Przetarg 7396921 - Modernizacja trzech grupowych węzłów cieplnych...

   
Analizuj Zamówienie 7396921 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-03-23
przedmiot ogłoszenia
Modernizacja trzech grupowych węzłów cieplnych dwufunkcyjnych wraz z wykonaniem monitoringu
Zamówienie obejmuje:
- sporządzenie
projektów budowlano - wykonawczych węzłów cieplnych (po 2 egz. na węzeł),
- uzgodnienie w/w projektów z Zamawiającym,
- wykonanie węzłów cieplnych wg uzgodnionych projektów,
- demontaż istniejących węzłów cieplnych,
- dostawę urządzeń i montaż pod nadzorem przedstawiciela Zamawiającego,
- wizualizację węzła po Modbus na stacji operatorskiej w kotłowni KI ul. Wybudowanie 56
- uczestniczenie podczas pierwszego uruchomienia poszczególnych węzłów cieplnych,
- przygotowanie kompletu dokumentacji zawierających: deklaracje zgodności, atesty, aprobaty, protokoły odbioru prób ciśnieniowych, instrukcje obsługi, DTR zamontowanych urządzeń cieplnych, dokumenty z zakresu BHP i ppoż., karty katalogowe urządzeń,
- przygotowanie dwóch kompletów dokumentacji wraz z oświadczeniem o pokryciu pierwszych kosztów dotyczących wydania przez Urząd Dozoru Technicznego decyzji zezwalającej na eksploatację węzła. Zwolnione z uzyskania decyzji UDT są węzły ciepłej wody użytkowej oraz węzły, w których iloczyn objętości i nadciśnienia na zastosowane urządzenia ciśnieniowe wynosi maksymalnie 300 bar * dm3.
Przy doborach urządzeń - w części dotyczącej ciepłej wody użytkowej, poza mocą zamówioną Wykonawca kierować się będzie również jednoczesnością poboru wynikającą z ilości mieszkań bądź punktów czerpalnych, pod rygorem wymiany urządzeń na większe na koszt Wykonawcy w przypadku nie zachowania powyższego warunku.
W części obliczeniowej projektu należy sprawdzić opory wszystkich urządzeń węzła po stronie ciepłej i zimnej wody użytkowej dla przepływu miarodajnego wynikającego z ilości punktów poboru c.w.u. wyznaczonego wg PN-B-01706:1992. W/w opory obliczeniowe nie mogą przekroczyć 150 kPa.
Zamawiający wymaga, aby dostarczone węzły cieplne zostały oznaczone przez producenta znakiem CE.
Przed przystąpieniem do sporządzania oferty wymagana jest wizja lokalna pomieszczeń, w których zamontowane zostaną węzły cieplne.
Sposób wykonania węzłów musi gwarantować bezpośredni dostęp do wszystkich urządzeń w nim się znajdujących.
Koszty związane z czynnościami odbiorowymi prowadzonymi przez Urząd Dozoru Technicznego w celu wydania decyzji zezwalającej na eksploatację ponosi Wykonawca. Na uzgodnienia UDT zostanie wstrzymana kwota 2.500 zł na każdy węzeł - nie dotyczy węzłów ciepłej
wody użytkowej oraz węzłów, w których iloczyn objętości i nadciśnienia na zastosowane urządzenia ciśnieniowe wynosi maksymalnie 300 bar * dm3. Kwota ta zostanie zwrócona w ciągu 7 dni od dostarczenia oświadczenia o pokryciu powyższych kosztów. Zgłoszenie do UDT dokona Wykonawca po zamontowaniu danego węzła na obiekcie.
4.2. Charakterystyczne parametry obiektu
Węzły należy wykonać wg zestawień podstawowych urządzeń i schematów załączonych do niniejszej SIWZ.
W w/w zestawieniach i schematach przedstawiono podstawowe wymagania Zamawiającego, co do typu urządzeń zastosowanych w węzłach cieplnych. Szczegółowy dobór w/w urządzeń wykonany zostanie przez Wykonawcę w uzgodnionym z Zamawiającym projekcie budowlano- wykonawczym.
