Przetarg 7468801 - Budowa kanalizacji deszczowej na terenach po byłych...

   
Analizuj Zamówienie 7468801 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-05-07
przedmiot ogłoszenia
Budowa kanalizacji deszczowej na terenach po byłych Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego w Iławie (Osiedle Żołnierzy Wyklętych) ora
z zaprojektowanie i budowa kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap II
Numer referencyjny: ZP.271.14.2020

1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych polegających na budowie kanalizacji deszczowej na terenach po byłych Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego w Iławie (Osiedle Żołnierzy Wyklętych) oraz zaprojektowaniu i budowie kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej w Iławie. Przedmiot zamówienia nazwany jest w dalszej części Instrukcji dla Wykonawców „obiektem” lub „przedmiotem zamówienia”.
2.Przedmiot zamówienia składa się z 2 części:
1)część 1 - Budowa kanalizacji deszczowej na terenach po byłych Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego w Iławie (Osiedle Żołnierzy Wyklętych):
1.Przedmiot zamówienia obejmuje budowę sieci kanalizacji deszczowej z przyłączami do wpustów ulicznych. W sierpniu 2018r. dla inwestycji na działkach geod. nr 13/4, 216/60, 216,66, 216,71 i 226 - obr. 7 wykonano projekt budowlany zamienny, stanowiący integralną część postępowania przetargowego. Obszar objęty projektem budowlanym zamiennym przedstawiono na mapie projektu zagospodarowania terenu dołączonym do opisu technicznego.
2.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje budowę kanalizacji deszczowej grawitacyjnej o łącznej długości 3 943,9 m, osadnika z separatorem lamelowym dla zlewni nr I, osadnika z separatorem lamelowym dla zlewni nr II, wylotu do rzeki Iławki - Φ1200mm ze zlewni nr I, wylotu do jeziora Iławskiego - Φ800mm ze zlewni nr II. Powierzchnia zlewni 50,3 ha.
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacjach projektowych, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarach robót, SIWZ, wzorze umowy wraz załącznikami. (decyzje pozwolenia na budowę Nr 347/2016 i zmieniająca 442/2018)
4.Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SIWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną, oraz zapewni pełną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Podstawą sporządzenia oferty są dokumentacje projektowe, STWiORB oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy.
5.Kod CPV: główny 45232130-2, dodatkowe 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej, 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych, 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę, 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników, 45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu, 71354300-7 - Usługi badań katastralnych.
6.Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
7.W przypadku wskazania w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SIWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach oraz SIWZ pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z dokumentacjami projektowymi, STWiORB, przedmiarami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, oraz SIWZ oraz będą zgodne pod względem:
1)gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych),
2)charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
3)charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
4)parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcje itd.),
5)parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
6)standardów emisyjnych,
7)izolacyjności cieplnej.
8)Dodatkowo, wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, oraz SIWZ. Zamawiający informuje, że w takiej sytuacji przedmiotowe zapisy są jedynie przykładowe i stanowią wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać składniki użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego oraz zwrócić się z zapytaniem czy Zamawiający uzna zaproponowane rozwiązania za równoważne. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te rozwiązania. Zamawiający przy współudziale autora dokumentacji projektowej oceni czy Zamawiający uzna zaproponowane rozwiązania za równoważne.
9)Minimalne parametry techniczne stanowiące minimalne parametry równoważności zostały przedstawione w dokumentacji projektowej.

2)część 2 - Zaprojektowanie i budowa kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej:
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap II, polegająca na wykonaniu urządzenia wodnego regulacyjnego (konieczność przewiertu przez winylową ściankę szczelną) przy oczku wodnym przy ul. Gdańskiej, a następnie wykonanie kanalizacji deszczowej o orientacyjnej długości ok. 335 m, (przewidywany spadek kanału wynosi 0,3%) włączeniu się do kolektora w ulicy Nowomiejskiej, zakończonego wylotem do Jeziora Jeziorak na wysokości ul. Mickiewicza, według wymagań załączonego programu funkcjonalno-użytkowego.
2.Przedsięwzięcie obejmuje:
1)wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii, warunków oraz uzyskanie pozwolenia na budowę kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap II, według Programu Funkcjonalno-Użytkowego, w tym w szczególności:
a)opracowanie aktualnej mapy do celów projektowych,
b)sporządzenie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem o ile będą wymagane,
c)wszystkich decyzji, pozwoleń, uzgodnień, opinii odstępstw niezbędnych do realizacji inwestycji,
d)skutecznego pozwolenia na budowę na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2019.1186 t.j.),
e)sporządzenie projektów wykonawczych we wszystkich występujących branżach,
f)opracowanie projektu organizacji ruchu na czas robót,
g)opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania robót budowlanych,
h)opracowanie kosztorysu inwestorskiego, ofertowego i przedmiaru,
i)opracowanie dokumentacji badań podłoża gruntowego i projektu geotechnicznego.
