Przetarg 7797231 - Przetarg nieograniczony na realizację zadania...

   
Analizuj Zamówienie 7797231 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-11-05
przedmiot ogłoszenia
Przetarg nieograniczony na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Zintegrowane działania partycypacyjne realizowane przy użyciu n
owych technologii na rzecz redukcji emisji komunikacyjnej w Nakle nad Notecią” polegającego na wykonaniu aplikacji mobilnej w zakresie podstawy-bazy wraz z dodatkowym modułem.
Numer referencyjny: ZP.271.37.2020

1. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie aplikacji mobilnej w zakresie podstawy bazy wraz z dodatkowym modułem komunikacji dwustronnej. Aplikacja będzie miała charakter komunikacyjno-informacyjny, z nastawieniem na element komunikacji dwustronnej pomiędzy użytkownikiem aplikacji tj. mieszkańcem Gminy Nakło nad Notecią a Urzędem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, z możliwością rozbudowy aplikacji w przyszłości o kolejne, dodatkowe moduły (zgodnie ze Specyfikacją techniczną i opisem przedmiotu systemu Nakło Smart City).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wytyczne określone zostały w Specyfikacji technicznej i opisie przedmiotu systemu Nakło Smart City, stanowiącej załącznik nr 10 do niniejszego postępowania. UWAGA: Specyfikacja Techniczna, stanowiąca podstawę opisu przedmiotu zamówienia oraz załącznik do zamówienia, sporządzona została na szerszy zakres, niż przewiduje niniejsze postępowanie. Przedmiot niniejszego zamówienia oraz przedmiot wykonania obejmuje węższy zakres niż przedmiot opracowania specyfikacji technicznej.

Zakres opisany poniżej w pkt 1.1 SIWZ należy wykonać w oparciu o zapisy Specyfikacji technicznej i opis przedmiotu systemu Nakło Smart City. Zakres niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie prac opisanych w przedmiotowej specyfikacji z wyłączeniem zakresu dotyczącego kolejnych, dodatkowych modułów, opisanych m.in. w: pkt 2.1.4 Ochrona środowiska, pkt 2.1.5 Informacje o czujnikach powietrza Airly – widok szczegółowy, pkt 2.1.5 Trasy rowerowe.

1.1 Objęty niniejszym zamówieniem zakres obejmuje wykonanie:
1) Aplikacja mobilna (baza aplikacji mobilnej wraz z panelem administracyjnym/zarządzania oraz z opisanymi w Specyfikacji technicznej i opisie przedmiotu systemu Nakło Smart City funkcjonalnościami, m.in. funkcjonalnością aktualności, funkcjonalnością powiadomienia, funkcjonalnością ekran główny, funkcjonalnością zarządzanie kontem i funkcjonalnością wejście do systemu) – pozwoli potencjalnym użytkownikom na wejście do systemu oraz inicjację procesu korzystania z niego, czyli wszystkie procesy, które mają miejsce pomiędzy momentem pobrania aplikacji na urządzenie a skorzystaniem z konkretnej funkcjonalności z pozostałych modułów aplikacji, czyli: rejestracja konta, opcjonalny reset hasła, logowanie do aplikacji, zarządzanie swoim kontem wraz z edycją danych oraz wyświetlanie ekranu głównego aplikacji, który jest „bramą” do pozostałych obszarów aplikacji, jak również pozwoli skorzystać z wymienionych, podstawowych funkcjonalności (opisanych w Specyfikacji technicznej i opisie przedmiotu systemu Nakło Smart City z wyłączeniem wskazanego zakresu).
2) Moduł dwustronnej komunikacji (konsultacje społeczne + zgłoszenia) – zaprojektowany w celu umożliwienia nawiązania bezpośredniej interakcji i udzielenia informacji zwrotnej na linii Mieszkaniec -> Gmina oraz Gmina -> Mieszkaniec.
Gmina może inicjować komunikację za pomocą funkcjonalności generowania ankiet/sondaży/głosowań, w ramach których Mieszkańcy mogą wziąć udział i wysłać informację zwrotną na dany temat w ankiecie/sondażu/głosowaniu.
Mieszkańcy mogą inicjować komunikację za pomocą funkcjonalności zgłaszania zdarzeń, które napotkali na terenie gminy – np. przewróconego na drodze drzewa czy wybitej na przystanku szyby. Gmina udziela informacji zwrotnej na temat tego, co dzieje się z danym zgłoszeniem i kiedy zostaje ono obsłużone. Lokalizacja zdarzenia może być wskazana za pomocą funkcjonalności wykorzystującej system map np.: OpenStreetMaps, OpenMaps (lub rozwiązania równoważne).
3) Przeprowadzenie, co najmniej jednego szkolenia pracowników – administratorów narzędzia po stronie Zamawiającego, z obsługi systemu w zakresie zarządzania oraz w zakresie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu systemu.
4) Zapewnienie wsparcia Zamawiającemu po wykonaniu aplikacji – związanego z pierwszym uruchomieniem oraz wdrożeniem narzędzi administracyjnych u Zamawiającego oraz wprowadzeniem aplikacji mobilnej do systemów dystrybucji aplikacji/platform dostępowych (sklep Google Play, Apple Appstore), zgodnie z warunkami opisanymi w rozdziale 3 Specyfikacji technicznej i opisu przedmiotu systemu Nakło Smart City (załącznik nr 10) oraz zgodnie z warunkami gwarancji.

2. Dodatkowe wymogi/informacje Zamawiającego:
Aplikacja musi posiadać szatę graficzną opartą na kolorystyce i symbolice Miasta i Gminy Nakło nad Notecią (kolory: niebieski, żółty, czerwony i czarny; symbole: herb, flaga miasta, szczegóły do uzgodnienia z Zamawiającym), oraz nawiązywać do wyglądu oficjalnej strony internetowej Nakła nad Notecią, czyli www.naklo.pl (alias: www.naklove.pl).
Aplikacja kliencka powinna posiadać ikonę opartą na herbie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią lub znaku graficznym #NAKLOVE.
Zamawiający udostępnił w załącznikach do postępowania pliki graficzne do wykorzystania przy pracach związanych z wyglądem i stylistyką aplikacji. Plik inne elementy to m.in. zarys budynków Nakła nad Notecią oraz inne znaki graficzne wykorzystywane przy promocji Miasta i Gminy.
na pliki graficzne składają się Herb miasta Nakło nad Notecią, flaga miasta Nakło nad Notecią. Elementem dodatkowym jest znak graficzny wykorzystywany przy promocji Miasta i Gminy Nakło nad Notecią mający na celu łączenie różne dziedzin życia m.in. kultury, sportu, a co za tym idzie Mieszkańców Nakła nad Notecią – hashtag NAKLOVE.
Ostateczna, finalna nazwa aplikacji zostanie skonsultowana i zaakceptowana przez Zamawiającego w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca udzieli minimum 24 miesięcy gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia.
Wykonawca, w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, będzie konsultował poszczególne rozwiązania z Zamawiającym, w szczególności w zakresie przekazania danych niezbędnych do „umieszczenia” w aplikacji, projektu graficznego aplikacji, zawartości danych kontaktowych lub informacyjnych w aplikacji.

Herb
Zgodnie z uchwałą X/123/99, w złotym polu herbu znajduje się czerwona wieża forteczna z dwoma erkierami. Jej dachy są spiczaste, w kolorze błękitnym, zaś okna i brama – w kolorze czarnym. Półokrągłe formy, wspierające erkiery, dochodzą do wieży środkowej i stanowią wzmocnienie podpórki.

Flaga
Zgodnie z uchwałą XI/125/99, flaga przedstawia herb miasta usytuowany pośrodku górnej części płata, a także biały poziomy pas falisty, biegnący przez środek dolnej części płata, symbolizujący Noteć. Tło flagi ma kolor niebieski.

3. W ramach wykonania aplikacji, Wykonawca przekaże Zamawiającemu:
1) Aplikację wraz z modułem – w zakresie przekazania dostępu, plików źródłowych, praw autorskich majątkowych oraz wszelkich innych plików, dokumentów oraz dostępów niezbędnych do funkcjonowania aplikacji, przekazanych na zewnętrznym nośniku danych cyfrowych, umożliwiających Zamawiającemu ewentualną późniejszą modyfikację aplikacji (w zakresie dodawania kolejnych modułów), oraz umożliwiających dokonywanie aktualizacji aplikacji w celu utrzymania jej dostępności w systemach dystrybucji aplikacji/platformach dostępowych.
2) Specyfikację Techniczną, która powinna uwzględniać m.in.:
a) Opis procesów obsługiwanych przez aplikację mobilną,
b) Opis użytych rozwiązań i procesów,
c) Opis funkcjonalny aplikacji mobilnej,
d) Opis techniczny aplikacji – Wykonawca po wykonaniu przedmiotu zamówienia przekaże zamawiającemu oryginalną dokumentację techniczną wykonanej aplikacji w jednym egzemplarzu w wersji papierowej, w języku polskim oprawionej w twardej oprawie oraz jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej wraz ze wszystkim rysunkami, ilustracjami, wykresami (pliki .pdf, .doc, .docx. xml, HTML itp.).
e) Wszelkie opisy/dokumenty niezbędne do samodzielnego „prowadzenia” funkcjonowania aplikacji mobilnej przez Zamawiającego.

