Przetarg 7900885 - Dostawa studzienek oraz zaworów podciśnieniowych do...

   
Analizuj Zamówienie 7900885 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-12-29
przedmiot ogłoszenia
Dostawa studzienek oraz zaworów podciśnieniowych do rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej na terenie m. Wiązown
ica i Szówsko
Numer referencyjny: ZGK.P.26.5.2020

2.1 Przedmiotem zamówienia obejmuje sukcesywną, w miarę występowania potrzeb dostawę fabrycznie nowych studzienek oraz zaworów podciśnieniowych przeznaczonych do rozbudowy sieci kanalizacji podciśnieniowej na terenie gminy Wiązownica, wg. zakresu ilościowego określonego w załączniki do SIWZ.
W skład jednego kompletu wchodzi studzienka podciśnieniowa + zawór podciśnieniowy +adapter PE/PCVd 90/75
2.2 Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części:
CZĘŚĆ NR 1 OBEJMUJE DOSTAWĘ STUDZIENEK ORAZ ZAWORÓW PODCIŚNIENIOWYCH DO ROZBUDOWY
SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ PODCIŚNIENIOWEJ W M. WIĄZOWNICA.
2.2.1 Parametry techniczne studni zaworowej Roediger Typ G 65 2,5 (nieprzejezdna) lub równoważna
studzienka wykonana jako dwu-komorowa zapewniająca wyraźne fizyczne, poziome oddzielenie pomiędzy komorą zbiorczą ścieków a komorą zaworową w celu uzyskania łatwego i niezależnego dostępu do komór studzienki zbiorczej (np. komora zbiorcza jest dostępna bez wchodzenia do komory zaworowej).
komory zaworowe muszą być oddzielone od komór ściekowych dzięki czemu zawory podciśnieniowe są czyste, suche i higieniczne.
zawór podciśnieniowy i sterownik muszą być łatwo dostępne.
studzienka musi uniemożliwiać infiltrację wód gruntowych wykonana jest z PE-MD zabezpieczona pokrywą przed wodą deszczową.
studzienka zbiorcza winna mieć zwartą budowę mając kształt pozwalający na samooczyszczanie.
podłączenie rurociągu grawitacyjnego odprowadzającego ścieki z budynku posiada średnicę DN 200.
komora zaworowa musi posiadać korek na dolocie podciśnienia umożliwiający odcięcie zaworu w celu jego obsługi, lub podczas budowy, przy pomocy korka przerywającego doprowadzenie podciśnienia. Korka można używać także wraz ze specjalną rurą umożliwiającą usuwanie przeszkód z komory ścieków do, której ścieki napływają grawitacyjnie .
zawór o nominalnym gabarycie 2,5” 65 mm jest zaworem membranowym wykonanym z tworzywa ABS .
rurę czujnika (rura sensorowa ) należy podłączyć pionowo (pod kątem 90°) do poziomej części rury ssawnej. Tym sposobem rura czujnika samo-oczyszcza się za każdym razem cyklu zaworowego (zassania ścieków) i unika się gromadzenia tłuszczu.

2.2.2 Wielkości/gabaryty
Komory dla studni zbiorczych mają głębokość około 550 mm oraz pojemność około 30 litrów poniżej dolnej części przyłącza rury odpływowej.
Rurociąg grawitacyjny z budynku zazwyczaj podłącza się do komory ścieków studzienki zbiorczej na głębokości 1500 mm poniżej wysokości gruntu. Podłączenie grawitacyjne pomiędzy budynkiem a odpornymi na zalewanie (uszczelnionymi) zaworami podciśnieniowymi powinno mieć dodatkowy przewód zasilający powietrzem, aby umożliwić działanie zaworu podciśnieniowego
Rurociąg z domu może wejść do studzienki na głębokości nawet 700 mm pod powierzchnią gruntu a dno studzienki może się znajdować nawet na głębokości 1200 mm.

2.2.3 Zawór podciśnieniowy do studzienki G-65 2,5”– membranowy
Zawory podciśnieniowe membranowe to zawory przeponowe lub zaciskowe wykonane z tworzywa ABS i dostępne w znormalizowanym gabarycie: 2.5”. Zawory podciśnieniowe muszą działać bez użycia energii elektrycznej. Sekwencja działania dla zaworu jest następująca:
ciecz grawitacyjnie wpływa do studzienki. W miarę jak poziom cieczy w studzience się podnosi, spręża powietrze w rurze czujnika.
ciśnienie powietrza jest przekazywane za pośrednictwem rury i węża do sterownika zamontowanego przy zaworze.
ciśnienie powietrza uruchamia sterownik oraz połączony z nim trójdrożny zawór, który doprowadza podciśnienie z rurociągu do korpusu zaworu.
powoduje to pełne otwarcie zaworu i uruchamia regulowany timer w sterowniku.
po upływie nastawionego czasu zawór podciśnieniowy się zamyka.

2.2.4 Jak tylko zawartość studzienki zostanie wyssana, przez zawór podciśnieniowy wpuszczona zostanie pewna ilość powietrza atmosferycznego stanowiącego napęd dla przepływu cieczy. Źródłem owego powietrza atmosferycznego jest wlot usytuowany jak to opisano powyżej.
Urządzenia zaworowe mogą działać w warunkach ich zalania jeżeli są podłączone do rury odpowietrznika gwarantującego wentylację do środowiska.
Zawór przeponowy otwiera się całkowicie, więc nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia drgań (uderzenia hydraulicznego), które mogłoby uszkodzić materiały systemu lub mieć niekorzystny wpływ na warunki przepływu.

zawory winny być uruchamiane urządzeniem pneumatycznym bez potrzeby korzystania z energii elektrycznej. Uruchamianie mechaniczne lub pływakiem jest niedopuszczalne z uwagi na możliwość zablokowania.
zawory podciśnieniowe membranowe to zawory typu przeponowego lub zaciskowego otwierające się i zamykające w kierunku pionowym, co zapewnia taką sytuację, iż żadne ścieki ani zanieczyszczenia nie mogą przedostać się do działających części mechanicznych.
zawory nie mogą się zakleszczać ani blokować (np. przez odpady zwierzęce, piasek czy żwir).
zawory nie mogą posiadać nurnika ani tłoka będącego w kontakcie ze ściekami ani ruchomych pierścieni uszczelniających wymagających regularnej konserwacji.
korpus zaworu winien być wykonany z tworzywa ABS. Przepony winny być wykonane z materiału EPDM odpornego na działanie ścieków.
zawory powinny być wodoszczelne.
zawory powinny być zwartej budowy, zajmować mało miejsca i mieć mały ciężar, aby łatwo można je było poddawać serwisowi.
konieczne jest istnienie możliwości odcięcia zaworu od doprowadzeń podciśnienia przykładowo przy pomocy jakiegoś korka. Odcięcie od podciśnienia umożliwi dokonanie obsługi zaworu w suchej komorze.
zawory powinny być poddane próbom i certyfikacji na 300,000 cykli bezawaryjnej pracy(zgodnie z normą PN EN 1091). Wyniki prób winny być sprawdzane przez uprawnione niezależne instytucje.
każdy zawór powinien być sprawdzany fabrycznie.
zawory muszą być produkowane przez posiadający certyfikat zakład zgodnie z międzynarodową normą ISO 9000.
przepona musi mieć gładką powierzchnię wewnętrzną i nie może hamować przepływu wody przy otwartym zaworze.
wymiana przepony musi być łatwa i trwać tylko kilka minut przy demontażu i montażu.
nie powinno być potrzeby uszczelniania kolby ani też odprowadzania przecieku.
zawór podciśnieniowy połączony jest poprzez kształtki gumowe (proste, kolano ). Prosta kształtka gumowa z trójnikiem serwisowym, kolano gumowe z rurą ssawną za pomocą opasek zaciskowych.
zawory podciśnieniowe membranowe nie powinny mieć kolb wchodzących w korpus zaworu. Ruchome części zaworu powinny być oddzielone od ścieków przeponą (membraną).

2.2.5 Sterownik standardowy KPS Sterownik ROEDIGER lub równoważny: wykonany poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Jest standardowo połączony z obudową zaworu podciśnieniowego mechanicznie przy pomocy specjalnego prowadzenia oraz pneumatycznie za pomocą wężyków, ma na celu otworzyć zawór podciśnieniowy, gdy poziom ścieków w zbiorniku osiągnie zadana wartość. Odessanie zadanej ilości ścieków w ciągu 1 cyklu pracy oraz doprowadzenie odpowiedniej ilości powietrza o ciśnieniu atmosferycznym po odessaniu porcji ścieków. Sterownik jest aktywny gdy podciśnienie w sieci wynosi min. 0.22 bar. Czas otwarcia podciśnieniowego zestawu zaworowego wynosi ok 5 sekund, w przypadku konieczności możliwa jest regulacja sterownika celem optymalizacji jej pracy.