2)wykonanie wszystkich robót budowlanych związanych z budową kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap II, na podstawie opracowanej przez wykonawcę dokumentacji oraz uzyskanej decyzji o pozwoleniu na budowę. W ramach zamówienia należy także wykonać zagospodarowanie terenu w obrębie odtworzonego i wydzielonego pasa drogowego.
3.Kod CPV: główny 45232130-2, dodatkowe 71220000-6 - usługi projektowania architektonicznego; 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej, 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych, 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę, 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników, 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia, 45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu, 71354300-7 - Usługi badań katastralnych.
4.Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określony jest m.in. w następujących dokumentach: Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, Programie funkcjonalno-użytkowym, który stanowi załącznik do SIWZ, we wzorze umowy, o którym mowa w SIWZ oraz innych załącznikach do SIWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami szczegółowymi
5.Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
3.Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 30 ust. 8 ustawy Pzp wymagania, o których mowa w przywołanym przepisie, Zamawiający określił w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, stanowiących załącznik do SIWZ. W przypadku przywołanych w opisie przedmiotu zamówienia norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w w/w dokumentach.
4.Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców.
5.Wykonawca ze środków własnych zakupi i dostarczy na budowę wszelkie elementy, urządzenia i materiały konieczne do wykonania robót budowlanych, instalacji, jak również przeznaczone do robót przewidzianych w dokumentacji projektowej.
6.Elementy wyposażenia (urządzenia) oraz materiały muszą być produktami należytej jakości, fabrycznie nowymi, kompletnymi, nieużywanymi, wolnymi od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych.
7.Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SIWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną, oraz zapewni pełną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy.
8.Stosownie do treści art. 29 ust. 3a ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegające na bezpośrednim fizycznym wykonywaniu robót budowlanych, o których mowa w specyfikacji technicznej wykonania (dotyczy części 1) i odbioru robót oraz programie funkcjonalno – użytkowym (dotyczy części 2), na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy.
9.Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa wyżej oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa wyżej oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały zawarte załączniku nr 7 wzór umowy (dotyczy każdej części).
10.Wykonawca, w przypadku obu części zamówienia, ma obowiązek wykonania monitoringu wizyjnego kamerą samobieżną powstałych sieci i przykanalików oraz zapisania ich wyników oraz przekazania na odbiorze w wersji elektronicznej.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr: 1 Nazwa: Budowa kanalizacji deszczowej na terenach po byłych Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego w Iławie (Osiedle Żołnierzy Wyklętych)
Część 1 - Budowa kanalizacji deszczowej na terenach po byłych Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego w Iławie (Osiedle Żołnierzy Wyklętych): 1.Przedmiot zamówienia obejmuje budowę sieci kanalizacji deszczowej z przyłączami do wpustów ulicznych. W sierpniu 2018r. dla inwestycji na działkach geod. nr 13/4, 216/60, 216,66, 216,71 i 226 - obr. 7 wykonano projekt budowlany zamienny, stanowiący integralną część postępowania przetargowego. Obszar objęty projektem budowlanym zamiennym przedstawiono na mapie projektu zagospodarowania terenu dołączonym do opisu technicznego. 2.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje budowę kanalizacji deszczowej grawitacyjnej o łącznej długości 3 943,9 m, osadnika z separatorem lamelowym dla zlewni nr I, osadnika z separatorem lamelowym dla zlewni nr II, wylotu do rzeki Iławki - Φ1200mm ze zlewni nr I, wylotu do jeziora Iławskiego - Φ800mm ze zlewni nr II. Powierzchnia zlewni 50,3 ha. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacjach projektowych, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarach robót, SIWZ, wzorze umowy wraz załącznikami. (decyzje pozwolenia na budowę Nr 347/2016 i zmieniająca 442/2018) 4.Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SIWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną, oraz zapewni pełną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Podstawą sporządzenia oferty są dokumentacje projektowe, STWiORB oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy. 5.Kod CPV: główny 45232130-2, dodatkowe 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej, 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych, 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę, 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników, 45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu, 71354300-7 - Usługi badań katastralnych. 6.Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane. 7.W przypadku wskazania w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SIWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach oraz SIWZ pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z dokumentacjami projektowymi, STWiORB, przedmiarami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, oraz SIWZ oraz będą zgodne pod względem: 1)gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych), 2)charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), 3)charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów), 4)parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcje itd.), 5)parametrów bezpieczeństwa użytkowania, 6)standardów emisyjnych, 7)izolacyjności cieplnej. 8)Dodatkowo, wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, oraz SIWZ. Zamawiający informuje, że w takiej sytuacji przedmiotowe zapisy są jedynie przykładowe i stanowią wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać składniki użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego oraz zwrócić się z zapytaniem czy Zamawiający uzna zaproponowane rozwiązania za równoważne. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te rozwiązania. Zamawiający przy współudziale autora dokumentacji projektowej oceni czy Zamawiający uzna zaproponowane rozwiązania za równoważne. 9)Minimalne parametry techniczne stanowiące minimalne parametry równoważności zostały przedstawione w dokumentacji projektowej.