4. Przyjęte rozwiązania technologiczne zostały użyte w celu opisania przedmiotu zamówienia
i Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia
w ofercie rozwiązań technologicznych równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w szczegółowym opisie, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały, Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadających się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczany przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jaki w innych krajach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

5. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia
1) Wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia. W ramach wynagrodzenia wykonawca wykona zakres rzeczowy wynikający z SIWZ wraz załącznikami oraz wskazań i wytycznych zawartych we wzorze umowy.
2) Podstawą ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy (ceny brutto oferty) będzie oferta opracowana na podstawie wytycznych i zaleceń określonych w niniejszym SIWZ.
3) Cenę oferty należy podać w złotych polskich w formularzu ofertowym w kwocie brutto, z wyodrębnieniem wartości podatku VAT z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku;
4) Zamawiający przewiduje rozliczenie za wykonanie aplikacji jedną fakturą końcową. Faktura końcowa płatna będzie po zakończeniu, akceptacji i odbiorze końcowym wykonanej aplikacji.
5) Końcowe rozliczenie nastąpi po dokonaniu odbioru przedmiotu zamówienia i podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego aplikacji i sporządzeniu protokołu kontroli, bez uwag.
6) Płatności będą dokonywane przelewem na rachunek bankowy wykonawcy wskazany w fakturze VAT, w ciągu 30 dni licząc od dnia złożenia u zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury;
7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek;
8) Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody zamawiającego, przenieść zobowiązań na osobę trzecią;
9) Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody zamawiającego, scedować na osobę trzecią swoich wierzytelności;
10) Zamawiający nie przewiduje faktury pro-forma.

6. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę
1) Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp wymaga, aby Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zatrudnił na umowę o pracę osoby wszędzie tam, gdzie wykonanie czynności wynikających z SIWZ w tym z opisu przedmiotu zamówienia, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy oraz otrzymywać będą wynagrodzenie za pracę równe lub przekraczające równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
Przedmiotowy wymóg dotyczy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w okresie trwania zamówienia:
a) Kierownik projektu – w wymiarze min. ½ etatu, w okresie całości trwania umowy.
2) Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób, które wykonują pracę w sposób określony w art. 22 § 1 KP.
3) Dokumentowanie zatrudnienia osób wykonujących wskazane w pkt 1 czynności polegać będzie na:
a) na etapie składania ofert – Wykonawca składa oświadczenie w formularzu ofertowym;
b) na etapie realizacji umowy – w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy Wykonawca złoży oświadczenie o ilości osób zatrudnionych na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę do wykonania poszczególnych czynności określonych w pkt 1. W razie zaistnienia potrzeby (nie później niż na 5 dni przed przystąpieniem do realizacji danych czynności określonych w pkt 1) ww. oświadczenie będzie podlegać modyfikacji/aktualizacji w zakresie ilości zatrudnionych osób do wykonania przedmiotowych czynności.
4) Zamawiający na każdym etapie realizacji zamówienia zastrzega możliwość żądania przedłożenia:
a) wykazu osób zatrudnionych na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wykonujących czynności wskazane w pkt 1 SIWZ wraz ze wskazaniem rodzaju umowy o pracę, wymiaru czasu pracy i określeniu czynności wykonywanych przez poszczególne osoby;
b) druków ZUS RCA dot. każdego pracownika (zanonimizowane – zawierające tylko imię, nazwisko pracownika, wymiar czasu pracy i kod tytułu ubezpieczenia);
c) zanonimizowanych umów o pracę (zanonimizowane – zawierające tylko nazwę pracodawcy, imię i nazwisko pracownika, wymiar czasu pracy).
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób, przy pomocy, których Wykonawca realizować będzie przedmiot zamówienia, z zachowaniem wymogów dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. O planowanej zmianie osób, przy pomocy, których Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić Zamawiającego na piśmie przed dopuszczeniem tych osób do wykonywania prac.
5) W przypadku wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
6) Za niedopełnienie wymogu zatrudnienia pracowników wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę ( obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia pracowników wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu – za każdą osobę poniżej liczby wskazanych pracowników w pkt 3 lit. a, wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę wskazanej przez Zamawiającego w pkt 1.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540223181-N-2020 z dnia: 2020-11-11
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV.6
Punkt: 2)
W ogłoszeniu jest:
2020-11-16
W ogłoszeniu powinno być:
2020-11-17

II.2) Tekst, który należy dodać


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: II
Punkt: 4
Tekst, który należy dodać w ogłoszeniu:
Wykonawca jest zobowiązany do udostępnienia serwera.
Aplikacja musi działać w trybie online tylko w zakresie funkcjonalności i powiadomień wymagających trybu online. W pozostałym zakresie, dane mogą zostać pobrane i być dostępne offline.



****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540223686-N-2020 z dnia: 2020-11-11
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV.6
Punkt: 2
W ogłoszeniu jest:
2020-11-17
W ogłoszeniu powinno być:
2020-11-28


****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540232441-N-2020 z dnia: 2020-11-20
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2.
W ogłoszeniu jest:
2020-11-28
W ogłoszeniu powinno być:
2020-12-07


****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540535993-N-2020 z dnia: 2020-12-07
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2)
W ogłoszeniu jest:
2020-12-11
W ogłoszeniu powinno być:
2020-12-17




****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540538511-N-2020 z dnia: 2020-12-09
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: II
Punkt: 4
W ogłoszeniu jest:
1. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie aplikacji mobilnej w zakresie podstawy bazy wraz z dodatkowym modułem komunikacji dwustronnej. Aplikacja będzie miała charakter komunikacyjno-informacyjny, z nastawieniem na element komunikacji dwustronnej pomiędzy użytkownikiem aplikacji tj. mieszkańcem Gminy Nakło nad Notecią a Urzędem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, z możliwością rozbudowy aplikacji w przyszłości o kolejne, dodatkowe moduły (zgodnie ze Specyfikacją techniczną i opisem przedmiotu systemu Nakło Smart City).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wytyczne określone zostały w Specyfikacji technicznej i opisie przedmiotu systemu Nakło Smart City, stanowiącej załącznik nr 10 do niniejszego postępowania. UWAGA: Specyfikacja Techniczna, stanowiąca podstawę opisu przedmiotu zamówienia oraz załącznik do zamówienia, sporządzona została na szerszy zakres, niż przewiduje niniejsze postępowanie. Przedmiot niniejszego zamówienia oraz przedmiot wykonania obejmuje węższy zakres niż przedmiot opracowania specyfikacji technicznej.
Zakres opisany poniżej w pkt 1.1 SIWZ należy wykonać w oparciu o zapisy Specyfikacji technicznej i opis przedmiotu systemu Nakło Smart City. Zakres niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie prac opisanych w przedmiotowej specyfikacji z wyłączeniem zakresu dotyczącego kolejnych, dodatkowych modułów, opisanych m.in. w: pkt 2.1.4 Ochrona środowiska, pkt 2.1.5 Informacje o czujnikach powietrza Airly – widok szczegółowy, pkt 2.1.5 Trasy rowerowe.
1.1 Objęty niniejszym zamówieniem zakres obejmuje wykonanie:
1) Aplikacja mobilna (baza aplikacji mobilnej wraz z panelem administracyjnym/zarządzania oraz z opisanymi w Specyfikacji technicznej i opisie przedmiotu systemu Nakło Smart City funkcjonalnościami, m.in. funkcjonalnością aktualności, funkcjonalnością powiadomienia, funkcjonalnością ekran główny, funkcjonalnością zarządzanie kontem i funkcjonalnością wejście do systemu) – pozwoli potencjalnym użytkownikom na wejście do systemu oraz inicjację procesu korzystania z niego, czyli wszystkie procesy, które mają miejsce pomiędzy momentem pobrania aplikacji na urządzenie a skorzystaniem z konkretnej funkcjonalności z pozostałych modułów aplikacji, czyli: rejestracja konta, opcjonalny reset hasła, logowanie do aplikacji, zarządzanie swoim kontem wraz z edycją danych oraz wyświetlanie ekranu głównego aplikacji, który jest „bramą” do pozostałych obszarów aplikacji, jak również pozwoli skorzystać z wymienionych, podstawowych funkcjonalności (opisanych w Specyfikacji technicznej i opisie przedmiotu systemu Nakło Smart City z wyłączeniem wskazanego zakresu).
2) Moduł dwustronnej komunikacji (konsultacje społeczne + zgłoszenia) – zaprojektowany w celu umożliwienia nawiązania bezpośredniej interakcji i udzielenia informacji zwrotnej na linii Mieszkaniec -> Gmina oraz Gmina -> Mieszkaniec.
Gmina może inicjować komunikację za pomocą funkcjonalności generowania ankiet/sondaży/głosowań, w ramach których Mieszkańcy mogą wziąć udział i wysłać informację zwrotną na dany temat w ankiecie/sondażu/głosowaniu.
Mieszkańcy mogą inicjować komunikację za pomocą funkcjonalności zgłaszania zdarzeń, które napotkali na terenie gminy – np. przewróconego na drodze drzewa czy wybitej na przystanku szyby. Gmina udziela informacji zwrotnej na temat tego, co dzieje się z danym zgłoszeniem i kiedy zostaje ono obsłużone. Lokalizacja zdarzenia może być wskazana za pomocą funkcjonalności wykorzystującej system map np.: OpenStreetMaps, OpenMaps (lub rozwiązania równoważne).
3) Przeprowadzenie, co najmniej jednego szkolenia pracowników – administratorów narzędzia po stronie Zamawiającego, z obsługi systemu w zakresie zarządzania oraz w zakresie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu systemu.
4) Zapewnienie wsparcia Zamawiającemu po wykonaniu aplikacji – związanego z pierwszym uruchomieniem oraz wdrożeniem narzędzi administracyjnych u Zamawiającego oraz wprowadzeniem aplikacji mobilnej do systemów dystrybucji aplikacji/platform dostępowych (sklep Google Play, Apple Appstore), zgodnie z warunkami opisanymi w rozdziale 3 Specyfikacji technicznej i opisu przedmiotu systemu Nakło Smart City (załącznik nr 10) oraz zgodnie z warunkami gwarancji.
2. Dodatkowe wymogi/informacje Zamawiającego:
 Aplikacja musi posiadać szatę graficzną opartą na kolorystyce i symbolice Miasta i Gminy Nakło nad Notecią (kolory: niebieski, żółty, czerwony i czarny; symbole: herb, flaga miasta, szczegóły do uzgodnienia z Zamawiającym), oraz nawiązywać do wyglądu oficjalnej strony internetowej Nakła nad Notecią, czyli www.naklo.pl (alias: www.naklove.pl).
 Aplikacja kliencka powinna posiadać ikonę opartą na herbie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią lub znaku graficznym #NAKLOVE.
 Zamawiający udostępnił w załącznikach do postępowania pliki graficzne do wykorzystania przy pracach związanych z wyglądem i stylistyką aplikacji. Plik inne elementy to m.in. zarys budynków Nakła nad Notecią oraz inne znaki graficzne wykorzystywane przy promocji Miasta i Gminy.
 na pliki graficzne składają się Herb miasta Nakło nad Notecią, flaga miasta Nakło nad Notecią. Elementem dodatkowym jest znak graficzny wykorzystywany przy promocji Miasta i Gminy Nakło nad Notecią mający na celu łączenie różne dziedzin życia m.in. kultury, sportu, a co za tym idzie Mieszkańców Nakła nad Notecią – hashtag NAKLOVE.
 Ostateczna, finalna nazwa aplikacji zostanie skonsultowana i zaakceptowana przez Zamawiającego w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia.
 Wykonawca udzieli minimum 24 miesięcy gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia.
 Wykonawca, w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, będzie konsultował poszczególne rozwiązania z Zamawiającym, w szczególności w zakresie przekazania danych niezbędnych do „umieszczenia” w aplikacji, projektu graficznego aplikacji, zawartości danych kontaktowych lub informacyjnych w aplikacji.
Herb
Zgodnie z uchwałą X/123/99, w złotym polu herbu znajduje się czerwona wieża forteczna z dwoma erkierami. Jej dachy są spiczaste, w kolorze błękitnym, zaś okna i brama – w kolorze czarnym. Półokrągłe formy, wspierające erkiery, dochodzą do wieży środkowej i stanowią wzmocnienie podpórki.
Flaga
Zgodnie z uchwałą XI/125/99, flaga przedstawia herb miasta usytuowany pośrodku górnej części płata, a także biały poziomy pas falisty, biegnący przez środek dolnej części płata, symbolizujący Noteć. Tło flagi ma kolor niebieski.
3. W ramach wykonania aplikacji, Wykonawca przekaże Zamawiającemu:
1) Aplikację wraz z modułem – w zakresie przekazania dostępu, plików źródłowych, praw autorskich majątkowych oraz wszelkich innych plików, dokumentów oraz dostępów niezbędnych do funkcjonowania aplikacji, przekazanych na zewnętrznym nośniku danych cyfrowych, umożliwiających Zamawiającemu ewentualną późniejszą modyfikację aplikacji (w zakresie dodawania kolejnych modułów), oraz umożliwiających dokonywanie aktualizacji aplikacji w celu utrzymania jej dostępności w systemach dystrybucji aplikacji/platformach dostępowych.
2) Specyfikację Techniczną, która powinna uwzględniać m.in.:
a) Opis procesów obsługiwanych przez aplikację mobilną,
b) Opis użytych rozwiązań i procesów,
c) Opis funkcjonalny aplikacji mobilnej,
d) Opis techniczny aplikacji – Wykonawca po wykonaniu przedmiotu zamówienia przekaże zamawiającemu oryginalną dokumentację techniczną wykonanej aplikacji w jednym egzemplarzu w wersji papierowej, w języku polskim oprawionej w twardej oprawie oraz jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej wraz ze wszystkim rysunkami, ilustracjami, wykresami (pliki .pdf, .doc, .docx. xml, HTML itp.).
e) Wszelkie opisy/dokumenty niezbędne do samodzielnego „prowadzenia” funkcjonowania aplikacji mobilnej przez Zamawiającego.
4. Przyjęte rozwiązania technologiczne zostały użyte w celu opisania przedmiotu zamówienia
i Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia
w ofercie rozwiązań technologicznych równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w szczegółowym opisie, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały, Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadających się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczany przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jaki w innych krajach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
5. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia
1) Wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia. W ramach wynagrodzenia wykonawca wykona zakres rzeczowy wynikający z SIWZ wraz załącznikami oraz wskazań i wytycznych zawartych we wzorze umowy.
2) Podstawą ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy (ceny brutto oferty) będzie oferta opracowana na podstawie wytycznych i zaleceń określonych w niniejszym SIWZ.
3) Cenę oferty należy podać w złotych polskich w formularzu ofertowym w kwocie brutto, z wyodrębnieniem wartości podatku VAT z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku;
4) Zamawiający przewiduje rozliczenie za wykonanie aplikacji jedną fakturą końcową. Faktura końcowa płatna będzie po zakończeniu, akceptacji i odbiorze końcowym wykonanej aplikacji.
5) Końcowe rozliczenie nastąpi po dokonaniu odbioru przedmiotu zamówienia i podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego aplikacji i sporządzeniu protokołu kontroli, bez uwag.
6) Płatności będą dokonywane przelewem na rachunek bankowy wykonawcy wskazany w fakturze VAT, w ciągu 30 dni licząc od dnia złożenia u zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury;
7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek;
8) Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody zamawiającego, przenieść zobowiązań na osobę trzecią;
9) Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody zamawiającego, scedować na osobę trzecią swoich wierzytelności;
10) Zamawiający nie przewiduje faktury pro-forma.
6. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę
1) Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp wymaga, aby Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zatrudnił na umowę o pracę osoby wszędzie tam, gdzie wykonanie czynności wynikających z SIWZ w tym z opisu przedmiotu zamówienia, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy oraz otrzymywać będą wynagrodzenie za pracę równe lub przekraczające równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
Przedmiotowy wymóg dotyczy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w okresie trwania zamówienia:
a) Kierownik projektu – w wymiarze min. ½ etatu, w okresie całości trwania umowy.
2) Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób, które wykonują pracę w sposób określony w art. 22 § 1 KP.
3) Dokumentowanie zatrudnienia osób wykonujących wskazane w pkt 1 czynności polegać będzie na:
a) na etapie składania ofert – Wykonawca składa oświadczenie w formularzu ofertowym;
b) na etapie realizacji umowy – w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy Wykonawca złoży oświadczenie o ilości osób zatrudnionych na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę do wykonania poszczególnych czynności określonych w pkt 1. W razie zaistnienia potrzeby (nie później niż na 5 dni przed przystąpieniem do realizacji danych czynności określonych w pkt 1) ww. oświadczenie będzie podlegać modyfikacji/aktualizacji w zakresie ilości zatrudnionych osób do wykonania przedmiotowych czynności.
4) Zamawiający na każdym etapie realizacji zamówienia zastrzega możliwość żądania przedłożenia:
a) wykazu osób zatrudnionych na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wykonujących czynności wskazane w pkt 1 SIWZ wraz ze wskazaniem rodzaju umowy o pracę, wymiaru czasu pracy i określeniu czynności wykonywanych przez poszczególne osoby;
b) druków ZUS RCA dot. każdego pracownika (zanonimizowane – zawierające tylko imię, nazwisko pracownika, wymiar czasu pracy i kod tytułu ubezpieczenia);
c) zanonimizowanych umów o pracę (zanonimizowane – zawierające tylko nazwę pracodawcy, imię i nazwisko pracownika, wymiar czasu pracy).
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób, przy pomocy, których Wykonawca realizować będzie przedmiot zamówienia, z zachowaniem wymogów dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. O planowanej zmianie osób, przy pomocy, których Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić Zamawiającego na piśmie przed dopuszczeniem tych osób do wykonywania prac.
5) W przypadku wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
6) Za niedopełnienie wymogu zatrudnienia pracowników wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę ( obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia pracowników wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu – za każdą osobę poniżej liczby wskazanych pracowników w pkt 3 lit. a, wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę wskazanej przez Zamawiającego w pkt 1.

W ogłoszeniu powinno być:
1. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem niniejszego postępowania jest opracowanie dokumentacji technicznej, wykonanie aplikacji mobilnej, wykonanie panelu administratora oraz wdrożenie wykonanego oprogramowania. Aplikacja będzie miała charakter komunikacyjno-informacyjny, z nastawieniem na element komunikacji dwustronnej pomiędzy użytkownikiem aplikacji tj. mieszkańcem Gminy Nakło nad Notecią a Urzędem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, z możliwością rozbudowy aplikacji w przyszłości o kolejne, dodatkowe moduły (zgodnie ze Specyfikacją techniczną i opisem przedmiotu systemu Nakło Smart City).
UWAGA: Załącznik nr 10 - Specyfikacja Techniczna i opis przedmiotu systemu Nakło Smart City, stanowiąca podstawę opisu przedmiotu zamówienia oraz załącznik do zamówienia, sporządzona została na szerszy zakres, niż przewiduje niniejsze postępowanie. Przedmiot niniejszego zamówienia oraz przedmiot wykonania obejmuje węższy zakres niż przedmiot opracowania specyfikacji technicznej.
Zakres opisany poniżej w pkt 1-4 Rozdziału IV SIWZ należy wykonać w oparciu o zapisy załącznika nr 10 - Specyfikacji technicznej i opis przedmiotu systemu Nakło Smart City i obejmuje on wykonanie prac w oparciu o zapisy przedmiotowego załącznika z wyłączeniem zakresu dotyczącego kolejnych, dodatkowych modułów, opisanych m.in. w:
1) pkt 2.1.4 i pkt 2.2.13 – Ochrona środowiska,
2) pkt 2.1.6 i pkt 2.2.9 – Trasy rowerowe,
3) pkt 1.4.2, pkt 2.1.5 – Informacje o czujnikach powietrza Airly.
- załącznika nr 10 - Specyfikacji Technicznej i opisu systemu Nakło Smart City.
UWAGA! Zapisy powoływanego Załącznika nr 10 - Specyfikacji technicznej i opis przedmiotu systemu Nakło Smart City należy traktować jako dokument pomocniczy, poglądowy, obrazujący jedynie w sposób bardziej szczegółowy, jakie oczekiwania w stosunku do przedmiotu zamówienia ma Zamawiający. Wszelkie nieścisłości zapisów oraz sprzeczności pomiędzy zapisami załącznika nr 10 - Specyfikacji technicznej i opisu przedmiotu systemu Nakło Smart City z zapisami poniższej SIWZ, w szczególności pkt 1-3 rozdziału IV SIWZ oraz zapisami załącznika nr 6 - wzoru umowy, należy traktować na korzyść zapisów SIWZ. Zamawiający oświadcza, iż dopuszcza zastosowanie innych rozwiązań technicznych niż te opisane w załączniku nr 10 - Specyfikacji technicznej i opis przedmiotu systemu Nakło Smart City, pod warunkiem, iż będą one odpowiadać głównym założeniom, opisanym w rozdziale IV SIWZ oraz załączniku nr 10 - Specyfikacji technicznej i opisu przedmiotu systemu Nakło Smart City, w szczególności w zakresie spełniania głównych założeń funkcjonalnych.
Ponadto, aplikacja powinna zostać wykonana z uwzględnieniem w szczególności możliwości opublikowania aplikacji w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych „sklep Google Play, Apple Appstore”.
1.1 Objęty niniejszym zamówieniem zakres obejmuje:
1) Wykonanie projektu aplikacji mobilnej oraz panelu administratora – na podstawie opisu przedmiotu zamówienia określonego w rozdziale IV SIWZ oraz w oparciu o załącznik nr 10 - Specyfikację techniczną i opis przedmiotu systemu Nakło Smart City. Projekt obejmować powinien mockupy, use cases oraz architekturę rozwiązania.
2) Wykonanie aplikacji mobilnej – aplikacja pozwoli potencjalnym użytkownikom na dwustronną komunikację z Urzędem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, korzystanie z udostępnianych przez urząd informacji oraz korzystanie z pozostałych funkcjonalności, w szczególności na: rejestrację konta, opcjonalny reset hasła, logowanie do aplikacji, zarządzanie swoim kontem wraz z edycją danych oraz wyświetlanie ekranu głównego aplikacji, który jest „bramą” do pozostałych obszarów aplikacji. Pozwoli również skorzystać z wymienionych, podstawowych funkcjonalności (opisanych w załączniku nr 10 - Specyfikacji technicznej i opisie przedmiotu systemu Nakło Smart City z wyłączeniem wskazanego zakresu). Aplikacja powinna być wykonana w sposób umożliwiający opublikowanie aplikacji we wskazanych systemach dystrybucji aplikacji mobilnych.
3) Wykonanie panelu administratora – służącego umożliwieniu nawiązania bezpośredniej interakcji i udzielenia informacji zwrotnej na linii Mieszkaniec -> Gmina oraz Gmina -> Mieszkaniec poprzez aplikację mobilną.
Gmina może inicjować komunikację dwustronną za pomocą funkcjonalności generowania ankiet/sondaży/głosowań/zapytań, w ramach których Mieszkańcy mogą wziąć udział i wysłać informację zwrotną na dany temat w ankiecie/sondażu/głosowaniu.
Mieszkańcy mogą inicjować komunikację za pomocą funkcjonalności zgłaszania zdarzeń, które napotkali na terenie gminy – np. przewróconego na drodze drzewa czy wybitej na przystanku szyby. Gmina udziela informacji zwrotnej na temat tego, co dzieje się z danym zgłoszeniem i kiedy zostaje ono obsłużone. Lokalizacja zdarzenia może być wskazana za pomocą funkcjonalności wykorzystującej system map np.: OpenStreetMaps, OpenMaps (lub rozwiązania równoważne). Zgłoszenie mieszkańca może być zaopatrzone w zdjęcie wykonane na miejscu zgłoszenia.
4) Uruchomienie aplikacji – związane z przetestowaniem i pierwszym uruchomieniem oraz wdrożeniem narzędzi administracyjnych u Zamawiającego oraz wprowadzeniem aplikacji mobilnej do systemów dystrybucji aplikacji mobilnych (sklep Google Play, Apple Appstore). Zamawiający dopuszcza publikację aplikacji mobilnej w dwojaki sposób:
- na kontach sklepowych Wykonawcy z oznaczeniem Zamawiającego w informacjach o aplikacji,
- założenie przez Wykonawcę kont w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych dla Zamawiającego oraz opublikowanie aplikacji z tych kont.
Zamawiający nie posiada aktualnie własnych kont w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych.
W związku z powyższym, po zakończeniu okresu wsparcia Zamawiającego, w przypadku zakończenia współpracy z Zamawiającym, Wykonawca:
a) przekaże Zamawiającemu dostęp do kont sklepowych, w których opublikowana została aplikacja stanowiąca przedmiot niniejszego zamówienia, lub
b) przekaże wszelkie pliki, prawa oraz inne dokumenty niezbędne do samodzielnego umieszczenia oraz utrzymania aplikacji w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych, lub
c) przekaże aplikację umieszczoną w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych na konta wskazane przez Zamawiającego (konta w sklepie Google Play oraz Apple Appstore),
- w zależności od tego, w jaki sposób Wykonawca aplikacji wprowadził pierwotnie aplikację do systemów dystrybucji aplikacji mobilnych lub jaki sposób Wykonawca zaproponuje po ustaniu okresu wsparcia Zamawiającego.
5) Przeprowadzenie, co najmniej jednego szkolenia pracowników – administratorów narzędzia po stronie Zamawiającego, z obsługi systemu w zakresie osbługi działania, zarządzania, administrowania oraz w zakresie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu systemu.
6) Zapewnienie wsparcia Zamawiającemu po wykonaniu aplikacji* – związanego z utrzymaniem aplikacji w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych (sklep Google Play, Apple Appstore), przez okres minimum 24 miesięcy od dnia odebrania przedmiotu zamówienia.
*Poprzez sformułowanie „Zapewnienie wsparcia Zamawiającemu po wykonaniu aplikacji”, Zamawiający rozumie:
a) zapewnienie stałego funkcjonowania systemu oraz wszelkie czynności Wykonawcy związane z „utrzymaniem” aplikacji klienckiej w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych (sklep Google Play, Apple Appstore), w tym m.in. zapewnienie infrastruktury serwerowej, aktualizowanie aplikacji, w szczególności w przypadku zmiany polityki lub regulaminu systemu dystrybucji aplikacji mobilnych, wpływającej na możliwość utrzymania aplikacji w systemie dystrybucji aplikacji lub w przypadku zmian wersji oprogramowania, mających wpływ na możliwość utrzymania i funkcjonowania aplikacji w systemie dystrybucji aplikacji mobilnych,
b) wszelkie czynności Wykonawcy związane z dostosowaniem lub uaktualnieniem narzędzi administracyjnych po stronie Zamawiającego, w celu spełnienia i zapewnienia prawidłowego funkcjonowania aplikacji oraz jej funkcjonalności,
c) w związku z „zapewnieniem wsparcia Zamawiającemu po wykonaniu aplikacji”, Wykonawca zobowiązuje się, w terminie dwóch tygodni od otrzymania wezwania Zamawiającego, dokonać wszelkich czynności oraz prac związanych z prawidłowym „utrzymaniem” aplikacji klienckiej w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych (sklep Google Play, Apple Appstore) oraz narzędzi administracyjnych po stronie Zamawiającego,
d) w przypadku konieczności dokonania nieprzewidzianych wcześniej umową prac lub czynności związanych z „utrzymaniem” aplikacji klienckiej w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych (sklep Google Play, Apple Appstore) oraz „utrzymaniem” prawidłowego funkcjonowania narzędzi administracyjnych Zamawiającego, wykraczającym poza podstawowy opisany zakres, Zamawiający podejmie z Wykonawcą negocjacje w celu ustalenia dodatkowego zakresu oraz kosztów niezbędnych do wykonania wyżej opisanych czynności.
e) wykonawca w terminie 14 dni od otrzymania informacji od otrzymania zawiadomienie od Zamawiającego zobowiązany będzie do wykonania opisanych czynności związanych z zapewnieniem wsparcia Zamawiającego i utrzymaniem aplikacji mobilnej w systemie dystrybucji.
Wykonawca uwzględni w ofercie koszty wprowadzenia aplikacji do systemów dystrybucji aplikacji mobilnych oraz koszt utrzymania aplikacji w systemach dystrybucji przez podstawowy okres 24 miesięcy od dnia odebrania przedmiotu zamówienia. Ponadto, dodatkowym kryterium ocen, jest zaproponowanie dodatkowego okresu wsparcia Zamawiającego.
W przypadku niemożliwości opublikowania aplikacji w danym systemie dystrybucji aplikacji mobilnych, ze względu na obiektywne, zewnętrzne czynniki niezależne od Wykonawcy aplikacji, Zamawiający nie będzie nakładał kar na Wykonawcę aplikacji. Na potwierdzenie powyższego, Wykonawca aplikacji przedłoży dokumenty potwierdzające wystąpienie zewnętrznego czynnika uniemożliwiającego opublikowanie aplikacji (oświadczenia, decyzje podmiotów trzecich, udowodnienie zaistnienia uznaniowości podmiotu trzeciego itp.) we wskazanym systemie dystrybucji aplikacji mobilnych.
Po wykonaniu przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem, w przypadku wyboru innego wykonawcy w celu wykonania dodatkowych modułów, Zamawiający zobowiązuje się do zawiadomienia Wykonawcy aplikacji mobilnej o zamiarze przeprowadzenia rozbudowy aplikacji.
2. Dodatkowe wymogi oraz informacje uzupełniające w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia:
a) Aplikacja musi mieć modularną budowę, tzn. musi być wykonana w sposób umożliwiający dodanie kolejnych modułów/funkcjonalności. Przedmiotowe zadanie realizowane jest na podstawie harmonogramu, który zakłada, iż po wykonaniu podstawy-bazy aplikacji z podstawowymi funkcjonalnościami/modułami (system komunikacji dwustronnej użytkownik->urząd), Zamawiający będzie miał możliwość zlecenia wykonania pozostałych, niebędących przedmiotem niniejszego zamówienia modułów/funkcjonalności.
b) Aplikacja powinna być wykonana w sposób umożliwiający opublikowanie aplikacji we wskazanych systemach dystrybucji aplikacji mobilnych.
c) Aplikacja musi posiadać szatę graficzną opartą na kolorystyce i symbolice Miasta i Gminy Nakło nad Notecią (kolory: niebieski, żółty, czerwony i czarny; symbole: herb, flaga miasta, szczegóły do uzgodnienia z Zamawiającym), oraz nawiązywać do wyglądu oficjalnej strony internetowej Nakła nad Notecią, czyli www.naklo.pl (alias: www.naklove.pl).
d) Aplikacja kliencka powinna posiadać ikonę opartą na herbie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią lub znaku graficznym #NAKLOVE.
e) Zamawiający udostępnił w załącznikach do postępowania pliki graficzne do wykorzystania przy pracach związanych z wyglądem i stylistyką aplikacji. Plik inne elementy to m.in. zarys budynków Nakła nad Notecią oraz inne znaki graficzne wykorzystywane przy promocji Miasta i Gminy.
