Przetarg 7499736 - „Przebudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w...

   
Analizuj Zamówienie 7499736 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-05-25
przedmiot ogłoszenia
„Przebudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Parszowie w zakresie sanitariatów”.
Numer referencyjny: BGK.271.2.2020

1.
ROBOTY BUDOWLANE.
1.1. Zakres zamówienia.
Przebudowa obejmuje sanitariaty budynku Publicznej Szkoły Podstawowej zlokalizowanego w miejscowości Parszów, 27-215 Wąchock, przy ul. Szkolnej 28.
Na parterze budynku projektuje się łazienki przeznaczone dla części przedszkolnej oraz dla części szkolnej. Sanitariaty dla przedszkola złożone są z dwóch pomieszczeń. Jeden ustęp dostępny jest dla osób niepełnosprawnych (maksymalnie dla 15 osób) z dostępem do brodzika. Drugi ustęp wyposażony jest w 3 umywalki oraz 3 miski ustępowe dla maksymalnie 45 dzieci. Ustępy szkolne podzielone są dla dziewcząt (10 osób w tym osoby niepełnosprawne) oraz 20 chłopców. Pierwsze oraz drugie piętro jest zaprojektowane jako kondygnacja powtarzalna (taki sam układ funkcjonalny) dla 30 chłopców oraz 30 dziewczynek, a także nauczycieli (ustęp damsko-męski, do 10 osób) – łącznie dla 120 uczniów.
W pomieszczeniach porządkowych zlokalizowano szafkę na środki czystości pod umywalką. Łazienki dostosowane do osób niepełnosprawnych należy wyposażyć w sprzęty i urządzenia przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne: poręcze, miski ustępowe, umywalki, lustro, krzesełko pod natryskiem. Kabina bez brodzika, zaprojektowana jako wpust podłogowy w posadzce.
Powierzchnia pomieszczeń podlegających przebudowie:
• PARTER - Razem powierzchnia [m2] : 41,27
• I PIĘTRO - Razem powierzchnia [m2] : 32,61
• II PIĘTRO - Razem powierzchnia [m2] : 32,51
1.2. Roboty rozbiórkowe.
W związku z projektowaną przebudową przewiduje się następujące roboty rozbiórkowe:
• wyjęcie stolarki okiennej oraz drzwiowej ze ścian budynku,
• rozebranie ścian działowych, okładzin,
• rozebranie warstw posadzkowych,
• wykonanie otworów w istniejących ścianach działowych.
1.3. Opis nowych konstrukcji.
• Ściany wewnętrzne murowane z bloczków gazobetonowych gr.12cm.
• Stolarka okienna PCV, drzwiowa drewniana według wykazu stolarki.
• Posadzki, okładziny - według oznaczeń na rysunkach architektonicznych.
• Tynki wewnętrzne cem.- wap., zewnętrzne cienkowarstwowe
2. ROBOTY INSTALACYJNE
Zaprojektowano następujące instalacje wewnętrzne:
• Instalacja wody zimnej i ciepłej,
• Instalacja kanalizacyjna,
• Instalacja centralnego ogrzewania,
• Wentylacja.
2.1 Roboty rozbiórkowe.
Istniejące grzejniki oraz sanitariaty wraz z instalacjami podlegają demontażowi z uwagi na zły stan techniczny. W związku z powyższym nowa instalacja wod.-kan., c.o. i wentylacja będzie wykonana w nawiązaniu do istniejących w budynku.
2.2. Instalacja wodociągowa.
W przebudowywanej części budynku zaprojektowano nową instalację wewnętrzną rozprowadzającą wodę zimną i ciepłą z rur wielowarstwowych polietylenowych PEX/AL/PEX systemu KISAN o wytrzymałości Pmax = 0.6 Mpa przy Tmax = 95ºC i Pmax =1,0 Mpa przy Tmax = 60ºC. Ciepła woda użytkowa uzyskiwana będzie z dwóch podgrzewaczy elektrycznych pojemnościowych o poj. 80 i 30 l (wiszących) oraz siedmiu podgrzewaczy o poj. 10 l (podumywalkowych). Na instalacji wody ciepłej zamontować termostatyczne zawory mieszające z ograniczeniem maksymalnej temperatury do 43°C, a w instalacjach prysznicowych do 38°C, zapobiegające poparzeniu. Przy wszystkich umywalkach przewidzieć należy lustro, dozownik z mydłem w płynie, pojemnik z ręcznikami jednorazowego użytku oraz pojemniki na zużyte ręczniki. Wskazane jest, aby urządzenia sanitarne dostosować do wzrostu dzieci lub zamontować podest pamiętając, aby zapewnić bezpieczeństwo (stabilny, nie śliski, łatwo zmywalny).
2.3. Instalacja kanalizacji sanitarnej.
Piony i odpływy z projektowanych przyborów projektuje się z rur i kształtek kanalizacyjnych PVC łączonych na kielichy z uszczelkami typu wargowego. Piony kanalizacyjne oznaczone jako ,,K'' wyprowadzić min. 0,5 m ponad dach zakończając rurą wywiewną dachową. Powyższe piony pełnią również rolę odpowietrzenia kanalizacji. Na pionach należy zamontować rewizję (czyszczak). Piony można również zabudować płytami g-k ze względów estetycznych lub prowadzić w bruzdach ścian. Piony oznaczone jako ,,ZN'' zakończyć zaworem napowietrzającym.
2.4. Instalacja centralnego ogrzewania.
Zaprojektowano rozprowadzenie przewodów c.o. z rur stalowych łączonych za pomocą spawania. Połączenia armatury za pomocą połączeń gwintowanych uszczelnianych taśmą teflonową. Jako powierzchnie grzewcze zaprojektowano grzejniki płytowe PURMO Hygiene z profilowanymi płytami grzejnymi nie posiadającymi elementów konwekcyjnych. Brak osłon bocznych i osłony górnej umożliwia zachowanie podwyższonych wymagań higienicznych. Każdy grzejnik należy wyposażyć w zawory z głowicą termostatyczną oraz zawory odcinające powrotne. Grzejniki wyposażyć dodatkowo w indywidualne odpowietrzniki. Dla pomieszczeń przyjęto temperaturę wody grzewczej 75/65°C. Z uwagi na charakter obiektu grzejniki montować za nowymi obudowami.
2.5. Wentylacja.
Wentylatory mechaniczne montowane będą bezpośrednio na kanałach wentylacyjnych wyprowadzonych ponad dach (pomieszczenia nr 1.2, 1.4, 1.5, 2.4, 2.6, 3.4, 3.6 - wentylatory mechaniczne typ EDM 200 CHZ o wydajności Vmax=180m3/h; pomieszczenia nr 1.3, 1.6, 2.2, 2.7, 3.2, 3.7 - wentylatory mechaniczne typ EDM 80 NTZ o wydajności Vmax=80m3/h). Nawiew powietrza zapewniony będzie przez nawiewniki okienne, kratki wentylacyjne w drzwiach i infiltrację. W pomieszczeniach przedsionków do WC wentylacja pośrednia.
3. INSTALACJE ELEKTRYCZNE.
Zakres zamówienia obejmuje:
• instalację zasilania projektowanych rozdzielnic dla pom. sanitarnych,
• instalację rozdziału i dystrybucji energii,
• instalację zasilania gniazd wtyczkowych,
• instalację zasilania podgrzewaczy wody i wentylacji
• instalację ochrony od porażeń,
• instalację ochrony przeciwprzepięciowej,
• pomiary
3.1 Roboty rozbiórkowe.
Oprawy oświetleniowe, gniazda oraz osprzęt wraz z puszkami instalacyjnymi należy zdemontować, okablowanie należy unieczynnić poprzez odpięcie od źródła zasilania, zaizolowanie końcówek przewodów i ukrycie w tynku. Zdemontowane oprawy i osprzęt przekazać do utylizacji.
3.2. Zasilanie tablic rozdzielczych dla pom. sanitarnych.
W celu zasilania nowoprojektowanych obwodów elektrycznych w pom. sanitarnych przewidziano montaż tablic rozdzielczych TS… na kondygnacji parteru, I piętra i II piętra. Projektowane tablice elektryczne zostaną zasilone z istniejących tablic piętrowych. Nowoprojektowane instalacje muszą być wykonane w układzie TN-S. W tym celu do projektowanych szyn PE w tablicach TS… należy doprowadzić żyłę ochronną LgYżo 10mm2, wyprowadzoną z najbliższego uziomu budynku – projekt zakłada doprowadzenie żyły ochronnej do projektowanych tablic z szyny PE rozdzielnicy głównej RG na parterze. Przewód ochronny układać w istniejącej listwie instalacyjnej na poziomie parteru wzdłuż korytarza a następnie projektowanymi pionami z listwy instalacyjnej PCV 40x25. Punkt rozdziału PEN na PE i N będzie wykonany w tablicach TS…
3.3. Rozdział energii dla pom. sanitarnych.
Instalacje wewnętrzne obwodów oświetlenia, wentylacji, gniazd ogólnego przeznaczenia, gniazd dla podgrzewaczy wody w pom. sanitarnych zostaną zasilone z projektowanych rozdzielnic TS... Rozdzielnice TS zostaną wykonane jako PCV natynkowe, w II klasie ochronności, przystosowane do zabudowy aparatury modułowej o wytrzymałości udarowej 6kA, wyposażone w szyny N i PE. Wyposażenie rozdzielnic wg schematów.
3.4. Okablowanie wewnętrzne.
Wszystkie linie zasilające do odbiorników zaprojektowano w układzie TN-S przewodami 3-żyłowymi typu YDYżo o napięciu izolacji 450/750V.
W zakresie projektowanych instalacji jest zasilanie:
• opraw oświetleniowych,
• gniazd ogólnego przeznaczenia,
• gniazd dla podgrzewaczy wody,
• urządzeń wentylacyjnych.
Przekroje przewodów dobrano wg normy IEC 60364-5-523. Przewody instalacji elektrycznych należy układać podtynkowo w przygotowanych bruzdach.
3.5. Instalacja oświetlenia.
Oświetlenie ogólne zostało zaprojektowane zgodnie z wymaganiami Polskich Norm w zakresie oświetlenia wnętrz światłem elektrycznym w tym PN-EN 12464-1, z uwzględnieniem wymagań funkcjonalnych i użytkowych obiektu. Projekt przewiduje montaż opraw sufitowych do wbudowania typu downlight oraz naściennych opraw typu plafoniera o stopniu szczelności min.IP44. Oprawy należy zasilić przewodami typu YDYp(żo) o napięciu izolacji 450/750V w klasie Eca. Obwody będą wyprowadzone bezpośrednio z zacisków przyłączeniowych rozdzielnic TS…
Dla zapewnienia ekonomicznych warunków użytkowania obiektu przewidziano oświetlenie z zastosowaniem energooszczędnych opraw ze źródłami LED.
3.6. Instalacja siły i gniazd wtyczkowych.
Projekt przewiduje montaż:
• gniazd wtyczkowych 16A/230V, p/t, 1L+N+PE, ogólnego przeznaczenia,
• gniazd wtyczkowych 16A/230V, p/t, 1L+N+PE, dla indywidualnych odbiorników,
• wypustów 1-fazowych, zasilających wentylatory.
Gniazda należy zasilić przewodami typu YDYp(żo) o napięciu izolacji 450/750V w klasie Eca. Przewody zasilające wyprowadzić bezpośrednio z zacisków rozdzielnicy i układać podtynkowo w przygotowanych bruzdach. Łączenie przewodów dla gniazd na tym samym obwodzie wykonać w puszkach osprzętowych głębokich. Zaleca się aby przewody prowadzone pod okładzinami z glazury układać w peszlach. Stosować osprzęt o stopniu szczelności min. IP44.
3.7. Ochrona przeciwporażeniowa.
Ochronę podstawową przed dotykiem bezpośrednim stanowić będą osłony izolacyjne urządzeń oraz izolacja kabli i przewodów. Ochrona dodatkowa zostanie zrealizowana poprzez wyłączniki nadmiarowo – prądowe do samoczynnego wyłączenia zasilania w układzie sieciowym TN-S. Ochronę uzupełniającą będą realizowały wyłączniki różnicowo – prądowe o prądzie różnicowym 30mA, przewidziane w obwodach odbiorczych.
4. Uwagi pozostałe.
Wyposażenie oraz kolorystykę sanitariatów dobrać na podstawie przykładowo załączonego „Poradnika Inwestora” Deski sedesowe wolnoopadające w kolorach pastelowych /dla najmłodszych siedziska typu np. ŻÓŁWIK/; zawiasy metalowe. Kolorystyka wszelkich wykończeń /płytki, malatura/ pastelowa.
UWAGA
Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540091486-N-2020 z dnia: 2020-05-28
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: IV.6.2
W ogłoszeniu jest:
IV.2 Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Data: 2021-06-09, godzina 10:00.
W ogłoszeniu powinno być:
IV.2 Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Data: 2020-06-09, godzina 10:00.
branża Budowlana - remonty, wykończenia
podbranża przebudowa, adaptacja, modernizacja pomieszczeń
kody CPV 45111100, 45111220, 45210000, 45310000, 45331100, 45331210, 45332200, 45400000, 45420000, 45421152
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji świętokrzyskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora świętokrzyskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: przebudowa, adaptacja, modernizacja pomieszczeń

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10393168 2024-04-17
godz. 08:00
Mazowieckie W + P - wykonanie robót + wykonanie dokumentacji; Oddział Toruń; Modernizacja pomieszczeń RD w Radziejowie ul. Brzeska 19; Radziejów gmina miejska; Szanowni Państwo, Zapraszamy do udz...
10386018 2024-04-19
godz. 09:00
Łódzkie Modernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Drużbice. 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji budynków...
10401921 2024-04-22
godz. 09:00
Małopolskie Przebudowa pomieszczeń biurowych Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przy ul. Walerego Sławka 10 w formule zaprojektuj i wykonaj - etap II część 1. 1. Przedmiotem zamówienia ...
10442078 2024-04-30
godz. 10:00
Podkarpackie 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wilczej Woli”. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających...
10442047 2024-04-30
godz. 12:00
Lubelskie 1. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku szkoły podstawowej (po dawnym gimnazjum) i zagospodarowanie terenu wokół obiektów oświatowych w Gminie Stary Zamość. 2. Zakre...
10449659 2024-05-06
godz. 12:00
Kujawsko-Pomorskie Przebudowa 5 wejść do budynku przy ulicy Łokietka 37 w Inowrocławiu.
10464237 2024-05-07
godz. 10:00
Podkarpackie . Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Kopciach”. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na m...
10468077 2024-05-08
godz. 09:00
Pomorskie Przebudowa podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami wraz z wymianą okładzin schodów wejściowych w Inspektoracie ZUS Malbork Przedmiotem zamówienia jest przebudowa podjazdu dla osó...
10432342 2024-05-13
godz. 15:00
Zachodniopomorskie Wydzielenie pomieszczenia sanitarnego w obrębie lokalu (pustostan) nr 4a przy ul. Wyszyńskiego 58 w Szczecinku.
10068373 2024-05-31
godz. 15:00
Świętokrzyskie Wykonanie następujących robót budowlanych: zadanie 1 na działce nr ewid. 372 w miejscowości Pawłowice 43 a, gm. Michałów, -zamurować otwory okienne w ścianie zachodniej budynku mie...