Przetarg 7575247 - Usługa polegająca na organizacji letniego wypoczynku dla...

   
Analizuj Zamówienie 7575247 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-07-07
przedmiot ogłoszenia
Usługa polegająca na organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu województwa śląskiego w 2020 r.-II postępowan
ie
Przedmiotem zamówienia jest organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu województwa śląskiego, zwanego w dalszej części ogłoszenia wypoczynkiem.
2. Wypoczynek skierowany jest do dzieci i młodzieży urodzonych w latach od 2005 do 2012, które odbyły co najmniej 1 rok edukacji szkolnej. Z wypoczynku mogą skorzystać w szczególności dzieci:
a) objęte pieczą zastępczą;
2
b) pochodzące z rodzin żyjących w trudnych warunkach materialnych, w tym;
- z rodzin wychowujących troje lub więcej dzieci,
- samotnie wychowywane w rozumieniu art. 4 pkt 43 ustawy Prawo oświatowe (Dz.U. z 2020 r. poz. 910);
c) z zaburzeniami somatycznymi potwierdzonymi zaświadczeniem lekarskim i zamieszkujące w środowisku ekologicznie zagrożonym.
3. Uczestnicy wypoczynku, którzy biorą udział w wypoczynku:
a) muszą być zdrowi w dniu wyjazdu co poświadczają rodzice dziecka lub opiekunowie prawni w pisemnym oświadczeniu o braku u uczestnika wypoczynku infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną;
b) nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 14 dni przez rozpoczęciem wypoczynku, co stwierdza się na podstawie oświadczenia rodziców dziecka, prawnych opiekunów lub pełnoletniego uczestnika wypoczynku;
c) są przygotowani do stosowania się do wytycznych i regulaminów uczestnictwa związanych z zachowaniem dystansu społecznego (co najmniej 2 m) oraz przestrzeganiem wzmożonych zasad higieny.
4. Wypoczynek powinien być zorganizowany na terenach atrakcyjnych pod względem turystycznym zgodnie z obszarami terytorialnymi wymienionymi poniżej w tabeli:
Nr części zamówienia
Nazwa części zamówienia
/obszar terytorium/
Liczba uczestników
I województwo pomorskie (powiaty: słupski, wejherowski, pucki, nowodworski, lęborski) 60
II województwo zachodniopomorskie (powiaty: sławieński, koszaliński, kołobrzeski, gryficki, kamieński) 60
III województwo małopolskie (powiaty: nowosądecki, limanowski, nowotarski, tatrzański); województwo podkarpackie (powiaty: bieszczadzki, leski, sanocki, krośnieński, jasielski) 60
IV województwo śląskie (powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki) 60
5. Wypoczynek winien być zorganizowany w jednym turnusie. Liczba dzieci w grupie musi wynosić 12.
6. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Jako ofertę częściową przyjmuje się jedną propozycję wypoczynku w konkretnym miejscu wypoczynkowym, na obszarze wyznaczonym jako część zamówienia w punkcie III.1.4. Oferta częściowa winna obejmować propozycję organizacji wypoczynku dla liczby dzieci określonej dla danego obszaru-części zamówienia. Każdy wykonawca może złożyć max. 4 oferty częściowe.
7. Wszystkie koszty związane z realizacją zadania ponosi Wykonawca.
8. Wszystkie osoby biorące udział w realizacji całości zadania zatrudnia Wykonawca.
3
9. Wszystkie koszty związane z zatrudnieniem osób biorących udział w realizacji całości zadania leżą po stronie Wykonawcy.
III.2. Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia
1. Wypoczynek powinien odbyć się w ośrodku wypoczynkowym spełniającym warunki bezpieczeństwa (m in. opinia straży pożarnej, dopuszczenie obiektu do użyteczności publicznej). Przez ośrodek wypoczynku rozumie się budynek lub budynki (z wyłączeniem domków kempingowych) zlokalizowane w jednym kompleksie i bezpośrednio ze sobą sąsiadujące oraz położone na terenach atrakcyjnych turystycznie. W przypadku części zamówienia od I do II rzeczywista droga z ośrodka umożliwiająca bezpośrednie dojście do kąpieliska nad morzem nie może wynosić więcej niż 2 km. Pod pojęciem kąpielisko nad morzem Zamawiający rozumie miejsce wyznaczone do kąpieli pod nadzorem ratownika, zdefiniowane w ustawie z dnia 20 lipca 2017 r.-Prawo wodne (t.j. Dz.U. z 2020, poz. 310). 2. Wykonawca zobowiązany jest zaopatrzyć osoby zatrudnione podczas wypoczynku w indywidualne środki ochrony osobistej, a także uczestników, jeżeli rodzice tego nie zapewnili. Wykonawca, na wypadek wystąpienia okoliczności zaostrzenia ryzyka, ma na wyposażeniu również dodatkowe środki w postaci nieprzemakalnych fartuchów z długim rękawem, przyłbic. 3. Wykonawca zapewnia środki higieniczne w ilości wystarczającej dla personelu oraz uczestników wypoczynku.
4. Wykonawca zapewnia dostęp do termometru bezdotykowego oraz regularny pomiar temperatury uczestnikom wypoczynku i kadrze wypoczynku.
5. Jeżeli kierownik wypoczynku otrzyma zalecenie od inspektora sanitarnego, należy wyznaczyć osobę, do pomiaru temperatury uczestnikom wypoczynku oraz kadrze wypoczynku. Pomiaru temperatury dokonuje się za zgodą wychowawcy, innej osoby zatrudnionej podczas wypoczynku, rodzica/opiekuna prawnego, pełnoletniego uczestnika wypoczynku (honorowane może być oświadczenie otrzymane od rodzica przed rozpoczęciem wypoczynku).
6. Wykonawca zapewnia szybki kontakt z lekarzem w sytuacji wystąpienia objawów chorobowych, który zdecyduje o możliwości pozostania dziecka w miejscu wypoczynku lub konieczności niezwłocznego odebrania go przez rodziców lub prawnych opiekunów.
7. Wykonawca winien przygotować ścieżkę szybkiej komunikacji z rodzicami lub opiekunami prawnymi uczestników wypoczynku.
8. Wykonawca winien ustalić szybkie sposoby komunikacji kierownika wypoczynku z rodzicem i organizatorem wypoczynku, np. w przypadku sytuacji podejrzenia zakażenia lub wystąpienia jakichkolwiek komplikacji podczas pobytu na wypoczynku.
9. Wykonawca zapewnia stałą dostępność mydła, płynu dezynfekcyjnego oraz ciepłej wody do użytkowania na terenie obiektu. W pomieszczeniach sanitarnych wywiesza informacje (plakaty) o sposobie prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk. Wykonawca zapewnienia sprzęt i środki niezbędne do zachowania czystości i stale monitoruje prace porządkowe na terenie miejsca wypoczynku.
4
10. Wykonawca winien upewnić się, że pracownicy i uczestnicy wypoczynku mają zapewniony dostęp do miejsc, w których mogą myć ręce mydłem i wodą.
11. W miejscu widocznym przy wejściach do budynku oraz do pomieszczeń wspólnie użytkowanych winny być umieszczone dozowniki z płynem odkażającym.
12. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.
13. Kadra i uczestnicy muszą regularnie myć ręce wodą z mydłem.
14. Codzienne prace porządkowe wymagają dodatkowej dezynfekcji powierzchni dotykowych-poręczy, klamek, blatów, włączników.
15. Należy zapewnić bieżącą dezynfekcję toalet.
16. Prowadząc dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta środka do dezynfekcji.
17. Należy ograniczyć w obiekcie przebywanie osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego m.in. osłony ust i nosa, stosowanie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcja rąk, dopuszczenie tylko osób zdrowych).
18. Wykonawca zapewnia, aby personel kuchni i obsługi technicznej nie kontaktował się z uczestnikami i kadrą wypoczynku poza niezbędnymi czynnościami,
19. Wykonawca zapewnia ograniczenie odwiedzin uczestników przez osoby z zewnątrz (rodziców, dziadków).
20. Wykonawca winien przygotować regulamin uczestnictwa, który zawiera zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego.
21. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i przedstawienia uczestnikom i ich rodzicom/prawnym opiekunom, szczegółowego regulaminu pobytu z zasadami higieny podczas wypoczynku.
22. Sposób postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem u uczestnika, kierownika lub wychowawcy wypoczynku podczas wypoczynku zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz innych organów.
III.3. Wymogi jakie winny spełniać ośrodki wypoczynku:
1. Obiekty, w których jest organizowany wypoczynek dzieci i młodzieży powinny być przeznaczone tylko dla wypoczynku dzieci i młodzieży lub zawierać strefę do tego wyodrębnioną, zapewniającą ograniczenie kontaktu z osobami niebędącymi uczestnikami tego wypoczynku.
2. Liczba uczestników przebywających w obiekcie w zależności od standardu obiektu musi być dostosowana i zapewniająca dystans społeczny podczas pobytu, w tym podczas prowadzenia zajęć.
3. Dystans społeczny musi obowiązywać także przy korzystaniu z pionu sanitarnego.
4. Wykonawca zapewnia pomieszczenie umożliwiające natychmiastowe odizolowanie uczestnika wypoczynku lub kadry wypoczynku, u której wystąpiły objawy choroby.
5. Wykonawca musi dysponować infrastrukturą obiektu umożliwiającą zapewnienie izolacji osobom z objawami wskazującymi na wystąpienie choroby, w tym w szczególności choroby zakaźnej.
6. Wykonawca zapewnia zakwaterowanie dla wszystkich uczestników wypoczynku-oddzielnie dla dziewcząt i chłopców - w pokojach 1-4 osobowych, nie mniej niż 4 m2
5
powierzchni noclegowej na 1 osobę, przy założeniu że w pokoju są uczestnicy z tej samej grupy. Pokoje z możliwością dogrzewania w czasie chłodów.
7. Zakwaterowanie w jednym pokoju dzieci w zbliżonym wieku, przy czym różnica nie może przekroczyć 3 lat.
8. Należy zaplanować bezpieczny sposób zakwaterowania uczestników wypoczynku, według przygotowanego podziału na grupy wychowawcze, bez gromadzenia się w jednym miejscu.
9. Zakwaterowanie uczestników w obiekcie powinno odbywać się na zasadzie wymiany turnusu, eliminując do minimum kontakt uczestników pomiędzy zmieniającymi się turnusami.
10. Pomiędzy turnusami obiekt powinien być poddany dodatkowemu sprzątaniu i dezynfekcji powierzchni dotykowych-poręczy, klamek, blatów, włączników.
11. Pokoje winny być wyposażone w łóżka z pościelą, szafy, szafki, stoliki, krzesła.
12. Dobre warunki sanitarne (bieżąca ciepła woda całą dobę, nie więcej niż 10 uczestników na 1 sanitariat oraz nie więcej niż 10 uczestników na 1 stanowisko prysznicowe z ciepłą i zimną wodą).
13. Izolatki oddzielnie dla chłopców i dziewcząt z wydzielonym wc i łazienką.
14. Jadalnia usytuowana na terenie ośrodka.
15. Organizacja jadalni powinna zapewniać zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami. Jeżeli jest to możliwe, przy stoliku powinni siedzieć uczestnicy jednej grupy wychowawczej i należy stosować wytyczne dla gastronomii.
16. Rekomenduje się zmianowe wydawanie posiłków, po każdej grupie należy dezynfekować blaty stołów i poręcze krzeseł.
17. Organizacja jadali i kuchni winna uwzględniać obowiązujące wytyczne wydane przez odpowiednie organy.
18. Oddzielna świetlica na terenie ośrodka wyposażona w tv, sprzęt audio-video, książki, czasopisma, gry planszowe różne, materiały piśmiennicze.
