Zlecenie 7517292 - Realizacja TRENINGU BUDOWANIA RELACJI W RODZINIE dla...

   
Zamówienie 7517292 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-06-03
przedmiot zlecenia
Realizacja TRENINGU BUDOWANIA RELACJI W RODZINIE dla uczestników projektu Wsparcie na starcie
współfinansowanego ze środków Europ
ejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, w następującym zakresie:
1. Kategorie uczestników:
a) Wychowankowie rodzin zastępczych w wieku od 3 do 16 lat, będący uczestnikami projektu Wsparcie na starcie - grupa I, w tym jedno dziecko poruszające się na wózku inwalidzkim.
b) Otoczenie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - osoby spokrewnione lub niespokrewnione z osobami zagrożonymi ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące, a także inne osoby z najbliższego środowiska osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 ), w tym osoby sprawujące rodzinną pieczę zastępczą + dwoje dzieci do 1 r.ż. -grupa II
c) Otoczenie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - osoby spokrewnione lub niespokrewnione z osobami zagrożonymi ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące, a także inne osoby z najbliższego środowiska osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 ), w tym, np. rodzeństwo uczestników projektu - grupa III - w wieku od 3 do 22 lat.
Charakterystyka poszczególnych grup została określona w załączniku nr 2 do szacowania.
2. Minimalny zakres tematyczny treningu:
a) GRUPA I
• Nazywanie emocji i sposoby ich wyrażania,
• Analiza postrzegania autowizerunku - określenie słabych i mocnych stron,
• Komunikacja werbalna i niewerbalna w grupie,
• Umiejętność rozwiązywania konfliktów,
• Metody wspierania koncentracji - trening,
• Wstępna diagnoza uczestników projektu.
b) GRUPA II
• Emocje dziecka - jak pomóc dziecku w nazywaniu emocji i sposobach ich wyrażania,
• Rozwiązywanie problemów i konfliktów,
• Nabycie umiejętności w zakresie wspomagania rozwoju osobistego dzieci, ich samodzielności, odpowiedzialności i pewności siebie, a także umiejętność motywowania dzieci,
• Podniesienie poziomu kompetencji rodzicielskich rozumianych jako złożone umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach występujących w relacji rodzic-dziecko, skuteczna komunikacja, budowanie i utrzymywanie więzi,
• Nabycie umiejętności właściwego stawiania granic,
• Techniki relaksacji i radzenia sobie ze stresem.
c) GRUPA III
• Nazywanie emocji i sposoby ich wyrażania,
• Analiza postrzegania autowizerunku - określenie słabych i mocnych stron,
• Komunikacja werbalna i niewerbalna w grupie,
• Umiejętność rozwiązywania konfliktów,
• Metody wspierania koncentracji - trening.
3. Realizacja treningu:
Trening składa się z 2 modułów:
1) MODUŁ I - wyjazdowy
a) Termin realizacji: od dnia zawarcia umowy do 30.09.2020 r.
b) Wymiar godzinowy treningu: 14 godzin edukacyjnych
c) Ilość modułów szkoleniowych: 2 moduły po 7 godzin edukacyjnych
d) Ilość osób w 1 grupie: ok. 13 osób
et Łączna ilość cykli (grup szkoleniowych): max. 6 cykli szkoleniowych (6 grup) w tym: 0 Łgczna max. ilość uczestników: 25 osoby (gr. I) wraz z otoczeniem 55 osoby (gr. II
i III), w sumie 80 osób
Data wykonania zadania musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestników. Realizacja modułu I może odbywać się tylko w sobotę i niedziele.
a) Miejsce realizacji treningu:
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia miejsca realizacji treningu wyjazdowego dla wszystkich uczestników treningu (grupy: I, II i III) w jednym terminie w odległości do 150 km od Powiatu Gliwickiego w miejscowości górskiej. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić:
> Zakwaterowanie z wyżywieniem: dla każdego uczestnika treningu:
1) 1 nocleg z soboty na niedzielę w pokojach o standardzie min. 3*, w tym co najmniej jeden pokój dostosowany do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim -osoba należąca do gr. I
2) wyżywieniefzgodnie z Taryfikatorem stawek EFS):
a) 1 śniadanie w formie bufetu szwedzkiego (m.in. pieczywo, masło, wędlina, jajka, min. 2 rodzaje serów, warzywa typu pomidory, ogórki, papryka, kawa, herbata)
b) 2 obiady składające się minimum z:
- zupy - 350 g
- mięsa/ryby - 150 g
- dodatku w postaci klusek, ziemniaków gotowanych lub frytek - 8 sztuk klusek, 150 g ziemniaków lub 160 g frytek
- zestawu 2 różnych surówek - 150 g
- wody mineralnej 250ml gaz/n/g - 1 sztuka/ kompotu 250 ml
c) 2 podwieczorki składające się minimum z:
- ciasta/lodów/naleśników z owocami o gramaturze nie mniejszej niż 150g,
- kawy, mleczka do kawy, cukru, herbaty, cytryny.
d) 1 kolacja w formie: bufetu szwedzkiego (m.in. pieczywo, masło, wędlina, jajka, min. 2 rodzaje serów, warzywa: pomidory, ogórki, papryka, kawa, herbata z cytryną, gorące kiełbaski) lub ognisko/grill z pieczonymi kiełbasami, mięsem, pieczywem, kawą, herbatą z cytryną, wodą.
Wszystkie przygotowywane posiłki muszą uwzględniać dania wegeteriańskie i wegańskie oraz ewentualną dietę uczestników treningu.
> Sale szkoleniowe: minimum 6 sal szkoleniowych, w tym minimum jedna sala (w tym dojście do sali) i toaleta (w tym dojście do toalety) dostosowana do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.
> Sala zabaw/strefa zabaw, co najmniej o powierzchni 30m2 z minimalnym wyposażeniem, np. kredki, papier do rysowania, gry planszowe, puzzle, zabawki pluszowe, lalki, samochody, klocki.
> Wszystkie zajęcia muszą być prowadzone równolegle we wszystkich grupach treningowych (w tym samym miejscu i czasie), w sposób atrakcyjny i aktywny.
> Wieczorek zapoznawczy z muzyką.
h) Wymagania wobec prowadzących:
GRUPA I i III
Na każdą podgrupę szkoleniową wymagany jest:
1. min. 1 trener prowadzący, który posiada następujące minimalne kwalifikacje:
a) wykształcenie wyższe psychologiczne lub pedagogiczne,
b) minimum 2-letnie lub minimum 60 godzinne doświadczenie w zakresie prowadzenia treningów/warsztatów/zajęć/szkoleń z rodzinami zastępczymi, osobami wykluczonymi społecznie lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym.
2. min. 1 opiekun pełniący rolę wspierającą dla trenera podczas zajęć, który posiada następujące minimalne kwalifikacje:
a) ukończony kurs wychowawcy kolonijnego i/lub,
b) wykształcenie wyższe psychologiczne lub w trakcie studiów psychologicznych -ukończony minimum II rok studiów jednolitych magisterskich i/lub,
c) wykształcenie wyższe pedagogiczne (min. licencjat),
d) minimum jeden z opiekunów musi mieć udokumentowane doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.
GRUPA II
Na każdą podgrupę szkoleniową wymagany jest min. 1 trener prowadzący, który posiada następujące minimalne kwalifikacje:
1) wyższe wykształcenie psychologiczne lub pedagogiczne,
2) minimum 2-letnie lub minimum 60 godzinne doświadczenie w zakresie prowadzenia treningów/warsztatów/zajęć/szkoleń z osobami wykluczonymi społecznie lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym.
i) Świadczenia dodatkowe:
I) Transport
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom transport na zajęcia wyjazdowe z min. dwóch wskazanych miejsc zbiórki na terenie Powiatu Gliwickiego, tam i z powrotem autokarem. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania transportu w sposób bezkolizyjny. Środek transportu przewidziany do przewozu uczestników treningu nie może być wyprodukowany wcześniej niż w roku 2000 i musi posiadać aktualne badania techniczne (do okazania na żądanie Zamawiającego). Minimum jeden autokar musi być dostosowany do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim - najazdy teleskopowe umożliwiające wprowadzenie wózka do pojazdu lub zorganizowanie odrębnego transportu dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim wraz z rodziną
Projekt Wsparcie na starcie współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Włączenie społeczne,
Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem
społecznym.
(łącznie 7 osób). Wykonawca zobowiązany jest do poddania autokarów dodatkowym badaniom technicznym przeprowadzanych przez Wydział Ruchu Drogowego celem sprawdzenie ich stanu technicznego - w przed dzień wyjazdu w Gliwicach w miejscu i czasie wskazanym przez Wykonawcę.
2) Poczęstunek
W ramach każdego dnia treningowego wykonawca zobligowany jest do zorganizowania dla uczestników treningu przerwy kawowej (zgodnie z Taryfikatorem stawek EFS), w ramach której zapewnione będzie dla każdego uczestnika treningu co najmniej:
- 250 ml ciepłego napoju (kawa, herbata),
- mleczko do kawy/herbaty, cytryna, cukier,
- 4 rodzaje suchych ciasteczek (w tym wielozbożowych, np. z dodatkiem orzechów czy suszonych owoców),
- świeże owoce,
- 250 ml mineralnej wody niegazowanej,
- jednorazowe papierowe/styropianowe kubki do gorących napojów,
- jednorazowe drewniane łyżeczki,
- jednorazowe talerzyki papierowe,
- serwetki.
3) Materiały szkoleniowe
Wykonawca zobligowany jest zapewnić materiały szkoleniowe dla wszystkich uczestników treningów (np. podręczniki, płyty CD).
4) Ubezpieczenie
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkim uczestnikom treningu (grupa I, II i III) na kwotę nie mniejszą niż 25 000 zł/ osobę w czasie zajęć oraz podczas transportu.
5) Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zapewni oznakowanie miejsc, w których będą odbywały się zajęcia oraz umieści na dokumentacji dotyczącej realizacji treningu i na materiałach przekazywanych uczestnikom/uczestniczkom obowiązujące logotypy oraz inne informacje o współfinansowaniu zadania ze środków unijnych zgodnie z Wytycznymi w zakresie informacji i promocji programów operacyjnych polityki spójności na lata 2014
- 2020.
Na każdym etapie realizacji zadania należy pamiętać o zachowaniu wytycznych dotyczących COVID - 19 obowiązujących w czasie realizacji treningu.
Termin realizacji zamówienia:
od dnia wskazanego w umowie do 30.09.2020 r.
2) MODUŁ II - stacjonarny
Celem tego modułu jest kontynuacja działań wypracowanych podczas modułu wyjazdowego, tj. korygowanie postaw wychowawczych, zrozumienie roli relacji rodzic -dziecko na dalszy rozwój dziecka i umiejętność budowania satysfakcjonujących związków z innymi osobami. Trening zakłada też wprowadzanie zmian w tej relacji celem jej wzmocnienia pod czujnym okiem specjalistów. Aby skutecznie wzmocnić tę relację, trzeba ją najpierw
dobrze poznać. Podczas treningu służy temu rozmowa ze specjalistą, wywiad dotyczący rozwoju dziecka i rodziny oraz obserwacja wspólnej interakcji. Kolejne etapy treningu to próba wprowadzania zmian w relacji z dzieckiem, aby poprawiały one zadowolenie ze wspólnego kontaktu i zwiększały bliskość członków rodziny.
a) Termin realizacji: od dnia zawarcia umowy do 30.09.2020 r.
b) Wymiar godzinowy treningu: 24 godziny edukacyjne
c) Ilość modułów szkoleniowych: 4 moduły po 6 godzin edukacyjnych
d) Ilość osób w 1 grupie: ok. 13 osób
e) Łączna ilość cykli (grup szkoleniowych): max. 6 cykli szkoleniowych (6 grup) w tym:
f) Łączna max. ilość uczestników: 25 osoby (gr. I) wraz otoczeniem 55 osoby (gr. II
i III), w sumie 80 osób
Data wykonania zadania musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestników. Realizacja modułu II może odbywać się tylko w soboty.
a) Miejsce realizacji treningu
Zajęcia muszą odbywać się:
1. W pomieszczeniach dostosowanych do prowadzenia zajęć i odpowiednio w tym celu wyposażonych, tj.: w pomieszczeniach posiadających odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe, z dostępem do naturalnego światła słonecznego.
2. Sala szkoleniowa o powierzchni umożliwiającej realizację zajęć z zachowaniem odpowiedniej swobody i komfortu uczestników.
3. Minimum jedno pomieszczenie/sala szkoleniowa (w tym dojście do sali) wraz z toaletą (w tym dojście do toalety) musi być przystosowana do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.
4. Sale szkoleniowe lub pozostałe miejsca niezbędne do przeprowadzenia zajęć teoretycznych lub praktycznych muszą być przystosowane do wielkości grupy, i rodzaju zajęć. Muszą być wyposażone w sprzęt umożliwiający przeprowadzenie zajęć.
5. Wszystkie zajęcia muszą być prowadzone równolegle we wszystkich grupach treningowych (w tym samym miejscu i czasie), w sposób atrakcyjny i aktywny.
6. Wykonawca musi zapewnić pomieszczenia szkoleniowe na terenie miasta Gliwice bądź Powiatu Gliwickiego, do której uczestnicy/uczestniczki mogą bez zbędnej zwłoki dotrzeć publicznymi środkami komunikacji. Wykonawca określi miejsce odbywania zajęć w formularzu ofertowym.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizji lokalnej miejsc, w których realizowany będzie przedmiot zamówienia, w celu potwierdzenia zgodności z zapisami specyfikacji.
h) Wyżywienie
Podczas odbywania zajęć (zgodnie z Taryfikatorem stawek EFS) Wykonawca zapewni każdego dnia uczestnikom/uczestniczkom:
1) poczęstunek składający się minimum z:
• dobrej jakości kawy - bez ograniczeń:
• dobrej jakości herbaty - bez ograniczeń:
• mieszanych drobnych art. spożywczych (np. paluszki, krakersy, kruche ciasteczka, babeczki, rurki, ciasto) - w ilości min. 100 g na osobę:
Projekt Wsparcie na starcie współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Włączenie społeczne,
Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem
społecznym.
• dodatków do kawy i herbaty (np. cukier, mleczko, cytryna),
• świeżych owoców,
• 250 ml mineralnej wody niegazowanej,
• jednorazowych papierowych/styropianowych kubków do gorących napojów,
• jednorazowych drewnianych łyżeczek,
• jednorazowych talerzyków papierowych,
• serwetek
2) ciepły posiłek składający się minimum z:
a) mięsa/ryby - 150 g
b) ziemniaów/frytkek - 150 g
c) zestawu 2 różnych surówek - 200 g
Wszystkie przygotowywane posiłki muszą uwzględniać dania wegeteriańskie i wegańskie oraz ewentualną dietę uczestników treningu.
/) Wymagania wobec prowadzących:
Na każdą grupę szkoleniową wymagany jest min. 1 trener prowadzący, który posiada następujące minimalne kwalifikacje:
1) wyższe wykształcenie psychologiczne lub pedagogiczne,
2) minimum 2-letnie lub minimum 60 godzinne doświadczenie w zakresie prowadzenia treningów/warsztatów/ zajęć/szkoleń z rodzinami zastępczymi, osobami wykluczonymi społecznie lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym.
i) Świadczenia dodatkowe:
1. Materiały szkoleniowe
Wykonawca zobligowany jest zapewnić materiały szkoleniowe dla wszystkich uczestników treningów (np. podręczniki, płyty CD).
2. Ubezpieczenie
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkim uczestnikom treningu (grupa I, II i III) na kwotę nie mniejszą niż 25 000 zł/ osobę w czasie zajęć
3. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zapewni oznakowanie miejsc, w których będą odbywały się zajęcia oraz umieści na dokumentacji dotyczącej realizacji treningu i na materiałach przekazywanych uczestnikom/uczestniczkom obowiązujące logotypy oraz inne informacje o współfinansowaniu zadania ze środków unijnych zgodnie z Wytycznymi w zakresie informacji i promocji programów operacyjnych polityki spójności na lata 2014-2020.
Na każdym etapie realizacji zadania należy pamiętać o zachowaniu wytycznych dotyczących COVID - 19 obowiązujących w czasie realizacji treningu.
branża Edukacja, szkolenia, Pomoc społeczna, usługi opiekuńcze
podbranża kursy i szkolenia inne, pomoc społeczna, szkolenia miękkie
kody CPV 55240000, 55300000, 63000000, 80570000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Dolnośląskie, Małopolskie, śląskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora śląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: kursy i szkolenia inne , pomoc społeczna , szkolenia miękkie

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10343049 2024-03-29
godz. 13:00
Wielkopolskie Świadczenie specjalistycznego poradnictwa logopedycznego dla mieszkańców Gminy Szydłowo 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznego poradnictwa logopedycznego dla dzi...
10342516 2024-03-29
godz. 23:59
Lubelskie Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy mającego na celu realizację usługi poradnictwa psychologicznego w łącznej liczbie 1152 godzin. 1. Wspólny słownik zamówień (CPV): ...
10324289 2024-03-30
godz. 00:00
Podkarpackie Realizacja programów profilaktycznych wśród dzieci i młodzieży w ich środowisku lokalnym oraz podczas wyjazdów wypoczynkowych
10364954 2024-04-02
godz. 12:00
Lubelskie Wykonanie usług z zakresu: 1. Pedagoga specjalnego 2. Logopedy 3. Terapeuty integracji sensorycznej 4. Fizjoterapeuty 5. Psychologa
10369197 2024-04-04
godz. 08:30
Wielkopolskie Świadczenie indywidualnego poradnictwa psychologicznego specjalistycznego poradnictwa z zakresu profilaktyki i zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Gminy...
10374683 2024-04-04
godz. 10:00
Mazowieckie mfcj;KMFJM'slOAFco;lckdsdmvj Powstaje w kontekście projektu
10366863 2024-04-05
godz. 10:00
Mazowieckie Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów z zakresu mikrobiogazowni rolniczych o mocy do 50 kWe i biogazowni rolniczych o mocy do 0,5 MWe 1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i...
10381524 2024-04-08
godz. 08:00
Podlaskie 3/K/2024 Organizacja i przeprowadzenie szkolenia składającego się z pięciu modułów szkoleniowych (w formule online) z zakresu obsługi specjalistycznego narzędzia Magnet AXIOM PRZEDM...
10379003 2024-04-08
godz. 10:00
Śląskie 2024- Zapewnienie tymczasowego schronienia w schronisku osobom bezdomnym mężczyznom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach (2) Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie n...
10334518 2024-04-10
godz. 12:00
Warmińsko-Mazurskie Otwarty nabór partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnego przygotowania i realizacji projektu finansowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i M...