Przetarg 7800338 - „Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad inwestycją...

   
Analizuj Zamówienie 7800338 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-11-06
przedmiot ogłoszenia
„Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad inwestycją pn. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Krajeńskich”
Numer referencyjny: IR.271.24.2020

Opis przedmiotu zamówienia

1. Uwagi ogólne

Przedmiotem Umowy jest pełnienie roli Inżyniera Kontraktu dla zadania: " Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Krajeńskich ".
Celem Umowy z Inżynierem Kontraktu jest zapewnienie świadczenia na rzecz Zamawiającego usług związanych z Umową z Wykonawcą Zadania w czasie trwania Umowy, zgodnie z zakresem i terminami podanymi w Umowie oraz niniejszym opracowaniu, zawierającym Szczegółowy Zakres Usług Inżyniera.
Usługi Inżyniera powinny zapewnić prawidłowe wykonawstwo wszystkich Robót objętych Umową z Wykonawcą Zadania oraz uzyskanie zaplanowanych efektów użytkowych i finansowych przy zachowaniu maksymalnej ochrony środowiska. W trakcie budowy Inżynier Kontraktu powinien zagwarantować efektywną kontrolę wykonania Robót zgodnie z przedmiotem zamówienia oraz harmonogramami realizacji, jak również zapewnić dyscyplinę wydatkowania środków finansowych oraz właściwą jakość Robót.

2. Przedmiot zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu związanej z zarządzaniem, kontrolą i nadzorem nad realizacją umowy o roboty budowlane, zwanej w dalszej treści również „Zadaniem głównym”, której przedmiotem jest wykonanie przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Strzelcach Krajeńskich, zgodnie z posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową oraz decyzją Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego Nr 378/2017 z dnia 4 grudnia 2017 roku zatwierdzającą projekt budowlany i wydającą pozwolenie na budowę oraz decyzją Nr 24/2020 z dnia 23 września 2020 r. przenoszącą wyżej wymienioną decyzję wydaną dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. na rzecz Gminy Strzelce Krajeńskie.

2. Zadaniem Wykonawcy niniejszej usługi będzie również nadzór nad rozruchem nowych urządzeń i procesów technologicznych na oczyszczalni ścieków, właściwe ich powiązanie z istniejącą technologią oczyszczania ścieków, a także ocena posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji i specyfikacji do przeprowadzenia procedury wyłonienia wykonawcy na Zadanie główne, z wymogiem zgłoszenia Zamawiającemu konieczności korekty w przypadku wykrytych niespójności. Szczegółowy zakres zadań określono w punkcie 7 niniejszego dokumentu.

3. Przedmiot inwestycji.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Krajeńskich zlokalizowanej na działkach nr 420/7, 851, 852, 853, 854, 855, 856, 857 obręb nr 0017 Strzelce Krajeńskie (Miasto), jednostka ewidencyjna Strzelce Krajeńskie – Miasto.
Projekt budowlany, w którego posiadaniu jest Zamawiający, zawiera projekt zagospodarowania terenu inwestycji wraz z warunkami posadowienia obiektów oraz rozwiązaniami technicznymi obejmującymi:
• obiekty oczyszczalni ścieków wraz z rurociągami międzyobiektowymi i infrastrukturą towarzyszącą.
W zakresie projektu budowlanego wchodzą następujące branże:
• projekt zagospodarowania terenu
• projekt technologiczny
• projekt konstrukcyjny
• projekt elektryczny

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości Qśrd = 2200 m3/d, Qmaxd = 3000 m3/d (RLM 18333) w Strzelcach Krajeńskich do przepustowości Qśrd = 2500 m3/d, Qmaxd = 4000 m3/d (RLM 20833)
Planowana inwestycja pozwoli dostosować istniejącą oczyszczalnię do przyjęcia większej ilości ścieków komunalnych w zakresie swoich pierwotnych możliwości eksploatacyjnych.

Obiekty na terenie oczyszczalni zostaną poddane przebudowie i rozbudowie. Budowany obiekt oczyszczalni będzie zasilany z istniejącej stacji transformatorowej.
Teren istniejącej oczyszczalni jest oświetlony i ogrodzony. Komunikacja odbywa się po terenie utwardzonym.
Odbiornikiem ścieków oczyszczonych jest i będzie rzeka Młynówka w km 5+800 na rzędnej 62,62 m n.p.m. nr działki 8/3 obręb nr 0019 Sławno jednostka ewidencyjna Strzelce Krajeńskie – obszar wiejski. Zarówno rurociąg odpływowy, jak i wylot ścieków oczyszczonych pozostaje bez zmian.
Na wprowadzenie ścieków oczyszczonych do rzeki Młynówki w km 5+800 Inwestor posiada obowiązującą decyzję pozwolenia wodnoprawnego znak: GP.US.6223-3/9/10 z dnia 3 stycznia 2011r.

Zastosowana technologia:
Oczyszczalnia ścieków mechaniczno-biologiczna pracująca wg metody niskoobciążonego osadu czynnego z symultaniczną denitryfikacją oraz biologiczną defosfatacją wspomaganą dozowaniem koagulantu PIX. Do oczyszczalni dopływają ścieki miejskie z niewielkim udziałem ścieków z małych zakładów zajmujących się głównie obróbką metali. Ścieki są także dowożone taborem asenizacyjnym. Na terenie miasta nie przewiduje się lokalizacji zakładów o zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę.

W części mechanicznej znajdują się:
1) budynek krat z kratą mechaniczną schodkową, gęstą (prześwit 6 mm) z automatycznym odprowadzaniem skratek i prasa skratek (odwadnianie do ok. 40%). W budynku zainstalowana jest także krata awaryjna płaska o prześwicie 20 mm, czyszczona ręcznie. Skratki przekazywane są firmie zewnętrznej posiadającej odpowiednie zezwolenia; rocznie w oczyszczalni powstaje ok. 37 ton skratek.
2) na kanale dopływowym ścieków do kraty mechanicznej wykonany został przelew burzowy do istniejącego rurociągu odpływowego Ø800 mm i dalej do rzeki Młynówki, który odprowadza ścieki przy dopływie większym od 2600 m3/h.
3) stacja zlewna ścieków dowożonych taborem asenizacyjnym (w budynku krat), jest to automatyczna stacja zlewna FEKO firmy Pol-Eko Aparatura Sp. J. wyposażona w szybkozłącze, oraz czytnik kart magnetycznych, zasuwę odcinającą z napędem pneumatycznym, pH-metr, rejestrator z drukarką potwierdzeń zrzutów.
4) trzykomorowy piaskownik napowietrzany z separacją tłuszczów i separatorem piasku. Piaskownik wykonano w konstrukcji żelbetowej. Piasek jest gromadzony w kontenerze, a odcieki z separatora zawracane są do kanału wlotowego w budynku krat, piasek jest przekazywany firmie zewnętrznej posiadającej odpowiednie zezwolenia. W piaskowniku zatrzymywane jest 95% zawiesin mineralnych o średnicy > 0,15 mm. Rocznie w oczyszczalni powstaje ok. 55 ton piasku. Tłuszcze gromadzące się na powierzchni ścieków w piaskowniku zgarniane są ręcznie do wydzielonej w piaskowniku komory tłuszczowej, z której okresowo są usuwane i zawracane do głównego ciągu technologicznego przed kratę mechaniczną. Ilość wydzielanych tłuszczów jest znikoma.
5) pompownia główna ścieków surowych, ścieki po piaskowniku przepływają do niej grawitacyjnie, a następnie są przepompowywane do reaktorów biologicznych,
6) zbiornik retencyjny ścieków burzowych, zbiera ścieki przy przepływie powyżej 600 m3/h, które w okresie niskich przepływów wprowadzane są do kanału dopływowego piaskownika. Przelew do zbiornika jest usytuowany w przepompowni. Gdy zbiornik retencyjny zostanie napełniony, a zwiększony dopływ ścieków trwa nadal, nadmiar ścieków ze zbiornika jest kierowany do trzech połączonych ze sobą szeregowo stawów ziemnych, a z nich do rzeki Młynówki. Zbiornik wykonany został w konstrukcji żelbetowej, monolitycznej jako typowy osadnik radialny wg systemu Uniklar-77. Ma pojemność 800 m3, jest zagłębiony. Zbiornik wyposażony jest w zgarniacz osadu oraz zatapialną pompę do usuwania ścieków. Ma średnicę 18 m.



W części biologicznej:
1) blok biologiczny z komorą beztlenową, anoksyczną i tlenową. Ścieki trafiają najpierw do komory beztlenowej, do której recyrkulowany jest osad czynny z osadnika wtórnego. Z komory tej ścieki przepływają do zbiornika obiegowego, w którym przebiegają procesy oczyszczania tlenowo-niedotlenionego (nitryfikacja, denitryfikacja oraz tlenowy etap procesu defosfatacji z usuwaniem związków organicznych). Ścieki są najpierw napowietrzane (przy pomocy 3 aeratorów powierzchniowych), a następnie przepływają do strefy denitryfikacji (denitryfikacja wtórna). Mieszanina ścieków oczyszczonych i osadu czynnego przepływa następnie do osadnika wtórnego (czterokomorowego) o objętości 930 m3, w którym następuje oddzielenie od ścieków oczyszczonych zawiesiny osadu czynnego. Ścieki oczyszczone odpływają poprzez przepływomierz do rzeki Młynówki, a oddzielony osad czynny wprowadzany jest jako recyrkulat do strefy napowietrzania. Część osadu opuszczającego osadnik wtórny zawracana jest do komory beztlenowej, a część jako tzw. osad nadmierny do stacji mechanicznego odwadniania.
2) objętość strefy beztlenowej wynosi 480 m3, łączna komory tlenowej i anoksycznej 4300 m3, w tym: strefa nitryfikacji: 3000 – 3500 m3, strefa denitryfikacji (anoksyczna): 800 – 1300 m3. Całkowita objętość komory osadu czynnego: 4780 m3. Na przedłużeniu komory osadu czynnego znajduje się osadnik wtórny który wraz z komorą tlenową stanowi zbiornik żelbetowy o wymiarach w planie 79,60 x 25,30 m.
3) całkowita objętość osadnika wtórnego wynosi 930 m3 (powierzchnia w planie 475 m2, głębokość czynna 2,9 m).
4) stacja dozowania koagulantu PIX 113.

W części osadowej:
a. stacja mechanicznego zagęszczania i odwadniania osadów (prasy taśmowe), osad jest odwadniany do ok. 16% s.m. Wydajność stacji wynosi 15-25 m3/h osadu. Ilość powstającego osadu ok. 1610 t/rok.
b. stacja higienizacji wapnem komunalnych osadów ściekowych. W skład stacji wapnowania wchodzą następujące elementy: zbiornik na wapno, filtr tkaninowy, instalacja sprężonego powietrza, podajnik śrubowy wapna.
c. poletka osadowe (zlokalizowane ok. 300 m od oczyszczalni). Osady z poletek są wywożone do zagospodarowania rolniczego.
Przebudowa poletek osadowych w odrębnym opracowaniu – decyzja pozwolenia na budowę nr 82/2016 z dnia 07.04.2016 r.

Zgodnie z zapisami dokumentacji budowlanej oraz przeprowadzoną wizją stan konstrukcyjny obiektów oczyszczalni można określić jako dobry. Jednak niektóre z nich tj. osadnik wtórny i piaskownik wymagają przebudowy, a zbiornik retencyjny i części naziemne komór biologicznych wymagają renowacji i zabezpieczenia przed korozją.
W zakresie istniejących instalacji i urządzeń istnieje konieczność przeprowadzenia daleko idących prac modernizacyjnych wraz z układem AKPiA w związku z koniecznością przeniesienia całego układu zasilania i sterowania poza obszar agresywnej atmosfery.

Docelowa oczyszczalnia ścieków, do której kierowane będą ścieki z systemu kanalizacji oraz ścieki dowożone składać się będzie z:

• Elementów istniejącej oczyszczalni
• Nowoprojektowanych urządzeń do mechanicznego oczyszczania ścieków
• Nowoprojektowanych urządzeń do biologicznego oczyszczania ścieków
• Urządzeń obróbki osadów


W UKŁADZIE OCZYSZCZANIA MECHANICZNEGO NIE PLANUJE SIĘ ZASADNICZYCH ZMIAN TECHNOLOGICZNYCH.

PLANOWANE PRACE W OBIEKTACH OCZYSZCZALNI:
• Wymiana istniejącej kraty schodkowej na kratę schodkową dopasowaną do pełnej szerokości kanału 1500 mm oraz przebudowa komory tak, aby ustawić równolegle dodatkową kratę o szerokości 1000 mm. Istniejący przelew burzowy zostanie przebudowany zgodnie z załączonym rysunkiem budynku krat. Taki układ pozwoli zwiększyć przepustowość hydrauliczną komory krat. Zastosowanie drugiego urządzenia pozwoli na przemienną pracę. Efektywność zatrzymywania kratek zostanie poprawiona. Po separacji skratki zostaną sprasowane i częściowo odwodnione a następnie skierowane do kontenera. Cały proces będzie sterowany automatycznie.
• Wymiana czujników pomiarowych w stacji zlewczej.
• Planuje się wykonanie następujących prac w piaskowniku:
wymianę krat wema na nowe wykonane ze stali nierdzewnej ANSI 304
wymianę rur pulpy piaskowej doprowadzających piasek do separatora piasku umieszczonego w budynku krat, na całej długości, na rury wykonane ze stali nierdzewnej ANSI 316
wymianę koryta zgarniacza tłuszczu na nowe z zbiornikiem tłuszczu, w zbiorniku tłuszczu umieszczone zostanie pojemnik który będzie wyciągany za pomocą i przyłączem do wozu asenizacyjnego
wymianę przełożenia napędu przenośnika spiralnego bez wałowego piasku
Tłuszcze będą zgarniane do nowo projektowanego zbiornika tłuszczu. Zbiornik tłuszczu ze zgromadzonym tłuszczem będzie okresowo wyciągany przez pracowników obsługi oczyszczalni. Po wyciagnięciu zbiornika tłuszcze będą magazynowane w zbiorniku podstawionym przez firmę utylizująca tłuszcze.
• W ramach modernizacji pompowni ścieków surowych zostaną wykonane następujące prace:
wymiana przepływomierza ścieków surowych DN200
zastosowanie falowników przy pompach ścieków surowych
zamontowanie zasuwy na rurociągu doprowadzającym ścieki do zbiornika retencyjnego
w przypadku zastosowania zamienników obecnie stosowanych pomp ścieków należy przewidzieć konieczność przebudowy rurociągu tłocznego w części przyłączenia do pomp
wymianę czujnika poziomu, i dwóch czujników poziomów awaryjnych
• W zbiorniku retencyjnym ścieków burzowych zakłada się następujące prace modernizacyjne:
- wymianę przepływomierza ścieków burzowych DN 200 na nowy przepływomierz elektromagnetyczny DN 200
- malowanie barierek i ścianki bocznej zgarniacza radialnego osadu zgodnie z kolorystyką przyjętą na oczyszczalni
- wymianę krat wema na pomoście zgarniacza radialnego osadu na kraty wema ze stali nierdzewnej ANSI 304
- w przypadku zastosowania zamienników obecnie stosowanych pomp ścieków należy przewidzieć konieczność przebudowy rurociągu tłocznego w części przyłączenia do pomp
• W bloku biologicznym pozostawiono istniejący układ technologiczny.
Planuje się wykonanie następujących prac:
- przebudowanie istniejących czterech komór osadnika wtórnego. Zostaną przebudowane trzy komory osadnika wtórnego na komory tlenowej stabilizacji osadu. Pozostała czwarta komora zostanie wykorzystana jako koryto recyrkulacji
- wykonanie nowego przelewu odpływowego ścieków na nowo projektowany osadnik wtórny
- malowanie barierek wokół bloku biologicznego i wewnątrz nadbudowy nad osadnikiem wtórnym zgodnie z kolorystyką przyjętą na oczyszczalni
- wymianę krat wema na pomoście wewnątrz nadbudowy nad osadnikiem wtórnym na kraty wema ze stali nierdzewnej ANSI 304
- wymianę czujników pomiarowych O2 , pH, temperatury, mętności i zawiesin
- wymiana mieszadeł
- wymiana systemu napowietrzania
• Nowoprojektowany osadnik wtórny - zaprojektowano jako zbiornik walcowy o średnicy wewnętrznej 16 m i głębokości obliczeniowej 6,5 m. Zlokalizowany w pobliżu istniejącego zbiornika retencyjnego. Osadnik zostanie wykonany w konstrukcji żelbetowej.
• Osad z komór KTS po stabilizacji będzie pompowany na wirówkę nowo projektowanym rurociągiem osadu. W pomieszczeniu odwadniania osadu przewidziano instalację wirówki dekantacyjnej wraz z systemem dozowania polielektrolitu i usuwania osadu, mieszaczem osadu. Odwodniony osad będzie dezynfekowany wapnem z silosu zlokalizowanego obok pomieszczenia odwodniania osadu. Wapno z tego silosu będzie podawane przenośnikiem śrubowym.
• Przewiduje się wykonanie wagi samochodowej na placu koło wjazdu na oczyszczalnię.
• W celu umożliwienia monitoringu pracy oczyszczalni i bezawaryjnej pracy oczyszczalni planuje się:
- rozbudowę i przebudowę istniejącego systemu sterowania procesem technologicznym z przeniesienia głównej szafy sterującej do budynku administracyjnego
- przebudowę i rozbudowa systemu wizualizacji procesu technologicznego wraz z rejestracją i archiwizacją danych oraz powiadamianiem o awariach
- przebudowę i rozbudowę systemu AKPiA wraz z wyposażeniem obiektu w urządzenia pomiarowe (sondy, przepływomierze).

Oczyszczalnia w Strzelcach Krajeńskich nie jest zlokalizowana na terenie obszarów chronionych oraz nie znajduje się na terenie obszaru Natura 2000.
Najbliższy taki teren znajduje się w odległości 4,31 km – Lasy Puszczy nad Drawą PLB320016 (obszary specjalnej ochrony).

W trakcie realizacji inwestycji, ochronie podlegać będzie istniejący drzewostan, sąsiadujący z przedmiotową inwestycją. Przywrócona do stanu pierwotnego zostanie warstwa humusu w miejscach prowadzonych wykopów. Tereny „zielone” obsiane zostaną trawą.

Na terenie oczyszczalni nie występują obszary ograniczonego użytkowania oraz strefy przemysłowe.
Nie ma również zagrożenia osuwania się mas ziemnych.
Na w/w terenie brak ujęć wody lub ich stref, nie występuje niebezpieczeństwo zagrożenia powodzią.

Teren planowanej inwestycji położony jest w otoczeniu zabytku, jakim jest układ urbanistyczny miasta Strzelce Krajeńskie, wpisany do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków: nr K.O.Kons.III-5/57 z dnia 07.11.1957, nr KOK-III-5/57-73-2172/75 z dnia 31.01.1975 oraz nr KOK-I-7/76 z dnia 21.10.1976r.

Na powyższą inwestycję uzyskano Decyzję Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wykonanie robót budowlanych w otoczeniu zabytku wpisanego do rejestru zabytków, jakim jest układ urbanistyczny miasta Strzelce Krajeńskie, znak: ZA-G.5152.22.2017 z dnia 28.02.2017 r.
W decyzji, na podstawie analizy zakresu prac stwierdzono, że planowana inwestycja nie wpłynie negatywnie na wartości kulturowe i historyczne zabytkowego układu urbanistycznego miasta Strzelce Krajeńskie.

Z wykonanych badań geologicznych wynika, iż na planowanym terenie występuje woda gruntowa. W przypadku wystąpienia wody podczas wykonania robót ziemnych należy zastosować odwodnienie wykopów – zalecane zastosowanie igłofiltrów. Odprowadzenie wód z pompowania – powierzchniowo.
Na terenie oczyszczalni, gdzie napięte zwierciadło wody gruntowej stabilizuje się na głębokości ok. 1,5-2,0 poniżej poziomu terenu proponuje się odwonienie wykopów za pomocą studni zapuszczanych.
Zaleca się prowadzenie prac w okresach suchych kiedy poziom wody gruntowej jest niższy.

4. Lokalizacja INWESTYCJI

Istniejąca oczyszczalnia ścieków przeznaczona do rozbudowy zlokalizowana jest na działkach o nr ewid. 420/7, 851, 852, 853, 854, 855, 856, 857 obręb nr 0017 Strzelce Krajeńskie (Miasto), jednostka ewidencyjna Strzelce Krajeńskie – Miasto.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540230610-N-2020 z dnia: 2020-11-19
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-11-19, godzina: 13:00,
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-11-30, godzina: 13:00,
branża Projektowanie, Ekologia, środowisko
podbranża nadzór, kosztorys, przegląd, ekspertyzy, prognozy
kody CPV 71200000, 71300000, 71310000, 71520000, 71530000, 71541000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Lubuskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Lubuskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: nadzór, kosztorys, przegląd , ekspertyzy, prognozy

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10423776 2024-04-24
godz. 14:00
Mazowieckie Usługi kontroli okresowych budynków i innych obiektów budowlanych znajdujących się na terenie działania Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o. o. Oddział Zakład Gazowniczy w Poznaniu...
10456404 2024-04-25
godz. 09:00
Wielkopolskie Okresowa i roczna kontrola stanu technicznego obiektów budowlanych zgodnie z art.62 ustawy (Prawo budowlane). PRZEDMIOT POSTĘPOWANIA: 1 Przegląd budowlany Okresowy przegląd budynku szko...
10448064 2024-04-25
godz. 10:50
Zachodniopomorskie „Wykonanie pomiarów poziomu zawiesiny ogólnej i substancji ropopochodnych w wodach opadowych i roztopowych dla inwestycji drogowych w woj. zachodniopomorskim. Etap I.”Wykonanie pomiar...
10364998 2024-04-25
godz. 11:00
Dolnośląskie Inwentaryzacja, ekspertyza oraz dokumentacja techniczna instalacji PPOŻ w budynku Wysoka Łąka w Kowarach Opis inwestycji: Inwentaryzacja, ekspertyza oraz dokumentacja techniczna instalac...
10449774 2024-04-25
godz. 11:00
Wielkopolskie Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad modernizacją wnętrz budynku Ośrodka Wspomagania Rodziny w Kobylnicy (segment B). 1. Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pod...
10442040 2024-04-26
godz. 10:00
Dolnośląskie Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Przebudowa i remont części piwnic, niskiego i wysokiego parteru w budynku Muzeum Narodowego we Wrocławiu wraz z rozbudową części p...
10428845 2024-04-26
godz. 10:00
Podkarpackie Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie objętym Projektem dotyczącym scalenia gruntów położonych w obszarze wsi Chorzów gmina Roźwienica realizowanym w ramach PROW n...
10457944 2024-04-29
godz. 09:00
Wielkopolskie Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ze specyfikacjami technicznymi wykonania robót oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania Dostosowanie budynku B dla Zakładu Opiekuńcz...
10455230 2024-04-30
godz. 09:00
Świętokrzyskie Wykonanie 5-letniego przeglądu budowlanego i oceny stanu technicznego urządzeń zabawowych i elementów małej architektury zlokalizowanych na placach zabaw i siłowni zewnętrznych na ter...
10451812 2024-05-07
godz. 14:00
Mazowieckie Szacowanie wartości zamówienia- Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK”