Zlecenie - DZ.242.81.2017 Szkolenie dla osób bezrobotnych w zakresie:...

   
Zamówienie 5151304 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2017-05-22
przedmiot zlecenia
DZ.242.81.2017 Szkolenie dla osób bezrobotnych w zakresie: „Pracownik gastronomii z elementami aranżacji stołu
2. Szkolenie musi
odbywać się w jednej grupie 10 osobowej z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia dla grupy co najmniej 8 osobowej.
3. Celem kursu jest nabycie kompetencji w zakresie teoretycznych i praktycznych umiejętności przygotowujących do pracy w charakterze pracownika gastronomii, w tym do wykonywania czynności pomocniczych w kuchni, kompleksowej obsługi klientów lokalu gastronomicznego, obsługi kasy fiskalnej i urządzeń peryferyjnych wykorzystywanych w restauracjach i lokalach gastronomicznych, przygotowywania sali bankietowej zgodnie z zasadami savoir vivre.
4. Z kursu mogą skorzystać osoby bezrobotne z wykształceniem minimum podstawowym i brakiem przeciwwskazań zdrowotnych.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje nw. zagadnienia:
MODUŁ I – Aktywizacja zawodowa
1) Rynek pracy:
a) Sposoby i miejsca poszukiwania pracy,
b) Organizacje i ich przedstawiciele wspierający poszukiwanie pracy,
2) Nowoczesne metody i techniki aktywnego poszukiwania pracy;
3) Zasady sporządzania dokumentacji aplikacyjnej – redagowanie listu motywacyjnego oraz CV;
4) Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej:
a) Autoanaliza – moje atuty i bariery w poszukiwaniu pracy,
b) Rola komunikacji werbalnej i niewerbalnej w procesie poszukiwania pracy,
c) Asertywność,
d) Radzenie sobie ze stresem,
e) Metody i techniki doboru pracowników stosowane przez pracodawców;
5) Skuteczna autoprezentacja - trening dobrego zaprezentowania się przyszłemu pracodawcy.
MODUŁ II - związany z tematem szkolenia i uwzględniający:
• Przepisy BHP i p.poż. oraz wymogi higieniczno - sanitarne,
• Przygotowywanie stanowiska pracy zgodnie z wymogami i obowiązującymi przepisami,
• Czynności porządkowe w kuchni i na sali konsumenckiej,
• Dobieranie surowców i półproduktów do przygotowywania potraw,
• Ocenianie j akościowe i ilościowe surowców i półproduktów oraz potraw,
• Przyj mowanie i przechowywanie produktów,
• Dobieranie i posługiwanie się sprzętem oraz obsługa maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gastronomii,
• Pomoc przy sporządzaniu różnymi technikami i metodami potraw i napoj ów,
• Ekspedycja potraw,
• Pomoc przy planowaniu posiłków i układaniu prostego menu,
• Przygotowanie sali konsumenckiej dla gości, w tym najnowsze trendy w nakryciach stołów zgodnie z zasadami savoir vivre,
• Obsługa klienta od wej ścia do lokalu, poprzez wybór potraw z menu i ich serwowanie, po wystawienie rachunku i przyjęcie płatności,
• Obsługa kasy fiskalnej i terminala karty płatniczej,
• Egzamin
Organizacja szkolenia: a) szkolenie ma być zrealizowane dla 10 osób bezrobotnych w jedej grupie 10 osobowej.
b) łączny czas trwania szkolenia wynosi 155 godzin zegarowych realizowanych w trakcie 6 tygodni i 1 dnia w formie zajęć teoretyczno – praktycznych. W godzinach tych należy ująć ocenę końcową uczestnika szkolenia ( np. w formie egzaminu, testu itp.). Zajęć praktycznych powinno być nie mniej niż 100 godzin. Moduł I – Aktywizacja zawodowa powinien być realizowany w trakcie 15 godzin.
c) czas trwania szkolenia musi wynosić 31 dni roboczych. Zajęcia muszą odbywać się codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy. Zajęcia pięć razy w tygodniu od poniedziałku do piątku muszą zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć się nie później niż o godzinie 16.00. W uzasadnionych przypadkach (za zgodą Zamawiającego) zajęcia mogą trwać do godz. 18.00;
d)zajęcia przeciętnie 5 godzin zegarowych dziennie i nie mniej niż 25 godzin zegarowych tygodniowo. Harmonogram zajęć musi zakładać taką samą liczbę godzin zajęć dziennie dla każdego uczestnika szkolenia. Przez godzinę zegarową kursu rozumie się 60 min. zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 min. przerwę. Długość przerw może być ustalona w sposób elastyczny ale dzień szkolenia nie może kończyć się przerwą i nie dopuszcza się kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć; 6. Program szkolenia powinien odpowiadać wymogom określonym w § 22 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622). 7 Wykonawca powinien zapewnić warunki organizacyjne i techniczne umożliwiające udział w kształceniu osób niepełnosprawnych zgodnie z § 19 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ( Dz. U. z 2014 r. poz. 622). 8.Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do i z miejsca szkolenia za wyjątkiem osób posiadających z tego tytułu prawo do stypendium.
9.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić profesjonalną kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje odpowiadające kierunkowi danego szkolenia i gwarantującą prawidłową realizację szkolenia.
10. Wykonawca musi wskazać osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wyznaczoną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
11.Wykonawca w dniu rozpoczęcia szkolenia jest zobowiązany zapoznać uczestników z jego szczegółowym programem, przekazać im w pierwszym dniu szkolenia: harmonogram realizowanych zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne w postaci: teczki papierowej lub segregatora, notatnika A4 lub zeszytu 60 kartkowego, długopisu i zakreślacza.
12. Wszystkie materiały, jakie otrzymują uczestnicy kursu, ( które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów szkolenia) winny być dokładnie wymienione w Wykazie materiałów szkoleniowych jakie otrzymują na własność uczestnicy szkolenia (Załącznik Nr 1 do ogłoszenia) i łącznie ze szczegółową charakterystyką ( a w przypadku podręczników kserokopia pierwszych stron wraz ze spisem treści, nazwą wydawcy, rokiem wydania) dołączone do złożonej oferty. Materiały dodatkowe - skrypty, muszą być opisane w ww. załączniku.
13.Odbiór wyszczególnionych w ofercie materiałów kursanci potwierdzają własnoręcznym podpisem na wykazie otrzymanych materiałów.
14.Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia wszystkie materiały dydaktyczne w formie drukowanej: podręczniki najbardziej aktualne/najnowsze wydania lub skrypty ze wszystkich obowiązujących zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia, zbiór niezbędnych przepisów prawnych obowiązujących w danym temacie kursu oraz testy i inne materiały dydaktyczne potrzebne do nabycia wiedzy merytorycznej uczestnika szkolenia.
Zamawiający dopuszcza zmianę w zakresie materiałów szkoleniowych jakie otrzymują na własność uczestnicy szkolenia w przypadku braku w księgarni określonych egzemplarzy książek, pod warunkiem, że nowe materiały przedłożone przez Wykonawcę nie będą gorsze pod względem jakości i treści merytorycznych od materiałów przedstawionych w ofercie, a ich cena nie ulegnie zmianie. Powyższe wymaga akceptacji ze strony Zamawiającego.
15.Wykonawca musi zapewnić w trakcie szkolenia warunki nauki i pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomieszczenia, w których realizowane będą zajęcia szkoleniowe winny być bezwzględnie dostosowane do prowadzenia wymaganej wielkości grupy ( pod względem wielkości sali i wyposażenia ) z odpowiednim oświetleniem, wentylacją i akustyką. Każdy uczestnik szkolenia musi mieć dostęp do podstawowych urządzeń i sprzętu ( krzesło, stół ) oraz do innego sprzętu wykorzystywanego w trakcie uczestnictwa w szkoleniu. Pomieszczenie musi być wyposażone w sprzęt audiowizualny tj. projektor oraz ekran projekcyjny, tablicę korkową i/ lub suchościeralną i/lub flipchart z zapasem kartek,
16.Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymywać sukcesywnie odpowiednią ilość produktów żywnościowych oraz niezbędne materiały do ćwiczeń praktycznych zapewniających ciągłość zajęć. Każdy z uczestników musi mieć zapewniony jednakowy dostęp do sprawnego sprzętu dydaktycznego, przyborów gastronomicznych, narzędzi i urządzeń gastronomicznych.
17. Zajęcia praktyczne muszą odbywać się zakładach usług gastronomicznych lub w pracowniach wyposażonych w niezbędny sprzęt i pomoce dydatktyczne spełniające wymagania sanitarno-epidemiologiczne. Zajęcia muszą odbywać się pod nazdorem opiekunów (instruktorów) zajęć praktycznych.
18.Wykonawca powinien wyposażyć kursantów w odzież ochronną niezbędną do wykonywania czynności praktycznych (fartuchy bawełniane - min. 2 sztuki), rękawiczki jednorazowe - na bieżąco i stale uzupełniane.
19. Szkolenie musi zakończyć się egzaminem wewnętrznym ze zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
20. Egzamin wewnętrzny powinien odbyć się w ostatnim dniu szkolenia lub po zakończeniu każdego modułu. 21.Uczestnik szkolenia, który z wynikiem pozytywnym ukończy szkolenie musi otrzymać:
• zaświadczenie o ukończeniu kursu wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego, stanowiącego Załącznik do
umowy.
22. Kurs musi być zrealizowany wg programu szkolenia, stanowiącego załącznik do oferty i musi zawierać wszelkie elementy wymienione w § 71 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 667) tj.:
• nazwę szkolenia,
• czas trwania i sposób organizacj i szkolenia,
• wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
• cele szkolenia ujęte w kategoriach efektów uczenia się z uwzględnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych,
• plan nauczania, określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
• opis treści kluczowe punkty szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
• wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
• przewidziane sprawdziany i egzaminy.
23. Zamawiający wymaga zapewnienia uczestnikom szkolenia każdego dnia zajęć „serwisu kawowego” w postaci:
• napoj ów gorących (herbata, kawa, cukier lub słodzik),
• suszu konferencyjnego ( ciasteczka, paluszki itp.),,
• w okresie letnim 1 litr napoj ów chłodzących, serwowanych w naczyniach j ednorazowego użytku.
24. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu listę obecności bezrobotnych na szkoleniu za dany miesiąc kalendarzowy w terminie do 5 - go dnia każdego następnego miesiąca, a po zakończeniu szkolenia nie później niż w ciągu 3 dni. Na listach obecności powinna być zaznaczona liczba godzin zegarowych w każdym dniu szkolenia.
25. Wykonawca zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować pisemnie, faxem lub drogą elektroniczną Zamawiającego o przypadku niezdyscyplinowania, nieusprawiedliwionej nieobecności lub przerwania/rezygnacji przez uczestnika kursu oraz innych sytuacjach mających wpływ na prawidłowy przebieg kursu i realizację umowy, w ciągu 2 dni pod rygorem odmowy zapłaty za szkolenie tej osoby.
26. Szkolenie musi odbywać się na terenie miasta Łodzi.
27. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli jednostki szkoleniowej w zakresie zapewnienia odpowiednich warunków lokalowych do zajęć teoretycznych oraz miejsca zajęć praktycznych, przed rozstrzygnięciem postępowania.
branża Edukacja, szkolenia
podbranża szkolenia zawodowe
kody CPV 80500000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji łódzkie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora łódzkie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

WYŚWIETL PODOBNE ZAMÓWIENIA Z BRANŻY: szkolenia zawodowe

       
nr Termin Organizator Przedmiot
10406510 2024-04-15
godz. 15:30
Małopolskie Przeprowadzenie szkolenia indywidualnego w zakresie: Prawo jazdy kat. D (80 godzin)-dla jednej osoby bezrobotnej. (Liczba osób może ulec zmianie).
10431774 2024-04-17
godz. 15:00
Kujawsko-Pomorskie Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Kurs Operator Koparko ładowarki wszystkie typy klasa III
10424263 2024-04-18
godz. 10:00
Małopolskie Doposażenie w sprzęt nagłośnieniowy w ramach zadania „Zachowanie dziedzictwa lokalnego Gminy Kęty poprzez modernizację sceny widowiskowej Domu Kultury w Kętach- powtórzony” Prze...
10434193 2024-04-19
godz. 10:00
Dolnośląskie DWK.KZP.273.PK.12.2024 Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu kuchnia polska wraz materiałami szkoleniowymi, ubezpieczeniem uczestników kursu oraz z usługą cateringową. PRZEDMIOT POST...
10452638 2024-04-23
godz. 15:30
Lubelskie przeprowadzenie szkolenia grupowego Magazynier dla 6 osób bezrobotnych finansowanego ze środków Funduszu Pracy
10439524 2024-04-23
godz. 23:59
Podkarpackie Przeprowadzenie kursu zawodowego wraz z zapewnieniem przeprowadzenia egzaminów dających możliwość otrzymania certyfikatu, zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego nabycie k...
10452611 2024-04-25
godz. 09:00
Lubelskie Realizacja zamówienia dotyczącego realizacji szkolenia indywidualnego dla jednej osoby bezrobotnej, zarejestrowanej w PUP w Puławach, z zakresu: Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicz...
10464616 2024-04-28
godz. 23:59
Mazowieckie Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie w terminie do dnia 30.11.2024r szkolenia indywidualnego w zakresie „Operator wózków jezdniowych – z mechanicznym napędem podnoszenia z wys...
10481403 2024-04-30
godz. 10:00
Podkarpackie Instruktor fitness
10486416 2024-05-06
godz. 23:59
Wielkopolskie Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa szkolenia dla uczniów/ uczennic zgodnie ze specyfikacją przedstawioną poniżej. Powstaje w kontekście projektu FEDS.08.01-IZ.00-0016/2...