Przetarg 7667256 - Przebudowa infrastruktury sportowej przy stadionie miejskim...

   
Analizuj Zamówienie 7667256 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-08-31
przedmiot ogłoszenia
Przebudowa infrastruktury sportowej przy stadionie miejskim przy ul. Kopalnianej w Polkowicach - ETAP I - boisko piłkarskie
Numer
referencyjny: ZP.271.44.2020

Nazwa zadania: „Przebudowa infrastruktury sportowej przy stadionie miejskim przy ul. Kopalnianej w Polkowicach - ETAP I - boisko piłkarskie”.
Przedmiot zamówienia został ustalony na podstawie projektu budowlanego i wykonawczego autorstwa: ARCHIPROJEKT Włodzimierz Banaś ul. Górnicza 7B/3 59-300 Lubin.
Podstawa wykonania robót budowlanych: decyzja nr 205.2020 r. z dnia 31.03.2020 r. o pozwolenia na budowę wydana przez Starostę Polkowickiego.
Teren objęty robotami: działki geodezyjne nr: Polkowice dz. nr 11, 12, 13/7, 13/9 obręb 2, jedn. ewid. 021604_4 Polkowice – miasto.
Przedmiotem inwestycji jest budowa: boiska piłkarskiego pełnowymiarowego o wymiarach 68m x 105m wraz ze strefą bezpieczeństwa (wymiary boiska ze strefą bezpieczeństwa 76,60m x 111,60m) - boisko o syntetycznej nawierzchni trawiastej; trybuny dla kibiców na 178 osób (2x89os), wymiary trybuny (szerokość x długość x wysokość) 128x2454x139cm - systemowe stalowe z miejscami siedzącymi; dwóch wiat dla zawodników rezerwowych, każda o wymiarach 612 x 118 x 208 cm, platformy widokowej w postaci głównej konstrukcji nośnej stalowej, z zadaszeniem blachą trapezową; piłkochwytów o wysokości 8m wzdłuż zachodniej, południowej i północnej linii boiska, a o wysokości 12m wzdłuż wschodniej linii boiska; oraz systemowego ogrodzenia boiska o wysokości 120cm.
Ponadto zamówieniem objęta będzie budowa drogi dojazdowej wraz z zatoką autobusową (1 stanowisko parkingowe dla autobusów) z kostki betonowej dwuteowej o grubości 8cm, ciągów pieszych (chodnika oraz placu przy trybunie dla kibiców) z kostki betonowej dwuteowej o grubości 6cm oraz ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego dwuwarstwowego- górna warstwa z masy AC8 S czarnej o grubości 4cm i dolna warstwa z masy AC16 czarnej o grubości 4cm.
Zakresem wykonania objęte będzie także wykonanie nowych sieci/instalacji kanalizacyjnych wraz z drenażem boiska i oraz sieci/ instalacji elektrycznych z instalacją oświetleniową boiska, dojść i dojazdów. Zamówienie obejmuje także usunięcie kolizji sieci elektroenergetycznych, wodociągowych i kanalizacyjnych z projektowaną budową boiska i wykonanie infrastruktury towarzyszącej.
W ramach wynagrodzenia Wykonawcy powinny zostać uwzględnione wszelkie koszty związane z wykonaniem kompletnego zamówienia, w tym koszty związane z usuwaniem kolizji. Wszelkie prace, szczególnie w obrębie kolizji prowadzić z uwzględnieniem warunków właścicieli sieci.

Zakres podstawowy robót stanowiący przedmiot umowy został opisany dokumentami takimi jak:
a) projekty budowlane i wykonawcze,
b) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
- ST-0 – Specyfikacji Technicznej – wymaganiach ogólne dla wszystkich branż,
- SST – Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych dla poszczególnych branż.
c) opisu pozycji przedmiarów robót.
d) decyzje, uzgodnienia i porozumienia

Wykonawcy udzielą gwarancji na wykonany przedmiot umowy. Okres udzielonej gwarancji będzie wynosił od 3 do 5 lat – zgodnie z kryterium oceny ofert określonym przez wykonawcę w ofercie. Wykonawcy udzielą rękojmi na wykonany przedmiot umowy na okres równy okresowi gwarancji.

Wykonawca składając ofertę zobowiązuje się wykonać zamówienie opisane w dokumentacji projektowej i STWiORB. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót oraz STWiORB) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W niniejszym postępowaniu pod pojęciem Przedmiot inwestycji należy rozumieć całość prac przewidzianych do wykonania w przedmiotowym postępowaniu.

Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i produktów równoważnych do wskazanych w niniejszej SIWZ i załączonej do niej dokumentacji technicznej. Warunkiem zastosowania materiałów i produktów równoważnych jest posiadanie przez te materiały i produkty co najmniej takich samych parametrów technicznych i jakościowych charakteryzujących, stanowiących o ich przydatności, charakterze itp.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540173728-N-2020 z dnia: 2020-09-12
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2)
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-09-15, godzina: 11:00,

W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-09-22, godzina: 11:00,



****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540180200-N-2020 z dnia: 2020-09-19
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: III
Punkt: 1.3)
W ogłoszeniu jest:
- możliwość dysponowania osobami, skierowanymi przez wykonawcę do realizacji przedmiotowego zamówienia, które mogą wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, posiadającymi uprawnienia budowlane określone przepisami prawa budowlanego upoważniające do prowadzenia robót:
- kierownik budowy - specjalność konstrukcyjno-budowlana, uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, doświadczenie na tym stanowisku min. 2 letnie, doświadczenie w kierowaniu minimum jedną należycie wykonaną budową boiska ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni min.500m2;

W ogłoszeniu powinno być:
- możliwość dysponowania osobami, skierowanymi przez wykonawcę do realizacji przedmiotowego zamówienia, które mogą wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, posiadającymi uprawnienia budowlane określone przepisami prawa budowlanego upoważniające do prowadzenia robót:
- kierownik budowy - specjalność konstrukcyjno-budowlana, uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi co najmniej w ograniczonym zakresie, doświadczenie na tym stanowisku min. 2 letnie, doświadczenie w kierowaniu minimum jedną należycie wykonaną budową boiska ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni min.500m2;



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2)
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2020-09-15, godzina: 11:00,
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2020-09-25, godzina: 11:00,


****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540184086-N-2020 z dnia: 2020-09-25
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: II
Punkt: 9)
W ogłoszeniu jest:
2. Wymagany termin wykonania zamówienia: a) rozpoczęcie: w dniu wyznaczonym przez Zamawiającego na protokolarne przekazanie placu budowy, nie później niż w terminie 14 dni od daty podpisania umowy, b) zakończenie robót wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie: do 28 maja 2021r.
W ogłoszeniu powinno być:
2. Wymagany termin wykonania zamówienia: a) rozpoczęcie: w dniu wyznaczonym przez Zamawiającego na protokolarne przekazanie placu budowy, nie później niż w terminie 14 dni od daty podpisania umowy,
b) zakończenie:
- robót budowlanych do 15.04.2021 r.,
- uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie: do 28 .05.2021 r.



