Przetarg 7608808 - Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych...

   
Analizuj Zamówienie 7608808 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-07-24
przedmiot ogłoszenia
Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla Krosna Odrzańskiego
Numer referencyjny: PR.272.4.2020.RN

Przedmi
otem zamówienia jest budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla Krosna Odrzańskiego, zgodnie z niniejszą specyfikacją (wraz ze wzorem umowy) oraz Programem funkcjonalno-użytkowym. Planowane przedsięwzięcie – PSZOK – będzie zlokalizowane na dz. ew. nr 787/2 i 789 w Krośnie Odrzańskim. Przedsięwzięcie polegać będzie na zaprojektowaniu, budowie i wyposażeniu punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, na terenie którego zbierane i magazynowane będą odpady komunalne oraz przedmioty przeznaczone do ponownego użycia dostarczone przez mieszkańców. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania, uzyskania wszelkich niezbędnych zgód, wybudowania i wyposażenia punktu zgodnie z niniejszym PFU, uwzględniając planowany cel i funkcję przedsięwzięcia, zgodnie z wymaganiami powszechnie obowiązującego prawa (także prawa miejscowego), norm i wiedzy technicznej oraz sztuki budowlanej. Wykonawca zobowiązany będzie uzyskać niezbędne opinie, uzgodnienia, warunki techniczne, zgody i decyzje, w tym także pozwolenia na użytkowanie zakresu objętego przedmiotem zamówienia (podstawa wystawienia faktury końcowej). Odpowiedzialnością Wykonawcy jest, aby projekt, budowa i – zależna od powyższego – eksploatacja PSZOK-u była zgodna z aktualnie obowiązującymi w Polsce wymogami prawnymi, a także przepisami Unii Europejskiej. Należy przestrzegać wszelkich norm technicznych. Projekt i wszystkie przyjmowane rozwiązania, w tym techniczne, budowlane, wyposażenie, treść i formę tablic informacyjnych należy uzgadniać z Zamawiającym.

Przedsięwzięcie składać się będzie z następujących elementów:
1) powierzchnie utwardzone PSZOK:
‒ z betonowej kostki brukowej z podbudową pod ruch ciężki, plac o powierzchni 3 000-3 100 m2, w tym powierzchnia pod planowane wiaty, boksy i magazyny,
‒ z betonowej kostki brukowej z podbudową pod ruch pieszy (chodniki), w tym ścieżka edukacyjna oraz taras edukacyjny, łączne powierzchnia 900-1 000 m2;
2) salka edukacyjna z zapleczem socjalno-biurowym (biuro, szatnie, kuchnia, magazyn techniczny);
3) magazyn trójdzielny na odpady, w tym odpady niebezpieczne i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady i przedmioty do ponownego użycia, w tym punkt przyjęcia odpadów i przedmiotów do ponownego użycia oraz warsztat (punkt naprawy i przygotowania odpadów do ponownego użycia);
4) zadaszone boksy magazynowe na odpady;
5) magazyny o konstrukcji stalowej (obudowane blachą trapezową) do magazynowania odpadów;
6) najazdowa rampa rozładunkowa wraz z wiatą (zadaszenie obszaru powierzchni rampy oraz kontenerów przy rampie);
7) wiata z myjką;
8) infrastruktura towarzysząca, instalacje i urządzenia.

W punkcie gromadzone będą odpady komunalne selektywnie zbierane, z wyłączeniem zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów zawierających azbest. Zbierane i magazynowane będą:
• inne niż niebezpieczne odpady komunalne,
• odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych (odpady komunalne),
• przedmioty przeznaczone do ponownego użycia.

Zbierane i magazynowane będą następujące frakcje odpadów:
1) odpady wielkogabarytowe,
2) opony samochodów osobowych i jednośladów,
3) odpady zielone,
4) odpady budowlane i remontowe (w szczególności gruz betonowy i zmieszane odpady z budowy),
5) drewno, w tym stolarka okienna i drzwiowa (nie wyklucza się selektywnej zbiórki drewna impregnowanego),
6) styropian opakowaniowy,
7) papier i tektura,
8) szkło opakowaniowe,
9) szkło inne niż opakowaniowe (w tym szkło płaskie – okienne),
10) metale,
11) tworzywa sztuczne (opakowaniowe),
12) tworzywa sztuczne (inne niż opakowaniowe),
13) odzież i tekstylia,
14) opakowania wielomateriałowe,
15) popioły,
16) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
17) odpady niebezpieczne.

Do zbierania odpadów przewiduje się wykorzystanie magazynów w formie boksów, wiat, magazynów kontenerowych, kontenerów hakowych o pojemności 7-40m3 oraz pojemników o pojemności ok. 1,1 m3. Dla frakcji odpadów zbieranych w najmniejszych ilościach przewiduje się najmniejsze pojemniki 240l. W zależności od potrzeb i skali przywożonych przez mieszkańców do PSZOK odpadów, wielkość kontenerów i pojemniki dla poszczególnych rodzajów odpadów będzie się zmieniać.
W PSZOK będą też zbierane odpady niebezpieczne i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, dla których przewidziano oddzielny magazyn. Wewnątrz magazynu zbierany będzie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przewiduje się szczelne pojemniki na poszczególne frakcje odpadów niebezpiecznych. Zbierane będą następujące frakcje:
1) akumulatory,
2) baterie,
3) lampy fluorescencyjne,
4) przeterminowane leki,
5) termometry rtęciowe,
6) rozpuszczalniki,
7) kwasy,
8) oleje i tłuszcze inne niż jadalne,
9) opakowania z pozostałościami niebezpiecznymi,
10) środki ochrony roślin,
11) farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice,
12) detergenty.

Poza selektywnie zbieranymi odpadami komunalnymi, do PSZOK mieszkańcy przynieść będą mogli odpady i przedmioty nadające się do ponownego użycia. Część z nich niewymagająca napraw przekazywana będzie zainteresowanym mieszkańcom. Odpady wymagające napraw poddawane będą procesowi przygotowaniu do ponownego użycia, czyli naprawiane, przywracane im będą wartości użytkowe.

Mieszkańcy będą dostarczać odpady do odpowiednich kontenerów, pojemników i pomieszczeń stanowiących wyposażenie punktu. Odpady dostarczone na teren punktu będą czasowo magazynowane, po czym zostaną przetransportowane do dalszego przetwarzania, w pierwszej kolejności ponownego użycia, recyklingu i odzysku innymi metodami.

PSZOK w wersji planowanej przez Zamawiającego ma pełnić także następujące funkcje:
1) edukacyjną i informacyjną – (elementy edukacyjne oraz tablice informacyjne) na temat:
• zasad funkcjonowania PSZOK i całego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w systemie funkcjonującym na terenie Gminy, w tym w gminie gdzie tworzony jest punkt, zasad selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz dalszych sposobów zagospodarowania odpadów komunalnych,
• hierarchii postępowania z odpadami,
• zapobiegania powstawaniu odpadów, w tym np. miejsce zbiórki przedmiotów do ponownego użycia, przedstawianie przykładów ponownego wykorzystania odpadów, kompostowanie odpadów w przydomowych kompostownikach;
2) ponownego wykorzystania odpadów oraz zapobiegania powstawaniu odpadów – w PSZOK przewidziane jest „pomieszczenie na przedmioty do ponownego użycia”, w którym przewidziana jest:
• zbiórka przedmiotów przeznaczonych do ponownego użycia, które przekazywane będą zainteresowanym mieszkańcom,
• naprawa (przygotowanie do ponownego użycia) przedmiotów i odpadów, głównie wielkogabarytowych nadających się do ponownego wykorzystania, które również przekazywane będą zainteresowanym mieszkańcom.

Należy także wykonać ogrodzenie, instalację elektryczna, monitoringowa i alarmowa, wodną ściekową, nasadzenia zieleni, oznakować, oraz wyposażyć obiekt w niezbędne wyposażenie, w tym w szczególności w elementy wskazane w PFU i formularzu ofertowym.

Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykonania:
• dokumentacji projektowej obejmującej co najmniej projekty budowlane i wykonawcze w podziale na branże wg wymagań prawnych w zakresie budowy PSZOK, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWiOR), wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z obliczeniami przedstawiającymi osiągnięcie efektu ekologicznego, wykonanie certyfikatów energetycznych dla obiektu,
• harmonogramu rzeczowo-finansowego na realizację robót budowlanych określające grupy robót oraz dostaw,
• wykonania zadania zgodnie z opracowanymi i zatwierdzonymi przez Zamawiającego projektami wykonawczymi, PFU, SIWZ.

W zakresie zamówienia znajduje się również uzyskanie wszelkich pozwoleń oraz wykonanie robót budowlanych i dostaw na podstawie w/w opracowań w tym pozwolenia na budowę i pozwolenia wodnoprawnego. Przed przystąpieniem do prac Wykonawca jest zobowiązany do zatwierdzenia dokumentacji projektowej u Zamawiającego oraz wypełnienie innych wymagań wynikających z Umowy i przepisów powszechnie obowiązujących. Przed zgłoszeniem zakończenia robót Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia dokumentacji powykonawczej.

Dokumentacja projektowa musi być zatwierdzona przez Zamawiającego. Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w języku polskim, zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi w ilościach wskazanych w PFU. Dokumentację należy dostarczyć Zamawiającemu. Dokumentację wymienioną powyżej wraz z kopią pełnej dokumentacji formalno-prawnej (uzyskane uzgodnienia, opinie, warunki techniczne przyłączy itp.) należy przekazać Zamawiającemu dodatkowo w wersji elektronicznej na CD zapisana w formacie PDF.
Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy wniosek o dofinansowanie oraz PFU. Nie przewiduje się żeby wymogi wniosku o dofinansowanie lub zapisy studiów mogły wygenerować koszty na etapie projektowania i wykonawstwa, tym niemniej Wykonawca może je zgłosić w terminie 30 dni od dnia podpisania Umowy w formie roszczenia, pod rygorem braku możliwość powoływania się na te okoliczności w terminie późniejszym.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540147137-N-2020 z dnia: 2020-08-08
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV.6
Punkt: 2
W ogłoszeniu jest:
Data: 2020-08-10, godzina: 07:45.
W ogłoszeniu powinno być:
Data: 2020-08-11, godzina: 07:45.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: III.1
Punkt: 3
W ogłoszeniu jest:
„III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa”
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał minimum 1 zadanie porównywalne z przedmiotem zamówienia tj. polegające na budowie, przebudowie lub rozbudowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) o minimalnej łącznej wartości nie mniejszej niż
1.000.000 PLN (jeden milion złotych 00/100), poparte dokumentami (dowodami) potwierdzającymi, że roboty zostały wykonane w sposób należyty zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
(np. poświadczenie).

W ogłoszeniu powinno być:
„III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa”
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał minimum 1 zadanie porównywalne z przedmiotem zamówienia tj. polegające na budowie, przebudowie lub rozbudowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) o minimalnej łącznej wartości nie mniejszej niż
1.000.000 PLN (jeden milion złotych 00/100) lub polegające na budowie, przebudowie, przebudowie, remoncie, odbudowie, rewaloryzacji lub rozbudowie obiektu budowlanego obejmującego utwardzone drogi, ciągi piesze, instalację wodno-kanalizacyjną, instalacje elektryczne i monitoring, budowę obiektu
z prefabrykowanych elementów oraz zagospodarowanie terenów zielonych o minimalnej łącznej wartości nie mniejszej niż 1.000.000 PLN (jeden milion złotych 00/100), poparte dokumentami (dowodami) potwierdzającymi, że roboty zostały wykonane w sposób należyty zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone (np. poświadczenie).
branża Ekologia, środowisko
podbranża ochrona środowiska
kody CPV 9331200, 32323500, 45000000, 45100000, 45110000, 45111200, 45112700, 45200000, 45210000, 45213270, 45220000, 45222000, 45222100, 45230000, 45231000, 45231300, 45231400, 45233110, 45233120, 45233130, 45233140, 45233200, 45233300, 45260000, 45300000, 45310000, 45311000, 45315300, 45315600, 45315700, 45400000, 45421100, 45450000, 71220000, 71222000, 71240000, 71320000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Lubuskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Lubuskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: ochrona środowiska

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10323513 2024-03-28
godz. 00:00
Mazowieckie Uzyskanie pozwolenia na budowę stacji monitoringu jakości powietrza w Lublinie przy ul. Okopowej
10364730 2024-04-02
godz. 00:00
Mazowieckie Usługa polegająca na wykonaniu pięcioletniego monitoringu śmiertelności ptaków i ssaków w wyniku kolizji na obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu drogi krajowej nr 79 od km 22+680 do km 2...
10379710 2024-04-05
godz. 10:45
Łódzkie Utworzenie i prowadzenie Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zwanego GPSZOK na terenie Gminy Poddębice oraz zagospodarowanie z GPSZOK odpadów komunalnych selektywni...
10413231 2024-04-10
godz. 15:30
Warmińsko-Mazurskie Opracowanie Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Mrągowskiego na lata 2024-2030 z perspektywą do roku 2032
10399015 2024-04-12
godz. 09:00
Lubuskie Monitoring środowiskowy dla składowisk odpadów zarządzanych przez Łużyckie Centrum Recyklingu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przedmiotem zamówienia jest Monitoring śr...
10355893 2024-04-15
godz. 10:00
Lubuskie „Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla Gminy Bobrowice w Dychowie” 1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje modernizację Punktu Sel...
10458079 2024-04-19
godz. 15:00
Mazowieckie Wykonanie Monitoringu ornitologicznego w ramach Zadania Monitoring przyrodniczy - przeprowadzenie monitoringu omitofauny w roku 2024
10424041 2024-04-22
godz. 12:00
Lubelskie Wykonanie monitoringu zamkniętego składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, w miejscowości Radzięcin, gmina Frampol. Monitoring zamkniętego składowiska odpadów innyc...
10451949 2024-04-23
godz. 10:00
Warmińsko-Mazurskie Monitoring składowiska odpadów komunalnych w fazie poeksploatacyjnej w Wiśniowie Ełckim, gmina Prostki.
10426532 2024-04-25
godz. 15:00
Lubuskie Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Pszczewie w formule zaprojektuj i wybuduj Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie Punktu Selek...