f) na pliki graficzne składają się Herb miasta Nakło nad Notecią, flaga miasta Nakło nad Notecią. Elementem dodatkowym jest znak graficzny wykorzystywany przy promocji Miasta i Gminy Nakło nad Notecią mający na celu łączenie różne dziedzin życia m.in. kultury, sportu, a co za tym idzie Mieszkańców Nakła nad Notecią – hashtag NAKLOVE.
g) ostateczna, finalna nazwa aplikacji zostanie skonsultowana i zaakceptowana przez Zamawiającego w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia.
h) Wykonawca udzieli minimum 24 miesięcy gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia.
i) Wykonawca, w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, będzie konsultował poszczególne rozwiązania z Zamawiającym, w szczególności w zakresie przekazania danych niezbędnych do „umieszczenia” w aplikacji, projektu graficznego aplikacji, zawartości danych kontaktowych lub informacyjnych w aplikacji, procedury „RODO”.
j) Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje również zapewnienie infrastruktury serwerowej przez Wykonawcę. Serwer udostępniony będzie na czas 24 miesięcy, zgodnie z udzielonym podstawowym okresem wsparcia zamawiającego w ramach zamówienia. Okres 24 miesięcy jest okresem minimalnym i uzależniony będzie od oferty wykonawcy, w zakresie okresu wsparcia zamawiającego.
k) Zaproponowane rozwiązanie serwerowe musi obsłużyć do 30.000,00 zarejestrowanych użytkowników (dane na podstawie http://bip.gmina-naklo.pl/?cid=8&bip_id=10629), 200 użytkowników aplikacji mobilnych korzystających jednocześnie oraz 20 użytkowników aplikacji webowej korzystających jednocześnie, z zastrzeżeniem, że Zamawiający przedstawia maksymalnie skrajne, najwyższe możliwe wartości.
l) Zamawiający dopuszcza rezygnację z wymagań funkcjonalnych w zakresie integracji aplikacji mobilnej ze stroną www.naklo.pl ze względu na niemożliwość przekazania API. Zamawiający nie posiada gotowego API. Zamawiający dopuszcza zastosowanie innego rozwiązania, umożliwiającego spełnienie funkcjonalności „wiadomości/wydarzenia” (możliwość poinformowania mieszkańca o ważnym wydarzeniu w mieście z funkcją zapisu w kalendarzu, funkcją przypomnienia itp.).
m) Zamawiający dopuszcza rezygnację z realizacji funkcjonalności Emergency Button, opisanej w pkt. 2.1.8 załącznika nr 10 Specyfikacji technicznej i opisu przedmiotu systemu Nakło Smart City.,
n) Zamawiający dopuszcza rezygnację z realizacji funkcjonalności Samouczek, opisanej w pkt. 2.1.9.1 załącznika nr 10 Specyfikacji technicznej i opisu przedmiotu systemu Nakło Smart City, pod warunkiem zapewnienia wprowadzenia innego, podobnego rozwiązania zachowującego tę samą funkcjonalności instruującą użytkownika, przykładowo onboarding przy pierwszym uruchomieniu aplikacji (lub rozwiązanie równoważne).
o) Załączona do postępowania dokumentacja techniczna wraz z załącznikami stanowi podstawę-bazę, w oparciu, o które Wykonawca będzie opracowywać aplikację mobilną. Przyjęte rozwiązania graficzne oraz funkcjonalne stanowią jedynie wskazówki dla potencjalnych Wykonawców. Zamawiający wymaga zmiany/dostosowania graficznego interfejsu użytkownika w aplikacji mobilnej przez wykonawcę aplikacji mobilnej. Zamawiający dopuszcza wszelkie modyfikacje UI/UX w celu poprawy w/w elementów.
p) Zamawiający nie posiada gotowego Systemu Identyfikacji Wizualnej z określonymi kolorami, czcionką i logo. Wszelkie elementy graficznie do wykorzystania przez Wykonawcę aplikacji mobilnej, którymi dysponuje Zamawiający, załączone zostały w Załączniku nr 11 - Pliki graficzne i wysokopoziomowa mapa procesów w paczce .zip „pliki graficzne”.
q) Zamawiający wymaga wykonania aplikacji w dwóch wersjach językowych (j. polski i j. angielski). Zamawiający nie dostarczy tekstów, opisów i komunikatów w obu wersjach językowych, powyższe pozostaje w zakresie Wykonawcy aplikacji.
r) Po zakończeniu okresu wsparcia Zamawiającego, strony mogą podjąć negocjacje w celu przedłużenia okresu wsparcia Zamawiającego. Ponadto, jednym z kryteriów oceny ofert, jest zaproponowanie dodatkowego okresu wsparcia zamawiającego.
s) Zamawiający, we własnym zakresie, umieści na stronie www.naklo.pl zakładkę prowadzącą do podstrony informującej o możliwości pobrania aplikacji mobilnej, informującej o funkcjonalnościach aplikacji oraz podającej odnośniki/linki prowadzące do sklepów – systemów dystrybucji aplikacji mobilnej.
2.1 Szczegóły Herbu oraz Flagi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią:
a) Herb
Zgodnie z uchwałą nr X/123/99 Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, w złotym polu herbu znajduje się czerwona wieża forteczna z dwoma erkierami. Jej dachy są spiczaste, w kolorze błękitnym, zaś okna i brama – w kolorze czarnym. Półokrągłe formy, wspierające erkiery, dochodzą do wieży środkowej i stanowią wzmocnienie podpórki.
b) Flaga
Zgodnie z uchwałą nr XI/125/99 Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, flaga przedstawia herb miasta usytuowany pośrodku górnej części płata, a także biały poziomy pas falisty, biegnący przez środek dolnej części płata, symbolizujący Noteć. Tło flagi ma kolor niebieski.
3. W ramach wykonania aplikacji, Wykonawca przekaże Zamawiającemu:
1) Aplikację mobilną oraz panel administracyjny – w zakresie przekazania dostępu, plików źródłowych, praw autorskich majątkowych oraz wszelkich innych plików, dokumentów oraz dostępów niezbędnych do funkcjonowania aplikacji, przekazanych na zewnętrznym nośniku danych cyfrowych, umożliwiających Zamawiającemu ewentualną późniejszą modyfikację aplikacji (w zakresie dodawania kolejnych modułów), oraz umożliwiających dokonywanie aktualizacji aplikacji w celu utrzymania jej dostępności w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych.
2) Specyfikację Techniczną, która powinna uwzględniać m.in.:
a) Projekt aplikacji mobilnej oraz panelu administratora,
b) Opis procesów obsługiwanych przez aplikację mobilną,
c) Opis użytych rozwiązań i procesów,
d) Opis funkcjonalny aplikacji mobilnej,
e) Opis techniczny aplikacji – Wykonawca po wykonaniu przedmiotu zamówienia przekaże zamawiającemu oryginalną dokumentację techniczną wykonanej aplikacji w jednym egzemplarzu w wersji papierowej, w języku polskim oprawionej w twardej oprawie oraz jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej wraz ze wszystkim rysunkami, ilustracjami, wykresami (pliki .pdf, .doc, .docx. xml, HTML itp.).
3) Wszelkie opisy/dokumenty/środki dostępu oraz prawa niezbędne do ewentualnego, przyszłego samodzielnego „utrzymania” przez Zamawiającego aplikacji mobilnej w systemach dystrybucji aplikacji mobilnych oraz do ewentualnego modyfikowania aplikacji w zakresie dodawania kolejnych modułów, zgodnie z zapisami punktu 1.1 niniejszej specyfikacji.
4. Przyjęte rozwiązania technologiczne zostały użyte w celu opisania przedmiotu zamówienia
i Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia
w ofercie rozwiązań technologicznych równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w szczegółowym opisie, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały, Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadających się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczany przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jaki w innych krajach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
5. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia
1) Wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia. W ramach wynagrodzenia wykonawca wykona zakres rzeczowy wynikający z SIWZ wraz załącznikami oraz wskazań i wytycznych zawartych we wzorze umowy.
2) Podstawą ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy (ceny brutto oferty) będzie oferta opracowana na podstawie wytycznych i zaleceń określonych w niniejszym SIWZ.
3) Cenę oferty należy podać w złotych polskich w formularzu ofertowym w kwocie brutto, z wyodrębnieniem wartości podatku VAT z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku;
4) Zamawiający przewiduje rozliczenie za wykonanie aplikacji jedną fakturą końcową. Faktura końcowa płatna będzie po zakończeniu, akceptacji i odbiorze końcowym wykonanej aplikacji.
5) Końcowe rozliczenie nastąpi po dokonaniu odbioru przedmiotu zamówienia i podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego aplikacji i sporządzeniu protokołu kontroli, bez uwag.
6) Płatności będą dokonywane przelewem na rachunek bankowy wykonawcy wskazany w fakturze VAT, w ciągu 30 dni licząc od dnia złożenia u zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury;
7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek;
8) Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody zamawiającego, przenieść zobowiązań na osobę trzecią;
9) Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody zamawiającego, scedować na osobę trzecią swoich wierzytelności;
10) Zamawiający nie przewiduje faktury pro-forma.
6. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę
1) Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp wymaga, aby Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zatrudnił na umowę o pracę osoby wszędzie tam, gdzie wykonanie czynności wynikających z SIWZ w tym z opisu przedmiotu zamówienia, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy oraz otrzymywać będą wynagrodzenie za pracę równe lub przekraczające równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
Przedmiotowy wymóg dotyczy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w okresie trwania zamówienia:
a) Kierownik projektu – w wymiarze min. ½ etatu, w okresie całości trwania umowy.
2) Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób, które wykonują pracę w sposób określony w art. 22 § 1 KP.
3) Dokumentowanie zatrudnienia osób wykonujących wskazane w pkt 1 czynności polegać będzie na:
a) na etapie składania ofert – Wykonawca składa oświadczenie w formularzu ofertowym;
b) na etapie realizacji umowy – w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy Wykonawca złoży oświadczenie o ilości osób zatrudnionych na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę do wykonania poszczególnych czynności określonych w pkt 1. W razie zaistnienia potrzeby (nie później niż na 5 dni przed przystąpieniem do realizacji danych czynności określonych w pkt 1) ww. oświadczenie będzie podlegać modyfikacji/aktualizacji w zakresie ilości zatrudnionych osób do wykonania przedmiotowych czynności.
4) Zamawiający na każdym etapie realizacji zamówienia zastrzega możliwość żądania przedłożenia:
a) wykazu osób zatrudnionych na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wykonujących czynności wskazane w pkt 1 SIWZ wraz ze wskazaniem rodzaju umowy o pracę, wymiaru czasu pracy i określeniu czynności wykonywanych przez poszczególne osoby;
b) druków ZUS RCA dot. każdego pracownika (zanonimizowane – zawierające tylko imię, nazwisko pracownika, wymiar czasu pracy i kod tytułu ubezpieczenia);
c) zanonimizowanych umów o pracę (zanonimizowane – zawierające tylko nazwę pracodawcy, imię i nazwisko pracownika, wymiar czasu pracy).
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób, przy pomocy, których Wykonawca realizować będzie przedmiot zamówienia, z zachowaniem wymogów dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. O planowanej zmianie osób, przy pomocy, których Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić Zamawiającego na piśmie przed dopuszczeniem tych osób do wykonywania prac.
5) W przypadku wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
6) Za niedopełnienie wymogu zatrudnienia pracowników wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia pracowników wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu – za każdą osobę poniżej liczby wskazanych pracowników w pkt 3 lit. a, wykonujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy o pracę wskazanej przez Zamawiającego w pkt 1.



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: II
Punkt: 5
W ogłoszeniu jest:
Główny kod CPV 72000000-5
Dodatkowe kody CPV:
72400000-4; 72200000-7;
48000000-8;
72500000-0;
72212500-4.
W ogłoszeniu powinno być:
Główny kod CPV 72000000-5
Dodatkowe kody CPV:
72212200-1; 72212211-1; 72212516-9; 72212520-0; 72421000-7; 72422000-4; 72200000-7; 72500000-0; 72212500-4; 48000000-8.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: II
Punkt: 8
W ogłoszeniu jest:
Data zakończenia: 2021-05-31
W ogłoszeniu powinno być:
Data zakończenia:
2021-06-30


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: III
Punkt: 1.3
W ogłoszeniu jest:
2. Warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie:
1) Doświadczenia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonali co najmniej jedną usługę, polegającą na zaprojektowaniu i budowie lub zaprojektowaniu i rozbudowie (modernizacji, modyfikacji) oprogramowania dedykowanego (aplikacji mobilnej) o wartości usługi co najmniej 100.000,00 zł brutto, pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji.
Przez oprogramowanie dedykowane (aplikację mobilną) Zamawiający rozumie oprogramowanie wytworzone na zamówienie Zamawiającego, dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego, w ramach którego wykonawca zobowiązany był do wytworzenia kodu źródłowego aplikacji mobilnej oraz stworzenia projektów graficznych aplikacji mobilnej dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety itd.).
Zamawiający nie będzie uznawać powoływania się przez wykonawcę na doświadczenie w zakresie realizacji stron internetowych, stron webowych lub aplikacji webowych.
Przez system dystrybucji aplikacji/platformę dostępową Zamawiający rozumie powszechnie dostępne systemy/platformy dystrybucji aplikacji: Google Play, Apple Appstore, Huawei Appgallery. Zamawiający uznawać będzie tylko aplikacje mobilne opublikowane we wskazanych systemach dystrybucji/platformach dystrybucji aplikacji.
Przez sformułowanie pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji Zamawiający rozumie, iż opublikowane oprogramowanie dedykowane (aplikacja mobilna) zostało pomyślnie opublikowane w powszechnie dostępnym systemie/platformie dystrybucji aplikacji i jest nadal dostępne w tymże systemie.
W celu weryfikacji pomyślnego opublikowania aplikacji w systemie dystrybucji aplikacji Zamawiający wymaga, aby aplikacja była powszechnie dostępna do pobrania, w tym do pobrania przez zamawiającego.
Zamawiający nie będzie uznawać powoływania się przez Wykonawców w zakresie doświadczenia na opublikowanie tej samej aplikacji w różnych systemach/platformach dystrybucji aplikacji.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych usług i załączonych dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie na zasadzie spełnia/nie spełnia.
W przypadku, gdy wykonawca nabył doświadczenie przy realizacji zamówienia jako członek konsorcjum, to winien wykazać, ze bezpośrednio wykonywał tę część zamówienia, która będzie odpowiadała zakresowi, który został określony przez zamawiającego na spełnienie warunku udziału w postępowaniu.
Wykonawca może polegać na zdolnościach technicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
2) Osób zdolnych do wykonania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
a) KIEROWNIK PROJEKTU – jedna osoba, która będzie pełniła funkcję koordynatora/kierownika zespołu Wykonawcy, posiadająca doświadczenie w kierowaniu projektami z zakresu IT, w tym kierowała co najmniej 1 projektem z zakresu zaprojektowania i budowy lub zaprojektowania i rozbudowy (modernizacji, modyfikacji) oprogramowania dedykowanego – aplikacji mobilnej (pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji), o wartości usługi minimum 100.000,00 zł brutto,
b) PROJEKTANT – jedna osoba, która będzie pełniła funkcję projektanta aplikacji zespołu Wykonawcy, posiadająca doświadczenie w projektowaniu oprogramowania dedykowanego, w tym brała udział w co najmniej 1 projekcie z zakresu zaprojektowania i budowy lub zaprojektowania i rozbudowy (modernizacji, modyfikacji) oprogramowania dedykowanego – aplikacji mobilnej (pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji), o wartości usługi co najmniej 100.000,00 zł brutto,
c) PROGRAMISTA - dwie osoby, które będą pełnić funkcje programistów zespołu Wykonawcy, posiadające doświadczenie w projektowaniu oprogramowania dedykowanego, w tym brały udział w co najmniej 1 projekcie z zakresu zaprojektowania i budowy lub zaprojektowania i rozbudowy oprogramowania dedykowanego – aplikacji mobilnej (pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji), o wartości usługi co najmniej 100.000,00 zł brutto,
d) SPECJALISTA DS. BEZPIECZEŃSTWA – jedna osoba, która będzie pełniła funkcję specjalisty ds. bezpieczeństwa zespołu wykonawcy, posiadająca doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań bezpieczeństwa w oprogramowaniu dedykowanym, w tym brała udział w co najmniej 1 projekcie z zakresu zaprojektowani i budowy lub zaprojektowania i rozbudowy oprogramowania dedykowanego – aplikacji mobilnej (pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji), o wartości usługi co najmniej 100.000,00 zł brutto.
Przez oprogramowanie dedykowane (aplikację mobilną) Zamawiający rozumie oprogramowanie wytworzone na zamówienie Zamawiającego, dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego, w ramach którego wykonawca zobowiązany był do wytworzenia kodu źródłowego aplikacji mobilnej oraz stworzenia projektów graficznych aplikacji mobilnej dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety itd.).
Zamawiający nie będzie uznawać powoływania się przez wykonawcę na doświadczenie w zakresie realizacji stron internetowych, stron webowych lub aplikacji webowych.
Przez system dystrybucji aplikacji/platformę dostępową Zamawiający rozumie powszechnie dostępne systemy/platformy dystrybucji aplikacji: Google Play, Apple Appstore, Huawei Appgallery. Zamawiający uznawać będzie tylko aplikacje mobilne opublikowane we wskazanych systemach dystrybucji/platformach dystrybucji aplikacji.
Przez sformułowanie pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji Zamawiający rozumie, iż opublikowane oprogramowanie dedykowane (aplikacja mobilna) zostało pomyślnie opublikowane w powszechnie dostępnym systemie/platformie dystrybucji aplikacji i jest nadal dostępne w tymże systemie.
W celu weryfikacji pomyślnego opublikowania aplikacji w systemie dystrybucji aplikacji Zamawiający wymaga, aby aplikacja była powszechnie dostępna do pobrania, w tym pobrania przez zamawiającego.
Zamawiający nie będzie uznawać powoływania się przez Wykonawców w zakresie doświadczenia na opublikowanie tej samej aplikacji w różnych systemach/platformach dystrybucji aplikacji.
Dla wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu niedopuszczalne jest, aby osoby pełniące funkcje w projekcie pełniły więcej niż jedną funkcję. Niedopuszczalne jest łączenie funkcji.
Zamawiający ocenia, czy udostępnione wykonawcy przez inne podmioty ich zdolności techniczne i zawodowe pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust.1 pkt 13-22 i ust.5 pkt. 1, 2 i 4.
Jeżeli zdolności techniczna lub zawodowa lub finansowa podmiotu, o którym mowa powyżej, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami, lub
b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże sytuację techniczną lub zawodową lub sytuację finansową, o której mowa powyżej.

W ogłoszeniu powinno być:
2. Warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie:
1) Doświadczenia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonali co najmniej jedną usługę, polegającą na zaprojektowaniu i budowie lub zaprojektowaniu i rozbudowie (modernizacji, modyfikacji) oprogramowania dedykowanego (co najmniej jednej aplikacji mobilnej, zawierającej funkcjonalność obsługi zgłoszeń użytkowników i ich prezentacji z wykorzystaniem mapy) o wartości usługi co najmniej 100.000,00 zł brutto, pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji mobilnych.
Przez oprogramowanie dedykowane (aplikację mobilną) Zamawiający rozumie oprogramowanie wytworzone na zamówienie Zamawiającego, dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego, w ramach którego Wykonawca zobowiązany był do wytworzenia kodu źródłowego aplikacji mobilnej oraz stworzenia projektów graficznych aplikacji mobilnej dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety itd.).
Zamawiający nie będzie uznawać powoływania się przez wykonawcę na doświadczenie w zakresie realizacji stron internetowych, stron webowych lub aplikacji webowych.
Przez system dystrybucji aplikacji mobilnych Zamawiający rozumie powszechnie dostępne systemy dystrybucji aplikacji: Google Play, Apple Appstore. Zamawiający uznawać będzie tylko aplikacje mobilne opublikowane we wskazanych systemach dystrybucji aplikacji.
Przez sformułowanie pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji Zamawiający rozumie, iż opublikowane oprogramowanie dedykowane (aplikacja mobilna) zostało pomyślnie opublikowane w powszechnie dostępnym systemie dystrybucji aplikacji mobilnych i jest nadal dostępne w tymże systemie.
W celu weryfikacji pomyślnego opublikowania aplikacji w systemie dystrybucji aplikacji Zamawiający wymaga, aby aplikacja była powszechnie dostępna do pobrania, w tym do pobrania przez Zamawiającego.
Zamawiający nie będzie uznawać powoływania się przez Wykonawców w zakresie doświadczenia na opublikowanie tej samej aplikacji w różnych systemach dystrybucji aplikacji.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych usług i załączonych dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie na zasadzie spełnia/nie spełnia.
W przypadku, gdy wykonawca nabył doświadczenie przy realizacji zamówienia jako członek konsorcjum, to winien wykazać, ze bezpośrednio wykonywał tę część zamówienia, która będzie odpowiadała zakresowi, który został określony przez zamawiającego na spełnienie warunku udziału w postępowaniu.
Wykonawca może polegać na zdolnościach technicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
2) Osób zdolnych do wykonania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
a) KIEROWNIK PROJEKTU – jedna osoba, która będzie pełniła funkcję koordynatora/kierownika zespołu Wykonawcy, posiadająca doświadczenie w kierowaniu projektami z zakresu IT, w tym kierowała co najmniej 1 projektem z zakresu zaprojektowania i budowy lub zaprojektowania i rozbudowy (modernizacji, modyfikacji) oprogramowania dedykowanego – aplikacji mobilnej (pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji), o wartości usługi minimum 100.000,00 zł brutto,
b) PROJEKTANT – jedna osoba, która będzie pełniła funkcję projektanta aplikacji zespołu Wykonawcy, posiadająca doświadczenie w projektowaniu oprogramowania dedykowanego, w tym brała udział w co najmniej 1 projekcie z zakresu zaprojektowania i budowy lub zaprojektowania i rozbudowy (modernizacji, modyfikacji) oprogramowania dedykowanego – aplikacji mobilnej (pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji), o wartości usługi co najmniej 100.000,00 zł brutto,
c) PROGRAMISTA – dwie osoby, które będą pełnić funkcje programistów zespołu Wykonawcy, posiadające doświadczenie w projektowaniu oprogramowania dedykowanego, w tym brały udział w co najmniej 1 projekcie z zakresu zaprojektowania i budowy lub zaprojektowania i rozbudowy oprogramowania dedykowanego – aplikacji mobilnej (pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji), o wartości usługi co najmniej 100.000,00 zł brutto,
d) SPECJALISTA DS. BEZPIECZEŃSTWA – jedna osoba, która będzie pełniła funkcję specjalisty ds. bezpieczeństwa zespołu wykonawcy, posiadająca doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań bezpieczeństwa w oprogramowaniu dedykowanym, w tym brała udział w co najmniej 1 projekcie z zakresu zaprojektowani i budowy lub zaprojektowania i rozbudowy oprogramowania dedykowanego – aplikacji mobilnej (pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji), o wartości usługi co najmniej 100.000,00 zł brutto.
Przez oprogramowanie dedykowane (aplikację mobilną) Zamawiający rozumie oprogramowanie wytworzone na zamówienie Zamawiającego, dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego, w ramach którego wykonawca zobowiązany był do wytworzenia kodu źródłowego aplikacji mobilnej oraz stworzenia projektów graficznych aplikacji mobilnej dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety itd.).
Zamawiający nie będzie uznawać powoływania się przez wykonawcę na doświadczenie w zakresie realizacji stron internetowych, stron webowych lub aplikacji webowych.
Przez system dystrybucji aplikacji mobilnych Zamawiający rozumie powszechnie dostępne systemy dystrybucji aplikacji: Google Play, Apple Appstore. Zamawiający uznawać będzie tylko aplikacje mobilne opublikowane we wskazanych systemach dystrybucji aplikacji.
Przez sformułowanie pomyślnie opublikowanego w systemie dystrybucji aplikacji Zamawiający rozumie, iż opublikowane oprogramowanie dedykowane (aplikacja mobilna) zostało pomyślnie opublikowane w powszechnie dostępnym systemie dystrybucji aplikacji i jest nadal dostępne w tymże systemie.
W celu weryfikacji pomyślnego opublikowania aplikacji w systemie dystrybucji aplikacji Zamawiający wymaga, aby aplikacja była powszechnie dostępna do pobrania, w tym pobrania przez zamawiającego.
Zamawiający nie będzie uznawać powoływania się przez Wykonawców w zakresie doświadczenia na opublikowanie tej samej aplikacji w różnych systemach dystrybucji aplikacji.
Dla wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu niedopuszczalne jest, aby osoby pełniące funkcje w projekcie pełniły więcej niż jedną funkcję. Niedopuszczalne jest łączenie funkcji.
Zamawiający ocenia, czy udostępnione wykonawcy przez inne podmioty ich zdolności techniczne i zawodowe pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust.1 pkt 13-22 i ust.5 pkt. 1, 2 i 4.
Jeżeli zdolności techniczna lub zawodowa lub finansowa podmiotu, o którym mowa powyżej, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami, lub
b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże sytuację techniczną lub zawodową lub sytuację finansową, o której mowa powyżej.



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 2.2)
W ogłoszeniu jest:
Kryteria, Znaczenie: Cena - 50,00
doświadczenie zawodowe personelu wykonawcy - 50,00
W ogłoszeniu powinno być:
Kryteria, Znaczenie: Cena - 60,00
doświadczenie zawodowe personelu wykonawcy - 25,00
dodatkowy okres wsparcia zamawiającego -15,00


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 5
W ogłoszeniu jest:
1. Umowa może być zmieniona w stosunku do złożonej oferty (w tym, w zakresie zmiany terminów) na niżej określonych warunkach:
1) w przypadku zmian w obowiązujących przepisach prawnych mających wpływ na realizację przedmiotu Umowy,
2) w przypadku zmian osób przeznaczonych do realizacji Umowy, które zostały wskazane przez Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz w zakresie kryteriów oceny ofert), pod warunkiem, że nowa osoba będzie posiadała nie mniejsze wykształcenie, doświadczenie i kwalifikacje niż osoba zastępowana,
3) w każdym przypadku, gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego (np., gdy obniży to koszty realizacji zadania albo skróci czas realizacji),
4) zmiany terminu realizacji zamówienia, gdy pomimo dołożenia należytej staranności i wystąpienia z odpowiednim wyprzedzeniem Wykonawca nie uzyska uzgodnień, opinii lub decyzji pozwalających ukończyć w terminie przedmiot umowy,
5) w przypadku zmiany wysokości stawek podatku od towarów i usług VAT dla czynności objętych Umową, która wejdzie w życie po zawarciu Umowy – proporcjonalna zmiana wynagrodzenia umownego w zakresie czynności fakturowanych po wejściu w życie ustawowej zmiany wysokości stawek ww. podatku,
2. Zmiany, o których mowa w ust. 1 mogą nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności. Wystąpienie którejkolwiek z wymienionych w ust. 1 przesłanek nie stanowi bezwzględnego zobowiązania Zamawiającego do dokonania zmian, ani nie może stanowić podstawy roszczeń Wykonawcy do ich dokonania.
3. Zamawiający może rozwiązać umowę, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z okoliczności, o których mowa w art. 145 a, ustawy Pzp.
4. W okolicznościach jak wyżej Wykonawcy przysługuje wyłącznie wynagrodzenie należne z tytułu wykonania części umowy.

W ogłoszeniu powinno być:
1. Umowa może być zmieniona w stosunku do złożonej oferty (w tym, w zakresie zmiany terminów) na niżej określonych warunkach:
1) w przypadku zmian w obowiązujących przepisach prawnych mających wpływ na realizację przedmiotu Umowy,
2) w przypadku zmian osób przeznaczonych do realizacji Umowy, które zostały wskazane przez Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz w zakresie kryteriów oceny ofert), pod warunkiem, że nowa osoba będzie posiadała nie mniejsze wykształcenie, doświadczenie i kwalifikacje niż osoba zastępowana,
3) w każdym przypadku, gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego (np., gdy obniży to koszty realizacji zadania albo skróci czas realizacji),
4) zmiany terminu realizacji zamówienia, gdy pomimo dołożenia należytej staranności i wystąpienia z odpowiednim wyprzedzeniem Wykonawca nie uzyska uzgodnień, opinii lub decyzji pozwalających ukończyć w terminie przedmiot umowy,
5) w przypadku zmiany wysokości stawek podatku od towarów i usług VAT dla czynności objętych Umową, która wejdzie w życie po zawarciu Umowy – proporcjonalna zmiana wynagrodzenia umownego w zakresie czynności fakturowanych po wejściu w życie ustawowej zmiany wysokości stawek ww. podatku,
6) w przypadku konieczności wykonania dodatkowych, wcześniej nieprzewidzianych prac związanych z dostosowaniem wykonanej aplikacji w celu umożliwienia publikacji aplikacji w systemach dystrybucji aplikacji,
7) w przypadku uzasadnionej przyczynami technicznymi, w szczególności ujawnionymi na etapie prac analitycznych i projektowych, konieczności zmiany sposobu wykonania umowy w obszarach wykorzystywanych narzędzi lub zakresu przedmiotu umowy w obszarze wymagań funkcjonalnych lub niefunkcjonalnych, jeżeli rezygnacja z danego wymagania lub zastąpienie go innym, spowoduje zoptymalizowane dopasowanie przedmiotu Umowy do potrzeb Zamawiającego, Zamawiający dopuszcza wprowadzenie odpowiednich zmian uwzględniających stwierdzone przyczyny technicznie, polegających w szczególności na modyfikacji wymagań Zamawiającego lub zmianie sposobu ich realizacji.
2. Zmiany, o których mowa w ust. 1 mogą nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności. Wystąpienie którejkolwiek z wymienionych w ust. 1 przesłanek nie stanowi bezwzględnego zobowiązania Zamawiającego do dokonania zmian, ani nie może stanowić podstawy roszczeń Wykonawcy do ich dokonania.
3. Zamawiający może rozwiązać umowę, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z okoliczności, o których mowa w art. 145 a, ustawy Pzp.
4. W okolicznościach jak wyżej Wykonawcy przysługuje wyłącznie wynagrodzenie należne z tytułu wykonania części umowy.



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2)
W ogłoszeniu jest:
2020-12-17
W ogłoszeniu powinno być:
2020-12-21




****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540545967-N-2020 z dnia: 2020-12-16
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2
W ogłoszeniu jest:
2020-12-21
W ogłoszeniu powinno być:
2020-12-29
branża Komputery, informatyka, technika biurowa
podbranża usługi informatyczne, oprogramowanie komputerowe
kody CPV 48000000, 72000000, 72200000, 72212500, 72400000, 72500000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie ,dostawy
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Kujawsko-Pomorskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Kujawsko-Pomorskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: usługi informatyczne , oprogramowanie komputerowe

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10477903 2024-04-26
godz. 12:00
Dolnośląskie Zakup licencji ZWCAD 2024: 3 szt.
10464113 2024-04-26
godz. 23:59
Lubelskie Przedmiotem zamówienia jest zakup usługi subskrypcji chmury obliczeniowej, pozwalającej na dostęp do usług platformy chmurowej. W ramach subskrypcji Chmury Wykonawca umożliwi skorzysta...
10376439 2024-04-26
godz. 23:59
Wielkopolskie Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług programistycznych w charakterze Senior Data Engineer 2 w ramach projektu pt. Opracowanie opartego na sztucznej inteligencji systemu do automa...
10473456 2024-04-30
godz. 09:00
Wielkopolskie Usługa zaprojektowania strony internetowej o nazwie" Matchmaking Platform" wraz z wdrożeniem, przeprowadzeniem testów, uruchomieniem, gwarancją i wsparciem technicznym Przedmiotem zamó...
10472401 2024-04-30
godz. 16:00
Śląskie Wdrożenie systemu SAP ECC6 oraz SAP4Hana dla swojego zakładu produkcyjnego w Chinach (produkcja przewodów gumowych oraz przewodów AC, fizycznie są to dwa zakłady zlokalizowane obok sie...
10464827 2024-05-03
godz. 14:00
Lubelskie sprzedaż elektronicznych biletów okresowych i doładowania elektronicznej portmonetki (zwanej dalej EP ) dla pasażerów/użytkowników nośników w systemie Lubika, za pośrednictwem, pow...
10482611 2024-05-06
godz. 12:00
Mazowieckie Utrzymanie i rozwój serwisu Intranet
10430061 2024-05-08
godz. 10:00
Zachodniopomorskie Modernizacja obiektów budowlanych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Warpnie Część 1: Część I – Termomodernizacja budynku Przedszkola przy ul. Kościuszki 47 w Nowym Warpnie M...
10402200 2024-05-08
godz. 10:00
Świętokrzyskie Dostawa urządzeń i systemów wraz z gwarancją, wsparciem producenta, wsparciem technicznym dla wybranych elementów infrastruktury teleinformatycznej Przedmiotem zamówienia jest:1) prze...
10479938 2024-05-15
godz. 12:00
Kujawsko-Pomorskie Przedłużenie wsparcia na Forti Gate 600E na okres 12 m-cy.