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 5)
W ogłoszeniu jest:
Warunki i zasady wprowadzenia zmian do umowy: 1. Zmiana postanowień zawartej umowy oraz oświadczenia dotyczące jej rozwiązania, wypowiedzenia bądź odstąpienia od niej, może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany i musi być zgodna z zapisami umowy. 2. Warunki i zasady wprowadzania zmian do zawartej umowy: a) dopuszcza się zmianę przedstawicieli stron z przyczyn niezależnych od stron (siły wyższe*, zdarzenia losowe itp.), zmiana wymaga wyłącznie pisemnego powiadomienia przez strony umowy, a w przypadku kierownika budowy i robót dokonania stosownych wpisów w dziennik budowy (w przypadku zmiany kierownika budowy do zawiadomienia Wykonawca powinien dołączyć dokumenty niezbędne do przejęcia tych obowiązków). b) dopuszcza się zmianę zapisów umownych stanowiących oczywistą omyłkę, 3. Dopuszcza się zmianę terminu zakończenia robót budowlanych w przypadku: a) Wystąpienia okresów niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z ich technologią tzn.: - dla robót ziemnych, betoniarskich– opadów deszczu, śniegu, gradu bądź występowania temperatury poniżej – 0°C występujących powyżej 5 dni roboczych, - dla robót brukarskich i kamieniarskich – opadów deszczu, śniegu, gradu bądź występowania temperatury poniżej + 5°C występujących w sposób ciągły powyżej 5 dni roboczych. - dla robót związanych z układaniem nawierzchni trawiastej wystąpienie warunków niezgodnych z wymaganiami technologicznymi producenta trawy Termin realizacji zamówienia zostanie wydłużony o ilość dni (roboczych i nieroboczych) występowania ww. niekorzystnych warunków atmosferycznych odnotowane w dzienniku budowy lub/i dzienniku pogodowym prowadzonym przez Kierownika Budowy. Strony liczbę dni od wstrzymania do wznowienia robót przyjmować będą na podstawie liczby dni wstrzymania robót potwierdzonych przez koordynatora w dzienniku budowy lub/i dzienniku pogodowym. b) w przypadku stwierdzenia wad czy niekompletności w dokumentacji projektowej uniemożliwiających prawidłową realizację przedmiotu umowy termin zakończenia robót może zostać przedłużony o czas potrzebny na dokonanie zmian lub uzupełnień w dokumentacji projektowej, c) udzielenia Wykonawcy zamówień na podstawie art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy Pzp w trybie zamówienia z wolnej ręki, a wykonanie zamówienia podstawowego uzależnione będzie od wykonania tego zamówienia, d) zmiany zakresu rzeczowego robót dokonanego przez Zamawiającego, w trakcie realizacji prac lub z przyczyn niezależnych od Wykonawcy tj. wystąpienia siły wyższej rozumianej jako – wydarzenie lub okoliczność o charakterze nadzwyczajnym, na którą Wykonawca ani Zamawiający nie mają wpływu; wystąpieniu której Wykonawca ani Zamawiający, działając racjonalnie, nie mogli zapobiec przed zawarciem Umowy; której, w przypadku jej wystąpienia, Wykonawca ani Zamawiający, działając racjonalnie, nie mogli uniknąć lub jej przezwyciężyć; oraz która nie może być zasadniczo przypisana Wykonawcy ani Zamawiającemu. e) stwierdzenia w trakcie robót kolizji z istniejącymi urządzeniami, które nie są geodezyjnie zinwentaryzowane. Termin zostaje wówczas przedłużony o czas potrzebny do usunięcia kolizji, f) wprowadzenia zmian do umowy na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia zakresu rzeczowego robót będących przedmiotem umowy. Wykonawca z tego tytułu nie będzie dochodził żadnego odszkodowania. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zakresu rzeczowego robót dokonanego przez Zamawiającego, w trakcie realizacji prac lub z przyczyn niezależnych od Wykonawcy (sił wyższych*). 6. Wartość robót niewykonanych (ograniczonych) zostanie ustalona na podstawie iloczynu cen jednostkowych zaproponowanych w kalkulacji ryczałtu i ilości robót (zakresu rzeczowego) nie wykonywanych. Tak wyliczona wartość robót ograniczonych stanowić będzie podstawę do pomniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy. 7. Na okoliczność ograniczenia zakresu rzeczowego robót zostanie sporządzony protokół konieczności podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego. 8. Roboty dodatkowe i uzupełniające tzn. roboty nie wynikające z treści dokumentów inwestycji, a których wykonanie jest konieczne dla zrealizowania zadania wprowadzone będą do realizacji poprzez: a) spisanie protokołu konieczności przez Kierownika Budowy, Przedstawiciela Zamawiającego i właściwego ze względu na branżę tych robót Inspektora Nadzoru, b) udzielenie Wykonawcy zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 67 lub 144 ustawy Prawo zamówień publicznych wraz z podpisaniem stosownej umowy lub aneksu. 9. Zamawiający przewiduje zamianę wysokości wynagrodzenia ryczałtowego również w przypadku potwierdzenia w protokole konieczności przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego oraz Kierownika Budowy potrzeby wprowadzenia do obowiązującej treści przedmiotu umowy robót zamiennych. Roboty zamienne to roboty: a) które w wyniku wycofania z bieżącej produkcji lub sprzedaży rynkowej materiałów i urządzeń wskazanych w przedmiocie zamówienia można wykonać zgodnie z podstawowym zakresem zamówienia lecz nie zgodnie z pierwotnymi wymaganiami Zamawiającego, b) które w wyniku postępu technologicznego i nowych technologii budowlanych można wykonać w sposób korzystniejszy dla Zamawiającego bez zmiany zakresu podstawowego umowy i bez pogorszenia pierwotnych wymagań Zamawiającego, c) które w wyniku błędów w dokumentacji projektowej należy wykonać w sposób inny niż zakłada to przedmiot zamówienia bez zmiany zakresu podstawowego umowy i bez pogorszenia pierwotnych wymagań Zamawiającego. 10. Decyzje o wprowadzeniu aneksem robót zamiennych do obowiązującej treści umowy podejmuje Zamawiający, Wykonawca z tego tytułu nie przysługuje żadne odszkodowanie. 11. Protokół konieczności będzie zawierał uzasadnienie dla wprowadzenia robót zamiennych, ich ilość, szacunkową wartość, możliwy termin wykonania robót. 12. Podpisanie aneksu do umowy będzie przeprowadzone zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych, w oparciu o wycenę robót przygotowaną przez Wykonawcę, po przeprowadzeniu negocjacji. 13. Negocjacje poprzedzające podpisanie aneksu do umowy będą przeprowadzone na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych, w oparciu o wycenę robót przygotowaną przez Wykonawcę wg zasad: a) ceny czynników produkcji (R-g, M, S, Kp, Kz, Z) zostaną przyjęte z kalkulacji ryczałtu przedłożonej przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy, z podziałem na branże zgodnie z kalkulacją ryczałtu z wyszczególnieniem: - Roboczogodzina netto :R =………………zł/r-g - Koszty pośrednie : Kp (od R+S) =……………….% - Koszty zakupu materiałów : Kz (od M) =……………….% - Zysk : Z (od R+S+Kp) =……………….% b) w przypadku, gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy w ppkt a), brakujące ceny czynników produkcji (M i S) zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie ceny materiałów i średnie ceny najmu sprzętu) za kwartał poprzedzający datę spisania protokołu konieczności, c) podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą katalogi nakładów rzeczowych zawarte w kalkulacji ryczałtu, a w przypadku ich braku w kolejności odpowiednie pozycje KNR-ów, KNNR-ów, KNSR-ów, KNP, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy zatwierdzona przez Inspektora Nadzoru. Wykonawca powiadamia inspektora nadzoru o planowanym rozpoczęciu prac podlegających rozliczeniu indywidualnemu. d) dla materiałów oraz sprzętu nie wycenianych w cennikach SEKONCENBUD ceny będą określane na podstawie faktycznych cen zakupu oraz wynajmu (po udzielonych rabatach) i udokumentowane potwierdzonymi za zgodność z oryginałem kserokopiami faktur pozwalającymi określić jakość i rodzaj wbudowanego materiału oraz zgodność z parametrami określonymi przez zamawiającego; Zamawiający musi zaakceptować cenę materiału; Wykonawca w celu rozliczenia przedstawia faktury na co najmniej 80% ilości materiału podlegającego wbudowaniu i rozliczeniu. 14. Zamawiający zastrzega sobie prawo do etapowania prac i ustalenia kolejności ich wykonania w trakcie realizacji umowy. 15. Zamawiający dopuszcza również możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku: a) zmiany obowiązującej wysokości podatku od towarów i usług, w przypadku gdy zmiana ta będzie miała wpływ na koszty wykonania umowy po stronie Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza możliwość odpowiedniej zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy o kwotę stanowiącą różnicę między nowo obowiązującą a dotychczasową wysokością podatku od towarów i usług, jednakże wyłącznie za okres po wejściu w życie zmiany jego wysokości; b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, w przypadku gdy zmiana ta będzie miała wpływ na koszty wykonania umowy po stronie Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza wówczas możliwość zmiany wynagrodzenia kwoty stanowiącej różnicę między nowo obowiązującą, a dotychczasową wysokością minimalnego wynagrodzenia wyłącznie za okres po wejściu w życie zmiany jego wysokości i po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia zawierającego wykaz osób zatrudnianych na podstawie stosunku pracy w rozumieniu Kodeksu Pracy z wynagrodzeniem w wysokości minimalnej, biorących, udział w wykonaniu umowy oraz po wykazaniu przez Wykonawcę wartości, o którą wzrosną wynagrodzenia pracowników wykonujących bezpośrednio przedmiot niniejszej umowy (z uwzględnieniem okoliczności takich jak wymiar czasu pracy, fakt wykonywania usług także w innych pomiotach niż Zamawiający) i których wynagrodzenie ustalone było dotychczas na poziomie płacy minimalnej; c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne w przypadku, gdy zmiana ta będzie miała wpływ na koszt wykonywania umowy po stronie Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza wówczas możliwość odpowiedniej zmiany wynagrodzenia kwoty stanowiącej rzeczywisty koszt Wykonawcy związany ze zmianą zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wyłącznie za okres po wejściu w życie zmian zasad lub stawki składki i po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia zawierającego wykaz osób biorących udział w wykonywaniu umowy i zatrudnionych na podstawie stosunku pracy w rozumieniu Kodeksu Pracy lub na podstawie umów cywilnoprawnych z wyszczególnieniem umów zlecenia i umów o dzieło oraz po wykazaniu przez Wykonawcę wartości stanowiącej rzeczywisty koszt Wykonawcy związany z wymienionymi zmianami, d) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych, w przypadku, gdy ta zmiana będzie miała wpływ na koszty wykonywania umowy po stronie Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza wówczas możliwość odpowiedniej zmiany wynagrodzenia o kwotę stanowiącą rzeczywisty koszt Wykonawcy związany ze zmianą zasad gromadzenia i/lub wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, wyłącznie za okres po wejściu w życie zmian zasad i/lub wysokości wpłat i po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia zawierającego wykaz osób biorących udział w wykonywaniu umowy i zatrudnionych na podstawie stosunku pracy w rozumieniu Kodeksu Pracy, których ww. zmiany dotyczą, oraz po wykazaniu przez Wykonawcę wartości stanowiącej rzeczywisty koszt Wykonawcy związany z wymienionymi zmianami. 16. Oświadczenia Wykonawcy, o których mowa w §11 nie mogą wskazywać liczby osób większej niż w przedłożonym przy podpisaniu umowy wykazie stanowiącym integralną część umowy z listą pracowników zatrudnionych z minimalnym wynagrodzeniem za prace. 17. Zmiana wysokości wynagrodzenia na podstawie zapisów niniejszego paragrafu dopuszczalna jest, jeżeli Wykonawca wykaże, że zmiany wymienione w tych punktach mają wpływ na koszt wykonania umowy po stronie Wykonawcy. 18. Warunkiem zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadkach wskazanych w niniejszym paragrafie jest złożone przez Wykonawcę Zamawiającemu: a) pisemnego zgłoszenia żądania zmiany tej wysokości w terminie 30 dni od dnia wystąpienia zdarzenia uzasadniającego takie żądanie, b) szczegółowego opisu i wyliczenia wpływu zmian na koszt wykonania zamówienia, c) opinii biegłego rewidenta w zakresie rzetelności i prawidłowości opisu i wyliczenia. Koszt wykonania opinii leży po stronie Wykonawcy, d) pisemnych oświadczeń osób biorących udział w wykonywaniu umowy i zatrudnionych na podstawie stosunku pracy w rozumieniu Kodeksu Pracy lub na podstawie umów cywilnoprawnych, o wykonywaniu czynności w toku realizacji niniejszej umowy. 19. W przypadku, gdy zmiany, o których mowa w niniejszym paragrafie będą skutkować obniżeniem wysokości wynagrodzenia, Zamawiającemu przysługuje prawo żądania zmiany tej wysokości, co nastąpi na podstawie pisemnego zgłoszenia tego faktu Wykonawcy. Zmiana wysokości wynagrodzenia należna będzie wyłącznie za okres od wejścia w życie zmian uzasadniających obniżenie jej wysokości.
W ogłoszeniu powinno być:
Warunki i zasady wprowadzenia zmian do umowy: 1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany.
2. Dopuszcza się zmianę przedstawicieli stron z przyczyn niezależnych od stron - zmiana wymaga wyłącznie pisemnego powiadomienia drugiej strony umowy, a w przypadku kierownika budowy i robót oraz inspektorów nadzoru inwestorskiego dokonania stosownych wpisów w dziennik budowy (w przypadku zmiany kierownika budowy do zawiadomienia Wykonawca powinien dołączyć dokumenty niezbędne do przejęcia tych obowiązków).
3. Dopuszcza się zmianę zapisów umownych stanowiących oczywistą omyłkę.
4. Dopuszcza się zmianę terminu zakończenia robót budowlanych w przypadku:
a) Wystąpienia okresów niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z ich technologią tzn.:
‒ dla robót ziemnych, betoniarskich– opadów deszczu, śniegu, gradu bądź występowania temperatury poniżej 0°C występujących powyżej 5 dni roboczych,
‒ dla robót brukarskich i kamieniarskich – opadów deszczu, śniegu, gradu bądź występowania temperatury poniżej + 5°C występujących w sposób ciągły powyżej 5 dni roboczych,
‒ dla robót związanych z układaniem nawierzchni trawiastej wystąpienie warunków niezgodnych z wymaganiami technologicznymi producenta trawy,
‒ termin zakończenia robót budowlanych zostanie wydłużony o ilość dni (roboczych i nieroboczych) występowania ww. niekorzystnych warunków atmosferycznych odnotowane w dzienniku budowy lub/i dzienniku pogodowym prowadzonym przez Kierownika Budowy. Strony liczbę dni od wstrzymania do wznowienia robót przyjmować będą na podstawie liczby dni wstrzymania robót potwierdzonych przez Koordynatora w dzienniku budowy lub/i dzienniku pogodowym,
b) w przypadku stwierdzenia wad czy niekompletności w dokumentacji projektowej uniemożliwiających prawidłową realizację przedmiotu umowy termin zakończenia robót może zostać przedłużony o czas potrzebny na dokonanie zmian lub uzupełnień w dokumentacji projektowej,
c) udzielenia Wykonawcy zamówień na podstawie art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy Pzp w trybie zamówienia
z wolnej ręki, a wykonanie zamówienia podstawowego uzależnione będzie od wykonania tego zamówienia,
d) zmiany zakresu rzeczowego robót dokonanego przez Zamawiającego, w trakcie realizacji prac lub z przyczyn niezależnych od Wykonawcy tj. wystąpienia siły wyższej rozumianej jako – wydarzenie lub okoliczność o charakterze nadzwyczajnym, na którą Wykonawca ani Zamawiający nie mają wpływu; wystąpieniu której Wykonawca ani Zamawiający, działając racjonalnie, nie mogli zapobiec przed zawarciem Umowy; której, w przypadku jej wystąpienia, Wykonawca ani Zamawiający, działając racjonalnie, nie mogli uniknąć lub jej przezwyciężyć; oraz która nie może być zasadniczo przypisana Wykonawcy ani Zamawiającemu.
e) stwierdzenia w trakcie robót kolizji z istniejącymi urządzeniami, które nie są geodezyjnie zinwentaryzowane. Termin zostaje wówczas przedłużony o czas potrzebny do usunięcia kolizji,
f) wprowadzenia zmian do umowy na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych.,
5. Dopuszcza się zmianę terminu uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie w przypadku zmiany terminu zakończenia robót budowlanych – odpowiednio o taką sama ilość dni.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia zakresu rzeczowego robót będących przedmiotem umowy:
a) Wartość robót niewykonanych (ograniczonych) zostanie ustalona na podstawie iloczynu cen jednostkowych zaproponowanych w kalkulacji ryczałtu i ilości robót (zakresu rzeczowego) nie wykonywanych. Tak wyliczona wartość robót ograniczonych stanowić będzie podstawę do pomniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy,
b) na okoliczność ograniczenia zakresu rzeczowego robót zostanie sporządzony protokół konieczności podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego,
c) Wykonawca z tytułu ograniczenia zakresu robót nie będzie dochodził żadnego odszkodowania.
7. Zamawiający przewiduje zamianę wysokości wynagrodzenia ryczałtowego również w przypadku potwierdzenia w protokole konieczności przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, Koordynatora, inspektorów nadzoru inwestorskiego którego zmiany dotyczą oraz Kierownika Budowy potrzeby wprowadzenia do obowiązującej treści przedmiotu umowy robót zamiennych. Roboty zamienne to roboty:
a) które w wyniku wycofania z bieżącej produkcji lub sprzedaży rynkowej materiałów i urządzeń wskazanych w przedmiocie zamówienia można wykonać zgodnie z podstawowym zakresem zamówienia lecz nie zgodnie z pierwotnymi wymaganiami Zamawiającego,
b) które w wyniku postępu technologicznego i nowych technologii budowlanych można wykonać w sposób korzystniejszy dla Zamawiającego bez zmiany zakresu podstawowego umowy i bez pogorszenia pierwotnych wymagań Zamawiającego,
c) które w wyniku błędów w dokumentacji projektowej należy wykonać w sposób inny niż zakłada to przedmiot zamówienia bez zmiany zakresu podstawowego umowy i bez pogorszenia pierwotnych wymagań Zamawiającego.
8. Decyzje o wprowadzeniu aneksem robót zamiennych do obowiązującej treści umowy podejmuje Zamawiający, Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje żadne odszkodowanie.
9. Protokół konieczności będzie zawierał uzasadnienie dla wprowadzenia robót zamiennych, ich ilość, szacunkową wartość, możliwy termin wykonania robót.
10. Podpisanie aneksu do umowy będzie przeprowadzone zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych, w oparciu o wycenę robót przygotowaną przez Wykonawcę, po przeprowadzeniu negocjacji.
11. Negocjacje poprzedzające podpisanie aneksu do umowy będą przeprowadzone na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych, w oparciu o wycenę robót przygotowaną przez Wykonawcę wg zasad:
a) ceny czynników produkcji (R-g, M, S, Kp, Kz, Z) zostaną przyjęte z kalkulacji ryczałtu przedłożonej przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy , z podziałem na branże zgodnie z kalkulacją ryczałtu z wyszczególnieniem:
- Roboczogodzina netto :R =………………zł/r-g
- Koszty pośrednie : Kp (od R+S) =……………….%
- Koszty zakupu materiałów : Kz (od M) =……………….%
- Zysk : Z (od R+S+Kp) =……………….%
b) w przypadku, gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy w ppkt a), brakujące ceny czynników produkcji (M i S) zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie ceny materiałów i średnie ceny najmu sprzętu) za kwartał poprzedzający datę spisania protokołu konieczności,
c) podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą katalogi nakładów rzeczowych zawarte w kalkulacji ryczałtu, a w przypadku ich braku w kolejności odpowiednie pozycje KNR-ów, KNNR-ów, KNSR-ów, KNP, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy zatwierdzona przez Inspektora Nadzoru. Wykonawca powiadamia inspektora nadzoru o planowanym rozpoczęciu prac podlegających rozliczeniu indywidualnemu.
d) dla materiałów oraz sprzętu nie wycenianych w cennikach SEKONCENBUD ceny będą określane na podstawie faktycznych cen zakupu oraz wynajmu (po udzielonych rabatach) i udokumentowane potwierdzonymi za zgodność z oryginałem kserokopiami faktur pozwalającymi określić jakość i rodzaj wbudowanego materiału oraz zgodność z parametrami określonymi przez zamawiającego; Zamawiający musi zaakceptować cenę materiału; Wykonawca w celu rozliczenia przedstawia faktury na co najmniej 80% ilości materiału podlegającego wbudowaniu i rozliczeniu.
12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do etapowania prac i ustalenia kolejności ich wykonania w trakcie realizacji umowy.
15. W przypadku, gdy zmiany, o których mowa w niniejszym paragrafie będą skutkować obniżeniem wysokości wynagrodzenia, Zamawiającemu przysługuje prawo żądania zmiany tej wysokości, co nastąpi na podstawie pisemnego zgłoszenia tego faktu Wykonawcy. Zmiana wysokości wynagrodzenia należna będzie wyłącznie za okres od wejścia w życie zmian uzasadniających obniżenie jej wysokości.



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2)
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2020-09-15, godzina: 11:00,
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2020-10-02, godzina: 11:00,
branża Drogownictwo
podbranża boiska
kody CPV 39293300, 45100000, 45200000, 45300000, 45400000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Dolnośląskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Dolnośląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: boiska

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10302389 2024-03-29
godz. 09:00
Świętokrzyskie „Rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej we Wszachowie poprzez budowę zaplecza szatniowo sanitarnego oraz hali sportowej– program Olimpia, wraz ze zbiornikiem na gaz płynny ...
10300638 2024-03-29
godz. 13:00
Łódzkie "Budowa kompleksu boisk sportowych w Rudzie" Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa kompleksu boisk sportowych w RudzieZakres rzeczowy zamówienia...
10289916 2024-04-03
godz. 09:00
Małopolskie Poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Chełmiec Część 1: Cz. 1) Krasne Potockie – W ramach zadania „Poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej...
10324123 2024-04-03
godz. 11:00
Lubelskie Przedmiotem zamówienia pn. ”Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 12 m x 24 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Cześnikach” jest o...
10330468 2024-04-03
godz. 13:00
Dolnośląskie Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na realizacji zadania pn: „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole podstawowej w...
10326860 2024-04-08
godz. 09:00
Mazowieckie „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Świerczach – Etap II” Przedmiotem zamówienia jest: budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Świerczach –...
10302205 2024-04-09
godz. 09:00
Podkarpackie 1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa boiska z urządzeniami sportowymi, z piłkochwytami przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie w zakresie:• roboty przygotowawcze,• nawierzchnia p...
10370154 2024-04-10
godz. 09:00
Małopolskie Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Powiatowym Zespole Placówek Oświatowych w Bieczu. Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane związane z przebudową boiska szkolnego...
10381563 2024-04-12
godz. 10:00
Podkarpackie Budowa trzech boisk wielofunkcyjnych i elementów l.a.: skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą, przy Szkołach Podstawowych w Gliniku, Broniszowie i Brzezinach Część 1: Pr...
10370636 2024-04-17
godz. 10:00
Lubelskie Poprawa funkcjonowania społeczności lokalnej poprzez realizację inwestycji w infrastrukturę sportowo - rekreacyjną w Gminie Tarnogród. Część 1: „Poprawa stanu infrastruktury spor...