Przetarg 7401504 - Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogrodziu wraz...

   
Analizuj Zamówienie 7401504 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-03-25
przedmiot ogłoszenia
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogrodziu wraz z zagospodarowaniem terenu
Numer referencyjny: POŚ.7011.6.2020

1. O
PIS TERENU
Na terenie objętym inwestycją występuje nieznaczne zróżnicowanie wysokościowe wynoszące ok 0,45m. Nie będzie wymagane przeprowadzenie niwelacji .Teren inwestycji jest niezabudowany . Na granicy w południowo -zachodniej części działki znajduje się ,wykonany z kostki brukowej ,parking .Wzdłuż parkingu nasadzono drzewa iglaste.

LOKALIZACJA
Działka nr.144/11 przeznaczona pod zabudowę ,położona jest w Pogrodziu .
Budynek zlokalizowano na działce zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi .
Poziom parteru przyjęto na rzędnej geodezyjnej 0,00= 98,46 m n.p.m

UZBROJENIE TERENU
W północnym rogu działki Nr 396( poprzedni numer: 144/11) zlokalizowany jest słup wysokiego napięcia. Linia wysokiego napięcia przebiega na wysokości ok. 6 m. wzdłuż północno -wschodniej oraz północno -zachodniej granicy działki . Na działce nie występują żadne sieci uzbrojenia podziemnego. Brak uzbrojenia podziemnego oraz lokalizacja sieci nadziemnych umożliwia bezkolizyjną lokalizację budynku na w/w terenie ,zgodnie z projektem zagospodarowania terenu.

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA INWESTYCJI
Projektowany budynek oraz urządzenia towarzyszące zostały zlokalizowane na działce Nr 396 (poprzedni numer: 144/11) zgodnie z warunkami decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu . Zaprojektowano budynek o zwartej bryle z wystawką , dwukondygnacyjny ,niepodpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym oraz garażem trójstanowiskowym na wozy strażackie . Wykonanie budynku projektuje się w technologii tradycyjnej , murowanej ,przykrytej dachem drewnianym , dwuspadowym o kącie nachylenia połaci 40º , nad wystawką o spadkach 32º z lukarnami o spadkach 38º ,pokrytym dachówką ceramiczną . Na terenie projektowanej działki znajduje się parking z kostki betonowej . Ze względu na jego kolizję z projektowanym budynkiem zaplanowano przeniesienie go do przeciwległej granicy działki.

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
Dojazdy na teren inwestycji odbywać się będą z trzech stron projektowanej działki . Od strony drogi gminnej na działce Nr 394 ( 142/3) zaprojektowano zjazd umożliwiający komunikację z trójstanowiskowym garażem na wozy strażackie. Wielkość zjazdu została dostosowana do potrzeb straży i umożliwia parkowanie pojazdów przed budynkiem remizy . Dojazd do wejścia do kotłowni zlokalizowano od strony drogi asfaltowej znajdującej się na działce nr 401 ( 144/2). Usytuowano tam również miejsce na gromadzenie odpadów stałych . Umożliwia to ich bezkolizyjny odbiór przez stosowne służby.
Na terenie projektowanej działki znajduje się parking z kostki brukowej . Przewidziano jego przeniesienie do przeciwległej granicy działki .Dojazd do parkingu zapewniać będzie droga gruntowa przebiegająca przez działki Nr : 397, 399 ( 144/4, 144/10) , oraz398( 143). Kostka betonowa z której został wykonany parking zostanie użyta do wykonania podjazdów do budynku. Projektowany teren utwardzony zostanie z płyt betonowych ażurowych typu Meba. Dojścia do wejść do budynku mają minimalną szerokość 1,93 m i będą wykonane z kostki betonowej typu Pol-bruk identycznej z użytą do wykonania istniejącego parkingu. Zaprojektowano opaskę budynku z polbruku o szerokości 0,50 m. Obecnie wzdłuż istniejącego parkingu nasadzone jest 8 sztuk drzewek iglastych , wysokości nieprzekraczającej 1,70m. Ze względu na kolizję z nowo projektowanym budynkiem przewidziano ich przesadzenie wzdłuż północno- wschodniej granicy działki.




ZAOPATRZENIE W WODĘ
Zgodnie z warunkami technicznymi WT nr 102/11/13 wydanymi przez Zakład Gospodarki Wodno -Ściekowej w Tolkmicku dostawę wody do projektowanego budynku Remizy Ochotniczej Straży pożarnej w Pogrodziu należy przewidzieć z istniejącej sieci wodociągowej Ø90mmPVC. Wodę na cele bytowo – gospodarcze do budynku należy doprowadzić przyłączem z rur PE32 PN10 . Włącznie projektowanego przyłącza z rur PE32 PN10 do istniejącej sieci wodociągowej Ø90mm PVC należy wykonać za pomocą nawiertaki typu NWZ 90/32

ODPROWADZENIE ŚCIEKÓW SANITARNYCH
Zgodnie z warunkami Technicznymi WT nr 102/11/13 wydanymi przez Zakład Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tolkmicku odprowadzenie ścieków z projektowanego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej należy odprowadzić do projektowanej kanalizacji sanitarnej Ø200mmPVC. Przyłącze kanalizacji sanitarnej wykonać z rur kielichowych PVC Ø160mm. Zaprojektowano studnie na zewnątrz budynku z tworzywa sztucznego o średnicy 425mm i z kręgów betonowych o średnicy 1200mm .Przyłącze realizować zgodnie z art. 29a Prawa Budowlanego.

ODPROWADZENIE WÓD OPADOWYCH
Ze względu na brak w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanej działki sieci kanalizacji deszczowej odprowadzanie wód opadowych z dach przewidziano na teren działki.

ZAOPATRZENIE W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ
Projektowany budynek zostanie zaopatrzony w energię elektryczną zgodnie z warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej , wydanymi przez Energa – Operator SA Oddział w Elblągu , nr 13/R21/02762 z dnia 6.11.2013r.

PROJEKTOWANIE ROZBIÓRKI
Na działce znajduje się parking z polbruku gr 8cm ograniczony krawężnikami na ławie betonowej . W związku z kolizją projektowanego budynku ,należy rozebrać istniejące nawierzchnie i wykonać nowy parking na przeciwległej granicy działki .Przewiduje się wykorzystanie kostki z rozbiórki do wykonania nowych ciągów z polbruku.
Ilości robót rozbiórkowych
- rozbiórka nawierzchni z polbruku -123,64m²
-rozbiórka krawężników betonowych 20x30 cm na podsypce cem. piaskowej -36m
- rozbiórka ław pod krawężniki z betonu – 3m³
- mechaniczne rozebranie podbudowy z kruszywa kamiennego o grub. 10cm- 123,64m²
- mechaniczne rozebranie warstwy odsączającej z piasku o grub. 10 cm- 123,64m²
- przygotowanie polbruku z rozbiórki do użytku -123,64m²

PRZYJĘTE ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNE
Projektuje się budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej o zwartej bryle z wystawką , przykryty dachem dwuspadowym z lukarnami . Budynek jest dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony , z poddaszem nieużytkowym oraz trzy stanowiskowym garażem na wozy strażackie .
Na parterze przewidziano garaż oraz kotłownię z magazynem opału . Posadzka w pomieszczeniach z wylewki betonowej malowanej farbami antykorozyjnymi alkilowymi (ftalowymi) odpornymi na działanie detergentów oraz olejów mineralnych. Na piętrze znajduje się pomieszczenie socjalne ,aneks kuchenny , toaleta oraz suszarnia węży strażackich z funkcją magazynową. W suszarni zaprojektowano wyłaz w stropie umożliwiający transport węży wprost z garażu. W pomieszczeniu socjalnym posadzka z paneli podłogowych, w pozostałych pomieszczeniach oraz na klatce schodowej z gresu lub terakoty .Na dach budynku projektuje się stelaż do umieszczenia syreny strażackiej o mocy 4 kW.

WARUNKI GRUNTOWO -WODNE
W związku z występowaniem nasypów niebudowlanych i gruntów słabonośnych w miejscu posadowienia budynku ,należy dokonać wymiany gruntu na pospółkę i zagęścić ją do stopnia minimum ID =0,6. Wymianę należy wykonać na głębokość 3m. , do poziomu występowania gruntów nośnych w postaci piasków średniozagęszczonych o ID =0,5
Zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dn. 24.09.1998r. W sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych przyjęto dla przedmiotowego terenu II kategorię geotechniczną przy złożonych warunkach gruntowo-wodnych.
Poziom odniesienia ( wykończonej posadzki parteru) wynosi 98,46m n.p.m., poziom posadowienia fundamentów zaprojektowano na głębokości – 1.1m względem poziomu odniesienia . Napięte zwierciadło wód gruntowych nawiercono na głębokości ok 3m względem poziomu odniesienia . Zwierciadło ustabilizowało się na wysokości ok 0.2 m poniżej poziomu posadowienia poziom 97.10 m n.p.m. Głębokość przemarzania gruntu dla danego obszaru według normy PN-81/B-03020 wynosi 1.0 m p.p.t.

KONSTRUKCJA FUNDAMENTÓW
Zaprojektowano posadowienie budynku na stopach żelbetowych oraz na ławach betonowych . Fundamenty posadowione są na głębokości -1.1 m p.p.t. z miejscowym przegłębieniem pod stopy fundamentowe F1. Pod słupami należy wykonać stopy żelbetowe gr. 30 v i 40 cm z betonu B 20 zbrojone stalą AIIIN (B500SP) . Ze stóp należy wypuścić zbrojenie w układzie i średnicach odpowiadających zbrojeniu słupów żelbetowych. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne posadowić na ławach fundamentowych o szerokości 60 oraz 80 cm i wysokości 30 cm z betonu B20.Ławy zbroic konstrukcyjnie, podłużnie prętami #12 ze stali AIIIN (B500SPB) i poprzecznie strzemionami Ø6 ze stali A0 ( St0S) w rozstawie co 30 cm Pręty należy łączyć na długości oraz w miejscach, gdzie spotykają się ławy wzajemnie prostopadłe, na zakład długości 50 cm, tak, aby zapewniona była ciągłość zbrojenia. W narożach budynku, od zbrojenia ław wypuścić bednarkę stanowiące element instalacji odgromowej. Pod drewniane słupki zadaszenia należy wykonać bloki betonowe o wymiarach 44x44x108cm z betonu B20. Bloki zbroic przeciwskurczowo góra i dołem siatką prętów zgrzewanych o średni drutu Ø6mm i oczku 10x10. W blokach obsadzić konsole do montażu słupków drewnianych.

POSADZKA PARTERU
Posadzkę parteru wykonać z betonu B25 zbrojonego włóknami polipropylenowymi ( min. 0.6 kg włókien m³betonu). W części garażowej parteru wykonać płytę grupy 12cm , w pozostałych pomieszczeniach parteru 8cm. Płytę posadzki parteru oddylatować od ścian nośnych styropianem gr. 2 cm. Płytę w części garażowej dylatować w polach 4x4m poprzez napięcie na 23 grubości płyty i wypełnienie masą plastyczną.

ŚCIANY
Ściany fundamentowe murować z bloczków betonowych z betonu B20 na zaprawie cementowej klasy 10 MPa do wysokości konstrukcji posadzki parteru -0.02 m i ocieplić styrodurem gr.10cm.
Ściany zewnętrzne parteru i piętra wykonać jako dwuwarstwowe:
Warstwa konstrukcyjna z bloczków gazobetonowych gr.24 cm. Odmiany 700(fb.=5,6 MPa) ,na zaprawie cementowo wapiennej klasy 5MPa
Izolacja cieplna ze styropianu gr 15cm.
Z wieńców w poziomie stropu nad parterem należy wypuścić zbrojenie słupków w rozstawie co ok. 2.0m. do wysokości górnego poziomu attyki. Słupki połączyć wieńcem 24x24 cm. Ścianki działowe wykonać z cegły dziurawki gr. 12 cm. Na zaprawie cementowo -wapiennej klasy MPa . W celu usztywnienia ścianek działowych parteru należy zwieńczyć je wieńcem w połowie wysokości . Ścianki działowe piętra zwieńczyć u ich szczytu – spód jętek .W spoinie pod ostatnią warstwą bloczków w murze podokiennym , na całej jej długości , układać zbrojenie do spoin wspornych lub w wyżłobieniach wypełnionych zaprawą 2 pręty Ø 6należy przedłużyć poza otwór okienny o 0.5 m z każdej strony. Szczegóły wykonania ścian wg .rysunków architektonicznych .
W miejscu oparcia elementów konstrukcyjnych (podciągów ,nadproża płatwie ) ostatnie dwie warstwy ściany wykonać z cegły ceramicznej pełnej.

KOMINY
kominy wentylacyjne wykonać z lekkich pustaków keramzytobetonowych o gęstości 850kg/m³oraz wytrzymałości 5MPa.

WIEŃCE
Zbrojenie podłużne wieńców należy wykonać z prętów #12 ze stali AIIIN ( B500SP)i poprzecznie strzemionami Ø6 ze stali A0 (St)S) w rozstawie co 30cm. Pręty należy łączyć na długości oraz w miejscach , gdzie spotykają się wieńce wzajemnie prostopadłe , na zakład długości 50cm. Tak aby zapewniona była ciągłość zbrojenia W ściankach działowych na piętrze zaprojektowano wieńce w poziomie otworów drzwiowych ( spód wieńca=góra otworu). W miejscu otworów drzwiowych należy dogęścić strzemiona do rozstawu co 15 cm. Wysokości i rozmieszczenie wieńców podano na rysunkach . Beton wieńców B20 ,wieńce stropowe betonować razem ze stropem.

NADPROŻA
W budynku w ścianach zewnętrznych parteru i piętra zaprojektowano nadproża monolityczne z betonu B20 , zbrojone podłużnie prętami#12 ze stali AIIIN(B500SP)i poprzeczne strzemionami Ø6 iØ8 ze stali A0(St0S). Wymiary oraz sposób zbrojenia wg rys. szczegółowych W nadprożach monolitycznych pierwsze strzemie układać w odległości max. 5cm. Od krawędzi podporu. Nadproża w części ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych ścianach gr. 12 cm. Zaprojektowano jako prefabrykowane typu L-19. Nadproża prefabrykowane w ścianach zewnętrznych należy dozbroić dwoma prętami #16 ze stali AIIIN.

SŁUPY
Zaprojektowano słupy żelbetowe wykonane z betonu B20 ( poddasze) i B25 (parter ) zbrojone podłużnie stalą AIIIN (B500SP) i poprzecznie strzemionami ze stali A0 (St0S) AIIIN(B500SP)
na długości połączeń zbrojenia głównego słupów z prętami startowymi ze stóp fundamentowych i przy połączeniu słupa z innym elementem konstrukcyjnym (wieniec ,podciąg) należy zagęścić strzemiona zgodnie z rys. szczegółowymi. Do słupa poddasza Sł2,6 należy zamocować konstrukcję stalową pod syrenę alarmową za pomocą wklejenia prętów kotwowych M12. Krawędzie ścian przylegających do słupów ukształtować w formie strzępi.

PODCIĄGI
W budynku zaprojektowano podciągi żelbetowe monolityczne z betonu B20 ( poddasze) i B25 (parter) zbrojone podłużnie stalą AIIIN(B500SP) i poprzecznie strzemionami ze stali A0 (St0S)i AIIIN(B500SP0 Szczegóły wykonania podciągów znajdują się na rys.konstrukcyjnych.

SCHODY
Zaprojektowano trzy żelbetowe monolityczne biegi schodowe z betonu B20 o grubości płyty 12 i 16 cm . Biegi zazbrojone zostały prętami #12 ze stali AIIIN (B500SP) w rozstawie co 12,5 i 25 cm oraz prętami rozdzielczymi ze stali A0 (St0S)w rozstawie co 30cm . Zbrojenie najwyższego biegu B3 zakotwić w podciągu .Zaprojektowano dwa żelbetowe monolityczne płyty spocznikowe z betonu B20 o gr . Płyty 12 cm. Płyta najniżej położonego spocznika Pż 1 jest płytą dwuprzęsłową oparta na ścianach i na podciągu . Płytę zbroic górą i dołem prętami #12 ze stali AIIIN (B500SP) w rozstawie co 15 cm. Pręty biegów spocznikowych B1 i B2 wpuścić w płytę na pełną szerokości . Przy kominie wykonać wymian z prętów #16 ze stali AIIIN (B500SP). Płyta drugiego ze spoczników Pż2 płytą jednoprzęsłową opartą na ścianach . Zbrojenie główne dolne i górne płyty stanowią pręty ostatniego biegu schodowego , zbrojenie rozdzielcze stanowią pręty biegu schodowego B2.Szczegóły wykonania i montażu znajdują się na rys. konstrukcyjnych.

STROP MIĘDZYKONDYGNACYJNY
Nad parterem zaprojektowano stropy z płyty typu FILIGRAN . Wstępnie przyjęta grubość stropu wynosi 20cm. Górny poziom stropu nad parterem wynosi 4,70 m
Projekt konstrukcji stropu w w.w technologii wykonuje producent W przypadku wymaganych dodatkowych danych wyjściowych odnoście występujących obciążeń stropów lub innych uzgodnień należy skontaktować się z autorem niniejszego opracowania . Pozostałe szczegóły wykonania i montażu stropu wg projektu i zaleceń producenta

KONSTRUKCJA STALOWA POD SYRENĘ ALARMOWĄ
Konstrukcję pod syrenę alarmową należy wykonać z rur kwadratowych 80x80x4.5. wszystkie elementy konstrukcji zaprojektowano ze stali konstrukcyjnej S235 , wszystkie połączenia elementów wykonać jako spawane; V dla belek rusztu bezpośrednio pod syrenę
spoina pachwinowa a=3mm
Elementy stalowe oczyścić do uzyskania stopnia czystości Sa 21/2 i zabezpieczyć dwoma warstwami farby miniowej i trzema warstwami farby chlorokauczukowej .Mocowanie konstrukcji stalowej do słupa żelbetowego wykonać za pomocą wklejenia prętów kotwowych M12 przeznaczonych do obciążeń dynamicznych. Pręt ze stali 8.8 z ocynkiem galwanicznym .Minimalna głębokość kotwienia 95mm, grubość mocowanego elementu 80mm
Mocowanie syreny do podstawy wykonać zgodnie z DTR.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonym projekcie budowlanym.
branża Budowlana - obiekty
podbranża obiekty użyteczności publicznej
kody CPV 45112000, 45216121, 45223000, 45233200, 45310000, 45330000, 45400000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Warmińsko-Mazurskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Warmińsko-Mazurskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: obiekty użyteczności publicznej

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10365557 2024-04-17
godz. 09:00
Podkarpackie 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane:Budowa Centrum Zarządzania Kryzysowego jednostkami OSP w Gminie Dębica.Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku użyteczności publicznej ...
10396513 2024-04-19
godz. 11:00
Dolnośląskie ADAPTACJA POMIESZCZEŃ DLA POTRZEB IZBY PRZYJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie istniejącego obiektu pe...
10406607 2024-04-23
godz. 12:00
Mazowieckie Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku przy ul. Kochanowskiego 11 wraz z zagospodarowaniem wód opadowych i roztopowych (...). 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykon...
10385257 2024-04-23
godz. 12:30
Małopolskie 1) Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa i modernizacja pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w budynku Głównym Szpitala w Myślenicach wraz z zakupem sprzętu i aparatury medyc...
10381740 2024-04-24
godz. 10:00
Łódzkie 4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn. „Budowa budynku w technologii zeroemisyjnej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii z przeznaczeniem na dzien...
10372249 2024-04-25
godz. 10:00
Lubuskie "Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej im.Bohaterów Westerplatte w Torzymiu" • Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu o...
10425440 2024-04-25
godz. 12:00
Śląskie Modernizacja kuchni w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Piłsudskiego 73 w Dąbrowie Górniczej 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1.1. wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacj...
10392635 2024-04-26
godz. 11:00
Mazowieckie 1. Przedmiotem zamówienia jest remont budynku CTG na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ.2. Zamawiający prze...
10442074 2024-04-30
godz. 09:00
Łódzkie Opracowanie dok. projektowej wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w zakresie modernizacji szpitalnego oddziału ratunkowego i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR wraz...
10456731 2024-05-07
godz. 10:00
Dolnośląskie „Przebudowa budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie” I. Zakres prac w branży architektura – konstrukcja :1. Przebudowa klatki schodowej w zakresie wykon...