłącznie na Wykonawcy
7) ujawnienia na placu budowy niewypałów i niewybuchów,
8) warunków geologicznych lub gruntowo-wodnych ujawnionych na placu budowy uniemożliwiających prowadzenie prac zgodnie z dokumentacją projektową,
9) ujawnienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
10) wystąpienia konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu Umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, oraz udzielenia zamówień dodatkowych, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu Umowy,
11) wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych polegających na wprowadzeniu zmian do umowy, o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych,
12) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji,
13) wystąpienia okoliczności za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w tym przede wszystkim, konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w zakresie w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót,
14) opóźnienia Zamawiającego w wykonaniu jego zobowiązań wynikających z Umowy lub przepisów powszechnie obowiązującego prawa, co uniemożliwia terminowe wykonanie Umowy przez Wykonawcę,
15) braku możliwości wykonywania robót w związku z niedopuszczaniem do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy,
4. zmiany przedmiotu Umowy, w szczególności zmiana sposobu wykonania przedmiotu Umowy, z zakresu robót, lokalizacji robót w sytuacji:
1) wystąpienia innych warunków geologicznych, geotechnicznych, hydrologicznych niż te wskazane przez Zamawiającego w dokumentacji projektowej, powodujących konieczność zmiany sposobu wykonania przedmiotu Umowy,
2) wystąpienia na terenie budowy niewybuchów, niewypałów lub znalezisk archeologicznych, które uniemożliwiają lub utrudniają wykonanie robót na warunkach przewidzianych w Umowie.
5. zmiany przedmiotu zamówienia poprzez zmianę zakresu robót budowlanych przewidzianych w dokumentacji projektowej czy specyfikacjach technicznych w przypadku:
1) konieczności wykonania robót zamiennych, których wykonanie ma na celu prawidłowe zrealizowanie przedmiotu zamówienia, a konieczność ich wykonania wynika z wad dokumentacji projektowej,
2) konieczności wykonania robót zamiennych niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu Umowy, które nie zostały przewidziane w dokumentacji projektowej przekazanej przez Zamawiającego,
3) zmiany dokumentacji projektowej wykonane z inicjatywy Zamawiającego ze względu na stwierdzone wady, co spowoduje konieczność wykonania robót zamiennych,
4) zmiany decyzji administracyjnych, na podstawie których prowadzone są roboty budowlane objęte Umową, powodujące zmianę dotychczasowego zakresu robót przewidzianego w dokumentacji projektowej.
6. zmiany technologii wykonania robót lub materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej, jeżeli w wyniku rozwoju technicznego lub technologicznego możliwe jest wykonanie robót przy zastosowaniu innej technologii lub materiałów które:
1) podwyższają jakość wykonanych robót,
2) zmniejszają koszty realizacji Umowy lub koszty eksploatacji,
3) pozwolą na skrócenie terminu wykonania Umowy lub pozwolą na wydłużenie okresu eksploatacji robót po ich zakończeniu.
7. Dopuszczalna jest zmiana technologii wykonania robót lub materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej w przypadku niedostępności odpowiednich surowców lub materiałów na rynku budowlanym albo zaniechania produkcji materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej, co utrudnia możliwość wykonania przedmiotu Umowy, tj. w szczególności powoduje opóźnienie w postępie robót, a Wykonawca, pomimo zachowania należytej staranności, nie mógł temu zapobiec.
8. Jeżeli powstanie konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji czy specyfikacjach technicznych w szczególności:
1) w sytuacji, gdy zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem zamówienia,
2) w przypadku konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji w sytuacji jeżeli rozwiązania te będą miały znaczący wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji, poprawy bezpieczeństwa, które ze względu na postęp techniczno-technologiczny nie były znane w okresie opracowywania dokumentacji,
3) konieczności zrealizowania przedmiotu zamówienia przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
9. W przypadku wystąpienia robót dodatkowych, będą one wycenione wg następujących zasad:
- w pierwszej kolejności na podstawie cen jednostkowych z przedłożonego formularza cenowego, w przypadku ich braku wskaźników cenotwórczych: robocizna – wg minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, koszty pośrednie – 60% od R+S, Zysk - 10% od R+S+Kp, ceny materiałów rynkowe nie wyższe niż średnie ceny Sekocenbud.
10. Powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia zgody.
(...)



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.6.2)
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-06-15, godzina: 09:00,
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-06-16, godzina: 09:00,


****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540103770-N-2020 z dnia: 2020-06-16
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.1.2)
W ogłoszeniu jest:
1.Wykonawca wniesie wadium w wysokości: Dla części 1
6.000,00 (słownie: sześć tysięcy złotych), Dla części 2 50,00 (słownie: pięćdziesiąt złotych),
2.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1)pieniądzu;
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo -
kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3)gwarancjach
bankowych; 4)gwarancjach ubezpieczeniowych; 5)poręczeniach udzielanych przez podmioty,
o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej
Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 299). Wadium wnoszone w
pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach w
Banku Pekao S.A. nr 76 1240 5211 1111 0000 4929 8215 w terminie do dnia 16.06.2020 r. do
godz. 09:00 (decyduje termin wpływu środków na rachunek zamawiającego). Wadium w
pozostałych formach – oryginały – składa się w Urzędzie Miejskim w Wydziale Budżetu i
Finansów, w pokoju nr 147, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki przed upływem terminu
składania ofert. 3. Zamawiający dopuszcza złożenia wadium w formie poręczeń/gwarancji w
postaci dokumentu elektronicznego, złożonego w oryginale i podpisanego kwalifikowanym
podpisem elektronicznym opatrzonym przez upoważnionego (umocowanego) przedstawiciela
Gwaranta. Nie dopuszcza się wniesienia skanu poręczenia/gwarancji wadialnej opatrzonej
kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Wykonawcę składającego ofertę. W związku z powyższym prawidłowo złożone wadium należy przesłać w postaci
elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę
dokumentu i wraz z plikami stanowiącymi jawną część oferty skompresować do jednego
pliku archiwum (ZIP). Niezałączenie pliku lub załączenie do oferty pliku będącego skanem
dokumentu skutkować będzie odrzuceniem oferty zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 7b ustawy
Pzp.
W ogłoszeniu powinno być:
1.Wykonawca wniesie wadium w wysokości: Dla części 1
6.000,00 (słownie: sześć tysięcy złotych), Dla części 2 50,00 (słownie: pięćdziesiąt złotych),
2.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1)pieniądzu;
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo -
kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3)gwarancjach
bankowych; 4)gwarancjach ubezpieczeniowych; 5)poręczeniach udzielanych przez podmioty,
o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej
Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 299). Wadium wnoszone w
pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach w
Banku Pekao S.A. nr 76 1240 5211 1111 0000 4929 8215 w terminie do dnia 23.06.2020 r. do
godz. 09:00 (decyduje termin wpływu środków na rachunek zamawiającego). Wadium w
pozostałych formach – oryginały – składa się w Urzędzie Miejskim w Wydziale Budżetu i
Finansów, w pokoju nr 147, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki przed upływem terminu
składania ofert. 3. Zamawiający dopuszcza złożenia wadium w formie poręczeń/gwarancji w
postaci dokumentu elektronicznego, złożonego w oryginale i podpisanego kwalifikowanym
podpisem elektronicznym opatrzonym przez upoważnionego (umocowanego) przedstawiciela
Gwaranta. Nie dopuszcza się wniesienia skanu poręczenia/gwarancji wadialnej opatrzonej
kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Wykonawcę składającego ofertę. W związku z powyższym prawidłowo złożone wadium należy przesłać w postaci
elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę
dokumentu i wraz z plikami stanowiącymi jawną część oferty skompresować do jednego
pliku archiwum (ZIP). Niezałączenie pliku lub załączenie do oferty pliku będącego skanem
dokumentu skutkować będzie odrzuceniem oferty zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 7b ustawy
Pzp.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.6.2)
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2020-06-16,
godzina: 09:00
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2020-06-23,
godzina: 09:00
branża Budowlana - obiekty, Maszyny, sprzęt, urządzenia, narzędzia, Projektowanie
podbranża obiekty sportowe, projekt budowlany, sprzęt sportowy
kody CPV 37440000, 37451000, 45110000, 45217000, 45231221, 45315300, 71220000, 71320000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie ,dostawy
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Podlaskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Podlaskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: obiekty sportowe , projekt budowlany , sprzęt sportowy

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10395861 2024-04-25
godz. 11:00
Mazowieckie 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą: Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie. Zakres zadnia obejmuje:1) zabezpieczenie miejsca rob...
10458319 2024-04-26
godz. 09:00
Pomorskie 05/TP/2024 Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzgodnieniami na remont i modernizację budynku K1 przy ul. Kozietulskiego 6 w Słupsku 1. Przedmiotem zamówienia jest opr...
10429632 2024-04-26
godz. 09:00
Opolskie WIW.DA.272.3.2024 - Roboty budowlane w zakresie montażu windy zewnętrznej dla budynku A – WIW Opole – w trybie zaprojektuj-wybuduj 1. Przedmiotem zamówienia jest: Roboty budowlane w ...
10392614 2024-04-26
godz. 10:00
Wielkopolskie „MODERNIZACJA STADIONU MIEJSKIEGO ORAZ INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ ZLOKALIZOWANEJ NA TERENIE MIASTA CHODZIEŻY”. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja stadionu miejskiego oraz infrastr...
10430550 2024-04-26
godz. 10:15
Kujawsko-Pomorskie 1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana w formule zaprojektuj i wybuduj pod nazwą „modernizacja szkoły podstawowej w miejscowości Turzno”, gmina Łysomice, powiat toruński, ...
10452152 2024-04-26
godz. 11:00
Zachodniopomorskie PZP.242.39.S.NB.2024 Wykonanie dokumentacji technicznej w zakresie przebudowy i remontu lokalu mieszkalnego przy ul. Piastowskiej 61/5 i 6 w Świnoujściu PRZEDMIOT POSTĘPOWANIA: 1 Cena Ca...
10431516 2024-04-29
godz. 09:00
Śląskie Część 1: ZADANIE NR 1: Budowa zaplecza sportowego wraz z przebudową bieżni lekkoatletycznej oraz infrastruktury stadionu sportowego w Łazach przy ul. Wiejskiej.A. OPIS – ZADANIE NR 1...
10461582 2024-04-29
godz. 09:00
Warmińsko-Mazurskie Opracowanie dokumentacji projektowej zamiennej dla zadania pn.: Rozbudowa wraz z modernizacją energetyczną budynku administracyjno-biurowego zlokalizowanego przy ul. Pstrowskiego 28 b w Ol...
10303189 2024-05-07
godz. 10:00
Dolnośląskie Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie robót budowlanych w ramach następującego zada...
10406391 2024-05-10
godz. 10:00
Śląskie Zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim oraz wykonaniem I , II, III etapu robót budowlanych w celu budowy nowego budynku w Zbrosławicach...