2.2.6 Sterownik ma 4 króćce do podłączenia wężyków są to:
U – podłączenie podciśnienia (wężyk połączony jest z korkiem na trójniku serwisowym)
AV – podłączenie z zaworem podciśnieniowym (wężyk połączony jest z zaworem)
A – podłączenie do atmosfery (wężyk A jest połączony wyłącznie w sytuacji gdy zestaw zaworowy musi pracować w warunkach zalania. W normalnych warunkach pracy wężyk ten nie jest podłączony

CZĘŚĆ NR 2 OBEJMUJE DOSTAWĘ STUDZIENEK ORAZ ZAWORÓW PODCIŚNIENIOWYCH DO ROZBUDOWY SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ PODCIŚNIENIOWEJ W M. SZÓWSKO.

2.2.7 Parametry techniczne zaworu podciśnieniowego ISEKI dz 90mm lub równoważny:
średnica zaworu 90mm.
wyposażony w licznik wbudowany w korpus zaworu pozwalający na automatyczne zliczenie ilości cykli pracy.
powinien mieć przycisk do ręcznego załączania w celach regulacyjno -serwisowych wbudowany w głowicę zaworu.
spełniać wymagania normy PN-EN 16932:2018.
mieć trwałość udokumentowaną pracę w ilości co najmniej 250 000 cykli roboczych bez potrzeby wymiany elementów zaworu.
wykonany z materiałów przystosowanych do pracy w warunkach „atmosfery ściekowej” oraz ich konstrukcja powinna ograniczać możliwość blokady gniazda zaworu.
mieć konstrukcję zapewniającą, aby szczelina niedomkniętego grzybka zaworu nie rejestrowana przez sensor monitoringu wynosiła maksymalnie 6mm.
powinien mieć przepustowość zapewniającą przepływ maksymalno godzinowy w wysokości 0,5l/s przy zasysaniu w jednym cyklu porcji ścieków 40l.
mieć możliwość łatwego oczyszczania mambranki sensorowej celem regeneracji i czyszczenia bez konieczności demontażu obudowy sterownika.
zaworek zwrotny winien być rozbieralny celem okresowego oczyszczania i regeneracji.
minimalne podciśnienie otwarcia powinno wynosić 20kPa.
zawór musi zapewniać bezpośredni dostęp do gniazda zaworu w celach serwisowych bez konieczności odłączania od sieci dolnej części korpusu oraz demontażu układu zamykająco-otwierającego (membrana, sprężyna).
elementy składowe zaworu podciśnieniowego ISEKI przedstawiono w załącznikach do siwz.(rys. techn. urządzeń).

2.3 Zakres i zasady dostawy studzienek oraz zaworów podciśnieniowych do rozbudowy sieci kanalizacji podciśnieniowej
1. Zamawiający zastrzega, że podane ilości są ilościami szacunkowymi, obrazują możliwą wielkość i zakres przedmiotu zamówienia oraz mogą być pomocne na etapie przygotowywania oferty.
2. Dostawa studzienek zaworowych oraz zaworów podciśnieniowych do rozbudowy sieci kanalizacji podciśnieniowej odbywać się będzie sukcesywnie według zapotrzebowania.
3. Informacja o dostawie będzie przekazywana dostawcy z czterodniowym wyprzedzeniem określającym termin, ilość i miejsce dostawy.
4. Zamawiający może zgłaszać zapotrzebowanie na materiały kanalizacji podciśnieniowej od zawarcia umowy do dnia 14.12.2021r.
5. Do każdej dostawy wykonawca dołączy atest PZH, certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności wyrobu z aprobatą techniczną lub certyfikat zgodności z normą na dostarczane wyroby.
6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakresu dostawy w przypadku braku zapotrzebowania.
7. Koszty dostawy obciążają Wykonawcę.
8. W związku z ograniczeniem zakresu dostawy Wykonawcy nie będzie przysługiwało żadne roszczenie, w tym finansowe względem Zamawiającego.
9. Wykonawca udzieli na w/w przedmiot zamówienia 24 miesięczny okres gwarancji liczony od daty odbioru.
10. W razie dostarczenia przedmiotu umowy z wadami jakościowymi lub ilościowymi, Zamawiający odmawia przyjęcia dostarczanej partii w całości bądź w części.

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr: 1 Nazwa: DOSTAWA STUDZIENEK ORAZ ZAWORÓW PODCIŚNIENIOWYCH DO ROZBUDOWY SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ PODCIŚNIENIOWEJ W M. WIĄZOWNICA.
CZĘŚĆ NR 1 OBEJMUJE DOSTAWĘ STUDZIENEK ORAZ ZAWORÓW PODCIŚNIENIOWYCH DO ROZBUDOWY SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ PODCIŚNIENIOWEJ W M. WIĄZOWNICA. 2.2.1 Parametry techniczne studni zaworowej Roediger Typ G 65 2,5 (nieprzejezdna) lub równoważna studzienka wykonana jako dwu-komorowa zapewniająca wyraźne fizyczne, poziome oddzielenie pomiędzy komorą zbiorczą ścieków a komorą zaworową w celu uzyskania łatwego i niezależnego dostępu do komór studzienki zbiorczej (np. komora zbiorcza jest dostępna bez wchodzenia do komory zaworowej). komory zaworowe muszą być oddzielone od komór ściekowych dzięki czemu zawory podciśnieniowe są czyste, suche i higieniczne. zawór podciśnieniowy i sterownik muszą być łatwo dostępne. studzienka musi uniemożliwiać infiltrację wód gruntowych wykonana jest z PE-MD zabezpieczona pokrywą przed wodą deszczową. studzienka zbiorcza winna mieć zwartą budowę mając kształt pozwalający na samooczyszczanie. podłączenie rurociągu grawitacyjnego odprowadzającego ścieki z budynku posiada średnicę DN 200. komora zaworowa musi posiadać korek na dolocie podciśnienia umożliwiający odcięcie zaworu w celu jego obsługi, lub podczas budowy, przy pomocy korka przerywającego doprowadzenie podciśnienia. Korka można używać także wraz ze specjalną rurą umożliwiającą usuwanie przeszkód z komory ścieków do, której ścieki napływają grawitacyjnie . zawór o nominalnym gabarycie 2,5” 65 mm jest zaworem membranowym wykonanym z tworzywa ABS . rurę czujnika (rura sensorowa ) należy podłączyć pionowo (pod kątem 90°) do poziomej części rury ssawnej. Tym sposobem rura czujnika samo-oczyszcza się za każdym razem cyklu zaworowego (zassania ścieków) i unika się gromadzenia tłuszczu. 2.2.2 Wielkości/gabaryty Komory dla studni zbiorczych mają głębokość około 550 mm oraz pojemność około 30 litrów poniżej dolnej części przyłącza rury odpływowej. Rurociąg grawitacyjny z budynku zazwyczaj podłącza się do komory ścieków studzienki zbiorczej na głębokości 1500 mm poniżej wysokości gruntu. Podłączenie grawitacyjne pomiędzy budynkiem a odpornymi na zalewanie (uszczelnionymi) zaworami podciśnieniowymi powinno mieć dodatkowy przewód zasilający powietrzem, aby umożliwić działanie zaworu podciśnieniowego Rurociąg z domu może wejść do studzienki na głębokości nawet 700 mm pod powierzchnią gruntu a dno studzienki może się znajdować nawet na głębokości 1200 mm. 2.2.3 Zawór podciśnieniowy do studzienki G-65 2,5”– membranowy Zawory podciśnieniowe membranowe to zawory przeponowe lub zaciskowe wykonane z tworzywa ABS i dostępne w znormalizowanym gabarycie: 2.5”. Zawory podciśnieniowe muszą działać bez użycia energii elektrycznej. Sekwencja działania dla zaworu jest następująca: ciecz grawitacyjnie wpływa do studzienki. W miarę jak poziom cieczy w studzience się podnosi, spręża powietrze w rurze czujnika. ciśnienie powietrza jest przekazywane za pośrednictwem rury i węża do sterownika zamontowanego przy zaworze. ciśnienie powietrza uruchamia sterownik oraz połączony z nim trójdrożny zawór, który doprowadza podciśnienie z rurociągu do korpusu zaworu. powoduje to pełne otwarcie zaworu i uruchamia regulowany timer w sterowniku. po upływie nastawionego czasu zawór podciśnieniowy się zamyka. 2.2.4 Jak tylko zawartość studzienki zostanie wyssana, przez zawór podciśnieniowy wpuszczona zostanie pewna ilość powietrza atmosferycznego stanowiącego napęd dla przepływu cieczy. Źródłem owego powietrza atmosferycznego jest wlot usytuowany jak to opisano powyżej. Urządzenia zaworowe mogą działać w warunkach ich zalania jeżeli są podłączone do rury odpowietrznika gwarantującego wentylację do środowiska. Zawór przeponowy otwiera się całkowicie, więc nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia drgań (uderzenia hydraulicznego), które mogłoby uszkodzić materiały systemu lub mieć niekorzystny wpływ na warunki przepływu. zawory winny być uruchamiane urządzeniem pneumatycznym bez potrzeby korzystania z energii elektrycznej. Uruchamianie mechaniczne lub pływakiem jest niedopuszczalne z uwagi na możliwość zablokowania. zawory podciśnieniowe membranowe to zawory typu przeponowego lub zaciskowego otwierające się i zamykające w kierunku pionowym, co zapewnia taką sytuację, iż żadne ścieki ani zanieczyszczenia nie mogą przedostać się do działających części mechanicznych. zawory nie mogą się zakleszczać ani blokować (np. przez odpady zwierzęce, piasek czy żwir). zawory nie mogą posiadać nurnika ani tłoka będącego w kontakcie ze ściekami ani ruchomych pierścieni uszczelniających wymagających regularnej konserwacji. korpus zaworu winien być wykonany z tworzywa ABS. Przepony winny być wykonane z materiału EPDM odpornego na działanie ścieków. zawory powinny być wodoszczelne. zawory powinny być zwartej budowy, zajmować mało miejsca i mieć mały ciężar, aby łatwo można je było poddawać serwisowi. konieczne jest istnienie możliwości odcięcia zaworu od doprowadzeń podciśnienia przykładowo przy pomocy jakiegoś korka. Odcięcie od podciśnienia umożliwi dokonanie obsługi zaworu w suchej komorze. zawory powinny być poddane próbom i certyfikacji na 300,000 cykli bezawaryjnej pracy(zgodnie z normą PN EN 1091). Wyniki prób winny być sprawdzane przez uprawnione niezależne instytucje. każdy zawór powinien być sprawdzany fabrycznie. zawory muszą być produkowane przez posiadający certyfikat zakład zgodnie z międzynarodową normą ISO 9000. przepona musi mieć gładką powierzchnię wewnętrzną i nie może hamować przepływu wody przy otwartym zaworze. wymiana przepony musi być łatwa i trwać tylko kilka minut przy demontażu i montażu. nie powinno być potrzeby uszczelniania kolby ani też odprowadzania przecieku. zawór podciśnieniowy połączony jest poprzez kształtki gumowe (proste, kolano ). Prosta kształtka gumowa z trójnikiem serwisowym, kolano gumowe z rurą ssawną za pomocą opasek zaciskowych. zawory podciśnieniowe membranowe nie powinny mieć kolb wchodzących w korpus zaworu. Ruchome części zaworu powinny być oddzielone od ścieków przeponą (membraną). 2.2.5 Sterownik standardowy KPS Sterownik ROEDIGER lub równoważny: wykonany poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Jest standardowo połączony z obudową zaworu podciśnieniowego mechanicznie przy pomocy specjalnego prowadzenia oraz pneumatycznie za pomocą wężyków, ma na celu otworzyć zawór podciśnieniowy, gdy poziom ścieków w zbiorniku osiągnie zadana wartość. Odessanie zadanej ilości ścieków w ciągu 1 cyklu pracy oraz doprowadzenie odpowiedniej ilości powietrza o ciśnieniu atmosferycznym po odessaniu porcji ścieków. Sterownik jest aktywny gdy podciśnienie w sieci wynosi min. 0.22 bar. Czas otwarcia podciśnieniowego zestawu zaworowego wynosi ok 5 sekund, w przypadku konieczności możliwa jest regulacja sterownika celem optymalizacji jej pracy. 2.2.6 Sterownik ma 4 króćce do podłączenia wężyków są to: U – podłączenie podciśnienia (wężyk połączony jest z korkiem na trójniku serwisowym) AV – podłączenie z zaworem podciśnieniowym (wężyk połączony jest z zaworem) A – podłączenie do atmosfery (wężyk A jest połączony wyłącznie w sytuacji gdy zestaw zaworowy musi pracować w warunkach zalania. W normalnych warunkach pracy wężyk ten nie jest podłączony Zakres i zasady dostawy studzienek oraz zaworów podciśnieniowych do rozbudowy sieci kanalizacji podciśnieniowej 1. Zamawiający zastrzega, że podane ilości są ilościami szacunkowymi, obrazują możliwą wielkość i zakres przedmiotu zamówienia oraz mogą być pomocne na etapie przygotowywania oferty. 2. Dostawa studzienek zaworowych oraz zaworów podciśnieniowych do rozbudowy sieci kanalizacji podciśnieniowej odbywać się będzie sukcesywnie według zapotrzebowania. 3. Informacja o dostawie będzie przekazywana dostawcy z czterodniowym wyprzedzeniem określającym termin, ilość i miejsce dostawy. 4. Zamawiający może zgłaszać zapotrzebowanie na materiały kanalizacji podciśnieniowej od zawarcia umowy do dnia 14.12.2021r. 5. Do każdej dostawy wykonawca dołączy atest PZH, certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności wyrobu z aprobatą techniczną lub certyfikat zgodności z normą na dostarczane wyroby. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakresu dostawy w przypadku braku zapotrzebowania. 7. Koszty dostawy obciążają Wykonawcę. 8. W związku z ograniczeniem zakresu dostawy Wykonawcy nie będzie przysługiwało żadne roszczenie, w tym finansowe względem Zamawiającego. 9. Wykonawca udzieli na w/w przedmiot zamówienia 24 miesięczny okres gwarancji liczony od daty odbioru. 10. W razie dostarczenia przedmiotu umowy z wadami jakościowymi lub ilościowymi, Zamawiający odmawia przyjęcia dostarczanej partii w całości bądź w części.

Część nr: 2 Nazwa: DOSTAWA STUDZIENEK ORAZ ZAWORÓW PODCIŚNIENIOWYCH DO ROZBUDOWY SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ PODCIŚNIENIOWEJ W M. SZÓWSKO.
CZĘŚĆ NR 2 OBEJMUJE DOSTAWĘ STUDZIENEK ORAZ ZAWORÓW PODCIŚNIENIOWYCH DO ROZBUDOWY SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ PODCIŚNIENIOWEJ W M. SZÓWSKO. 2.2.7 Parametry techniczne zaworu podciśnieniowego ISEKI dz 90mm lub równoważny: średnica zaworu 90mm. wyposażony w licznik wbudowany w korpus zaworu pozwalający na automatyczne zliczenie ilości cykli pracy. powinien mieć przycisk do ręcznego załączania w celach regulacyjno -serwisowych wbudowany w głowicę zaworu. spełniać wymagania normy PN-EN 16932:2018. mieć trwałość udokumentowaną pracę w ilości co najmniej 250 000 cykli roboczych bez potrzeby wymiany elementów zaworu. wykonany z materiałów przystosowanych do pracy w warunkach „atmosfery ściekowej” oraz ich konstrukcja powinna ograniczać możliwość blokady gniazda zaworu. mieć konstrukcję zapewniającą, aby szczelina niedomkniętego grzybka zaworu nie rejestrowana przez sensor monitoringu wynosiła maksymalnie 6mm. powinien mieć przepustowość zapewniającą przepływ maksymalno godzinowy w wysokości 0,5l/s przy zasysaniu w jednym cyklu porcji ścieków 40l. mieć możliwość łatwego oczyszczania mambranki sensorowej celem regeneracji i czyszczenia bez konieczności demontażu obudowy sterownika. zaworek zwrotny winien być rozbieralny celem okresowego oczyszczania i regeneracji. minimalne podciśnienie otwarcia powinno wynosić 20kPa. zawór musi zapewniać bezpośredni dostęp do gniazda zaworu w celach serwisowych bez konieczności odłączania od sieci dolnej części korpusu oraz demontażu układu zamykająco-otwierającego (membrana, sprężyna). elementy składowe zaworu podciśnieniowego ISEKI przedstawiono w załącznikach do siwz.(rys. techn. urządzeń). 2.3 Zakres i zasady dostawy studzienek oraz zaworów podciśnieniowych do rozbudowy sieci kanalizacji podciśnieniowej 1. Zamawiający zastrzega, że podane ilości są ilościami szacunkowymi, obrazują możliwą wielkość i zakres przedmiotu zamówienia oraz mogą być pomocne na etapie przygotowywania oferty. 2. Dostawa studzienek zaworowych oraz zaworów podciśnieniowych do rozbudowy sieci kanalizacji podciśnieniowej odbywać się będzie sukcesywnie według zapotrzebowania. 3. Informacja o dostawie będzie przekazywana dostawcy z czterodniowym wyprzedzeniem określającym termin, ilość i miejsce dostawy. 4. Zamawiający może zgłaszać zapotrzebowanie na materiały kanalizacji podciśnieniowej od zawarcia umowy do dnia 14.12.2021r. 5. Do każdej dostawy wykonawca dołączy atest PZH, certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności wyrobu z aprobatą techniczną lub certyfikat zgodności z normą na dostarczane wyroby. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakresu dostawy w przypadku braku zapotrzebowania. 7. Koszty dostawy obciążają Wykonawcę. 8. W związku z ograniczeniem zakresu dostawy Wykonawcy nie będzie przysługiwało żadne roszczenie, w tym finansowe względem Zamawiającego. 9. Wykonawca udzieli na w/w przedmiot zamówienia 24 miesięczny okres gwarancji liczony od daty odbioru. 10. W razie dostarczenia przedmiotu umowy z wadami jakościowymi lub ilościowymi, Zamawiający odmawia przyjęcia dostarczanej partii w całości bądź w części.
branża Materiały budowlane i hutnicze, Wodno - kanalizacyjna
podbranża materiały i urządzenia, materiały budowlane, wyroby hutnicze
kody CPV 44130000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia dostawy
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Podkarpackie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Podkarpackie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: materiały i urządzenia , materiały budowlane , wyroby hutnicze

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10365381 2024-04-02
godz. 09:00
Mazowieckie WZ/135/2024/III Zakup kleju introligatorskiego PRZEDMIOT POSTĘPOWANIA: 1 Klej introligatorski Pojemność: 250 ml Klej w plastikowej butelce wraz z aplikatorem posiadający atest PZH HŻ -...
10375206 2024-04-02
godz. 11:00
Śląskie Tuleja ø90/ø 40 + atest gat.45
10379614 2024-04-02
godz. 12:00
Podlaskie Zakup z dostawą cem entu portlandzkiego CEM I 42,5 R dla potrzeb M PGKiM ZB.
10369469 2024-04-03
godz. 08:00
Śląskie BLACHA 6X1500x3000 GAT. 1.4541/1H18N9T; BLACHA KWASOODPORNA 4X1500X3000 MM, GAT. 1H18N9T/321/1.4541 (ZKP - AM759150)
10375830 2024-04-03
godz. 12:03
Opolskie Dostawa elektrozaworów membranowych (12930306) PRZEDMIOT POSTĘPOWANIA: 1 elektrozawór ELEKTROZAWÓR MEMBRANOWY 2/2 NO G 1', 24 V DC, ADK12 2 szt. 2 elektrozawór ELEKTROZAWÓR MEMBRANOWY...
10370470 2024-04-04
godz. 10:00
Śląskie Zakup i dostawa farby drogowej akrylowej, mikrokul szklanych oraz rozpuszczalnika z przeznaczeniem do wykonania oznakowania poziomego na drogach powiatowych
10379885 2024-04-05
godz. 11:00
Opolskie Zakup - RURA B/SZ FI 48,3 X 3,2 GAT. P265GH 3 mb; ŁUK B/SZ90ST.TYP3D FI48,3X2,6 GAT.P265GH - 6 szt
10345282 2024-04-05
godz. 12:00
Mazowieckie Rozeznanie rynku - Dostawa części zamiennych do urządzeń firmy PASSAVANT GEIGER
10370211 2024-04-11
godz. 09:00
Mazowieckie wykonanie corocznych pomiarów hydrantów przeciw-pożarowych oraz przeglądów sprzętu przeciwpożarowego na terenie Os. Kondratowicza
10379335 2024-04-11
godz. 12:00
Dolnośląskie Dostawa i montaż fabrycznie nowych urządzeń w postaci wodomierzy, zaworów zwrotnych, zaworów antykropelkowych, modułów radiowych oraz bramek Geteway (anten) wraz z montażem dla punkt...