Zamawiający nie dopuszcza zmian w typach urządzeń w pozycjach: od REI do RE9, RDP1, POM1, POM2, CII oraz NW1. Należy zastosować następujące typy wymienników ciepła: dla c.o. oraz dla c.w.u. w węzłach stojących dla c.w.u. płaszczowo - rurowe typu JAD.
4.3. Parametry do doboru węzłów cieplnych:
W czasie sezonu grzewczego PEC Oborniki dostarcza wodę gorącą o parametrach zmiennych zgodnie z przyjętym wykresem regulacyjnym źródeł ciepła.
Obliczeniowe parametry sieci cieplnej dla węzłów wymiennikowych centralnego ogrzewania w okresie zimowym wynoszą 130 / 80stopn.C, przy tz = - 18stopn.C. W okresie letnim obliczeniowe parametry wynoszą 70 / 35stopn.C.
Obliczeniowe parametry dla instalacji centralnego ogrzewania 90 / 70stopn.C przy tz=- 18stopn.C oraz dla instalacji ciepłej wody użytkowej 60 / 10stopn.C.
Ciśnienie dyspozycyjne po stronie wody sieciowej 100-250 kPa (opory węzła po stronie sieciowej nie mogą być wyższe niż 100 kPa).
Ciśnienie dyspozycyjne dla instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej określi Wykonawca w projekcie budowlano - wykonawczym zgodnie z parametrami instalacji wewnętrznych.
Aktualne uwarunkowania wykonania przedmiotu zamówienia:
Całość robót wykonać zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego, Warunkami technicznymi wykonania i odbioru węzłów ciepłowniczych COBRTIINSTAL zeszyt 8 oraz zgodnie z przepisami BHP, ppoż. i Polskimi Normami.
4.4. Wytyczne budowy kompaktowego węzła cieplnego
I. Budowa ramy węzła.
1. Wykonanie modułowe wielkość jednego modułu max długość 1,2 m
2. Wielokrotność modułów łączona z sobą za pomocą połączeń śrubowych.
3. Łatwy demontaż i rozłączność z jednoczesnym zagwarantowaniem stabilności urządzeń.
4. Możliwość transportu wózkiem widłowym lub paletowym.
5. Regulowane stopy konstrukcji ramy do wypoziomowania modułów.
6. Ramę węzła wykonać jako zespoloną, spawaną, w kształcie prostopadłościanu w wewnątrz której są zamontowane urządzenia węzła.
SIWZ Modernizacja węzłów cieplnych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Obornikach
7. Spełnia wymagania bezpieczeństwa konstrukcji.
8. Urządzenia i rurociągi w węźle kompaktowym powinny być zamontowane i umocowane do ramy węzła tak aby nie przenosiły drgań na instalacje.
9. Nie stosować podpór urządzeń kotwionych do urządzeń.
10. Wymiennik mocowany do ramy.
11. Wymiennik o wadze ponad 15 kg wyposażyć w oddzielną podstawę.
12. Wszystkie urządzenia zamontować wewnątrz ramy.
II. Urządzenia.
1. Rurociągi przyłączeniowe pomp lub kolektorów zestawów pompowych mocować do konstrukcji uchwytami elastycznymi.
2. Stabilizatory ciepłej wody wyposażyć przy króćcach dolotowo/wylotowych w armaturę rozłączną jak śrubunki lub kołnierze.
3. Pompę c.o. należy zamontować na wysokości min. 0,8 m, licząc od stopy konstrukcji.
III. Instalacja elektryczna i AKPiA węzła.
1. W projekcie przewidzieć numerację wszystkich potencjałów (oznaczniki na przewodach) oraz listew zaciskowych i urządzeń.
2. Rozdzielić na listwach obwody elektryczne siłowe, sterownicze i pomiarowe.
3. Rozdzielnicę wykonać zgodnie z projektem, schemat powykonawczy umieścić wewnątrz rozdzielnicy wraz z instrukcją obsługi rozdzielnicy oraz DTR dołączoną do regulatora.
4. Podłączać jeden przewód pod jeden zacisk.
5. W obudowie gniazdo remontowe 230V.
6. Rozdzielnicę montować na konstrukcji węzła w sposób trwały, na sztywno z zachowaniem swobodnego dostęp do wnętrza.
7. Rozdzielnicę montować w miejscu nie stwarzającym zagrożenia poparzeniem dla obsługi.
8. Dla ochrony przewodów elektrycznych stosować rurkę osłonową giętką typu PESCHLA na podejściu do urządzeń i rozdzielnicy.
9. Zabezpieczyć rurki osłonowe przed osuwaniem się na przewodach.
10. Przewody do urządzeń i rozdzielnicy wprowadzać przez dławiki i zabezpieczać przed wysuwaniem.
11. Instalację elektryczną prowadzić po konstrukcji węzła w korytkach kablowych.
12. Części metalowe i urządzenia zasilane napięciem powyżej 50 V podłączyć do instalacji wyrównania potencjałów prowadzonej na węźle.
13. Na każdym module węzła przewidzieć szynę uziemiającą montowaną na konstrukcji w celu sprowadzenia instalacji wyrównania potencjałów w jeden punkt.
14. Na szynie uziemiającej przewidzieć miejsce do podłączenia zewnętrznej instalacji uziemiającej (np. bednarka).
15. Zachować ciągłość przewodów na węźle, tj. od zacisków w szafce sterowniczej do odbiornika. Nie stosować złączek przedłużających przewód.
IV. Monitoring węzła:
Węzeł cieplny musi posiadać szafę telemetrii z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającą
SIWZ Modernizacja węzłów cieplnych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Obornikach
komunikację ze sterownikiem węzła i ciepłomierzami oraz możliwością przesyłania danych przez internet do stacji operatorskiej umieszczonej w kotłowni KI ul. Wybudowanie 56 w Obornikach. Stacja operatorska oraz oprogramowanie (do którego należy się podpiąć oraz rozbudować) wykonywała w 2015 roku Firma Metrolog z Czarnkowa i jest ona na gwarancji. Wizualizacja węzłów przewiduje wprowadzanie sygnałów alarmowych do systemu telemetrii. Do sterownika są doprowadzone sygnały pracy i awarii urządzeń pracujących w węźle cieplnym.
Możliwy musi być odczyt wszystkich parametrów pracy układu automatyki w tym także odczyt podstawowych parametrów licznika ciepła. W aplikacji sterownika przewiduję się sygnalizację uszkodzenia czujników, ustawiania progów alarmowych dla wybranych wielkości mierzonych oraz rejestrację historii zdarzeń. Wizualizacja węzła umożliwi podgląd parametrów z przygotowanych grafik (synoptyka) i tabel. W wizualizacji muszą być dostępne m. in. Wszystkie parametry temperatur, ciśnienia, stany prac pomp, rzeczywiste pozycje procentowe napędów oraz aktywne ograniczenia i funkcje. Wszystkie istotne parametry w tym temperatura, statusy urządzeń i alarmy będą rejestrowane w postaci wykresów i lub tabel z przynajmniej 60 dniowym okresem rejestracji. System musi posiadać różne poziomy dostępu dla obsługi chronione hasłem, co uniemożliwi dostęp osobom trzecim.
Do systemu należy podłączyć ciepłomierze, które należy doposażyć w moduły Mod Bus oraz zasilacze 24VAV. W systemie telemetrii stworzyć odrębną zakładkę dla każdego ciepłomierza z odczytywanymi parametrami oraz umieścić najwyższe z nich na synoptykach przedstawiających schematycznie pracę węzłów. Po podłączeniu ciepłomierzy do systemu musi być możliwość wprowadzenia bieżących parametrów do sterownika w celu wprowadzenia funkcji ograniczenia mocy i przepływu.
4.5. Warunki gwarancji oraz serwisu urządzeń
Wykonawca udzieli gwarancji na urządzenia i wykonane roboty na okres min. 24 miesięcy, oraz zapewni serwis urządzeń w całym okresie gwarancji.
Przed dokonaniem odbioru przedmiotu zamówienia Wykonawca wyda Zamawiającemu dokument gwarancyjny określający uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej gwarancji. Wzór dokumentu gwarancyjnego jest załączony do niniejszej SIWZ, jako załącznik nr 3 do wzoru umowy.
Wykonawca - gwarant zobowiązuje się do bezpłatnego usunięcia wad ujawnionych w okresie gwarancji w terminie 3 dni licząc od dnia ich zgłoszenia przez Zamawiającego.
W przypadku awarii urządzeń w węźle, Wykonawca (w okresie gwarancyjnym nieodpłatnie) musi zagwarantować wymianę uszkodzonego urządzenia w terminie do 72 godzin od momentu powiadomienia przez Zamawiającego.
4.6. Informacje pozostałe
Wyroby budowlane stosowane w trakcie wykonywania robót budowlanych mają spełniać wymagania polskich przepisów, a Wykonawca będzie posiadał dokumenty potwierdzające, że zostały one wprowadzone do obrotu zgodnie z regulacjami ustawy o wyrobach budowlanych i posiadają wymagane parametry.
Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia spełniając wymogi ustawy Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2003 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowania ( Dz. U. z 2015 r., poz. 1422 z póżn. zm.), innych ustaw i rozporządzeń, Polskich Norm, zasad wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
SIWZ Modernizacja węzłów cieplnych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Obornikach
branża Ciepłownictwo i gaz, Ochrona, Projektowanie
podbranża instalacje grzewcze, instalacje, projekt ciepłownictwo i gaz
forma przetarg inny
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Wielkopolskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Wielkopolskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: instalacje grzewcze , instalacje , projekt ciepłownictwo i gaz

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10406861 2024-04-29
godz. 10:00
Mazowieckie SVA/U/4620-23/2024: Przebudowa węzła cieplnego w budynku nr 1 oraz technologii c.w.u. w budynkach nr 2, 163, 177 – Siedlce, ul. Składowa 39. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa wę...
10445299 2024-04-30
godz. 17:00
Łódzkie Montaż zaworów podpionowych regulacyjnych na instalacji centralnego ogrzewania wraz z pracami towarzyszącymi - w 36 budynkach mieszkalnych znajdujących się w zasobach Spółdzielni Mies...
10452292 2024-05-06
godz. 11:00
Mazowieckie Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy gazociągu n/c Bydgoszcz ul. Głowackiego Zakres rzeczowy: a) gazociągu n/c dn 250 PE L = ok.455,0 m odc. A-B  b) przyłączy gazowych n/c dn ...
10450446 2024-05-07
godz. 09:00
Mazowieckie Opole ul. Wrocławska – Bierkowice: opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci gazowej średniego ciśnienia d315/225 PE (o dł. ok. 30/270 m.b.).
10438781 2024-05-07
godz. 09:00
Małopolskie Remont instalacji ogrzewania dachu budynku nr 1 w m. Zakopane przy ul. Przewodników Tatrzańskich 3 w Zakopanem.
10433931 2024-05-07
godz. 10:00
Mazowieckie „Wykonanie pomiarów izolacji gazociągów DCVG i CIPS wraz z opracowaniem dokumentacji wykonawczej i naprawą wskazanych defektów izolacji oraz wymianą anod magnezowych na gazociągach ...
10473464 2024-05-08
godz. 10:00
Mazowieckie 25-IRSP-P-B-24 - Kompleksowa realizacja zadania w zakresie wykonania dokumentacji projektowej oraz budowy sieci gazowej w msc. Wieliczki, ul. Jeziorna Kompleksowa realizacja zadania w zakre...
10474512 2024-05-14
godz. 08:00
Mazowieckie Kompleksowa realizacja sieci gazowej m. Zgierz ul. wiosny Ludów na wys. pos. nr 61 do pos. nr 49 Kompleksowa realizacja sieci gazowej oraz przyłączy: • gazociąg średniego ciśnienia...
10461298 2024-05-16
godz. 09:00
Dolnośląskie Robota budowlana polegająca na modernizacji i rozbudowie instalacji elektrycznej i niskoprądowej wraz z robotami towarzyszącymi w budynku Sądu Rejonowego w Wołowie przy ul. M.Reja 11. ...
10324491 2024-05-17
godz. 00:00
Świętokrzyskie Opracowanie koncepcji technicznej modernizacji Centralnej Ciepłowni w Skarżysku-Kamiennej Opracowanie koncepcji technicznej modernizacji Centralnej Ciepłowni w Skarżysku-Kamiennej