Przetarg 7296113 - Opracowanie dokumentacji projektowej na modernizacje i...

   
Analizuj Zamówienie 7296113 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-01-23
przedmiot ogłoszenia
Opracowanie dokumentacji projektowej na modernizacje i przebudowę budynku kasyna nr 7 w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i
Chemicznych we Wrocławiu
Numer referencyjny: 1/VII/WB/20/U

Opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację i przebudowę budynku kasyna nr 7 z przeznaczeniem na klub żołnierski z bufetem na potrzeby Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, w kompleksie koszarowym 2836, ze zmianą sposobu użytkowania, spełniającej wymogi stawiane w art. 29 i 30 ustawy „Prawo zamówień publicznych”, która stanowić będzie opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w myśl art. 31 ustawy Pzp dla realizacji rzeczowej modernizacji i przebudowy budynku kasyna nr 7
w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu,
w kompleksie koszarowym 2836. Przedmiotem zamówienia jest również uzyskanie w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu decyzji
zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenie na budowę wraz
z późniejszym pełnieniem nadzoru autorskiego w zakresie objętym wykonywaną dokumentacją projektową i przeniesieniem autorskich praw majątkowych ­ zadanie 21439.

Projektanci instalacji niskoprądowych oraz osoby mające wgląd do dokumentacji niejawnej o klauzuli „Zastrzeżone” będącej w posiadaniu RZI powinny posiadać poświadczenie bezpieczeństwa osobowego o klauzuli „Zastrzeżone” lub posiadać stosowne upoważnienie kierownika biura projektowego zgodnie z przepisami ochrony informacji niejawnych i aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z zakresu ochrony informacji niejawnych.

I. ZAKRES RZECZOWY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
Wykonana dokumentacja projektowa winna zawierać wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego, zgodnego z prawem i wymaganiami Zamawiającego dla osiągnięcia efektu rzeczowego tj. modernizacji i przebudowy budynku kasyna nr 7 z przeznaczeniem na klub żołnierski
z bufetem. Dokumentacja obejmować będzie wszystkie niezbędne roboty budowlane w stopniu szczegółowości pozwalającym na jednoznaczne ich zdefiniowanie.

Zamawiający jest w posiadaniu Programu Inwestycji, Koncepcji programowo – przestrzennej, Inwentaryzacji wielobranżowej oraz Ekspertyz technicznej
i mikologicznej. W/w dokumentacja została opracowana we wcześniejszym etapie i zostanie udostępniona Wykonawcy po podpisaniu umowy. Ponadto Zamawiający posiada Decyzję NR I-P-56/18 o ustaleniu lokalizacji celu publicznego.

Zakres objęty opracowaniami projektowymi powinien obejmować przystosowanie budynku do wymogów Użytkownika określonych w MWWO-U tj. modernizację i przebudowę budynku na potrzeby klubu żołnierskiego z bufetem,
w tym wydzielenie pomieszczeń związanych z funkcją budynku, m.in.:
1. Piwnica: pomieszczenia magazynowe, pomieszczenia ukrycia OPL
2. Parter: kancelaria, zaplecze techniczne, bufet, pomieszczenie przeznaczone do konsumpcji.
3. I Piętro: sala odpraw na około 100 osób, zaplecze techniczne, sala muzyczna, kancelaria.
4. Poddasze użytkowe: klub żołnierski
Ponadto niezbędne będzie wydzielenia pomieszczenia szatni oraz węzła sanitarnego dla konsumentów.
Pojemność żywieniowa obiektu – 100 osób. Przewidywana ilość osób korzystających z obiektu do 300 osób (parter, piętro, poddasze użytkowe), w tym 60 kobiet; ilość stanowisk pracy – 8 osób.
Budynek nr 7 wymaga dostosowania do aktualnie obowiązujących przepisów pod względem funkcjonalnym, bezpieczeństwa, p.poż. i termicznym. Budynek należy dostosować do wymagań użytkownika określonych w minimalnych wojskowych wymaganiach organizacyjno-użytkowych dla zadania inwestycyjnego,
z uwzględnieniem aktualnego stanu technicznego budynku oraz warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
W opracowaniach projektowych należy uwzględnić cały zakres prac wynikający z funkcji budynku oraz zaleceń po wykonaniu inwentaryzacji do celów projektowych, w tym niezbędnych orzeczeń technicznych i mykologiczno-budowlanych, a także zaleceń konserwatorskich (budynek figuruje w wojewódzkiej ewidencji (spisie) zabytków objętych nadzorem przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu). Pomieszczenia związane z funkcja bufetu należy wyposażyć w niezbędne instalacje sanitarne, przewidzieć możliwość podłączenia wyposażenia technologicznego (np. lady chłodnicze, kuchenka, itp.). Wyposażenie technologiczne oraz meble w tych pomieszczeniach należy uwzględnić w projekcie aranżacji, ale nie ujmować w koszcie zadania.
W ramach zagospodarowania terenu wokół budynku zaplanować w uzgodnieniu
z użytkownikiem chodniki, zieleń, ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

II. DANE OGÓLNE I CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU

1. Lokalizacja obiektu.
Budynek nr 7 zlokalizowany jest na terenie kompleksu koszarowego 2836 we Wrocławiu i jest eksploatowany jest przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Budynek częściowo użytkowany.

Kubatura budynku: 11 144,0 m3
Powierzchnia użytkowa: 2 108,0 m2
Powierzchnia całkowita: 2 695,0 m2
Ilość kondygnacji: 4 (w tym 1 podziemna)
Rok budowy: 1935

2.Charakterystyka obiektu.

Budynek nr 7 przy ul. Obornickiej 108 figuruje w wojewódzkiej ewidencji (spisie) zabytków objętych nadzorem przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.
Przedmiotowy budynek zlokalizowany jest na terenie płaskim w zabudowie koszarowej. Jest to budynek wolnostojący, czterokondygnacyjny z podpiwniczeniem i poddaszem użytkowym, wykonany w technologii tradycyjnej murowanej, z dachem o konstrukcji drewnianej, krytym dachówką karpiówką.

3.Opis stanu istniejącego:
1/ Konstrukcja murowana. Ściany zewnętrzne z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Stropy nad piwnicą masywne.
2/ Dach konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną wymienioną wg informacji Użytkownika w 2014 r.
3/ Stolarka okienna – okna drewniane skrzynkowe. Okna poddasza nowe, wymienione w ramach remontu dachu. Stolarka drzwiowa zewnętrzna – drewniana. Stolarka wewnętrzna – drzwi płycinowe, a w piwnicach częściowo stalowa.
5/ Posadzki i podłogi – betonowe, z parkietem, z wykładziną lub terakotą - na ciągach komunikacyjnych.
6/ Wentylacja grawitacyjna w części pomieszczeń.
7/ W budynku występują instalacje: gazowa, wody zimnej i ciepłej, kanalizacja sanitarna oraz centralnego ogrzewania. Instalacja centralnego ogrzewania czynna, zasilania z m.s.c. poprzez węzeł cieplny.
8/ Instalacja elektryczna czynna, o przekrojach aluminiowych.
9/ W budynku zainstalowany jest mały dźwig towarowy o udźwigu 100 kg (rok produkcji 1979) - do demontażu i przekazania do 2 WOG we Wrocławiu.
10/ W budynku znajdują się elementy wyposażenia, pozostałości po funkcjonującej kiedyś kuchni, głównie są to ciągi wentylacyjne wraz z urządzeniami, dla których należy wykonać inwentaryzację wraz oceną stanu technicznego oraz stopnia przydatności dla przystosowania pomieszczeń na potrzeby bufetu.

III. Uszczegółowienie warunków technologicznych i standardów wynikowych do uwzględnienia w procesie projektowania.
W projektowaniu uwzględnić przede wszystkim niezbędne wymagania wynikające z:
- warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie,
- „Ogólnych wymagań technicznych do stosowania w projektowaniu w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury We Wrocławiu” (do pobrania ze strony internetowej Zamawiającego),
- Minimalnych Wojskowych Wymagań Organizacyjno-Użytkowych dla przedmiotowego zadnia inwestycyjnego,
- Programu Inwestycji, Koncepcji programowo – przestrzennej odebranej w dniu 28.01.2019 r. na posiedzeniu KOPI,
- Decyzji NR I-P-56/18 o ustaleniu lokalizacji celu publicznego.
W ramach zamówienia należy zaplanować ewentualną wycinkę (zabiegi pielęgnacyjne) niezbędnych drzew / krzewów kolidujących z zagospodarowaniem
i zabudową wraz z uzyskaniem decyzji na ich usunięcie. Przewidzieć ewentualnie nasadzenia wynikające z przedmiotowej decyzji, w tym projekty nasadzeń.
W/w koszty winny być umieszczone w kosztach zadania.

1. Branża budowlana.
W planowaniu uwzględnić przede wszystkim niezbędne wymagania wynikające z warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, „Ogólnych wymagań technicznych do stosowania w projektowaniu w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury We Wrocławiu” (do pobrania ze strony internetowej Zamawiającego), minimalnych wojskowych wymagań organizacyjno-użytkowych dla przedmiotowego zadnia inwestycyjnego oraz opracowanej inwentaryzacji do celów projektowych wraz z niezbędnymi orzeczeniami technicznymi i mykologiczno – budowlanymi.

Opracowania projektowe powinny przewidywać wykonanie m.in. następujących zakresów prac:

1.1. Remont lukarn wraz z dociepleniem.
1.2. Naprawa tynków zewnętrznych, ocieplenie budynku wraz z wyprawą elewacyjną
w dotychczasowym kolorze i o podobnej fakturze, remont cokołu i portali wejściowych z uwzględnieniem wytycznych konserwatorskich. Na elewacji frontowej budynku, nad drzwiami wejściowymi znajdują się dwie płaskorzeźby, które należy zachować zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.
1.3. Remont wieży z uwzględnieniem wytycznych konserwatorskich.
1.4. Wymiana stolarki okiennej z uwzględnieniem wytycznych konserwatorskich.
1.5. Wymiana podokienników na elementy z blachy tytanowo-cynkowej.
1.6. Sprawdzenie konieczności remontu kominów.
1.7. Drzwi wejściowe do budynku dostosować do obowiązujących przepisów uwzględniając wytyczne konserwatora zabytków. Planować drzwi o konstrukcji wzmocnionej, ze skrzydłami otwieranymi na zewnątrz, wyposażone
w samozamykacze, z elementami blokad przeciw samoczynnemu zamykania skrzydeł i ewakuacji p.poż. Przed drzwiami zastosować kratki metalowe do czyszczenia obuwia.
1.8. Wykonanie wokół budynku opaski.
1.9. Montaż barierek antypanicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
1.10. Przebudowa poddasza nieużytkowego na pomieszczenia klubu żołnierskiego.
1.11. Wymiana zniszczonych podłóg. Posadzki z terakoty ryflowanej na korytarzach (wykonanie historyczne) - do pozostawienia z uzupełnieniem ubytków. Posadzki na klatkach schodowych do wymiany na posadzki w wersji antypoślizgowej (płytki granitowe), z rozróżnieniem podestów od biegów schodowych.
1.12. Remont balustrad na klatkach schodowych z dostosowaniem do obowiązujących przepisów.
1.13. Wykonanie lamperii z masy elastycznej na korytarzach i klatkach schodowych w całym budynku.
1.14. Wymiana wewnętrznej stolarki drzwiowej.
1.15. Wyposażenie drzwi w zestawy plombownicze, tabliczki informacyjne, numerację pomieszczeń.
1.16. Zamontowanie odbojnic w poziomych ciągach komunikacyjnych w budynku.
1.17. W przypadku konieczności – wymiana tynków wewnętrznych.
1.18. Wykonanie gładzi i malowanie pomieszczeń.
1.19. Wymiana parapetów PCV na parapety z konglomeratu marmurowego.
1.20. W miarę potrzeb przewidzieć zwiększenie ilości kanałów wentylacji grawitacyjnej.
1.21. Wszystkie niezbędne roboty wynikające z opracowanej ekspertyzy technicznej, ekspertyzy mykologicznej i audytu energetycznego.

Uwaga:
Dla nowoprojektowanych funkcji zaplanować wyposażenie (meble). Wartość mebli jako pierwsze wyposażenie ująć w kosztach zadania.

W opracowaniach projektowych należy przewidzieć wszystkie niezbędne roboty związane z koniecznością dostosowania obiektu do aktualnych przepisów, w tym do warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

2. Instalacje elektryczne.
Instalacje elektryczne należy zaprojektować w oparciu o:
a. PN-IEC60364 instalacje elektryczne w obiektach budowlanych, obecnie zastępowanej normą PN-HD,
b. Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz. U. nr 75 z 2002r. poz.690 z późniejszymi zmianami
c. N SEP-E – 001 Sieci elektroenergetyczne niskiego napięcia. Ochrona przeciwporażeniowa,
d. N SEP- E – 004 Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie Kablowe projektowanie i budowa,
e. Warunki Techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. Część D: Roboty instalacyjne. Zeszyt 2. Instalacje elektryczne i piorunochronej budynkach użyteczności publicznej. Wydanych przez Instytut Techniki Budowlanej, Warszawa ul. Filtrowa 1.

2.1. Zewnętrzne zasilanie kablowe.
Na etapie przygotowania projektowego sporządzić wstępny bilans mocy , sprawdzić czy istniejące przyłącze kablowe zabezpiecza planowaną moc potrzebną do zasilania budynku internatowo - koszarowego. W przypadku, gdy istniejące przyłącze nie zapewnieni zapotrzebowania na moc i zachodzi konieczności jej zwiększenia, należy wystąpić do zakładu energetycznego o wydanie technicznych warunków przyłączenia na zwiększenie mocy oraz zaprojektować adekwatny do planowanej mocy kabel zasilający budynek. Jeżeli po dokonaniu obliczeń istniejący kabel zasilający budynek ma odpowiednie parametry to należy zaprojektować nowe złącze kablowe, które należy wyposażyć w wyłącznik z zabezpieczeniem nadmiarowo prądowym
z wyzwalaczem wzrostowym umożliwiającym wyłączenie prądu przyciskiem lub rozłącznik bezpiecznikowy wyposażony w cewkę wybijakową sterowaną przyciskiem – Przeciwpożarowy wyłącznik prądu instalowanym przy wejściu głównym lub złączu i odpowiednio OZNAKOWANY, którego lokalizację uzgodnić należy z przedstawicielem Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej we Wrocławiu.

2.2. Linia zasilająca ZK- RG.
Zaplanować linię zasilającą (WLZ) pomiędzy złączem ZK a rozdzielnią RG.
Rozdzielnię główną RG projektować jako prefabrykat. Lokalizację rozdzielni głównej przewidzieć w pomieszczeniu ogólnie dostępnym.
2.3. Tablice oddziałowe, wewnętrzne linie zasilające.
Dla poszczególnych stref budynku i kondygnacji zaprojektować z rozdzielni głównej (RG) linie zasilające (LZ) i tablice oddziałowe, z których będą projektowane obwody zasilające oświetlenie i gniazda wtykowe oraz inne odbiorniki. W każdej rozdzielni należy przewidzieć 20% zapas dla aparatury rezerwowej.

2.4. Instalacja oświetleniowa podstawowego i ewakuacyjnego.
Dla potrzeb oświetlenia zaplanować oprawy spełniające wymogi dotyczące parametrów oraz natężenia oświetlenia zgodne z obowiązującymi normami dla poszczególnych rodzajów pomieszczeń. W przypadku oświetlenia jarzeniowego przewidzieć lampy i oprawy z zastosowaniem źródeł o barwie ciepło-białej 840. Dla całego budynku zaprojektować nową instalację oświetleniową,
w pomieszczeniach wilgotnych - jako hermetyczną oraz instalację oświetlenia ewakuacyjnego z piktogramami wskazującymi kierunek ewakuacji.

2.6. Instalacja gniazd 230V i trójfazowych ( siłowych ) 400V.
Zaplanować nową instalację dla gniazd wtykowych ogólnych. Dla potrzeb odbiorników siłowych, trójfazowych należy zaprojektować wydzielone obwody do pomieszczeń wskazanych przez użytkownika do zasilania urządzeń technologicznych i niezależnych obwodów w przypadku projektowania wentylacji mechanicznej lub nagrzewnic. Obwody te należy zabezpieczyć adekwatnie do rodzaju odbiorników.

2.7. Instalacja ochrony przed przepięciami
W celu ochrony przed skutkami bezpośrednich wyładowań atmosferycznych zaprojektować instalację przeciwprzepięciową, dla przepięć wtórnych i odprowadzenia dużych prądów piorunowych stosując ochronniki przepięciowe wielostopniowe zgodnie z PN-HD60364-4-443:2016-03.

2.8. Ochrona dodatkowa od porażeń
Dla ochrony przeciwporażeniowej przed porażeniem prądem elektrycznym zaplanować dla obwodów elektrycznych samoczynne szybkie wyłączanie zasilania poprzez zastosowanie wyłączników nadmiarowo i różnicowoprądowych. Ochronie podlegać mają wszystkie obwody zasilające do których będą przyłączane urządzenia posiadające metalowe obudowy i korpusy urządzeń elektrycznych mogące znaleźć się pod napięciem.
2.9. Instalacja odgromowa i połączeń wyrównawczych.
Dla obiektu zaprojektować nową instalację odgromową zgodnie z wymaganiami PN – EN 62305-4:2011, uziemiającą oraz instalację połączeń wyrównawczych PN-HD 60364-5-54.

3. Instalacje niskoprądowe.

3.1. Instalacja okablowania strukturalnego sieci komputerowej.
Dla pomieszczeń biurowych, administracyjnych i szkoleniowych zaprojektować instalację sieci logicznej strukturalnej kat.6. Lokalizację poszczególnych stanowisk komputerowych, głównego punktu i pośrednich punktów dystrybucyjnych uzgodnić na etapie projektowania z użytkownikiem. Przewidzieć w projekcie i kosztorysach inwestorskich wyposażenie projektowanej sieci w urządzenia aktywne dla sieci ogólnej LAN oraz dla podłączenia do wojskowej sieci teleinformatycznej MILNET.

3.2. Przyłącza sieci teleinformatycznych.
Dla sieci strukturalnej w części dotyczącej łączności telefonicznej zaprojektować
połączenia pomiędzy główną szafą krosowniczą budynku a pozostałymi
elementami instalacji zlokalizowanej w budynku. Na etapie realizacji projektu
należy dokonać następujących uzgodnień:
ustalić niezbędną ilość łączy telefonicznych oraz umiejscowienie zakończeń
liniowych.
dokonać uzgodnień z Rejonem Wsparcia Teleinformatycznego w zakresie
doprowadzenia kabli magistralnych do budynku wraz montażem szafy
krosowej (głowicy).
Miejsce lokalizacji głowicy (szafy krosowej) powinno być planowane
w pomieszczeniu przyłącza telefonicznego.
dokonać uzgodnień z Rejonem Wsparcia Teleinformatycznego w zakresie
łączy światłowodowych (lub szerokopasmowych) do zabezpieczenia sieci
MILNET.
Przed przystąpieniem do planowania robót należy zapoznać się z aktualnie projektowanymi w ramach innych zadania systemami alarmowymi SSWiN , KD i SAP w kompleksie, w celu powiązania i integracji projektowanych dla budynku systemów alarmowych z systemami kompleksu.

3.3. Instalacja sygnalizacji alarmowej pożaru (SAP).
Zaplanować dla wydzielonych pomieszczeń kancelaryjnych, szkoleniowych i magazynów broni, oraz pomieszczeniach przyległych instalację sygnalizacji alarmowej pożaru, którą należy przewidzieć w rurkach ochronnych pod tynkiem. System powinien być połączony z dyżurką Oficera Dyżurnego jednostki celem monitorowania zaistniałych zdarzeń alarmowych.

3.4. System telewizji obserwacyjnej.
Zaplanować system telewizji obserwacyjnej ( STO) niezbędny do prowadzenia ciągłego nadzoru obserwacji zewnętrznej budynku magazynowego oraz wydzielonej strefy w obrębie budynku. Rozmieszczenie kamer należy przewidzieć w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ich pole widzenia. Stanowisko dozoru wizyjnego planować w pomieszczeniu LCN i Oficera dyżurnego z podglądem ze wszystkich zainstalowanych kamer. Zasilanie awaryjne powinno zapewnić ciągłą pracę systemu w czasie nie krótszym niż 4 h.

3.5. System kontroli dostępu
Zaprojektować wykonanie systemu kontroli dostępu dla wejścia głównego do budynku oraz wejścia do poszczególnych stref budynku. Szczegóły dotyczące ustalenia stref i lokalizacji rozmieszczenia urządzeń uzgodnić na etapie realizacji projektu z użytkownikiem.

3.6. Elektroniczny depozytor kluczy.
Zaprojektować system elektronicznego depozytora kluczy. Ilość gniazd ustalić
z Użytkownikiem na etapie projektowania

3.7. System telewizji użytkowej AZAR i TV-Sat.
Zaprojektować po wcześniejszym uzgodnieniu z Użytkownikiem system telewizji użytkowej z rozprowadzeniem instalacji wewnątrz budynku.

UWAGA:
a. Projektowane systemy alarmowe muszą spełniać wymogi następujących przepisów: normy obronnej NO-04-A004 1-9:2016, Decyzji nr 7-12/MON
z dn.07.07.2017 r. o ochronie obiektów wojskowych oraz zaleceń
w zakresie ochrony fizycznej i technicznej pomieszczeń systemów
i sieci teleinformatycznych DBBT – 301C.
b. Projekty systemów alarmowych muszą posiadać pisemne uzgodnienia z Dowódcą Jednostki, w tym z pełnomocnikiem ochrony informacji niejawnych i pełnomocnikiem ds. ochrony pożarowej które będą opatrzone pieczęcią herbową jednostki.

4. Instalacje sanitarne.
Zaprojektować instalacje sanitarne niezbędne dla oczekiwanej funkcji obiektu, zabezpieczające i gwarantujące właściwe warunki eksploatacyjne.

4.1. Inwentaryzacja i demontaż instalacji sanitarnych
Dla celów projektowych i rozliczenia robót demontażowych wykonać inwentaryzację wewnętrznych i zewnętrznych elementów instalacji sanitarnych obsługujących budynek.

4.2. Instalacje zewnętrzne
Uwzględniając stan techniczny a przede wszystkim nowe potrzeby bilansowe, projektować wymianę instalacji zewnętrznych bazując na infrastrukturze wewnętrznej kompleksu, w tym:
a) przyłącze kanalizacji sanitarnej- w związku z wydzieleniem poszczególnych pomieszczeń na bufet z salą konsumpcyjną, należy planować niezależny zrzut ścieków. Odpływy kanalizacji z pomieszczeń kuchni oraz zmywalni naczyń wyposażyć w rozdrabniacze pokarmu a także łapacze skrobi i tłuszczu.
b) odprowadzenia wód opadowych,
c) doprowadzenie gazu – dostosować do obowiązujących przepisów.

Zamawiający zlecił odrębnym zamówieniem modernizację infrastruktury wodociągowej dla celów bytowo-gosporadczych i pożarowych oraz przebudowę gospodarki cieplnej w kompleksie. W ramach w/w dokumentacji zaprojektowany został przewód wodociągowy zasilający obiekt o średnicy Ø90 wraz z hydrantami zewnętrznymi oraz wykonano zasilanie w c.o. i c.w.u. wraz z nowym węzłem kompaktowym.
W ramach zlecanej dokumentacji należy sporządzić niezbędne bilanse
i zweryfikować czy zaprojektowane w odrębnych opracowaniach rozwiązania techniczne są wystarczające dla osiągnięcia właściwego celu.

4.3. Instalacje wewnętrzne
W budynku dotychczasowo eksploatowana była instalacja: wody zimnej i ciepłej, centralnego ogrzewania, kanalizacji sanitarnej oraz gazowa.
Stan techniczny powyższych instalacji nie pozwala rozpatrywać ich w kontekście przyszłej przydatności.

W nawiązaniu do układu funkcjonalnego, oraz potrzeb i wytycznych użytkowych w budynku projektować:
a) instalację rozprowadzenia wody zimnej i ciepłej wraz z cyrkulacją oraz kanalizacji wg rozmieszczenia przyborów sanitarnych, w tym dostosować ilość węzłów sanitarnych do wymaganej przepisami. Z uwagi na użytkowanie pomieszczeń bufetu przez podmiot zewnętrzny należy opomiarować odgałęzienia instalacji zaopatrujące bufet w niezbędne media. Dodatkowo zgodnie z przepisami należy wydzielić i wyposażyć węzeł sanitarny dla konsumentów.
b) wewnętrzne hydranty ppoż. - budynek dostosować do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych stawianych tego typu obiektom w zakresie wyposażenia w instalacje wewnętrznych hydrantów,
c) instalację centralnego ogrzewania i instalację grzewczą dla celów technologicznych,
d) instalację gazową - dokonać oceny stanu instalacji zgodnie z obowiązującymi wymogami prawa budowlanego. Przewidzieć ewentualną korektę dostosowana do nowych potrzeb, w tym do zasilania urządzeń technologicznych bufetu.
e) Instalacje zapewniające wymaganą wymianę powietrza oraz zadane parametry temperatur wewnętrznych i wilgotności we wszystkich pomieszczeniach. Rodzaj
i sposób wentylowania/klimatyzowania powinien wynikać z bilansów ciepła
i wilgoci w poszczególnych pomieszczeniach oraz przewidywanych funkcji pomieszczeń.

Uwaga: W budynku znajdują się elementy wyposażenia, pozostałości po funkcjonującej kiedyś kuchni, głównie są to ciągi wentylacyjne wraz z urządzeniami, dla których należy wykonać inwentaryzację wraz oceną stanu technicznego oraz stopnia jej przydatności dla przystosowania pomieszczeń przeznaczonych na bufet.

Ustalenia bilansowe zapotrzebowań na poszczególne media przedstawić Zamawiającemu i Administratorowi, celem ostatecznego sprecyzowania technicznych warunków zasilania budynku. Sprawdzić moc węzła cieplnego, czy nowy bilans zapotrzebowania w ciepło mieści się w nominalnej wydajności węzła cieplnego zasilającego, czy węzeł wymagał będzie korekty w zakresie wymiany wymiennika ciepła i pompy obiegowej.

5. UWAGI:
a) projekty muszą zawierać opis charakterystycznych parametrów materiałów i urządzeń, umożliwiający jednoznaczny dobór materiałów i urządzeń zamiennych,
b) na wejściu przyłączy do obiektu przewidzieć urządzenia pomiarowe umożliwiające rozliczenie zużycia.

IV. WYMOGI ZAMAWIAJĄCEGO W STOSUNKU DO OPRACOWAŃ PRZEDPROJEKTOWYCH I PROJEKTOWYCH.
Realizacja dokumentacji projektowej etapami (wykaz opracowań):


ETAP I
1. Projekt budowlany we wszystkich branżach – TOM I
jawne 5
2. Projekt zagospodarowania terenu wraz z projektami wykonawczymi w obszarze zainwestowania we wszystkich branżach z uwzględnieniem zieleni, ciągów komunikacyjnych, dróg i małej architektury – TOM II

jawne 5
3. Projekty wykonawcze pozostające w zgodności z projektem budowlanym wraz z niezbędną dokumentacją warsztatową branży budowlanej, sanitarnej, elektrycznej i niskoprądowej
jawne po 4
4.
Projekt wykonawczy pozostający w zgodności
z projektem budowlanym wraz z niezbędną dokumentacją warsztatową Systemu Kontroli Dostępu


zastrzeżone po 4
5. Mapa do celów projektowych na bazie otrzymanej mapy do celów opiniodawczych jawne 1
6. Przedmiary robót dla każdej z branż oddzielnie wraz z zagospodarowaniem terenu
jawne po 1
7. Kosztorysy inwestorskie dla każdej z branż oddzielnie wraz z zagospodarowaniem terenu
jawne po 1
8. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w podziale na branże wraz z zagospodarowaniem terenu
jawne 3
9. Informacja do sporządzenia planu BiOZ jawne 4
10. Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego jawne 2
11. Zestawienie kosztów zadania jawne 2
12. Uzyskanie w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenie na budowę
ETAP II
1. Pełnienie nadzoru autorskiego ok. 15 nadzorów

Wykonawca w ramach wynagrodzenia za przedmiot zamówienia zrealizuje własnym staraniem niezbędne do poprawnego i pełnego wykonania dokumentacji stanowiącej przedmiot zamówienia: dokumenty, badania, ekspertyzy, decyzje, oceny techniczne, odkrywki, pomiary itp.

1. Projekt budowlany
Projekt budowlany należy sporządzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 r. (Dz.U.z 2012r. poz. 462) w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Projekt budowlany powinien zawierać ponadto:
a) całość robót niezbędnych, a wynikających z funkcji i potrzeb oraz ujętych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, programu inwestycji. Projekt musi być skoordynowany technicznie i uzgodniony między branżami z klauzulą o kompletności dokumentacji projektowej z punktu widzenia celu, któremu mają służyć,
b) potwierdzone kopie uprawnień projektantów sprawdzających oraz aktualne zaświadczenia o przynależności do izby budowlanej.

2. Projekty wykonawcze.
Projekty wykonawcze należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz.U. z 2013r. poz. 1129) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego.

3. Przedmiary robót .
Przedmiary robót należy sporządzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz.U. z 2013r. poz. 1129) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego oraz z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130, poz.1389).
Przedmiary robót ponadto należy wykonać osobno dla każdej z branż zaprojektowanych robót, dzieląc je w branżach w kolejności technologicznej ich wykonania wraz ze szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych pozycji ze specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, ze szczegółowym wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych.

4. Kosztorysy inwestorskie .
Kosztorysy inwestorskie winny być sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130, poz.1389).
a. Kosztorysy inwestorskie ponadto należy wykonać oddzielnie dla każdej z branż wykonywanych robót i dzieląc w branżach na technologiczne odrębne elementy robót.
b. Niezbędne usługi typu: koszty związane z zagospodarowaniem odpadów powstałych w trakcie realizacji (np. koszty składowania gruzu, utylizacji papy), pomiary geodezyjne, itp. przewidywać w kosztach ogólnych kosztorysu inwestorskiego.
c. Kosztorysy inwestorskie nie mogą być udostępniane osobom trzecim.

5. Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego musi być sporządzona przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, zgodnie z zasadami określonymi
w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. Nr 109, poz. 719).

6. Zestawienie kosztów zadania.
Planowany łączny koszt zadania inwestycyjnego zgodnie z § 28 ust. 1 Decyzji nr 202/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie zasad opracowania i realizacji centralnych planów rzeczowych (Dz. Urzędowy MON poz. 112) określa się w Zestawieniu Kosztów Zadania (ZKZ).
a. Zestawienie Kosztów Zadania należy opracować w oparciu o sporządzone kosztorysy inwestorskie.
b. Zestawienie Kosztów Zadnia nie może być udostępniane osobom trzecim.

7. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (ST).
Specyfikację techniczną należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz.U. z 2013r. poz. 1129) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego.

8. Wersja elektroniczna opracowania.
Oprócz wersji papierowej dokumentacji projektowej należy dołączyć wersję elektroniczną tych opracowań na oddzielnych nośnikach (CD-R, DVD) na zasadach zawartych w projekcie umowy.
Zakres i treść poszczególnych elementów opracowanej dokumentacji projektowej
w wersji elektronicznej i papierowej powinna być jednakowa, a potwierdzenie tego faktu naniesione na protokole zdawczym.
Ponadto zapis dokumentacji wersji elektronicznej powinien odwzorować elementy/tomy dokumentacji z podziałem na: dokumentację przedprojektową (dokumentacja etapu I), dokumentację projektową oraz pozostałe opracowania.
W folderze dokumentacji projektowej należy założyć foldery dla projektu budowlanego i projektu zagospodarowania terenu, projektów wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), kosztu zamierzenia (dla kosztorysów i przedmiarów inwestorskich wraz z zestawieniem kosztów zadania) oraz dla pozostałych opracowań. Propozycje układu folderów wykonawca przedstawi na Radzie Technicznej.

9. Tryb opiniowania, uzgadniania dokumentacji w toku projektowania.
9.1. Wymagania ogólne.
a. W rozwiązaniach projektowych należy stosować wyroby budowlane – urządzenia i materiały dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
b. Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i wymagania funkcjonalne zastosowanych urządzeń i materiałów.
c. Specyfikacja techniczna Wykonania i Odbioru Robót stanowi uzupełnienie dokumentacji projektowej obiektu. Opisy techniczne winny pozwalać na jednoznaczne określenie przedmiotu zamówienia na roboty budowlane, a w szczególności w zakresie wymagań jakościowych, estetycznych oraz ustalenia podstaw do wyceny tych robót.
d. Wykonawca opracowujący dokumentację projektową zobowiązany jest do zorganizowania rad technicznych w siedzibie Zamawiającego lub u Użytkownika budynku na zasadach zawartych w projekcie umowy.
e. Wykonawca wykonujący dokumentację zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym podczas przedostatniego posiedzenia rady technicznej założenia wyjściowe do kosztorysowania.
f. Wykonawca opatrzy dokumentację pisemnym oświadczeniem, że dostarczona dokumentacja projektowa jest wykonana zgodnie z umową, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, z obowiązującymi przepisami i normami i jest kompletna.
Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej stanowią integralną część dokumentacji.
g. Zasady odbioru przedmiotu zamówienia zawarte są w projekcie umowy.

9.2.Wymagane uzgodnienia do projektu budowlanego zawarte są w projekcie umowy.

10. Zasady sprawowania nadzoru autorskiego.
Wykonawca dokumentacji projektowej sprawować będzie nadzór autorski na zasadach określonych w projekcie umowy.

11. Materiały w posiadaniu Zamawiającego (Zamawiający udostępni Wykonawcy po zawarciu umowy):
a) Minimalne Wojskowe Wymagania Organizacyjno-Użytkowe.
b) Protokół z okresowej pięcioletniej kontroli.
c) Mapa do celów opiniodawczych.
d) Zalecenia konserwatorskie.
e) Program Inwestycji, Koncepcja programowo – przestrzenna, Inwentaryzacja wielobranżowa oraz Ekspertyzy techniczna i mikologiczna.
f) Zamawiający udostępni Wykonawcy protokoły z posiedzeń Rad Technicznych, które były zwoływane w trakcie realizacji dokumentacji przedprojektowej,
a z których wszystkie ustalenia muszą być uwzględnione w dokumentacji projektowej.
12. Powołane w Specyfikacji wzory dokumentów niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia są zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego w zakładce „Wzory dokumentów”.

13. Zamawiający zorganizuje wizję lokalną w terminie do 10 dni roboczych od dnia ogłoszenia postępowania. Wizja lokalna nie jest obowiązkowa, lecz zalecana. Oferenci zgłaszają udział w wizji lokalnej poprzez pisma do Zamawiającego
z podaniem imienia i nazwiska i numeru dowodu osobistego.
Przebywanie na terenie JW obcokrajowców oraz poruszanie się pojazdów zarejestrowanych poza granicą RP reguluje Decyzja nr 19/MON z dnia 24.01.2017 r. (Dz. Urzędowy MON, poz. 18 z 2017 r.). Zamawiający nie gwarantuje, że wyrazi zgodę na przebywanie na terenie JW obcokrajowców.

14. Podstawą opracowania dokumentacji są:




- zatwierdzone Minimalne Wojskowe Wymagania Organizacyjno-Użytkowe,
- protokoły z okresowej pięcioletniej kontroli,
- zalecenia konserwatorskie,
- Program Inwestycji, Koncepcja programowo – przestrzenna, Inwentaryzacja wielobranżowa oraz Ekspertyzy techniczna i mikologiczna,
- niniejsza specyfikacja istotnych warunków zamówienia - rozdział „B”,
- uwagi Zamawiającego oraz Użytkownika, wnoszone w trakcie Rad Technicznych;
- akty wykonawcze (obwieszczone w Dz. U, M.P. i Dz. Urz.) wydane na podstawie delegacji zawartych w niżej wymienionych ustawach;
oraz:
a. Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. z 2017 r. poz. 1332 z późniejszymi zmianami),
b. Zarządzenie Nr 58/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 grudnia 2017 r.
w sprawie szczególnego sposobu organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz innych niż kancelaria tajna komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za przetwarzanie informacji niejawnych oraz doboru i stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego.
c. Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2004r., Nr 92 poz.881),
d. Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010r. Nr 102, poz. 651, z późn. zm.),
e. Ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. Nr 2019, poz. 742),
f. Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2013r., Nr 885 z późn. zm.),
g. Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2015 poz. 2164 z późn. zm.),
h. Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2008 nr 257 poz.2573 z późn. zm.),
i. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006r., Nr 90, poz. 631 z późn. zm.),
j. Decyzja nr 202/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie zasad opracowania i realizacji centralnych planów rzeczowych (Dz. Urzędowy MON poz. 112),
k. Instrukcja o ochronie przeciwpożarowej w resorcie obrony narodowej – Decyzja Nr 1/Spec./WOP Ministra Obrony Narodowej z dnia 15.12.2014 r.,
l. Norma obronna NO-04-A004.
m. „Instrukcja o ochronie obiektów wojskowych” - sygn. Szt. Gen. 1686/2017.
n. Zarządzenie Nr 1/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 8 stycznia 2015r.
w sprawie organizacji archiwów wyodrębnionych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych oraz zakresu ich działania.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540023376-N-2020 z dnia: 2020-02-07
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: III
Punkt: 1.3
W ogłoszeniu jest:
6) projektantem branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych.
Osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy tj. 1 stycznia 1995 r. (Ustawa
z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane - art. 104), uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia
do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie.
Wykonawca musi wykazać, że projektant posiada poświadczenie bezpieczeństwa osobowego lub upoważnienie do dostępu, do informacji niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE” wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej oraz aktualne zaświadczenie o odbytym szkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych wydane przez Pełnomocnika ochrony oraz posiada legitymację kwalifikowanego pracownika zabezpieczeń technicznych wystawioną przez podmiot posiadający koncesję (Wykonawcę), posiada świadectwo odbycia szkolenia w zakresie projektowania systemów.

W ogłoszeniu powinno być:
6) projektantem branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych. Osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy tj. 1 stycznia 1995 r (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane – tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623 z późniejszymi zmianami – art. 104). Uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Wykonawca musi wykazać, że projektant posiada poświadczenie bezpieczeństwa osobowego lub upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE” wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej oraz aktualne zaświadczenie o odbytym szkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych wydane przez Pełnomocnika ochrony.
6a) projektantem systemów alarmowych (teletechnicznych) posiadającym legitymację kwalifikowanego pracownika zabezpieczeń technicznych wystawioną przez podmiot posiadający koncesję(Wykonawcę) oraz posiada świadectwa odbycia szkolenia w zakresie projektowania systemów. Wykonawca musi wykazać, że projektant posiada poświadczenie bezpieczeństwa osobowego lub upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE” wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej oraz aktualne zaświadczenie o odbytym szkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych wydane przez Pełnomocnika ochrony.”



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 1.2
W ogłoszeniu jest:
1. Wykonawca przystępujący do przetargu zobowiązany jest wnieść wadium
w wysokości – 5 829,00 zł.
2. Wadium wnoszone w pieniądzu musi znaleźć się na koncie Zamawiającego
do dnia 12.02.2020 r., do godz. 10.00.
W ogłoszeniu powinno być:
1. Wykonawca przystępujący do przetargu zobowiązany jest wnieść wadium
w wysokości – 5 829,00 zł.
2. Wadium wnoszone w pieniądzu musi znaleźć się na koncie Zamawiającego
do dnia 17.02.2020 r., do godz. 10.00.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 1.2
W ogłoszeniu jest:
5. Wadium, o którym mowa w pkt 3 musi zostać złożone w kasie Zamawiającego
(bud. RZI, pok. 20) w terminie do dnia – 12.02.2020 r. do godz. 10.00.

W ogłoszeniu powinno być:
5. Wadium, o którym mowa w pkt 3 musi zostać złożone w kasie Zamawiającego
(bud. RZI, pok. 20) w terminie do dnia – 17.02.2020 r. do godz. 10.00.



Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-02-12, godz:10:00
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-02-17, godz:10:00
branża Projektowanie
podbranża projekt budowlany, nadzór, kosztorys, przegląd
kody CPV 71000000, 71221000, 71242000, 71247000, 71320000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Dolnośląskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Dolnośląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: projekt budowlany , nadzór, kosztorys, przegląd

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10473220 2024-05-06
godz. 10:00
Śląskie PRZEDMIOT POSTĘPOWANIA: 1 Okresowa kontrola stanu technicznego obiektów Szkoły Policji w Katowicach w 2024 r. - 1 usługa
10460899 2024-05-06
godz. 10:00
Wielkopolskie Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz opracowaniami uzupełniającymi dotyczącymi remontu budynku A I Oddziału...
10478435 2024-05-06
godz. 23:59
Mazowieckie wykonanie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i ...
10380440 2024-05-08
godz. 10:00
Pomorskie Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania „Remont i przebudowa Domu Studenckiego nr 10 Politechniki Gdańskiej wraz z niezbędnym uzbrojeniem i zagospodarowaniem teren...
10380455 2024-05-08
godz. 11:00
Mazowieckie Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule zaprojektuj i wybuduj obejmujące zadanie inwestycyjne p.n.: „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podzie...
10445300 2024-05-10
godz. 12:00
Mazowieckie Usługi architektoniczne polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej (koncepcji wstępnej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego) zabudowy mieszkaniowej, wielorodzinnej, wraz z...
10427073 2024-05-11
godz. 10:00
Zachodniopomorskie Wykonanie dokumentacji projektowej prac remontowo- konserwatorskich i przeprowadzenie robót budowlanych w zakresie objętym dokumentacją, kościoła filialnego p.w. Matki Bożej Różańco...
10425207 2024-05-17
godz. 11:00
Warmińsko-Mazurskie Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy zadaniu pn.: „Rozbudowa międzyregionalnego ciągu komunikacyjnego Kętrzyn – wschodnia granica województwa na odcinkach DW 592, DW 655, DW ...
10446824 2024-05-22
godz. 10:00
Lubelskie „Przebudowa Domu Studenckiego nr 4 Politechniki Lubelskiej w ramach dostosowania do nowelizacji przepisów przeciwpożarowych i podniesienia standardu w pokojach mieszkalnych w formule zap...
10294493 2024-08-30
godz. 11:00
Śląskie Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” projektu, dostawy, montażu i uruchomienie ciągu technologicznego dla przedsięwzięcia na zadanie pn.: "Budowa...