Przetarg 7634831 - Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Kamień...

   
Analizuj Zamówienie 7634831 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-08-06
przedmiot ogłoszenia
Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Kamień
Numer referencyjny: ZP.271.G.O.1.2020

Odbiór i zagospodarowanie odpadó
w
z terenu Gminy Kamień.
Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanej w opisie zamówienia masy odpadów komunalnych: zmieszanych oraz segregowanych (metali i tworzyw sztucznych (w tym odpady opakowaniowe wielomateriałowe, papieru, frakcji „bio“, szkła i popiołu) z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Kamień, bez względu na występujące warunki atmosferyczne, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 z późn.zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego, Nr XXIV/396/16 z dnia 2 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kamień,
2) odbiór odpadów z gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zlokalizowanego przy oczyszczalni ścieków w Kamieniu, ul. Szlachecka 65, 22-113 Kamień, jak również punktu dodatkowego zlokalizowanego na betonowym placu w miejscowości Strachosław;
3) zaopatrywanie nieruchomości w worki: czarne na odpady zmieszane, żółte na metale i tworzywa sztuczne, zielone na szkło, brązowe na frakcję „bio“, niebieskie na papier.

2. Rodzaj i częstotliwość odbioru odpadów komunalnych
Właściciele nieruchomości zobowiązani są do gromadzenia odpadów zgodnie ze złożoną deklaracją w pojemnikach o pojemności 120 l i 240 l oraz workach, nieruchomości wielorodzinne w pojemnikach o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l, 2200 l, 7000 l oraz workach.
Częstotliwość odbierania od właścicieli nieruchomości w zabudowie zagrodowej i jednorodzinnej:
a) papier - raz w miesiącu;
b) metale i tworzywa sztuczne - raz w miesiącu;
c) szkło - raz w miesiącu;
d) bioodpady z wyłączeniem odpadów zielonych - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na dwa tygodnie;
e) popiół – cztery razy w roku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz
f) odpady zmieszane - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na dwa tygodnie;

Częstotliwość odbierania od właścicieli nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej:
a) papier - raz w miesiącu;
b) metale i tworzywa sztuczne - raz w miesiącu;
c) szkło - raz w miesiącu;
d) bioodpady z wyłączeniem odpadów zielonych - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na tydzień.;
e) popiół – cztery razy w roku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz;
f) odpady zmieszane - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na tydzień;
Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Kamień począwszy od miesiąca września 2020 r.

Częstotliwość odbierania w gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, jak również punkcie dodatkowym, przeterminowanych leków i chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, odpadów zielonych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, odpadów niebezpiecznych, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek - dwa razy w roku.

3. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie
1) Miejsca odbioru odpadów:
- liczba właścicieli nieruchomości jednorodzinnych i zagrodowych około 1225,
- liczba nieruchomości wielorodzinnych (wspólnoty, spółdzielnie) - 1,
- liczba punktów selektywnej zbiórki odpadów problemowych, wielkogabarytowych, budowlano – remontowych i innych - 1 + 1 punkt dodatkowy
- liczba zameldowanych mieszkańców Gminy - 4204 (stan na dzień 30.06.2020 r.)
2) Masa odpadów przewidzianych do odbioru z gminy Kamień
Łączna szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbioru, transportu i zagospodarowania w okresie trwania umowy wynosi łącznie około 1300 Mg.
Ilość wytworzonych na terenie Gminy Kamień odpadów nie jest zależna od Zamawiającego.
Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców.
Zamawiający zastrzega, że podane wyżej ilości osób objętych systemem zbiórki odpadów, punktów zbiórki są ilościami szacunkowymi, pomocniczymi przy przygotowaniu postępowania przetargowego i SIWZ oraz wyceny realizacji zamówienia przez wykonawców.
Rozliczenie z Wykonawcą odbywać się będzie na podstawie rzeczywistych ilości odebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kamień w okresach kwartalnych fakturą wystawioną do 10-go dnia miesiąca za poprzedni kwartał. Pierwsza faktura za III kwartał 2020 r. będzie obejmowała tylko miesiąc wrzesień.
3) Rodzaje worków do odbioru odpadów.
Worki do selektywnej zbiórki odpadów zapewnia Wykonawca. Parametry:
- worki czarne - do gromadzenia frakcji „odpadów zmieszanych“ – grubość min. 0,05 mm
- worki żółte - do gromadzenia frakcji „metale i tworzywa sztuczne“ - grubość min. 0,05 mm
- worki zielone - do gromadzenia szkła - grubość min. 0,05 mm.
- worki brązowe - do frakcji „bio“ - grubość min. 0,05 mm,
- worki niebieskie - do frakcji „papier“ - grubość min. 0,05 mm,
Worki wykonane z folii polietylenowej, nadruk jednostronny na workach, jednoznacznie wskazujący, na jaką frakcję jest przeznaczony. Wykonawca w terminie 7 dni od podpisania umowy dostarcza właścicielom nieruchomości pierwszy komplet worków, kolejne worki zobowiązany jest do pozostawienia w dniu odbioru odpadów z danej nieruchomości, w ilości uzgodnionej z właścicielem nieruchomości, co najmniej równej ilości odebranych worków z odpadami danego rodzaju.
4. Obowiązki wykonawcy:
1) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
2) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
3) Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
4) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
5) Wykonawca w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do uzgodnienia harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Kamień. W przypadku ewentualnych proponowanych zmian harmonogramu w trakcie trwania umowy Wykonawca przedstawi harmonogram do akceptacji na minimum 30 dni przed planowanym terminem wprowadzenia zmian oraz zapewni odpowiednie poinformowanie mieszkańców.
6) Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania odpadów (minimum: ulotki dla wszystkich właścicieli nieruchomości danej miejscowości oraz plakaty do umieszczenia na tablicach ogłoszeń w każdej miejscowości przekazywane sołtysom przez Wykonawcę, informacja do zamieszczenia na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Kamień oraz przekazanie wersji elektronicznej plakatu do zamieszczenia na stronie Gminy Kamień). Ulotki dla właścicieli nieruchomości oprócz harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z wyszczególnieniem miejscowości i dat odbioru powinny zawierać telefon kontaktowy do przedstawiciela Wykonawcy, w celu dokonywania ewentualnych uzgodnień.
7) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru w terminach ustalonych w harmonogramie odpadów zmieszanych, metali i tworzyw sztucznych, szkła, papieru i frakcji „bio“ wystawionych przy drodze w bezpiecznej odległości od drogi publicznej: powiatowej, gminnej, wojewódzkiej.
8) Odbiór popiołu z nieruchomości odbywać się będzie w następującym porządku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz. Terminy odbioru popiołu nie mogą pokrywać się z odbiorem pozostałych frakcji odpadów.
9) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów dostarczonych przez właścicieli nieruchomości do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zlokalizowanego przy oczyszczalni ścieków w Kamieniu, ul. Szlachecka 65, 22-113 Kamień, jak również punktu dodatkowego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Strachosławiu. Do punktów właściciele nieruchomości będą mogli dostarczać: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady niebezpieczne, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki. Odbiór w punktach odbędzie się 2 razy w okresie trwania umowy w uzgodnionych terminach.
10) Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o trudnej lokalizacji (np. dróg gruntowych).
11) W sezonie zimowym, gdy ze względu na nieprzejezdność dróg niemożliwy będzie odbiór i wywóz odpadów zgodnie z ustalonym harmonogramem, Wykonawca zobowiązany jest do ich odbioru w niezwłocznym terminie, w którym droga stała się przejezdna. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego oraz właścicieli nieruchomości (poprzez informację umieszczoną na tablicach ogłoszeń) o zaistniałej sytuacji.
12) Wykonawca na wniosek właściciela nieruchomości umożliwi dzierżawę / wynajem pojemników do gromadzenia odpadów.
13) Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane. Wykonawca przekazuje Zamawiającemu miesięczne raporty o właścicielach nieruchomości, którzy mimo obowiązku selektywnej zbiórki odpadów gromadzą odpady komunalne w sposób nieselektywny w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca. Raport Wykonawca dostarcza Zamawiającemu w formie papierowej oraz elektronicznej i musi on zawierać następujące dane: adres nieruchomości, datę i godzinę odbioru, liczbę i rodzaj pojemników, worków w których odpady zostały zebrane nieprawidłowo, zdjęcia w postaci cyfrowej dowodzące, ze odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy (zdjęcia muszą zostać wykonane w taki sposób aby nie budząc wątpliwości pozwalały na przypisanie pojemników w tym worków foliowych do konkretnej nieruchomości),
14) Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania w formie raportu informacji o adresach nieruchomości, na których powstały odpady i zostały przez właściciela tej nieruchomości przekazane do odbioru przez Wykonawcę a nie są ujęte w bazie danych prowadzonej przez Zamawiającego w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca Raport Wykonawca dostarcza Zamawiającemu w formie papierowej oraz elektronicznej, musi on zawierać następujące dane: adres nieruchomości, datę i godzinę odbioru, liczbę i rodzaj pojemników, worków - udokumentowane zdjęciami.
15) Załadunek i transport odpadów odbywać się będzie za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz środków transportu, które muszą być w stałej dyspozycji Wykonawcy, tj co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej z dźwignikiem hakowym lub bramowym do odbioru kontenerów KP-7 z odpadami. Pojazdy winny spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122).
16) Wykonawca ma obowiązek utrzymywania standardów sanitarnych oraz standardów ochrony środowiska zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122), Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. Nr 104, poz. 868) i postanowieniami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kamień.
17) Odpady ulegające biodegradacji, odpady zielone, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania należy przekazywać do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych – wskazanej w uchwale Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami, (Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Srebrzyszczu) i wskazanych zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1454). Karty przekazania odpadów do RIPOK Wykonawca zobowiązany jest dołączać do faktury, zaś z pozostałych instalacji raz na kwartał.
18) Wykonawca będzie sporządzał sprawozdanie, o którym mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości. Podstawą do sporządzenia sprawozdań jest dokumentacja sporządzana przy przekazywaniu odpadów do instalacji, w tym karty przekazania odpadów i ewidencja instalacji w zakresie postępowania z odpadami.
19) Wykonawca odpowiedzialny jest za osiąganie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 z późn. zm.), rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2167) oraz rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412).

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540151052-N-2020 z dnia: 2020-08-13
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: II
Punkt: II.4
W ogłoszeniu jest:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Kamień. Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanej w opisie zamówienia masy odpadów komunalnych: zmieszanych oraz segregowanych (metali i tworzyw sztucznych (w tym odpady opakowaniowe wielomateriałowe, papieru, frakcji „bio“, szkła i popiołu) z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Kamień, bez względu na występujące warunki atmosferyczne, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 z późn.zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego, Nr XXIV/396/16 z dnia 2 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kamień, 2) odbiór odpadów z gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zlokalizowanego przy oczyszczalni ścieków w Kamieniu, ul. Szlachecka 65, 22-113 Kamień, jak również punktu dodatkowego zlokalizowanego na betonowym placu w miejscowości Strachosław; 3) zaopatrywanie nieruchomości w worki: czarne na odpady zmieszane, żółte na metale i tworzywa sztuczne, zielone na szkło, brązowe na frakcję „bio“, niebieskie na papier. 2. Rodzaj i częstotliwość odbioru odpadów komunalnych Właściciele nieruchomości zobowiązani są do gromadzenia odpadów zgodnie ze złożoną deklaracją w pojemnikach o pojemności 120 l i 240 l oraz workach, nieruchomości wielorodzinne w pojemnikach o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l, 2200 l, 7000 l oraz workach. Częstotliwość odbierania od właścicieli nieruchomości w zabudowie zagrodowej i jednorodzinnej: a) papier - raz w miesiącu; b) metale i tworzywa sztuczne - raz w miesiącu; c) szkło - raz w miesiącu; d) bioodpady z wyłączeniem odpadów zielonych - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na dwa tygodnie; e) popiół – cztery razy w roku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz f) odpady zmieszane - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na dwa tygodnie; Częstotliwość odbierania od właścicieli nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej: a) papier - raz w miesiącu; b) metale i tworzywa sztuczne - raz w miesiącu; c) szkło - raz w miesiącu; d) bioodpady z wyłączeniem odpadów zielonych - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na tydzień.; e) popiół – cztery razy w roku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz; f) odpady zmieszane - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na tydzień; Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Kamień począwszy od miesiąca września 2020 r. Częstotliwość odbierania w gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, jak również punkcie dodatkowym, przeterminowanych leków i chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, odpadów zielonych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, odpadów niebezpiecznych, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek - dwa razy w roku. 3. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie 1) Miejsca odbioru odpadów: - liczba właścicieli nieruchomości jednorodzinnych i zagrodowych około 1225, - liczba nieruchomości wielorodzinnych (wspólnoty, spółdzielnie) - 1, - liczba punktów selektywnej zbiórki odpadów problemowych, wielkogabarytowych, budowlano – remontowych i innych - 1 + 1 punkt dodatkowy - liczba zameldowanych mieszkańców Gminy - 4204 (stan na dzień 30.06.2020 r.) 2) Masa odpadów przewidzianych do odbioru z gminy Kamień Łączna szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbioru, transportu i zagospodarowania w okresie trwania umowy wynosi łącznie około 1300 Mg. Ilość wytworzonych na terenie Gminy Kamień odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców. Zamawiający zastrzega, że podane wyżej ilości osób objętych systemem zbiórki odpadów, punktów zbiórki są ilościami szacunkowymi, pomocniczymi przy przygotowaniu postępowania przetargowego i SIWZ oraz wyceny realizacji zamówienia przez wykonawców. Rozliczenie z Wykonawcą odbywać się będzie na podstawie rzeczywistych ilości odebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kamień w okresach kwartalnych fakturą wystawioną do 10-go dnia miesiąca za poprzedni kwartał. Pierwsza faktura za III kwartał 2020 r. będzie obejmowała tylko miesiąc wrzesień. 3) Rodzaje worków do odbioru odpadów. Worki do selektywnej zbiórki odpadów zapewnia Wykonawca. Parametry: - worki czarne - do gromadzenia frakcji „odpadów zmieszanych“ – grubość min. 0,05 mm - worki żółte - do gromadzenia frakcji „metale i tworzywa sztuczne“ - grubość min. 0,05 mm - worki zielone - do gromadzenia szkła - grubość min. 0,05 mm. - worki brązowe - do frakcji „bio“ - grubość min. 0,05 mm, - worki niebieskie - do frakcji „papier“ - grubość min. 0,05 mm, Worki wykonane z folii polietylenowej, nadruk jednostronny na workach, jednoznacznie wskazujący, na jaką frakcję jest przeznaczony. Wykonawca w terminie 7 dni od podpisania umowy dostarcza właścicielom nieruchomości pierwszy komplet worków, kolejne worki zobowiązany jest do pozostawienia w dniu odbioru odpadów z danej nieruchomości, w ilości uzgodnionej z właścicielem nieruchomości, co najmniej równej ilości odebranych worków z odpadami danego rodzaju. 4. Obowiązki wykonawcy: 1) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy, 2) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy. 3) Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia. 4) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca. 5) Wykonawca w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do uzgodnienia harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Kamień. W przypadku ewentualnych proponowanych zmian harmonogramu w trakcie trwania umowy Wykonawca przedstawi harmonogram do akceptacji na minimum 30 dni przed planowanym terminem wprowadzenia zmian oraz zapewni odpowiednie poinformowanie mieszkańców. 6) Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania odpadów (minimum: ulotki dla wszystkich właścicieli nieruchomości danej miejscowości oraz plakaty do umieszczenia na tablicach ogłoszeń w każdej miejscowości przekazywane sołtysom przez Wykonawcę, informacja do zamieszczenia na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Kamień oraz przekazanie wersji elektronicznej plakatu do zamieszczenia na stronie Gminy Kamień). Ulotki dla właścicieli nieruchomości oprócz harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z wyszczególnieniem miejscowości i dat odbioru powinny zawierać telefon kontaktowy do przedstawiciela Wykonawcy, w celu dokonywania ewentualnych uzgodnień. 7) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru w terminach ustalonych w harmonogramie odpadów zmieszanych, metali i tworzyw sztucznych, szkła, papieru i frakcji „bio“ wystawionych przy drodze w bezpiecznej odległości od drogi publicznej: powiatowej, gminnej, wojewódzkiej. 8) Odbiór popiołu z nieruchomości odbywać się będzie w następującym porządku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz. Terminy odbioru popiołu nie mogą pokrywać się z odbiorem pozostałych frakcji odpadów. 9) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów dostarczonych przez właścicieli nieruchomości do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zlokalizowanego przy oczyszczalni ścieków w Kamieniu, ul. Szlachecka 65, 22-113 Kamień, jak również punktu dodatkowego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Strachosławiu. Do punktów właściciele nieruchomości będą mogli dostarczać: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady niebezpieczne, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki. Odbiór w punktach odbędzie się 2 razy w okresie trwania umowy w uzgodnionych terminach. 10) Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o trudnej lokalizacji (np. dróg gruntowych). 11) W sezonie zimowym, gdy ze względu na nieprzejezdność dróg niemożliwy będzie odbiór i wywóz odpadów zgodnie z ustalonym harmonogramem, Wykonawca zobowiązany jest do ich odbioru w niezwłocznym terminie, w którym droga stała się przejezdna. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego oraz właścicieli nieruchomości (poprzez informację umieszczoną na tablicach ogłoszeń) o zaistniałej sytuacji. 12) Wykonawca na wniosek właściciela nieruchomości umożliwi dzierżawę / wynajem pojemników do gromadzenia odpadów. 13) Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane. Wykonawca przekazuje Zamawiającemu miesięczne raporty o właścicielach nieruchomości, którzy mimo obowiązku selektywnej zbiórki odpadów gromadzą odpady komunalne w sposób nieselektywny w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca. Raport Wykonawca dostarcza Zamawiającemu w formie papierowej oraz elektronicznej i musi on zawierać następujące dane: adres nieruchomości, datę i godzinę odbioru, liczbę i rodzaj pojemników, worków w których odpady zostały zebrane nieprawidłowo, zdjęcia w postaci cyfrowej dowodzące, ze odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy (zdjęcia muszą zostać wykonane w taki sposób aby nie budząc wątpliwości pozwalały na przypisanie pojemników w tym worków foliowych do konkretnej nieruchomości), 14) Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania w formie raportu informacji o adresach nieruchomości, na których powstały odpady i zostały przez właściciela tej nieruchomości przekazane do odbioru przez Wykonawcę a nie są ujęte w bazie danych prowadzonej przez Zamawiającego w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca Raport Wykonawca dostarcza Zamawiającemu w formie papierowej oraz elektronicznej, musi on zawierać następujące dane: adres nieruchomości, datę i godzinę odbioru, liczbę i rodzaj pojemników, worków - udokumentowane zdjęciami. 15) Załadunek i transport odpadów odbywać się będzie za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz środków transportu, które muszą być w stałej dyspozycji Wykonawcy, tj co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej z dźwignikiem hakowym lub bramowym do odbioru kontenerów KP-7 z odpadami. Pojazdy winny spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122). 16) Wykonawca ma obowiązek utrzymywania standardów sanitarnych oraz standardów ochrony środowiska zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122), Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. Nr 104, poz. 868) i postanowieniami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kamień. 17) Odpady ulegające biodegradacji, odpady zielone, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania należy przekazywać do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych – wskazanej w uchwale Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami, (Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Srebrzyszczu) i wskazanych zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1454). Karty przekazania odpadów do RIPOK Wykonawca zobowiązany jest dołączać do faktury, zaś z pozostałych instalacji raz na kwartał. 18) Wykonawca będzie sporządzał sprawozdanie, o którym mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości. Podstawą do sporządzenia sprawozdań jest dokumentacja sporządzana przy przekazywaniu odpadów do instalacji, w tym karty przekazania odpadów i ewidencja instalacji w zakresie postępowania z odpadami. 19) Wykonawca odpowiedzialny jest za osiąganie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 z późn. zm.), rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2167) oraz rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412).
W ogłoszeniu powinno być:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Kamień. Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanej w opisie zamówienia masy odpadów komunalnych: zmieszanych oraz segregowanych (metali i tworzyw sztucznych (w tym odpady opakowaniowe wielomateriałowe, papieru, frakcji „bio“, szkła i popiołu) z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Kamień, bez względu na występujące warunki atmosferyczne, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 z późn.zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego, Nr XXIV/396/16 z dnia 2 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kamień, 2) odbiór odpadów z gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zlokalizowanego przy oczyszczalni ścieków w Kamieniu, ul. Szlachecka 65, 22-113 Kamień, jak również punktu dodatkowego zlokalizowanego na betonowym placu w miejscowości Strachosław; 3) zaopatrywanie nieruchomości w worki: czarne na odpady zmieszane, żółte na metale i tworzywa sztuczne, zielone na szkło, brązowe na frakcję „bio“, niebieskie na papier. 2. Rodzaj i częstotliwość odbioru odpadów komunalnych Właściciele nieruchomości zobowiązani są do gromadzenia odpadów zgodnie ze złożoną deklaracją w pojemnikach o pojemności 120 l i 240 l oraz workach, nieruchomości wielorodzinne w pojemnikach o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l, 2200 l, 7000 l oraz workach. Częstotliwość odbierania od właścicieli nieruchomości w zabudowie zagrodowej i jednorodzinnej: a) papier - raz w miesiącu; b) metale i tworzywa sztuczne - raz w miesiącu; c) szkło - raz w miesiącu; d) bioodpady z wyłączeniem odpadów zielonych - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na dwa tygodnie; e) popiół – cztery razy w roku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz f) odpady zmieszane - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na dwa tygodnie; Częstotliwość odbierania od właścicieli nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej: a) papier - raz w miesiącu; b) metale i tworzywa sztuczne - raz w miesiącu; c) szkło - raz w miesiącu; d) bioodpady z wyłączeniem odpadów zielonych - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na tydzień.; e) popiół – cztery razy w roku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz; f) odpady zmieszane - raz w miesiącu w okresie od listopada do marca, a w okresie od kwietnia do października raz na tydzień; Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Kamień począwszy od miesiąca września 2020 r. Częstotliwość odbierania w gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, jak również punkcie dodatkowym, przeterminowanych leków i chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, odpadów zielonych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, odpadów niebezpiecznych, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek - dwa razy w roku. 3. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie 1) Miejsca odbioru odpadów: - liczba właścicieli nieruchomości jednorodzinnych i zagrodowych około 1225, - liczba nieruchomości wielorodzinnych (wspólnoty, spółdzielnie) - 1, - liczba punktów selektywnej zbiórki odpadów problemowych, wielkogabarytowych, budowlano – remontowych i innych - 1 + 1 punkt dodatkowy - liczba zameldowanych mieszkańców Gminy - 4204 (stan na dzień 30.06.2020 r.) 2) Masa odpadów przewidzianych do odbioru z gminy Kamień Łączna szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbioru, transportu i zagospodarowania w okresie trwania umowy wynosi łącznie około 1300 Mg. Ilość wytworzonych na terenie Gminy Kamień odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców. Zamawiający zastrzega, że podane wyżej ilości osób objętych systemem zbiórki odpadów, punktów zbiórki są ilościami szacunkowymi, pomocniczymi przy przygotowaniu postępowania przetargowego i SIWZ oraz wyceny realizacji zamówienia przez wykonawców. Rozliczenie z Wykonawcą odbywać się będzie na podstawie rzeczywistych ilości odebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kamień w okresach kwartalnych fakturą wystawioną do 10-go dnia miesiąca za poprzedni kwartał. Pierwsza faktura za III kwartał 2020 r. będzie obejmowała tylko miesiąc wrzesień. 3) Rodzaje worków do odbioru odpadów. Worki do selektywnej zbiórki odpadów zapewnia Wykonawca. Parametry: - worki czarne - do gromadzenia frakcji „odpadów zmieszanych“ – grubość min. 0,05 mm - worki żółte - do gromadzenia frakcji „metale i tworzywa sztuczne“ - grubość min. 0,05 mm - worki zielone - do gromadzenia szkła - grubość min. 0,05 mm. - worki brązowe - do frakcji „bio“ - grubość min. 0,05 mm, - worki niebieskie - do frakcji „papier“ - grubość min. 0,05 mm, Worki wykonane z folii polietylenowej, nadruk jednostronny na workach, jednoznacznie wskazujący, na jaką frakcję jest przeznaczony. Wykonawca w terminie 7 dni od podpisania umowy dostarcza właścicielom nieruchomości pierwszy komplet worków, kolejne worki zobowiązany jest do pozostawienia w dniu odbioru odpadów z danej nieruchomości, w ilości uzgodnionej z właścicielem nieruchomości, co najmniej równej ilości odebranych worków z odpadami danego rodzaju. 4. Obowiązki wykonawcy: 1) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy, 2) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy. 3) Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia. 4) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca. 5) Wykonawca w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do uzgodnienia harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Kamień. W przypadku ewentualnych proponowanych zmian harmonogramu w trakcie trwania umowy Wykonawca przedstawi harmonogram do akceptacji na minimum 30 dni przed planowanym terminem wprowadzenia zmian oraz zapewni odpowiednie poinformowanie mieszkańców. 6) Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania odpadów (minimum: ulotki dla wszystkich właścicieli nieruchomości danej miejscowości oraz plakaty do umieszczenia na tablicach ogłoszeń w każdej miejscowości przekazywane sołtysom przez Wykonawcę, informacja do zamieszczenia na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Kamień oraz przekazanie wersji elektronicznej plakatu do zamieszczenia na stronie Gminy Kamień). Ulotki dla właścicieli nieruchomości oprócz harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z wyszczególnieniem miejscowości i dat odbioru powinny zawierać telefon kontaktowy do przedstawiciela Wykonawcy, w celu dokonywania ewentualnych uzgodnień. 7) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru w terminach ustalonych w harmonogramie odpadów zmieszanych, metali i tworzyw sztucznych, szkła, papieru i frakcji „bio“ wystawionych przy drodze w bezpiecznej odległości od drogi publicznej: powiatowej, gminnej, wojewódzkiej. 8) Odbiór popiołu z nieruchomości odbywać się będzie w następującym porządku: w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – trzy razy, w okresie od 1 maja do 31 października – jeden raz. Terminy odbioru popiołu nie mogą pokrywać się z odbiorem pozostałych frakcji odpadów. 9) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów dostarczonych przez właścicieli nieruchomości do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zlokalizowanego przy oczyszczalni ścieków w Kamieniu, ul. Szlachecka 65, 22-113 Kamień, jak również punktu dodatkowego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Strachosławiu. Do punktów właściciele nieruchomości będą mogli dostarczać: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady niebezpieczne, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki. Odbiór w punktach odbędzie się 2 razy w okresie trwania umowy w uzgodnionych terminach. 10) Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o trudnej lokalizacji (np. dróg gruntowych). 11) W sezonie zimowym, gdy ze względu na nieprzejezdność dróg niemożliwy będzie odbiór i wywóz odpadów zgodnie z ustalonym harmonogramem, Wykonawca zobowiązany jest do ich odbioru w niezwłocznym terminie, w którym droga stała się przejezdna. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego oraz właścicieli nieruchomości (poprzez informację umieszczoną na tablicach ogłoszeń) o zaistniałej sytuacji. 12) Wykonawca na wniosek właściciela nieruchomości umożliwi dzierżawę / wynajem pojemników do gromadzenia odpadów. 13) Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane. Wykonawca przekazuje Zamawiającemu miesięczne raporty o właścicielach nieruchomości, którzy mimo obowiązku selektywnej zbiórki odpadów gromadzą odpady komunalne w sposób nieselektywny w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca. Raport Wykonawca dostarcza Zamawiającemu w formie papierowej oraz elektronicznej i musi on zawierać następujące dane: adres nieruchomości, datę i godzinę odbioru, liczbę i rodzaj pojemników, worków w których odpady zostały zebrane nieprawidłowo, zdjęcia w postaci cyfrowej dowodzące, ze odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy (zdjęcia muszą zostać wykonane w taki sposób aby nie budząc wątpliwości pozwalały na przypisanie pojemników w tym worków foliowych do konkretnej nieruchomości), 14) Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania w formie raportu informacji o adresach nieruchomości, na których powstały odpady i zostały przez właściciela tej nieruchomości przekazane do odbioru przez Wykonawcę a nie są ujęte w bazie danych prowadzonej przez Zamawiającego w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca Raport Wykonawca dostarcza Zamawiającemu w formie papierowej oraz elektronicznej, musi on zawierać następujące dane: adres nieruchomości, datę i godzinę odbioru, liczbę i rodzaj pojemników, worków - udokumentowane zdjęciami. 15) Załadunek i transport odpadów odbywać się będzie za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz środków transportu, które muszą być w stałej dyspozycji Wykonawcy, tj co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej z dźwignikiem hakowym lub bramowym do odbioru kontenerów KP-7 z odpadami. Pojazdy winny spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122). 16) Wykonawca ma obowiązek utrzymywania standardów sanitarnych oraz standardów ochrony środowiska zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122), Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. Nr 104, poz. 868) i postanowieniami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kamień. 17) Odpady ulegające biodegradacji, odpady zielone, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania należy przekazywać do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych – wskazanej w uchwale Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami, (Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Srebrzyszczu) i wskazanych zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1454). Karty przekazania odpadów do RIPOK Wykonawca zobowiązany jest dołączać do faktury, zaś z pozostałych instalacji raz na kwartał. 18) Wykonawca będzie sporządzał sprawozdanie, o którym mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości. Podstawą do sporządzenia sprawozdań jest dokumentacja sporządzana przy przekazywaniu odpadów do instalacji, w tym karty przekazania odpadów i ewidencja instalacji w zakresie postępowania z odpadami. 19) Wykonawca odpowiedzialny jest za osiąganie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 z późn. zm.), rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2167) oraz rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412).
branża Sprzątanie
podbranża wywóz śmieci, utylizacja, składowiska
kody CPV 90500000, 90510000, 90513100, 90514000, 90533000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Lubelskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Lubelskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: wywóz śmieci, utylizacja, składowiska

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10340815 2024-03-29
godz. 10:00
Mazowieckie ,,Utrzymanie czystości i porządku na terenie Gminy Wolanów” Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gminy Wolanów.Szczegółow...
10294445 2024-04-02
godz. 12:00
Śląskie Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Ruda Śląska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia wraz...
10371412 2024-04-03
godz. 08:00
Warmińsko-Mazurskie PRZEDMIOT POSTĘPOWANIA: 1 ZAŁADUNEK USTABILIZOWANYCH OSADÓW ŚCIEKOWYCH [19 08 05] Z KWATER NATURALNEGO PRZYSTOSOWANIA OSADU Według OPZ i wzoru Umowy 1 szt.
10344826 2024-04-03
godz. 11:00
Śląskie Sukcesywne wykonanie usług w zakresie opróżniania wolnostanów lokali mieszkalnych i użytkowych w budynkach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania 1. Przedmiotem zamówienia jest: wyk...
10368385 2024-04-03
godz. 12:00
Zachodniopomorskie Sukcesywny odbiór i zagospodarowanie odpadów kuchennych ulegających biodegradacji w workach oraz luzem o kodzie 20 01 08 z siedziby Zamawiającego w Choszcznie przy ul. Niedziałkowskiego...
10345126 2024-04-04
godz. 10:00
Mazowieckie Część 1: Przedmiotem zamówienia są usługi związane z usuwaniem zatorów i oczyszczaniem cieków, rzek i kanałów na terenie Zarządu Zlewni w Żywcu Część 1 : Usuwanie zanieczyszc...
10375134 2024-04-04
godz. 10:00
Kujawsko-Pomorskie USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU GMINY STRZELNO.
10374020 2024-04-04
godz. 11:00
Wielkopolskie ODBIÓR I TRANSPORT ODPADÓW KOMUNALNYCH Z PSZOK W MIEJSCOWOŚCI JEZIORY MAŁE GM. ZANIEMYŚL W ROKU 2024
10380340 2024-04-30
godz. 10:00
Pomorskie 2. Zamówienie zostało podzielone na trzy nw. zadania:Zadanie nr 1- Odbiór i zagospodarowanie odpadów balastowych pochodzących z sortowania odpadów zmieszanych - frakcja nadsitowa o śr...
10341722 2024-04-30
godz. 11:30
Małopolskie Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie miasta i gminy Słomniki w II półroczu 2024 r. 1. Przedmiotem zam...