Przetarg 6541918 - Zagospodarowanie zabytkowego Amfiteatru i Pomnika Czynu...

   
Analizuj Zamówienie 6541918 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2019-01-23
przedmiot ogłoszenia
Zagospodarowanie zabytkowego Amfiteatru i Pomnika Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny wraz z otoczeniem, w ramach zadania „Ochron
a Dziedzictwa Kulturowego pomnika Historii Góra Św. Anny”
Numer referencyjny: OR.272.6.2019.IG

Przedmiot zamówienia jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach osi priorytetowej VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, nr projektu: POIS.08.01.00-00-0124/17.


Przedsięwzięcie zlokalizowane jest w miejscowości Góra św. Anny, w granicach administracyjnych gminy Leśnica, na terenie powiatu strzeleckiego, w województwie opolskim. Obszar interwencji położony jest w zasięgu Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny” a także na obszarze „Pomnika Historii – Góra Św. Anny – komponowany krajobraz kulturowo – przyrodniczy” objęty jednocześnie strefą ochrony konserwatorskiej. Przedsięwzięcie znajduje się w Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk sieci Natura 2000 o nazwie „Góra Świętej Anny” PLH 160002. Przedsięwzięcie zostało zlokalizowane na działkach o nr ew.:
- 280/1 – część działki;
- 105/1 – całość działki;
- 209 – część działki;
- 114 – część działki;
- 281 – część działki.

Przedsięwzięcie zakłada rewitalizację Pomnika Czynu Powstańczego oraz Amfiteatru zlokalizowanego w dawnym kamieniołomie, wraz z terenami otaczającymi.

W ramach planowanych prac, przewiduje się m.in.:
1.W granicach działek o nr ew. 280/1, 281 i 209 (zakres prac dla amfiteatru):
• remont pylonu masztowego,
• remont dolnego kręgu amfiteatru wraz ze sceną,
• zachowanie górnego kręgu amfiteatru jako strefy trwałej ruiny,
• zabezpieczenie skały nad sceną,
• remont schodów terenowych,
• przebudowę nawierzchni pieszych, budowę małej architektury;
2. W granicach działek o nr ew. 105/1 i 114 (zakres prac dla pomnika):
• remont Pomnika Czynu Powstańczego,
• przebudowę:
o nawierzchni pieszych i jezdnych,
o remont murów oporowych i schodów,
o budowy balustrad,
o budowy małej architektury,
o przebudowy odwodnienia sieci kanalizacji deszczowej,
o przebudowy i budowy sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia,
o budowy sieci oświetlenia i iluminacji.

Realizacja przedmiotu zamówienia przewidziana jest od daty podpisania umowy do dnia 30.06.2020 r.

Szczegółowy zakres zamówienia określają przedmiary robót, Projekt budowlany, Projekt Wykonawczy, Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
Zadanie będzie rozliczane na podstawie kosztorysów powykonawczych – tzw. wynagrodzenie kosztorysowe.

UWAGA. Roboty prowadzone będą na obiektach wpisanych do rejestru zabytków, co powoduje konieczność prowadzenia i nadzorowania robót przez osoby posiadające uprawnienia do kierowania i nadzorowania robót budowalnych przy obiektach zabytkowych.

W szczególnie uzasadnionych okolicznościach, Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zamiany materiałów i urządzeń przedstawionych w ofercie przetargowej pod warunkiem,
że zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego. Będą to np. okoliczności:
a) powodujące obniżenie kosztu ponoszonego przez Zamawiającego,
b) powodujące poprawę parametrów technicznych,
c) wynikające z aktualizacji rozwiązań z uwagi na postęp technologiczny lub zmianę obowiązujących przepisów.
Powyższe zmiany, muszą być każdorazowo zatwierdzane w formie pisemnej przez Zamawiającego. Wprowadzone zmiany nie mogą powodować zwiększenia ceny wykonania przedmiotu zamówienia.


UWAGA:
Ewentualne podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 ust. 3 oraz art. 30 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.), a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego założonego w projekcie. Wszystkie ewentualne nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażanie zawarte w SIWZ oraz dokumentacji projektowej, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót mogą być zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z projektem oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru oraz przedmiarze robót. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Obowiązek Wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składnia ofert zawierających produkty równoważne.

Informacje dodatkowe:
1. Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917 ze zm.).
2. Zamawiający określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
- Wykonywanie prac objętych zakresem zamówienia wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia w tym prac fizycznych oraz operatorów sprzętu – jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy.
3. Obowiązek określony w ust. 2 dotyczy także podwykonawców. Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o prace wszystkich osób wykonujących czynności o których mowa w ust. 2.
4. Sposób i okres wymaganego zatrudnienia osób realizujących czynności w zakresie realizacji zamówienia.
1) Zamawiający wymaga, aby osoby realizujące przedmiot zamówienia, które wykonywać będą czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia opisane w SIWZ zostały zatrudnione na podstawie umowy o pracę, w wymiarze czasu pracy min. 0,5 etatu.
2) Wykonawca lub Podwykonawca zatrudni wyżej wymienione osoby na okres realizacji zamówienia. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, zobowiązuje się do niezwłocznego zatrudnienia na to miejsce innej osoby i do przedstawienia Zamawiającemu dowodów potwierdzających takie zatrudnienie w terminie 2 dni roboczych od zawarcia umowy o pracę z pracownikami zatrudnionymi w miejsce pracowników, których stosunek pracy ustał przed wykonaniem przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia.
5. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań,
o których mowa w art. 29 ust. 3a ustawy PZP, oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań:
Sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób:
a) Przedmiot zamówienia będzie świadczony przez osoby wymienione w wykazie pracowników wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia – załączniku
do umowy.
b) Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania umowy będzie zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu oświadczenia, że wyszczególnione w nim osoby, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, są zatrudnione na podstawie umowy o pracę
w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy
z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust.
3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia.
c) Zgodnie z dyspozycją art. 29 ust. 3a ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że Wykonawca lub Podwykonawca zobowiązany jest zatrudnić na podstawie umowy o pracę osoby, które wykonywać będą wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Zatem wymóg ten dotyczy osób, które wykonywać będą bezpośrednio czynności związane z wykonywaniem robót, czyli pracowników fizycznych wykonujących czynności polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917 ze zm.). Wymóg ten nie dotyczy m.in. osób kierujących robotami budowlanymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do spowodowania kontroli zatrudnienia przez Państwową Inspekcję Pracy na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia celem sprawdzenia spełnienia ww. warunku.
d) Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania umowy dostarczy oświadczenie, ze zgodnie z dyspozycją art. 29 ust. 3a ustawy Pzp Wykonawca lub Podwykonawca zatrudnia na podstawie umowy o pracę osoby, które wykonywać będą wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie, zgodnie z zapisem SIWZ.
6. Oprócz kar umownych opisanych w § 14 ust. 1 pkt 10) i 11) projektu umowy z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę/Podwykonawcę wymagań w zakresie zatrudnienia w przypadku dwukrotnego niewywiązania się z obowiązku wskazanego w § 1a ust. 5 lit. b), c) i d) projektu umowy lub zmiany sposobu zatrudnienia osób wskazanych w ofercie, Zamawiający ma prawo od umowy odstąpić i naliczy dodatkowo kary umowne wskazane we wzorze umowy jak za nienależyte wykonanie zamówienia.
7. W uzasadnionych przypadkach, z przyczyn nieleżących po stronie Wykonawcy, możliwe jest zastąpienie ww. osoby lub osób innymi osobami pod warunkiem, że spełnione zostaną wszystkie powyższe wymagania co do sposobu zatrudnienia na okres realizacji zamówienia określone przez Wykonawcę w ofercie.
8. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu robót i jego otoczenia, a także zdobył, na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca.

Dodatkowe obowiązki Wykonawcy objęte ceną umowną:
1) Bieżąca obsługa geodezyjna wraz z naniesieniem inwestycji na mapy zasobu geodezyjnego Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich.
2) Obsługa archeologiczna w przypadku wystąpienia takiej konieczności.
3) Organizacja placu budowy i zaplecza w zakresie kontraktowym i doprowadzenie zaplecza budowy do stanu pierwotnego po zakończeniu robót.
4) Zabezpieczenie placu budowy i robót wraz z ich ubezpieczeniem.
5) Ochrona dóbr i obiektów osób trzecich zlokalizowanych bezpośrednio wokół placu budowy.
6) Zabezpieczenie sieci i urządzeń w obrębie robót przed ich uszkodzeniem.
7) Zabezpieczenie zieleni nie podlegających wycince w obrębie robót.
8) Spełnienie obowiązków Wykonawcy wynikających z ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2018 r., poz. 1202), w tym w zakresie obowiązków kierownika budowy.
9) Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów. Wykonawca zapewni odpowiedni system kontroli, włączając personel, laboratorium, sprzęt, zaopatrzenie i wszystkie urządzenia niezbędne do pobierania próbek i badań materiałów oraz robót zgodnie z uwagami i zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu.
10) Realizowanie prac zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę i zatwierdzonym przez Zamawiającego Harmonogramem realizacji robót, który Wykonawca jest zobowiązany złożyć najpóźniej do 7 dni od daty podpisania umowy.
11) Przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa w tym Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
12) Drewno pozyskane z wycinki będzie drewnem użytkowym – opałowym. Ilość pozyskanego drewna i jego wartość określi nadzór inwestorski w protokole brakarskim zatwierdzonym przez uprawnionego leśnika, przy udziale kierownika budowy w toku prowadzonych prac. Wykonawca odkupi od Zamawiającego 100% drewna pozyskanego z wycinki za cenę ustaloną w sposób wskazany w zdania 1, Transport konieczny do przewozu pozyskanego drewna i nakłady na jego składowanie powinny zostać skalkulowane przez Wykonawcę jako element kosztów ogólnych budowy w nawiązaniu do przedmiaru robót.

Środki techniczne i organizacyjne zabezpieczające budowę oraz instruktaż pracowników przed rozpoczęciem budowy:
1) W trakcie wykonywania robot budowlano-montażowych należy stosować warunki techniczne wykonania robot, przepisy szczególne, normy itp.
2) Roboty powinny być prowadzone pod nadzorem kierownika budowy, który ma obowiązek organizowania, przygotowania i kierowania pracami brygady w sposób zabezpieczający przed wypadkiem zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
3) Strefy niebezpieczne (miejsca niebezpieczne) należy odpowiednio oznakować i ogrodzić.
4) Na placu budowy winny być wyznaczone miejsca składowania materiałów, winny być wykonane w sposób zabezpieczający przed możliwością wywrócenia, zsunięcia lub rozsunięcia.
5) Technologia wykonania robot zgodnie z wymaganiami i wytycznymi poszczególnych rodzajów robot.
6) Instruktaż bhp na stanowiskach pracy oraz o systemie powiadomienia przy zaistnieniu wypadku.
7) W przypadku wystąpienia podwykonawców generalny wykonawca obowiązany jest do:
a) pełnienia bezpośredniego nadzoru nad przestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy,
b) egzekwowania od podwykonawców przestrzegania przepisów bezpiecznej pracy,
c) określenia współpracy ze sobą wszystkich podwykonawców,
d) wyznaczenia koordynatora sprawującego nadzór nad bezpieczeństwem i higieną pracy wszystkich pracowników,
e) ustalenia zasad współdziałania w zakresie sposobów postępowania przy wystąpieniu zagrożeń dla zdrowia lub życia pracowników
8) Poinformować zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje oraz okolicznych mieszkańców o rozpoczęciu robót i związanych z tym utrudnieniach.
9) W rejonie istniejącego uzbrojenia roboty należy prowadzić ręcznie i pod nadzorem użytkownika.
10) Przy realizacji robót stosować standardowe zasady zabezpieczenia pracowników, w tym środki ochrony osobistej.
11) Maszyny i urządzenia techniczne oraz narzędzia zmechanizowane powinny być monitorowane, eksploatowane i obsługiwane zgodnie z instrukcją producenta
12) Maszyny i urządzenia techniczne podlegające dozorowi technicznemu muszą mieć dokumenty uprawniające do ich eksploatacji.
13) Operatorzy maszyn powinni posiadać odpowiednie kwalifikacje.
14) Wykonawca jest zobowiązany do ochrony przed uszkodzeniem lub zniszczeniem własności publicznej lub prywatnej. Jeżeli w związku z zaniedbaniem, niewłaściwym prowadzeniem robót lub brakiem koniecznych działań ze strony Wykonawcy nastąpi uszkodzenie lub zniszczenie własności publicznej lub prywatnej, to Wykonawca na swój koszt naprawi lub odtworzy uszkodzoną własność. Stan naprawionej własności powinien być nie gorszy niż przed powstaniem uszkodzenia.
15) Gdy w czasie wykonywania robót ziemnych zostaną znalezione niewypały lub przedmioty trudne do zidentyfikowania, roboty należy przerwać, miejsce odpowiednio zabezpieczyć i niezwłocznie powiadomić właściwe władze administracyjne i policję.
16) W warunkach ograniczonej widoczności miejsca prowadzenia prac powinny być właściwie oświetlone.
17) Wykonawca robót budowlanych jest zobowiązany do ochrony znajdujących się na terenie inwestycji stałych punktów stabilizowanej osnowy geodezyjnej i ponosi pełną odpowiedzialność za ich zniszczenie, usunięcie lub przemieszczenie.

Warunki gwarancyjne
Wykonawca zobowiązany będzie udzielić na przedmiot zamówienia gwarancji, na opisanych poniżej warunkach.
1. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na przedmiot umowy na ilość lat zaoferowaną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (licząc od daty przekazania przez Wykonawcę zamówienia i przyjęcia przez Zamawiającego jako należycie wykonanego).
Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji (Zamawiający żąda minimalnego okresu gwarancji 5 lat. W przypadku gdy Wykonawca poda krótszy niż 5-letni okres gwarancji oferta Wykonawcy będzie podlegała odrzuceniu.
2. Bieg okresu gwarancji i rękojmi rozpoczyna się:
a) w dniu następnym licząc od daty odbioru końcowego,
b) dla wymienianych materiałów wbudowanych w ramach umowy z dniem ich wymiany.
3. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji na zasadach przewidzianych
w ustępach poprzedzających, także po okresie określonym w ust. 1, jeżeli zgłosił wadę przed upływem tego okresu.
4. Jeżeli Wykonawca nie usunie wad w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, to Zamawiający może zlecić usunięcie ich osobie trzeciej na koszt i ryzyko Wykonawcy. W tym przypadku koszty usuwania wad będą pokrywane w pierwszej kolejności z zatrzymanej kwoty będącej zabezpieczeniem należytego wykonania umowy.
5. Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania umowy przekaże Zamawiającemu kartę gwarancyjną, zawierającą wszystkie warunki określone powyżej.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540025372-N-2019 z dnia: 2019-02-08
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.1.2)
W ogłoszeniu jest:
Tak
Informacja na temat wadium
Zamawiający wymaga złożenia wadium na zadanie w wysokości 100.000,00 zł. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert 12.02.2019 r. do godz. 10:00. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach: a) w pieniądzu: b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; c) gwarancjach bankowych; d) gwarancjach ubezpieczeniowych; e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2018r. poz. 110 z późn. zm). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłacać należy na rachunek bankowy Zamawiającego w Bank Spółdzielczy w Leśnicy O/Strzelce Opolskie, ul. Gogolińska 2, 47-100 Strzelce Opolskie, nr konta 52 8907 1089 2002 0090 0007 0006. Tytułem: wadium sprawa nr OR.272.6.2019.IG 4. Za termin wniesienia wadium w formie pieniądza Zamawiający uznaje dzień i godzinę zaksięgowania kwoty wadium na rachunku bankowym Zamawiającego. 5. Wadium wniesione w formie innej niż pieniądz należy złożyć w formie oryginału, razem z ofertą w osobnej kopercie.
W ogłoszeniu powinno być:
Tak
Informacja na temat wadium
Zamawiający wymaga złożenia wadium na zadanie w wysokości 100.000,00 zł. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert 22.02.2019 r. do godz. 10:00. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach: a) w pieniądzu: b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; c) gwarancjach bankowych; d) gwarancjach ubezpieczeniowych; e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2018r. poz. 110 z późn. zm). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłacać należy na rachunek bankowy Zamawiającego w Bank Spółdzielczy w Leśnicy O/Strzelce Opolskie, ul. Gogolińska 2, 47-100 Strzelce Opolskie, nr konta 52 8907 1089 2002 0090 0007 0006. Tytułem: wadium sprawa nr OR.272.6.2019.IG 4. Za termin wniesienia wadium w formie pieniądza Zamawiający uznaje dzień i godzinę zaksięgowania kwoty wadium na rachunku bankowym Zamawiającego. 5. Wadium wniesione w formie innej niż pieniądz należy złożyć w formie oryginału, razem z ofertą w osobnej kopercie.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.6.2)
W ogłoszeniu jest:
Data: 2019-02-12, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> POLSKI
W ogłoszeniu powinno być:
Data: 2019-02-22, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> POLSKI
branża Drogownictwo, Tereny zielone, Kultura, sztuka
podbranża drogi, ulice, autostrady, obwodnice, mała architektura, dzieła sztuki, tablice pamiątkowe
kody CPV 45100000, 45111000, 45112000, 45200000, 45232000, 45310000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Opolskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Opolskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: drogi, ulice, autostrady, obwodnice , mała architektura , dzieła sztuki, tablice pamiątkowe

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10366659 2024-05-09
godz. 08:00
Małopolskie Remont i utrzymanie rowów, przepustów, ścieków i poboczy ulic na terenie Miasta Nowego Sącza w 2024 roku 1. Przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest wykonani...
10483396 2024-05-09
godz. 10:00
Lubelskie Modernizacja (przebudowa) drogi gminnej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Stare Zadybie , Gmina Kłoczew 1 Przedmiotem niniejszego opracowania jest modernizacja drogi dojazdowe...
10474596 2024-05-09
godz. 10:00
Zachodniopomorskie Budowa drogi leśnej na terenie Leśnictwa Wełtyń o długości 2,68 km 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie robót budowlanych, polegających na budowie wewnętrznej drogi leśnej ...
10472492 2024-05-09
godz. 10:00
Pomorskie 2024. Rewitalizacja placu przy ul. Gdańskiego Kolejarza. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Rewitalizacja placu na ul. Gdańskiego Kolejarza” w formule zaprojektuj i...
10462407 2024-05-13
godz. 10:00
Lubuskie "Budowa ulicy Chopina w Żaganiu" , dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład : Program Inwestycji Strategicznych Przedmiot zamówienia obejmuje budowę ulicy Chopina w Żaganiu, us...
10479523 2024-05-14
godz. 08:00
Mazowieckie Wykonanie robót w zakresie letniego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie jednostek administracyjnych MZDW z podziałem na 24 zadania - nr postępowania 097/24 Część 1: Zadanie 1: W...
10472416 2024-05-20
godz. 10:00
Wielkopolskie 1. Pierwsza część: Wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich oraz innych działań związanych z odrestaurowaniem wnętrza kościoła parafialnego pw. św. Stanisława Biskupa M...
10440759 2024-05-22
godz. 09:00
Lubuskie Rozbudowa oraz poprawa stanu nawierzchni sieci dróg w Zielonej Górze – nr 6a 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji dróg gminnych tj.: 1) Moderniza...
10473325 2024-05-22
godz. 10:00
Śląskie Renowacja ambony z kościoła pw. Trójcy Świętej w Miejscu Odrzańskim
10473637 2024-06-05
godz. 10:00
Łódzkie Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 483 na odcinku Szczerców - Brzezie 1. Zakres robót budowlanych przewidzianych do realizacji w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 483 na odcinku od km...