Część nr: 2 Nazwa: Zaprojektowanie i budowa kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej
Część 2 - Zaprojektowanie i budowa kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej: 1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap II, polegająca na wykonaniu urządzenia wodnego regulacyjnego (konieczność przewiertu przez winylową ściankę szczelną) przy oczku wodnym przy ul. Gdańskiej, a następnie wykonanie kanalizacji deszczowej o orientacyjnej długości ok. 335 m, (przewidywany spadek kanału wynosi 0,3%) włączeniu się do kolektora w ulicy Nowomiejskiej, zakończonego wylotem do Jeziora Jeziorak na wysokości ul. Mickiewicza, według wymagań załączonego programu funkcjonalno-użytkowego. 2.Przedsięwzięcie obejmuje: 1)wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii, warunków oraz uzyskanie pozwolenia na budowę kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap II, według Programu Funkcjonalno-Użytkowego, w tym w szczególności: a)opracowanie aktualnej mapy do celów projektowych, b)sporządzenie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem o ile będą wymagane, c)wszystkich decyzji, pozwoleń, uzgodnień, opinii odstępstw niezbędnych do realizacji inwestycji, d)skutecznego pozwolenia na budowę na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2019.1186 t.j.), e)sporządzenie projektów wykonawczych we wszystkich występujących branżach, f)opracowanie projektu organizacji ruchu na czas robót, g)opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania robót budowlanych, h)opracowanie kosztorysu inwestorskiego, ofertowego i przedmiaru, i)opracowanie dokumentacji badań podłoża gruntowego i projektu geotechnicznego. 2)wykonanie wszystkich robót budowlanych związanych z budową kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap II, na podstawie opracowanej przez wykonawcę dokumentacji oraz uzyskanej decyzji o pozwoleniu na budowę. W ramach zamówienia należy także wykonać zagospodarowanie terenu w obrębie odtworzonego i wydzielonego pasa drogowego. 3.Kod CPV: główny 45232130-2, dodatkowe 71220000-6 - usługi projektowania architektonicznego; 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej, 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych, 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę, 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników, 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia, 45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu, 71354300-7 - Usługi badań katastralnych. 4.Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określony jest m.in. w następujących dokumentach: Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, Programie funkcjonalno-użytkowym, który stanowi załącznik do SIWZ, we wzorze umowy, o którym mowa w SIWZ oraz innych załącznikach do SIWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami szczegółowymi 5.Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane. 3.Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 30 ust. 8 ustawy Pzp wymagania, o których mowa w przywołanym przepisie, Zamawiający określił w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, stanowiących załącznik do SIWZ. W przypadku przywołanych w opisie przedmiotu zamówienia norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w w/w dokumentach. 4.Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców. 5.Wykonawca ze środków własnych zakupi i dostarczy na budowę wszelkie elementy, urządzenia i materiały konieczne do wykonania robót budowlanych, instalacji, jak również przeznaczone do robót przewidzianych w dokumentacji projektowej. 6.Elementy wyposażenia (urządzenia) oraz materiały muszą być produktami należytej jakości, fabrycznie nowymi, kompletnymi, nieużywanymi, wolnymi od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 7.Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SIWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną, oraz zapewni pełną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy. 8.Stosownie do treści art. 29 ust. 3a ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegające na bezpośrednim fizycznym wykonywaniu robót budowlanych, o których mowa w specyfikacji technicznej wykonania (dotyczy części 1) i odbioru robót oraz programie funkcjonalno – użytkowym (dotyczy części 2), na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy. 9.Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa wyżej oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa wyżej oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały zawarte załączniku nr 7 wzór umowy (dotyczy każdej części). 10.Wykonawca, w przypadku obu części zamówienia, ma obowiązek wykonania monitoringu wizyjnego kamerą samobieżną powstałych sieci i przykanalików oraz zapisania ich wyników oraz przekazania na odbiorze w wersji elektronicznej.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540085811-N-2020 z dnia: 2020-05-20
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2.
W ogłoszeniu jest:
Data: 2020-05-22, godzina: 09:00
W ogłoszeniu powinno być:
Data: 2020-05-29, godzina: 09:00


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 1.2.
W ogłoszeniu jest:
Informacja na temat wadium
Na podstawie art. 45 ustawy Pzp Zamawiający określa kwotę wadium, dla każdej z części zamówienia oddzielnie, w wysokości nie większej niż 3% wartości tej części. 1.Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w terminie do dnia 22.05.2020 r. do godz. 09:00 w wysokości : 1)Część 1 – 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) 2)Część 2 – 15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100) 2.Wadium może być wniesione w następującej formie: 1)Pieniądzu - przelewem na konto zamawiającego: Urząd Miasta Iławy Bank Millennium S.A. O/Iława 96 1160 2202 0000 0000 6192 1354. O uznaniu przez zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w terminie decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek zamawiającego. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego, przed upływem terminu (godziny) przewidzianego na wniesienie wadium. 2)Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym 3)Gwarancji bankowej 4)Gwarancji ubezpieczeniowej 5)Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U.2018.110 ze zm.) 3.W zależności od wybranej formy wadium (ust. 2 pkt 2-5) – zaleca się kserokopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium dołączyć do oferty, a oryginał należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w kasie zamawiającego pok.210 (czynna w od wtorku do piątku w godzinach od 745 do 1415 oraz w poniedziałki w godz. od 800 do 1530 ). W przypadku braku możliwości dostarczenia oryginału do kasy zamawiającego, oryginał dokumentu należy umieścić w kopercie wraz z ofertą. 4.Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa, stanowiąca formę wniesienia wadium, winna spełniać co najmniej następujące wymogi (pod rygorem wykluczenia wykonawcy): 1)ustalać beneficjenta gwarancji, tj. Gminę Miejską Iława reprezentowaną przez Burmistrza Miasta Iławy, 2)określać kwotę gwarantowaną w zł (ustaloną w SIWZ), 3)określać termin ważności (wynikający z SIWZ), 4)określać przedmiot gwarancji (wynikający z SIWZ), 5)musi zawierać klauzule gwarantujące bezwarunkową wypłatę na rzecz zamawiającego w przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp tj. być gwarancją nie odwoływalną, bezwarunkową, płatną na każde żądanie do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w następujących okolicznościach: a)gdy wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się nie możliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy; (art. 46 ust.5 ustawy Pzp) 6)być gwarancją nie odwoływalną, płatną na każde żądanie do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w przypadku gdy wykonawca w w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; (art.46 ust.4a ustawy Pzp). 7)Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację, np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). 5.Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 6.Wadium musi obejmować cały okres związania z ofertą. 7.Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona wadium wniesionym we właściwej formie, terminie i kwocie zostanie wykluczony z przedmiotowego postępowania. 8.Zwrot wadium: 1)Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza; 2)Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie niniejszego zamówienia; 3)Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 4)Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. Zaleca się wskazanie w ofercie nr rachunku bankowego, na który należy dokonać zwrotu. 9.Utrata wadium: 1)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. 10.Zasady wnoszenia wadium określone w niniejszym paragrafie dotyczą również przedłużania ważności wadium oraz wnoszenia nowego wadium w przypadkach określonych w ustawie. 11.Zamawiający odrzuci ofertę z postępowania na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b) ustawy Pzp.

W ogłoszeniu powinno być:
Informacja na temat wadium
Na podstawie art. 45 ustawy Pzp Zamawiający określa kwotę wadium, dla każdej z części zamówienia oddzielnie, w wysokości nie większej niż 3% wartości tej części. 1.Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w terminie do dnia 29.05.2020 r. do godz. 09:00 w wysokości : 1)Część 1 – 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) 2)Część 2 – 15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100) 2.Wadium może być wniesione w następującej formie: 1)Pieniądzu - przelewem na konto zamawiającego: Urząd Miasta Iławy Bank Millennium S.A. O/Iława 96 1160 2202 0000 0000 6192 1354. O uznaniu przez zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w terminie decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek zamawiającego. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego, przed upływem terminu (godziny) przewidzianego na wniesienie wadium. 2)Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym 3)Gwarancji bankowej 4)Gwarancji ubezpieczeniowej 5)Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U.2018.110 ze zm.) 3.W zależności od wybranej formy wadium (ust. 2 pkt 2-5) – zaleca się kserokopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium dołączyć do oferty, a oryginał należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w kasie zamawiającego pok.210 (czynna w od wtorku do piątku w godzinach od 745 do 1415 oraz w poniedziałki w godz. od 800 do 1530 ). W przypadku braku możliwości dostarczenia oryginału do kasy zamawiającego, oryginał dokumentu należy umieścić w kopercie wraz z ofertą. 4.Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa, stanowiąca formę wniesienia wadium, winna spełniać co najmniej następujące wymogi (pod rygorem wykluczenia wykonawcy): 1)ustalać beneficjenta gwarancji, tj. Gminę Miejską Iława reprezentowaną przez Burmistrza Miasta Iławy, 2)określać kwotę gwarantowaną w zł (ustaloną w SIWZ), 3)określać termin ważności (wynikający z SIWZ), 4)określać przedmiot gwarancji (wynikający z SIWZ), 5)musi zawierać klauzule gwarantujące bezwarunkową wypłatę na rzecz zamawiającego w przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp tj. być gwarancją nie odwoływalną, bezwarunkową, płatną na każde żądanie do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w następujących okolicznościach: a)gdy wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się nie możliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy; (art. 46 ust.5 ustawy Pzp) 6)być gwarancją nie odwoływalną, płatną na każde żądanie do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w przypadku gdy wykonawca w w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; (art.46 ust.4a ustawy Pzp). 7)Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację, np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). 5.Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 6.Wadium musi obejmować cały okres związania z ofertą. 7.Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona wadium wniesionym we właściwej formie, terminie i kwocie zostanie wykluczony z przedmiotowego postępowania. 8.Zwrot wadium: 1)Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza; 2)Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie niniejszego zamówienia; 3)Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 4)Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. Zaleca się wskazanie w ofercie nr rachunku bankowego, na który należy dokonać zwrotu. 9.Utrata wadium: 1)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. 10.Zasady wnoszenia wadium określone w niniejszym paragrafie dotyczą również przedłużania ważności wadium oraz wnoszenia nowego wadium w przypadkach określonych w ustawie. 11.Zamawiający odrzuci ofertę z postępowania na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b) ustawy Pzp.
branża Wodno - kanalizacyjna, Projektowanie
podbranża projekt wod-kan, sieci zewnętrzne
kody CPV 45100000, 45111100, 45111213, 45112710, 45231300, 45232130, 45232410, 45233123, 71220000, 71354300, 77314100
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Warmińsko-Mazurskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Warmińsko-Mazurskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: projekt wod-kan , sieci zewnętrzne

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10431808 2024-04-29
godz. 12:00
Mazowieckie Budowa kanalizacji deszczowej na terenie osiedla Głogi w Nieporęcie - Zlewnia 2 - etap 2. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji deszczowej na terenie osiedla Głogi w Niep...
10385516 2024-05-06
godz. 10:00
Mazowieckie Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z instrukcjami gospodarowania wodą dla obiektów piętrzących z terenu Zarządu Zlewni w Ciechanowie, w podziale na 3 części:Część nr 1: Wykonan...
10464280 2024-05-06
godz. 10:00
Świętokrzyskie Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków dla mieszkańców Gminy Stopnica w formule zaprojektuj i wybuduj Przedmiotem postępowania je...
10451900 2024-05-06
godz. 12:00
Mazowieckie Remont kanalizacji przemysłowej frontu kolejowego wraz z wymianą studni w Bazie Paliw nr 9 w Woli Rzędzińskiej
10473235 2024-05-08
godz. 10:00
Dolnośląskie WD.7021.165.2024.AH Wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy przepustu na rowie Z4 w ciągu ulicy Jastrzębiej w Świętej Katarzynie, gm. Siechnice wraz z pełnieniem nadzoru autor...
10482194 2024-05-08
godz. 11:00
Wielkopolskie Zagospodarowanie wód opadowych na terenie obiektu Ośrodka Rataje w ramach zadania „Modernizacja Ośrodka Rataje”, 61-155 Poznań, os. Piastowskie 106A oraz sporządzenia dokumentacji p...
10465440 2024-05-08
godz. 12:00
Dolnośląskie Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Polnej w Lubomierzu
10449130 2024-05-09
godz. 10:00
Wielkopolskie „Modernizacja stacji uzdatniania wody i budowa sieci wodociągowej w gminie Lipka” Część 1: Część Nr 1: „Modernizacja stacji uzdatniania wody Lipka 1”Zakres prac obejmuje zapr...
10482608 2024-05-09
godz. 11:30
Dolnośląskie Budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej w Piławie Dolnej
10464667 2024-05-15
godz. 11:00
Podkarpackie Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa i modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków w Wielopolu Skrzyńskim” 1) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie ...