Przetarg 7496637 - "Przebudowa dróg gminnych" Numer referencyjny:...

   
Analizuj Zamówienie 7496637 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-05-22
przedmiot ogłoszenia
"Przebudowa dróg gminnych"
Numer referencyjny: OB.271.04.2020

3.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót bud
owlanych polegających na przebudowie dróg gminnych:

1) Przebudowa drogi gminnej NR 214013G w Bobowie dz. nr 604, 603/5
2) Przebudowa drogi gminnej NR 214003G w Jabłówku stanowiącej działki nr 69, 87, obręb Jabłówko, gm. Bobowo

3.2. Niniejsze zamówienie zostało podzielone na dwie części. Zamawiający dopuszcza moż-liwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub więcej części zamówienia:


Część I: Przebudowa drogi gminnej NR 214013G w Bobowie dz. nr 604, 603/5
Wykonanie nawierzchni z płyt betonowych wielootworowych typu „YOMB” o dł.150mb i szer. 4m wraz z utwardzeniem wjazdów do granicy działek prywatnych.
Wykonanie przebudowy nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z płyt betonowych wielootworowych typu YOMB należy wykonać w zakresie: zebrania wierzchniej war-stwy jezdni (korytowaniu) na całej jej szerokości, profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonania warstwy odsączającej i odcinają-cej, wykonania nawierzchni z płyt wielootworowych ze żwirowaniem, plantowania po-boczy
z zagęszczeniem. Warstwa odsączająca 15cm. Warstwa odcinająca 6cm.
Wykonanie przebudowy nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z mieszanek bitumicz-no – asfaltowych o dł. 600mb i szer. 3,5m wraz z poboczami z tłucznia kamiennego o szerokości 0,5m.
Wykonanie przebudowy nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z mieszanek bitumicz-no – asfaltowych należy wykonać w zakresie: korytowania na całej szerokości jezdni, wykonania podbudowy z kruszyw o grubości warstwy po zagęszczeniu 20cm, zagęsz-czeniu tłucznia mechaniczne, wykonaniu nawierzchni z mieszanki asfaltu lanego – war-stwy wiążącej (nawierzchnia z mieszanki asfaltu lanego o grubości warstwy 4cm)
i ścieralnej (nawierzchnia z mieszanki asfaltu lanego o grubości warstwy 5cm) oraz wy-konaniu poboczy z tłucznia o grubości warstwy po zagęszczeniu równej 9cm.
Uwaga: na pewnej długości przedmiotowego odcinka drogi do przebudowy znajduje się nierówny asfalt. Przed wykonaniem nawierzchni, wyboje należy uzupełnić warstwą tłucznia o grubości do 5cm. Łączna grubość nawierzchni asfaltowej musi wynosić 9cm.
W tej samej technologii należy wykonać zjazd z działki nr 604 na działkę nr 603/5 (połą-czenie nawierzchni asfaltowej z nawierzchnia z płyt betonowych wielootworowych).
Zakres robót budowlanych zgodnie z kosztorysem nakładczym przedmiotowego zada-nia.
Przed przystąpieniem do robót budowlanych należy wyznaczyć geodezyjnie przebieg granic przedmiotowych działek ewidencyjnych celem prowadzenia ich wyłącznie w ob-rębie przedmiotowych działek stanowiących pas drogowy ww. dróg gminnych. Po wy-konaniu robót budowlanych związanych z przebudową przedmiotowej drogi należy wykonać geodezyjną inwentaryzację powykonawczą. Prace związane z geodezyjną in-wentaryzacją powykonawczą należy tak zaplanować, aby ich wykonanie nie opóźniło odbioru przedmiotowych robót budowlanych.

Część II: Przebudowa drogi gminnej NR 214003G w Jabłówku stanowiącej działki nr 69, 87, obręb Jabłówko, gm. Bobowo
Wykonanie nawierzchni z płyt betonowych wielootworowych typu „YOMB”o dł.300mb i szer. 3,5m.
Wykonanie przebudowy nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z płyt betonowych wielootworowych typu YOMB należy wykonać w zakresie: rozebrania nawierzchni z kostki kamiennej nieregularnej na odcinku ok. 20m, zebrania wierzchniej warstwy jezdni (korytowaniu) na całej jej szerokości, profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonania warstwy odsączającej i odcinającej, wykonania nawierzchni z płyt wielootworowych ze żwirowaniem, plantowania poboczy z zagęsz-czeniem. Warstwa odsączająca 15cm. Warstwa odcinająca 6cm.
Zakres robót budowlanych zgodnie z kosztorysem nakładczym przedmiotowego zada-nia. Przed przystąpieniem do robót budowlanych należy wyznaczyć geodezyjnie prze-bieg granic przedmiotowych działek ewidencyjnych celem prowadzenia ich wyłącznie w obrębie przedmiotowych działek stanowiących pas drogowy ww. dróg gminnych. Po wykonaniu robót budowlanych związanych z przebudową przedmiotowej drogi należy wykonać geodezyjną inwentaryzację powykonawczą. Prace związane z geodezyjną in-wentaryzacją powykonawczą należy tak zaplanować, aby ich wykonanie nie opóźniło odbioru przedmiotowych robót budowlanych.

3.3. Szczegółowy zakres prac został opisany za pomocą:
• Niniejszej SIWZ wraz z załącznikiem nr 1 do SIWZ
• Kosztorysu nakładczego

Uwaga. Kosztorys nakładczy należy traktować jako element pomocniczy przy obliczaniu ceny oferty. Kosztorys nakładczy nie jest podstawą do obliczenia ceny.
Obowiązującym rodzajem wynagrodzenia w przedmiotowym zamówieniu jest wynagro-dzenie ryczałtowe.


3.4. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej terenu robót. Za-leca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej terenu robót, w celu zapoznania się z warunkami wykonania zamówienia. Wizja lokalna stanowi funkcję pomocniczą przy prawidłowej wycenie przedmiotu zamówienia i umożliwia uwzględnienie przez Wykonawcę wszystkich uwarunkowań wynikających z realizacji zamówienia. Termin rozpoczęcia wizji ustala się na dzień: 29.05.2020 r. godz. 10:00, Urząd Gminy Bobo-wo ul Gdańska 12, 83-212 Bobowo. Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fa-kultatywne. Osoby, które przybędą na wizję zobowiązane są posiadać przy sobie doku-ment tożsamości. Tryb udzielania wyjaśnień dotyczących treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia został określony w Rozdziale 8 SIWZ. Podczas wizji lokalnej Zamawiający nie udziela wyjaśnień dotyczących treści SIWZ.

3.5. Wariantowe stosowanie materiałów
3.5.1. W przypadku występowania w materiałach przetargowych jednoznacznych nazw materiałów wskazujących na producenta i konkretny typ katalogowy- wszystkie takie nazwy każdorazowo należy czytać z klauzulą „lub równoważne o takich samych lub nie gorszych parametrach technicznych, jakościowych oraz estetycznych (kompozycyjnych)”. Za produkt równoważny Zamawiający uznaje taki, który ma te same cechy funkcjonalne co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt oraz taki, który charakteryzuje się taką samą dostępnością. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonej w dokumentacji przetargowej. Produkt równoważny powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt, jednocześnie umożliwiając uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Przez pojęcia cech jakościowych i technicznych produktu równoważnego należy rozumieć cechy, które opisują fizyczne właściwości przedmiotu zamówienia (np. takie parametry i jednostki jak: długość, szerokość, wysokość, kubatura, itd.) oraz wybrane cechy jakościowe , które dotyczą wartości użytkowych przedmiotu zamówienia (np. wydajność, żywotność, odporność, łatwość obsługi, bezpieczeństwo eksploatacji, komfort użytkowania, standard wykończenia, itd.).
3.5.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego
3.6. Wymagania dotyczące zatrudnienia osób wynikające z art. 29 ust. 3a Prawo zamó-wień Publicznych:
3.6.1. Stosownie do art. 29 ust. 3 a ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający wymaga zatrudnienia przy realizacji zmówienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, osób na podstawie umowy o pracę – jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 ze zm.).
3.6.2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności ogólnobudowlane w trakcie realizacji zamówienia wynikające z dokumentacji i kosztorysu ofertowego. W przypadku Podwykonawców - Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności. W przypadku prac wykonywanych zgodnie z art. 12 ustawy Prawo Budowlane tj. tych które może wykonywać osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na wyżej wymienionych warunkach.
3.6.3. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownicy wykonujący czynności w zakresie jak wyżej będą zatrudnieni na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 ze zm.).
3.6.4. Warunek ten zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pra-cowników lub oddelegowanie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy pracowników, jak również poprzez zawarcie umowy o pracę tym-czasową na podstawie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnieniu pracowników tymcza-sowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1563 ze zm.).
3.6.5. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynno-ści kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwy-konawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wska-zane w punkcie 3.6.2 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
• żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wy-mogów i dokonywania ich oceny,
• żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
• przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania pracy.
3.6.6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed rozpoczęciem robót złożył Zamawiającemu oświadczenie o sposobie zatrudnienia osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt. 3.6.2.
3.6.7. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć do wglądu poświadczoną za zgodność z orygi-nałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopie umowy/umów o pra-cę zawartych przez Wykonawcę lub podwykonawców z pracownikami wykonującymi czynności, o których mowa w pkt. 3.6.2. Kopia umowy/umów powinna zostać zanoni-mizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Wyliczenie ma charakter przy-kładowy. Umowa o pracę może zawierać również inne dane, które podlegają anonimiza-cji. Każda umowa powinna zostać przeanalizowana przez składającego pod kątem prze-pisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych; zakres anonimi-zacji umowy musi być zgodny z przepisami ww. ustawy.
Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawar-cia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfi-kowania.
3.6.8. W przypadku ustania, w okresie trwania umowy, stosunku pracy wobec któregokolwiek z pracowników realizujących zamówienie, o których mowa wyżej i zatrudnienia w jego miejsce innego pracownika, Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiają-cemu stosownego oświadczenia o zatrudnieniu nowego pracownika mającego realizo-wać przedmiot zamówienia. Obowiązek ten Wykonawca zrealizuje w terminie 5 dni od dnia dokonania zmiany pracownika
3.6.9. Za niedopełnienie wymogu zatrudnienia Pracowników wykonujących czynności o których mowa w pkt. 3.6.2. na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudniania pracowników wykonujących czynności o których mowa w pkt. 3.6.2. na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu .


ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr: 1 Nazwa: Przebudowa drogi gminnej NR 214013G w Bobowie dz. nr 604, 603/5
Przebudowa drogi gminnej NR 214013G w Bobowie dz. nr 604, 603/5 Wykonanie nawierzchni z płyt betonowych wielootworowych typu „YOMB” o dł.150mb i szer. 4m wraz z utwardzeniem wjazdów do granicy działek prywatnych. Wykonanie przebudowy nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z płyt betonowych wielootworowych typu YOMB należy wykonać w zakresie: zebrania wierzchniej war-stwy jezdni (korytowaniu) na całej jej szerokości, profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonania warstwy odsączającej i odcinają-cej, wykonania nawierzchni z płyt wielootworowych ze żwirowaniem, plantowania po-boczy z zagęszczeniem. Warstwa odsączająca 15cm. Warstwa odcinająca 6cm. Wykonanie przebudowy nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z mieszanek bitumicz-no – asfaltowych o dł. 600mb i szer. 3,5m wraz z poboczami z tłucznia kamiennego o szerokości 0,5m. Wykonanie przebudowy nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z mieszanek bitumicz-no – asfaltowych należy wykonać w zakresie: korytowania na całej szerokości jezdni, wykonania podbudowy z kruszyw o grubości warstwy po zagęszczeniu 20cm, zagęsz-czeniu tłucznia mechaniczne, wykonaniu nawierzchni z mieszanki asfaltu lanego – war-stwy wiążącej (nawierzchnia z mieszanki asfaltu lanego o grubości warstwy 4cm) i ścieralnej (nawierzchnia z mieszanki asfaltu lanego o grubości warstwy 5cm) oraz wy-konaniu poboczy z tłucznia o grubości warstwy po zagęszczeniu równej 9cm. Uwaga: na pewnej długości przedmiotowego odcinka drogi do przebudowy znajduje się nierówny asfalt. Przed wykonaniem nawierzchni, wyboje należy uzupełnić warstwą tłucznia o grubości do 5cm. Łączna grubość nawierzchni asfaltowej musi wynosić 9cm. W tej samej technologii należy wykonać zjazd z działki nr 604 na działkę nr 603/5 (połą-czenie nawierzchni asfaltowej z nawierzchnia z płyt betonowych wielootworowych). Zakres robót budowlanych zgodnie z kosztorysem nakładczym przedmiotowego zada-nia. Przed przystąpieniem do robót budowlanych należy wyznaczyć geodezyjnie przebieg granic przedmiotowych działek ewidencyjnych celem prowadzenia ich wyłącznie w ob-rębie przedmiotowych działek stanowiących pas drogowy ww. dróg gminnych. Po wy-konaniu robót budowlanych związanych z przebudową przedmiotowej drogi należy wykonać geodezyjną inwentaryzację powykonawczą. Prace związane z geodezyjną in-wentaryzacją powykonawczą należy tak zaplanować, aby ich wykonanie nie opóźniło odbioru przedmiotowych robót budowlanych. 3.3. Szczegółowy zakres prac został opisany za pomocą: • Niniejszej SIWZ wraz z załącznikiem nr 1 do SIWZ • Kosztorysu nakładczego Uwaga. Kosztorys nakładczy należy traktować jako element pomocniczy przy obliczaniu ceny oferty. Kosztorys nakładczy nie jest podstawą do obliczenia ceny. Obowiązującym rodzajem wynagrodzenia w przedmiotowym zamówieniu jest wynagro-dzenie ryczałtowe. 3.4. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej terenu robót. Za-leca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej terenu robót, w celu zapoznania się z warunkami wykonania zamówienia. Wizja lokalna stanowi funkcję pomocniczą przy prawidłowej wycenie przedmiotu zamówienia i umożliwia uwzględnienie przez Wykonawcę wszystkich uwarunkowań wynikających z realizacji zamówienia. Termin rozpoczęcia wizji ustala się na dzień: 29.05.2020 r. godz. 10:00, Urząd Gminy Bobo-wo ul Gdańska 12, 83-212 Bobowo. Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fa-kultatywne. Osoby, które przybędą na wizję zobowiązane są posiadać przy sobie doku-ment tożsamości. Tryb udzielania wyjaśnień dotyczących treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia został określony w Rozdziale 8 SIWZ. Podczas wizji lokalnej Zamawiający nie udziela wyjaśnień dotyczących treści SIWZ. 3.5. Wariantowe stosowanie materiałów 3.5.1. W przypadku występowania w materiałach przetargowych jednoznacznych nazw materiałów wskazujących na producenta i konkretny typ katalogowy- wszystkie takie nazwy każdorazowo należy czytać z klauzulą „lub równoważne o takich samych lub nie gorszych parametrach technicznych, jakościowych oraz estetycznych (kompozycyjnych)”. Za produkt równoważny Zamawiający uznaje taki, który ma te same cechy funkcjonalne co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt oraz taki, który charakteryzuje się taką samą dostępnością. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonej w dokumentacji przetargowej. Produkt równoważny powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt, jednocześnie umożliwiając uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Przez pojęcia cech jakościowych i technicznych produktu równoważnego należy rozumieć cechy, które opisują fizyczne właściwości przedmiotu zamówienia (np. takie parametry i jednostki jak: długość, szerokość, wysokość, kubatura, itd.) oraz wybrane cechy jakościowe , które dotyczą wartości użytkowych przedmiotu zamówienia (np. wydajność, żywotność, odporność, łatwość obsługi, bezpieczeństwo eksploatacji, komfort użytkowania, standard wykończenia, itd.). 3.5.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego 3.6. Wymagania dotyczące zatrudnienia osób wynikające z art. 29 ust. 3a Prawo zamó-wień Publicznych: 3.6.1. Stosownie do art. 29 ust. 3 a ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający wymaga zatrudnienia przy realizacji zmówienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, osób na podstawie umowy o pracę – jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 ze zm.). 3.6.2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności ogólnobudowlane w trakcie realizacji zamówienia wynikające z dokumentacji i kosztorysu ofertowego. W przypadku Podwykonawców - Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności. W przypadku prac wykonywanych zgodnie z art. 12 ustawy Prawo Budowlane tj. tych które może wykonywać osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na wyżej wymienionych warunkach. 3.6.3. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownicy wykonujący czynności w zakresie jak wyżej będą zatrudnieni na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 ze zm.). 3.6.4. Warunek ten zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pra-cowników lub oddelegowanie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy pracowników, jak również poprzez zawarcie umowy o pracę tym-czasową na podstawie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnieniu pracowników tymcza-sowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1563 ze zm.). 3.6.5. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynno-ści kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwy-konawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wska-zane w punkcie 3.6.2 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: • żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wy-mogów i dokonywania ich oceny, • żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, • przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania pracy. 3.6.6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed rozpoczęciem robót złożył Zamawiającemu oświadczenie o sposobie zatrudnienia osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt. 3.6.2. 3.6.7. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć do wglądu poświadczoną za zgodność z orygi-nałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopie umowy/umów o pra-cę zawartych przez Wykonawcę lub podwykonawców z pracownikami wykonującymi czynności, o których mowa w pkt. 3.6.2. Kopia umowy/umów powinna zostać zanoni-mizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Wyliczenie ma charakter przy-kładowy. Umowa o pracę może zawierać również inne dane, które podlegają anonimiza-cji. Każda umowa powinna zostać przeanalizowana przez składającego pod kątem prze-pisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych; zakres anonimi-zacji umowy musi być zgodny z przepisami ww. ustawy. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawar-cia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfi-kowania. 3.6.8. W przypadku ustania, w okresie trwania umowy, stosunku pracy wobec któregokolwiek z pracowników realizujących zamówienie, o których mowa wyżej i zatrudnienia w jego miejsce innego pracownika, Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiają-cemu stosownego oświadczenia o zatrudnieniu nowego pracownika mającego realizo-wać przedmiot zamówienia. Obowiązek ten Wykonawca zrealizuje w terminie 5 dni od dnia dokonania zmiany pracownika 3.6.9. Za niedopełnienie wymogu zatrudnienia Pracowników wykonujących czynności o których mowa w pkt. 3.6.2. na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudniania pracowników wykonujących czynności o których mowa w pkt. 3.6.2. na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu .

Część nr: 2 Nazwa: Przebudowa drogi gminnej NR 214003G w Jabłówku stanowiącej działki nr 69, 87, obręb Jabłówko, gm. Bobowo
Przebudowa drogi gminnej NR 214003G w Jabłówku stanowiącej działki nr 69, 87, obręb Jabłówko, gm. Bobowo Wykonanie nawierzchni z płyt betonowych wielootworowych typu „YOMB”o dł.300mb i szer. 3,5m. Wykonanie przebudowy nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z płyt betonowych wielootworowych typu YOMB należy wykonać w zakresie: rozebrania nawierzchni z kostki kamiennej nieregularnej na odcinku ok. 20m, zebrania wierzchniej warstwy jezdni (korytowaniu) na całej jej szerokości, profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonania warstwy odsączającej i odcinającej, wykonania nawierzchni z płyt wielootworowych ze żwirowaniem, plantowania poboczy z zagęsz-czeniem. Warstwa odsączająca 15cm. Warstwa odcinająca 6cm. Zakres robót budowlanych zgodnie z kosztorysem nakładczym przedmiotowego zada-nia. Przed przystąpieniem do robót budowlanych należy wyznaczyć geodezyjnie prze-bieg granic przedmiotowych działek ewidencyjnych celem prowadzenia ich wyłącznie w obrębie przedmiotowych działek stanowiących pas drogowy ww. dróg gminnych. Po wykonaniu robót budowlanych związanych z przebudową przedmiotowej drogi należy wykonać geodezyjną inwentaryzację powykonawczą. Prace związane z geodezyjną in-wentaryzacją powykonawczą należy tak zaplanować, aby ich wykonanie nie opóźniło odbioru przedmiotowych robót budowlanych. 3.3. Szczegółowy zakres prac został opisany za pomocą: • Niniejszej SIWZ wraz z załącznikiem nr 1 do SIWZ • Kosztorysu nakładczego Uwaga. Kosztorys nakładczy należy traktować jako element pomocniczy przy obliczaniu ceny oferty. Kosztorys nakładczy nie jest podstawą do obliczenia ceny. Obowiązującym rodzajem wynagrodzenia w przedmiotowym zamówieniu jest wynagro-dzenie ryczałtowe. 3.4. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej terenu robót. Za-leca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej terenu robót, w celu zapoznania się z warunkami wykonania zamówienia. Wizja lokalna stanowi funkcję pomocniczą przy prawidłowej wycenie przedmiotu zamówienia i umożliwia uwzględnienie przez Wykonawcę wszystkich uwarunkowań wynikających z realizacji zamówienia. Termin rozpoczęcia wizji ustala się na dzień: 29.05.2020 r. godz. 10:00, Urząd Gminy Bobo-wo ul Gdańska 12, 83-212 Bobowo. Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fa-kultatywne. Osoby, które przybędą na wizję zobowiązane są posiadać przy sobie doku-ment tożsamości. Tryb udzielania wyjaśnień dotyczących treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia został określony w Rozdziale 8 SIWZ. Podczas wizji lokalnej Zamawiający nie udziela wyjaśnień dotyczących treści SIWZ. 3.5. Wariantowe stosowanie materiałów 3.5.1. W przypadku występowania w materiałach przetargowych jednoznacznych nazw materiałów wskazujących na producenta i konkretny typ katalogowy- wszystkie takie nazwy każdorazowo należy czytać z klauzulą „lub równoważne o takich samych lub nie gorszych parametrach technicznych, jakościowych oraz estetycznych (kompozycyjnych)”. Za produkt równoważny Zamawiający uznaje taki, który ma te same cechy funkcjonalne co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt oraz taki, który charakteryzuje się taką samą dostępnością. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonej w dokumentacji przetargowej. Produkt równoważny powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt, jednocześnie umożliwiając uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Przez pojęcia cech jakościowych i technicznych produktu równoważnego należy rozumieć cechy, które opisują fizyczne właściwości przedmiotu zamówienia (np. takie parametry i jednostki jak: długość, szerokość, wysokość, kubatura, itd.) oraz wybrane cechy jakościowe , które dotyczą wartości użytkowych przedmiotu zamówienia (np. wydajność, żywotność, odporność, łatwość obsługi, bezpieczeństwo eksploatacji, komfort użytkowania, standard wykończenia, itd.). 3.5.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego 3.6. Wymagania dotyczące zatrudnienia osób wynikające z art. 29 ust. 3a Prawo zamó-wień Publicznych: 3.6.1. Stosownie do art. 29 ust. 3 a ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający wymaga zatrudnienia przy realizacji zmówienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, osób na podstawie umowy o pracę – jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 ze zm.). 3.6.2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności ogólnobudowlane w trakcie realizacji zamówienia wynikające z dokumentacji i kosztorysu ofertowego. W przypadku Podwykonawców - Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności. W przypadku prac wykonywanych zgodnie z art. 12 ustawy Prawo Budowlane tj. tych które może wykonywać osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na wyżej wymienionych warunkach. 3.6.3. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownicy wykonujący czynności w zakresie jak wyżej będą zatrudnieni na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 ze zm.). 3.6.4. Warunek ten zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pra-cowników lub oddelegowanie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy pracowników, jak również poprzez zawarcie umowy o pracę tym-czasową na podstawie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnieniu pracowników tymcza-sowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1563 ze zm.). 3.6.5. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynno-ści kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwy-konawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wska-zane w punkcie 3.6.2 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: • żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wy-mogów i dokonywania ich oceny, • żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, • przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania pracy. 3.6.6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed rozpoczęciem robót złożył Zamawiającemu oświadczenie o sposobie zatrudnienia osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt. 3.6.2. 3.6.7. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć do wglądu poświadczoną za zgodność z orygi-nałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopie umowy/umów o pra-cę zawartych przez Wykonawcę lub podwykonawców z pracownikami wykonującymi czynności, o których mowa w pkt. 3.6.2. Kopia umowy/umów powinna zostać zanoni-mizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Wyliczenie ma charakter przy-kładowy. Umowa o pracę może zawierać również inne dane, które podlegają anonimiza-cji. Każda umowa powinna zostać przeanalizowana przez składającego pod kątem prze-pisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych; zakres anonimi-zacji umowy musi być zgodny z przepisami ww. ustawy. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawar-cia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfi-kowania. 3.6.8. W przypadku ustania, w okresie trwania umowy, stosunku pracy wobec któregokolwiek z pracowników realizujących zamówienie, o których mowa wyżej i zatrudnienia w jego miejsce innego pracownika, Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiają-cemu stosownego oświadczenia o zatrudnieniu nowego pracownika mającego realizo-wać przedmiot zamówienia. Obowiązek ten Wykonawca zrealizuje w terminie 5 dni od dnia dokonania zmiany pracownika 3.6.9. Za niedopełnienie wymogu zatrudnienia Pracowników wykonujących czynności o których mowa w pkt. 3.6.2. na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudniania pracowników wykonujących czynności o których mowa w pkt. 3.6.2. na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu .
branża Drogownictwo
podbranża drogi, ulice, autostrady, obwodnice
kody CPV 45200000, 45230000, 45233000, 45233100, 45233120, 45233123
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Pomorskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Pomorskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: drogi, ulice, autostrady, obwodnice

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10473886 2024-05-08
godz. 12:00
Świętokrzyskie Budowa drogi gminnej ul. Laskowa, gmina Zagnańsk 1. Opis przedmiotu zamówienia.1.1. Szczegółowy zakres robót do wykonania określony jest w Dokumentacji technicznej, Specyfikacji Techn...
10462904 2024-05-09
godz. 08:45
Warmińsko-Mazurskie NAPRAWA NAWIERZCHNI JEZDNI DRÓG POWIATOWYCH NA TERENIE MIASTA BRANIEWA 1. Przedmiotem zamówienia jest: Naprawa nawierzchni jezdni dróg powiatowych na terenie m. Braniewa:1) Droga powiato...
10483391 2024-05-09
godz. 09:00
Kujawsko-Pomorskie Remont dróg powiatowych Część 1, 2 i 3 Część 1: Część nr 1 – Remont drogi powiatowej nr 1952C Kowalewo-Kcynia Część 2: Część nr 2 – Remont drogi powiatowej nr 1930C ...
10483396 2024-05-09
godz. 10:00
Lubelskie Modernizacja (przebudowa) drogi gminnej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Stare Zadybie , Gmina Kłoczew 1 Przedmiotem niniejszego opracowania jest modernizacja drogi dojazdowe...
10399047 2024-05-09
godz. 10:00
Łódzkie Przebudowa drogi powiatowej nr 3715E na odcinku Prusinowice - Borki Prusinowskie – etap I Część 1: Część I pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3715E od Szkoły Podstawowej im. Jan...
10450777 2024-05-09
godz. 10:00
Śląskie a) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu osób przystępujących do egzaminów państwowych na p...
10473848 2024-05-09
godz. 11:00
Śląskie Przebudowa (modernizacja) drogi ul. Sportowa Zakres prac: rozebranie nawierzchni z kostki kamiennej na podsypce cementowo-piaskowej z odzyskiem do ponownego wbudowania z od wozem kostki na ...
10450390 2024-05-09
godz. 11:00
Dolnośląskie Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi w ul. Braci Hofmannów na odcinku od ul. Tunelowej do drogi 3KD-L oraz w sięgaczu ul. Braci Hofmannów, w podziale na zadania:Zadanie 1: przebu...
10481613 2024-05-10
godz. 09:00
Mazowieckie Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę ulic w Przasnyszu (ulice: Nowowarszawska, Jana Kilińskiego) w formule "projektuj i buduj" Przedmiotem zamówienia jest wykonanie...
10406859 2024-05-10
godz. 10:00
Śląskie Budowa mostu w ciągu ulicy Drozdka w drodze powiatowej 2352 S nad rzeką Mała Panew w Kaletach w formule projektuj i buduj” 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa most...