19. Teren wokół ośrodka bezpieczny, ogrodzony.
20. Wyposażenie sportowo-rekreacyjne (min. piłka, rakietki do badmintona, skakanki, stół do ping-ponga, dostęp do boiska).
III.4. Organizacja wypoczynku obejmuje:
1. Przejazd dzieci do i z miejsca wypoczynku. Wykonawca zobowiązany jest podstawić autokary do miejsc na terenie miasta Katowice uzgodnionych z Zamawiającym. Wykonawca winien posiadać protokół z kontroli stanu technicznego pojazdu, którym będą podróżowały dzieci na i z wypoczynku wystawiony nie wcześniej niż w dniu poprzedzającym wyjazd i powrót wydany przez odpowiedni organ.
2. Wykonawca zobowiązany jest wezwać na miejsce zbiórki odpowiednie służby w celu zbadania stanu trzeźwości kierowców w dniu wyjazdu na wypoczynek i z wypoczynku.
3. Liczba dzieci w autokarach oraz warunki podróżowania jakie muszą zostać spełnione zgodne z obowiązującymi przepisami, w których mowa o ograniczeniach.
4. Postój w trakcie transportu powinien być zapewniony w miejscach gwarantujących ograniczony do minimum kontakt z osobami trzecimi.
6
5. Zbiórka przed wyjazdem powinna być zorganizowana w miejscu zapewniającym przestrzeń dla zachowania dystansu społecznego. Rodzice odprowadzający dzieci nie powinni wchodzić do autokaru.
6. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić osobę odpowiedzialną za prawidłową odprawę uczestników wypoczynku, która winna być obecna na miejscu wyjazdu.
7. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia protokołu z odprawy uczestników na wypoczynek i przesłania go Zamawiającemu na następny dzień roboczy po wyjeździe na adres e-mailowy: zamowienia@kuratorium.katowice.pl (wzór protokołu zostanie przekazany Wykonawcy w dniu zawarcia umowy).
8. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za terminowość, jakość, zapewnienie bezpieczeństwa i właściwej opieki nad dziećmi od chwili zbiórki przed wyjazdem na wypoczynek, do chwili odbioru dzieci przez upoważnione osoby po powrocie z wypoczynku.
9. Wykonawca zobowiązuje się, iż w czasie podróży dzieci na i z wypoczynku opiekę będą sprawowali wyłącznie wychowawcy o kwalifikacjach wskazanych przez Wykonawcę w dokumentach składanych do Zamawiającego.
10. W przypadkach losowych uczestnika wypoczynku a w szczególności w razie wystąpienia wypadku, choroby, siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego Wykonawca zapewnia opiekę i bezpieczny dowóz dziecka z miejsca wypoczynku do miejsca zamieszkania oraz ponosi koszty finansowe z tym związane. Natomiast w przypadku wystąpienia u dziecka niepokojących objawów choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności) rodzice lub opiekunowie prawni zobowiązani będą do niezwłocznego-do 12 godzin-odbioru dziecka z wypoczynku.
11. Koszty ubezpieczenia od szkód i nieszczęśliwych wypadków dla uczestników wypoczynku i personelu w czasie podróży i pobytu ponosi Wykonawca.
12. 14 dniowy pobyt dzieci w ośrodku. Przez 14 dniowy pobyt rozumie się:
- 13 noclegów;
- 12 pełnych dziennych zestawów żywieniowych tj. śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja;
- przyjazd do ośrodka wypoczynku w godzinach popołudniowych/wieczornych w pierwszym dniu pobytu, wyjazd z ośrodka w godzinach porannych po śniadaniu w ostatnim dniu pobytu na wypoczynku.
13. Tzw. wsad do kotła w wysokości co najmniej 20 zł dziennie na osobę.
14. Pełne wyżywienie (4 urozmaicone posiłki dziennie, gorący posiłek po przyjeździe dzieci do ośrodka bez względu na godzinę przyjazdu, suchy prowiant na drogę powrotną).
15. Pełną opiekę kierownika i wychowawców w czasie pobytu dzieci na wypoczynku (1 kierownik-kierownik może pełnić funkcję kierownika w tym samym czasie tylko na jednym turnusie, 1 wychowawca na 12 uczestników). W czasie podróży opieka wychowawców (1 wychowawca na 12 uczestników).
16. Pełną opiekę medyczną (pielęgniarka 24 h na dobę na terenie ośrodka, lekarz przez 24h na dobę na telefon). 17. Zapewnienie przez organizatora podstawowych leków w przypadku zachorowań dzieci oraz w razie konieczności udzielenie pierwszej pomocy przedlekarskiej.
7
18. Zapewnienie ratownika na każde żądanie kierownika wypoczynku.
19. Zapewnienie podczas trwania wypoczynku psychologa lub pedagoga do udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przez cały pobyt dzieci na wypoczynku pedagog lub psycholog na terenie ośrodka do wyłącznej dyspozycji Zamawiającego.
20. Przeprowadzenie warsztatów terapeutycznych prowadzonych przez psychologa lub pedagoga w wymiarze min. 5 godzin dydaktycznych dla każdej grupy liczącej nie więcej niż 12 osób. Program przeprowadzanych warsztatów terapeutycznych winien obejmować m.in. następujące cele: a) kształtowanie umiejętności społecznych u dzieci: - zwiększenie możliwości poprawnego i twórczego porozumiewania się w różnych sytuacjach, - współdziałania w grupie podczas zabawy i pracy, - zdobycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. b) wspomaganie rozwoju osobistego dzieci: - budowanie pozytywnego obrazu samego siebie, - kształtowanie poczucia własnej wartości. c) wspomaganie rozwoju sfery emocjonalnej: - zdobywanie umiejętności dostrzegania i wyrażania emocji swoich i rówieśników, - zdobywanie umiejętności zrównoważonego reagowania w sytuacjach trudnych, - uczenie się sposobów odreagowywania napięć emocjonalnych. 21. Program wypoczynku powinien być realizowany na miejscu wypoczynku lub w jego najbliższej okolicy w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. 22. Wyłączone z programu lub ograniczone do minimum powinny być wyjścia do miejsc publicznych, w tym zwiedzanie obiektów publicznych. 23. Infrastruktura obiektu i sprzęt sportowy, pływający powinny być regularnie czyszczone z użyciem detergentu lub innych środków dezynfekujących. 24. Minimalna przestrzeń przy prowadzeniu zajęć w pomieszczeniu nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę. 25. Z pomieszczenia do prowadzenia zajęć należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować. 26. Przybory sportowe i programowe należy dokładnie czyścić i dezynfekować. 27. Sale do prowadzenia zajęć muszą być regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane. 28. Organizacja zajęć musi uniemożliwić bezpośrednie kontaktowanie się grup. 29. Przebywanie na plażach i kąpieliskach ogólnie dostępnych powinno być zapewnione w sposób ograniczający bezpośredni kontakt z osobami trzecimi, np. przez wyznaczenie przestrzeni dla grupy. 30. Program wypoczynku winien uwzględniać:
- działania w zakresie edukacji historycznej, patriotycznej, obywatelskiej, związane z kontynuacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym obchodów 100 rocznicy Cudu nad Wisłą oraz ustanowienia przez Sejm roku 2020 rokiem Świętego Jana Pawła II w 100 rocznicę urodzin i 15 rocznicę śmierci papieża Polaka;
8
- poruszanie tematyki dotyczącej miejsc związanych ze znanymi postaciami z historii naszego kraju;
- wzmacnianie postaw prospołecznych, w tym działania z zakresu wolontariatu;
- integrację społeczną dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze środowisk wiejskich uwzględniający ich potrzeby rozwojowe i edukacyjne;
- promocję postawy prozdrowotnej, w tym ukierunkowanie na utrwalenie zasad zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej przez udział dzieci i młodzieży w atrakcyjnych zajęciach praktycznych.
31. Wykonawca pokrywa wszystkie koszty biletów wstępu np. do obiektów sportowych, kąpielisk i innych miejsc.
32. Wykonawca przyjmuje odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez dzieci w czasie podróży i pobytu dzieci na wypoczynku.
33. Zapewnienie przy realizacji zadania tj. zatrudnienia lub dopuszczenia do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi, osób które nie figurują w Rejestrze, o którym mowa w ustawie z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (t.j. Dz.U. 2020 r., poz. 152). W tym celu Wykonawca ma obowiązek sprawdzenia czy dane zatrudnionej lub dopuszczonej osoby są zamieszczone w Rejestrze z dostępem ograniczonym.
34. Wszystkie osoby zapewniające realizację programu wypoczynku (w tym wychowawcy, instruktorzy, kadra kierownicza, kierowcy, obsługa obiektu) muszą być zdrowe, bez objawów infekcji lub innej choroby, w tym w szczególności zakaźnej, a w okresie ostatnich 14 dni przed rozpoczęciem turnusu nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
35. Wykonawca w miarę możliwości nie powinien angażować do prowadzenia zajęć z uczestnikami wypoczynku i innej kadry powyżej 60 roku życia. W przypadku występowania u kadry wcześniejszych chorób lub chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie opinii lekarskiej o braku przeciwskazań zdrowotnych do pracy podczas wypoczynku. 36. Wykonawca zabezpiecza możliwość szybkiego uzupełniania kadry z kwalifikacjami w przypadku absencji z powodu choroby lub konieczności poddania się kwarantannie.
37. Wykonawca zobowiązany jest przygotować i zapoznać kadrę wypoczynku z procedurą postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19 zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Zawsze, w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w celu konsultacji lub uzyskania porady. 38. Wykonawca przed rozpoczęciem wypoczynku winien zorganizować szkolenie kadry wypoczynku w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa w okresie COVID 19. Jeżeli jest to możliwe, szkolenie mogą prowadzić specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas szkolenia należy przestrzec przed dotykaniem dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu, zwrócić uwagę na unikanie komunikacji miejskiej w celu przemieszczania się w czasie wypoczynku, dbanie o odporność, kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.
39. Przy wykonywaniu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do stosowania przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 poz. 1781).
9
III.5. Inne wymagania dotycząc organizacji wypoczynku
1. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu na nie mniej niż 5 dni przed rozpoczęciem wypoczynku:
1.1.Wygenerowanego elektronicznie zatwierdzonego potwierdzenia zgłoszenia wypoczynku dzieci i młodzieży Kuratorowi Oświaty właściwemu ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania organizatora wypoczynku. Brak zaświadczenia o zgłoszonym wypoczynku jest jednoznaczne z rezygnacją Wykonawcy z realizacji zadania.
1.2. Oświadczenie Wykonawcy o zatrudnieniu kadry (kierownika, wychowawców) informujące o kwalifikacjach do pełnienia funkcji kierownika, wychowawców (wzór oświadczenia zostanie przekazany w dniu zawarcia umowy) oraz o nie figurowaniu osób uczestniczących w realizacji zadania w Rejestrze, o którym mowa w ustawie z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniem przestępczością na tle seksulanym (Dz. U. 2020 r., poz. 152).
2. W przypadku zmiany kwalifikacji kadry (kierownika, wychowawców) na inne kwalifikacje niż podane w oświadczeniu wskazanym w pkt 1.2. Wykonawca niezwłocznie przed wyjazdem ponownie przesyła ww. oświadczenie.
3. Wykonawca zobowiązany jest posiadać w miejscu organizacji wypoczynku dokumenty potwierdzające kwalifikacje do pełnienia funkcji kierownika, wychowawców i przedstawić je na każde żądanie.
4. Wykonawca na kolejny dzień po podpisaniu umowy zobowiązany jest pisemnie powiadomić Zamawiającego o miejscu zbiórki (które zostanie wcześniej uzgodnione z Zamawiającym), godzinie wyjazdu i powrotu dzieci z wypoczynku.
5. Wykonawca otrzyma karty kwalifikacyjne uczestników wypoczynku bezpośrednio od rodziców lub opiekunów prawnych.
6. Wykonawca otrzyma od Zamawiającego pisemną informację z jakich ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji oraz w jakiej liczbie kierowane są dzieci na wypoczynek.
7. Wykonawca niezwłocznie powiadamia Zamawiającego o zaistnieniu okoliczności zagrażających zdrowiu lub życiu dzieci i personelu.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli przebiegu wypoczynku oraz prawo kontroli przestrzegania zapisów umowy. Wykonawca zobowiązuje się niezwłocznie udostępnić kontrolującym dokumenty i informacje, o udostępnienie których zwrócą się kontrolujący.
9. W szczególnych przypadkach późniejszego przyjazdu bądź wcześniejszego wyjazdu dziecka niż w planowanym terminie, Zamawiający zapłaci stawkę pomniejszoną o koszty wyżywienia za każdy dzień nieobecności.
10. W przypadkach nie stawienia się dziecka na wypoczynek podstawą rozliczenia będzie faktyczna ilość uczestników, pomnożona przez stawkę za pobyt 1 dziecka na wypoczynku. Zmiana taka nie stanowi zmiany warunków umowy.
branża Turystyka, wypoczynek, hotelarstwo, sport
podbranża wycieczki i wypoczynek
forma przetarg inny
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Małopolskie, Pomorskie, śląskie, Zachodniopomorskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora śląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: wycieczki i wypoczynek

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10365588 2024-04-04
godz. 10:00
Mazowieckie świadczenie przez Wykonawcę usługi społecznej tj. usługi organizacji wyjazdu w ramach programu Erasmus+, nr projektu 2023-1-PL01-KA121-SCH-000116791 Załącznik nr 1 do SWZ ZSCKR.0...
10343864 2024-04-05
godz. 10:00
Śląskie Organizacja wycieczek krajowych i zagranicznych dla pracowników i emerytów Politechniki Śląskiej w 2024 roku. Znak sprawy: IA1.283.16.2024.HP 1. Przedmiot zamówienia obejmuje organizac...
10380226 2024-04-05
godz. 13:00
Małopolskie Organizacja 8 turnusów 14-dniowych w wyspecjalizowanym ośrodku szkoleniowo-kondycyjnym dla członków personelu latającego Sekcji Lotnictwa Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w ...
10398183 2024-04-12
godz. 09:00
Dolnośląskie Organizacja kolonii letnich dla dzieci z terenu Gminy Głogów w 2024 r. Przedmiot zamówienia obejmuje:1) lokalizacja, miejscowość nadmorska w województwie zachodniopomorskim, obiekt ko...
10402434 2024-04-16
godz. 10:00
Opolskie Obsługa wyjazdów zagranicznych i krajowych dla osób delegowanych przez Politechnikę Opolską w zakresie sprzedaży biletów lotniczych. 1. Przedmiotem zamówienia jest obsługa wyjazdó...
10433412 2024-04-16
godz. 10:00
Wielkopolskie GN-IV.271.7.2024 Rejsy wycieczkowe "Tramwaju Wodnego" w Poznaniu PRZEDMIOT POSTĘPOWANIA: 1 Organizacja i świadczenie usługi rejsów turystycznych, transportu wodnego - statkiem na rzece ...
10399655 2024-04-17
godz. 12:00
Małopolskie Organizacja wypoczynku letniego nad morzem dla dzieci i młodzieży w wieku 10 -14 lat
10425869 2024-04-18
godz. 09:00
Zachodniopomorskie Kompleksowa usługa organizacji wyjazdu studyjnego na Litwę pn. ” Innowacyjne przetwórstwo rolno - spożywcze” dla 20 uczestników w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2024-2025 w ...
10429650 2024-04-19
godz. 09:00
Podkarpackie Usługa zorganizowania kompleksowej wycieczki autokarowej do Włoch Północnych dla pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowani...
10368615 2024-04-30
godz. 15:30
Wielkopolskie Organizacja wypoczynku letniego z programem profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat z terenu Gminy Chrzypsko Wielkie. Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmio...